PDA

View Full Version : Kako uraditi update sa 5.0.1 na 6.1.3 bez sacuvanih SHSH blobs (iPhone 4S)?



alcatel
21-10-2014, 21:52
Pozdrav svima,

Pretrazio sam forum i nisam naisao na ovu temu (ili nisam umeo da je pronadjem, u tom slucaju izvinjenje zbog dupliranja tema).

Inace nisam preterano u ovoj oblasti te ce mozda neka moja pitanja/konstatacije zvucati cudno :facepalm:

Problem: Dakle, imam 4S na 5.0.1 (9A406) sa JB, zelim da ubacim 6.1.3 (10B329) i naravno da uradim JB ukoliko dodje do gubitka istog. Prilikom ulaska u Cydia-u nemam SHSH blobove u podnaslovu (u gornjem delu ekrana), i nikada ranije ih nisam sacuvao na kompjuteru. Medjutim preko Tiny umbrelle sam nasao da je za moj IMEI iPhone-a sacuvan .shsh file za verzije 6.0.1, 6.1.2, 6.1.3. Da li je to dovoljno?

Dileme i pitanja:
- Koliko je bezbedno da uradim (sve vise neophodni) update na 6.1.3 u ovoj situaciji i koji bi bili koraci?
- Da li treba instalirati neku posebnu verziju iTunes-a ili moze bilo koja (ja koristim 11.0.44)?
- Uradio sam backup preko iTunes-a, ali nemam shsh sacuvane za 5.0.1 - da li to znaci da ukoliko nesto podje naopako necu mocu da se vratim na 5.0.1 ukoliko dodje do komplikacija, bez obzira sto imam back up?

Ja otprilike poznajem neku proceduru: skinuti IPSW, dodati SHSH blobs -> kreirati custom IPSW, zatim shift+restore u iTunes i zatim selektujem cutom IPSW, a nakon toga Jailbreak..., ali obzirom da bih tako nesto radio po prvi put, nisam dovoljno siguran a ne zelim da dodjem u situaciju da ostanem zaglavljen u DFU modu ili slicno.

Hvala na razumevanju i pomoci!

bbrks
21-10-2014, 21:56
Zaboravi na sve dileme, nema nacina da to uradis. Mozes samo, jedino i iskljucivo na aktuelni 8.1.

zabrljanje
21-10-2014, 22:00
...kao sto ti kaze kolega...jedino mozes na 4S da uradis re-restore na 5.0.1 sa redsn0w-om ali od toga ne vidim bilo kakvu korist...

alcatel
21-10-2014, 22:29
Uf... ne mogu da verujem da je cela prica tako nesavrsena.

Pretpostavljam da iOs 8x na 4S radi tri puta sporije?

Hvala na brzom odgovoru!

bbrks
21-10-2014, 22:31
Prelistaj malo forum, bice korisno, pa onda zakljuci sam :)

puksion
21-10-2014, 22:33
Uh, sta bih ja sve dao da mogu da vratim moj 4S na ios 6 ili raniji, mali telefon a mocan... Ja bi ipak uradio re-restore cisto da osvezim telefon, ali to je samo moje misljenje...

alcatel
21-10-2014, 23:01
Da, prava definicija telefona, mali a mocan! Jako sam zadovoljan telefonom, evo koristim ga 2 godine...

Glavni razlog zasto hocu da menjam iOS je prestanak rada Vibera bez kog ne funkcionisem. Na iOS-u 5.0.1 mi javlja "no internet connection", pokusao sam sa ponovnom istalacijom i sada vise ne mogu ni da se ulogujem - kada saljem sifru na Viber server, "no connection" pop-up izadje...

Re-restore mislim da mi ne bi pomogao (?) u vezi sa Viberom. A naravno najnoviji Viber ne moze na 5.0.1...

puksion
22-10-2014, 01:07
Imas moj tutorijal na forumu, koji ti moze pomoci da instaliras neku aplikaciju na nekoj ranijoj verziji ios-a za koj nije predvidjen program:

http://www.isrbija.net/showthread.php/44196-Kako-da-pokrenete-ios-7-aplikaciju-na-nekoj-starijoj-verziji-IOS-a