PDA

View Full Version : Kupovina 3gs



LjiljanaRadmilo
01-10-2014, 16:16
Pozdrav, razmisljam o kupovini iphone 3gs. Taj zbog toga sto nemam novca za cetvorku ili neki bolji. Trenutno koristim huawei y330 android 4.2.2 pa razmisljam da ga prodam i zamenim za 3gs.
Ako imate neke savete, predloge pisite. Uporedite android 4.2.2 i Ios 6.x.x koji ne na 3gs.
Inace od iphone sam koristila malo 4 i 4s, pa sam videla otprilike kako funkcionise.

bbrks
01-10-2014, 16:31
Nema tu mnogo srece, ipak je 3GS prilicno mator model.....moj ti je savet stekuj za 4...bar...za 120 do 150 evrica moze da se nadje ozbiljan primerak....

dzenopoljac
01-10-2014, 16:47
Ako baš mora 3gs, ja bih gledao da bude simfree i da baseband nije 6.15 (Modem Firmware). Znam da sve može da se sredi ali ipak... Gledaj da li radi wifi, gps, kako drži baterija... Kad nađeš nešto, možeš da ovde potražiš savet za dalje.

LjiljanaRadmilo
01-10-2014, 17:27
Ono sto ja imam u planu kad se sastanem sa prodavcem to je da bude negde gde ima wifi, pa onda proverim kako radi, nalog na i tunes imam proverim to i app sotre kako skida, proverim poziv, zvuk. Ima li jos nesto da treba obavezno proveriti? I da, zasto da nije 6.15?
Ja imam registrovan americki nalo na itunes, imam pristup svim aplikacijama jeli tako? Ne moram recimo imati hrvatski nalog da nadjem domace aplikacije?

bbrks
01-10-2014, 17:39
6.15 je tzv iPad baseband...to odma znaci da nije sim free a sve osem toga, obzirom da nisi bas u tematici ......nema smisla.....dakle, samo jedino i iskljucivo SIM FREE. Sve ostalo sto si rekao stoji....ubaci svoju karticu, ako nadje signal odlicno, uloguj se sa svojim Apple ID i reseno.

.stefan
01-10-2014, 17:46
Problem je sto ti vecina aplikacija nece raditi jer su predvidjene za ios7 i jace....3gs je preterano mator telefon i nikako ti ne bih savetovao kupovinu istog...cak vise ne ni kupovinu ip4...mogu ti reci da su oba sporija nego taj android koji sada koristis...ako mozes da se nategnes 200e i manje da uzmes 4s to ti se isplati....ako ne onda zaobidji trenutno iphone....prijateljski i najrealniji savet

LjiljanaRadmilo
01-10-2014, 18:00
To primecujem da dosta aplikacija je radjeno za ios 7 pa nadalje. Citam na itunes u opisu. Nego recite mi skype da li radi na Ios 6? Za viber i whats app vidim da moze, a za skype pise da radi od Ios 7 pa nadalje?

I ovo me interesuje, recimo uzmem telefon i tu je neka verzija softvera ali nije najnovija koja moze za njega, e sad ja ocu da uradim update na najnoviju. Kako da znam da li je bezbedno uraditi da se ne zakljuca tel i sl? To citam na netu da se tako moze zakljucati? I jailbreak da li se on moze uraditi bezbedno?

bbrks
01-10-2014, 18:15
Ne citas nista.......post broj 5!!!!!!!

Rista011
01-10-2014, 19:08
Zavisi za koje potrebe je fon, ja idem na fb, whats, viber, yt, instagram, slušam muziku i odgovara mi 3gs skroz, čak i neke igre rade bez problema.. Može i skype, kad pritisneš download pita te da instaliraš stariju verziju i možeš, a i generalno ako imaš jailbreak možeš instalirati sve aplikacije tako što uzmeš stariju verziju koja je radila na ios 6

.stefan
01-10-2014, 21:09
Ako hoces prijatno donekle da se osecas na iosu i budes up to date...a ne zelis da potrosis puno para...4s je pravi izbor...za oko 200e imas super telefon...mada ruku na srce imaju i bolji telefoni za te pare...stvar je licne preferencije sta ko zeli...
Tom 3gs-u ako nije menjana baterija vec je vreme da se menja....nije neka investicija ali nije je bas najjednostavnije zameniti...ne vredi cimanja...kao backup telefon i moze da posluzi...ali kao glavni....ne bih rekao...matoro je to

apple ios
02-10-2014, 08:08
Nikako ne bih preporucio kupovinu 3gs-a, sto kaze @.stefan, ipak je to star telefon. iPhone 4 bi mogao nekako da prodje, ali nista ispod. Bolje skupljaj pare za njega, jer ovako mislim da ces baciti pare bez veze.


