PDA

View Full Version : bootloader za Yosemite



ried
01-11-2014, 20:52
Ukratko:skinuo sa torenta Yosemite za bootabilni usb stik.sa image writerom prebacio na usb.instalacija prosla uredno i u sustini skoro sve radi ok.Pitanje:koji bootloader instalirati i koje postavke staviti da bi mogao bootati bez usb stika.ili sam prinudjen da ga podizem samo sa stikom.laptop je Acer Aspire v3 771g,i7,2,4GHz,GT650M,8GB DDR3,2 hard diska,jedan od 1000GB hdd a drugi od 250 GB.na ovom drugom je Yosemite instaliran.Sory ako sam sta zaboravio napisati sto je trebalo.pokusavam vec dva dana sa najnovijim Cloverom i Chameleonom ali ne ide.Mozda trebam jos nesto instalirati sto sam propustio.pocetnik sam u ovom pa bi bio zahvalan za pomoc.pozz.

noname
04-11-2014, 13:56
Instaliraj Clover, možeš i neki noviji, ali nije moranje. Obavezno stavi kext-dev-mode=1, i InjectIntel=True, Inject NVidia=False.

mccf
23-11-2014, 20:24
Instalirao sam Mac OS X.X, Acer 5750g i3, 4gb ddr, HD3000, HM65. Mogu da pokrenem samo preko boot usb-a (i to kad krene, pritisnem 1 pa me prebaci u chameleon, pa iz njega krene), i sve uredno radi... Ali nikako ne uspjevam da sredim boot preko Clovera.
Naime, uspio sam instalirati Clover, i kad pokrenem odmah se otvori Clover ali imam samo opcije options, info, restart i exit. Kako da u Clover ubacim da mi ponudi opciju da pokrenem Mac OS?