Sent from my iPhone 5

NikolaSRB
02-10-2014, 20:42
Ako imas 50-60e na raspolaganju, pa ok. Zaobisao bih ga, sluzio me je odlicno 3 godine ali je mator brate

illusion
02-10-2014, 20:48
dobar je 3gs za osnovne potrebe a i nema boljeg telefona za 50e

zule73
02-10-2014, 21:14
3gs ja izuzetan telefon!ali ne sada.prosto je nemoguće naći dobar primerak.baterija,zvuk u slušalici i mikrofon,skoro nema teorije da sve to radi kako treba.ja ga baš volim,malo lepo sapunče! :)
ali da sada ne trebaš da ga kupiš,ne trebaš...


Sent from my iPad using Tapatalk

LDV20
02-10-2014, 22:10
Evo moj jos uvek radi posle ravno 5 godina. 37 nedelja 2009, preziveo flashovanje na 6.15. pa downgrade nazad na 5.13. baterija je menjana dva puta, ali sve ostalo sljaka. Koristim ga kao drugi tel. Jedino sto je kuciste u losem stanju ali to je ocekivano za takvu plastiku nakon toliko vremena. Razmisljam cak da mu zamenim ledja da bude lep :D

.stefan
03-10-2014, 00:19
Hehe nisu to ledja to je celo kuciste :) al ajde...sto da ne...promeni...
Kao sto svi kazemo,koliko god to da je bio dobar telefon....vreme je da se krene dalje :)

LjiljanaRadmilo
03-10-2014, 20:37
E ja se jos uvek razmisljam. Zamenila sam svoj telefon za bolji, ali nije iphone (za sad), vec je huawei y530. Telefon je nov Ima kameru 5mpx, blic, prednju kameru, veliki ekran, 4gb, android 4.3
Sad vec i postoji sansa razmisljati o cetvorci, mada opet treba doplatiti jos. Ako uzmem 3gs znam da gubim blic i prednju kameru, (i lampu :D) . Ne znam jos se razmisljam sta cu da radim. A svidja mi se iphone.

LjiljanaRadmilo
03-01-2015, 00:06
Cao svima, Srecna Nova godina i sve najbolje

Evo i mene konacno sad imam 3gs. E ovako Ios 6.1.3 Jailbreak, firmware 05.16.08 i da postavim par pitanja.

1. Ako se telefon vrati na fabricki u podesavanjima resetiraj sve postavke ili opcija izbrisi sav sadrzaj i postavke, ili da se to uradi preko itunes da li se tako gubi jailbreak i mora li se onda opet uraditi ?
2. Ako se uradi ono drzim home dugme i istovremeno ga ukljucim u usb i onda ga obnovim preko itunes da li se i tad gubi?
3. Ako uradim u itunes update na 6.1.6 da li se tad gubi i da li se time nesto dobija?

Ako neko pita zasto bda se vraca na fabricki, iz bilo kog razloga zatreba nekad nesto zablokira nece , ili me mrzi da brisem rucno ili da vidim kako se to radi bilo koji razlog, pa ako mozete uputite me malo.

Takode trazi i Cydia update da li i to uraditi, a to isto trazi i vshare koga imama u tel.
Imam jos SBsetings i Ifile.

I jedno dodatno pitanje za drugi 3gs isti kao ovaj telefon radi bez problema sve ok, ali nekad nece da puni. Do kabla valjda nije proban sa dva punjaca jednostavno nece i onda iz nekog tamo pokusaja puni i moze slobodno da se uzme u ruku koristi okrece ma radi mu sta hoces nece da prekine punjenje, ali ako se iskljuci sa punjaca i opet vrati onda opet ista procedura nece nece i iz nekog tamo puta hoce, o cemu se radi tu?

Eto za sad toliko, ako imate i neku korisnu aplikaciju napisite, recimo i neku poput cc cleanera koja sluzi za tu svrhu, na androidu bas i ima cc cleaner i milon takvih slicnih.

Hvala svima. :)

limenko
03-01-2015, 00:28
1-2 ako se odradi preko itunes-a u dfu modu gubis JB naravno, pa stavlja ti novi IOs i brise sve staro.
3. Ne dobijas nista posebno, mada procackaj na netu prednosti mozda ima neka sitnica.
Mada poslusaj ekipu sa sajta i menjaj ti to, prodaj dok mozes neke novce da uzmes i skupljaj za 4-ku ili 4s.

Cydiu slobodno mozes update nemas tu nikakve greske.
Konektor punjenja zameni na tom 3gs-u sto xoce-nece puni i radice.

ipsw.ios
03-01-2015, 08:41
1. ne smiješ to napravit na jailbrejkanom uređaju zablokirat će.
2. to ti je recovery mode i izgubit ćeš JB al nije problem jer će ti ga podić na 6.1.6 verziju koja se opet može JB-at.
3. ne dobivaš ništa. razlika između 6.1.3 i 6.1.6 je zanemariva. eventualno odradiš da te bedž na settings ikoni ne bode u oči.

u Cydiji slobodno odradi update kompletan.

izgleda da ti konektor na telefonu gubi kontakt pa nekad neće da puni.

za 3gs preporučam RemoveBackground i iCleaner za čićenje telefona od smeća (fajlovi i to).

LjiljanaRadmilo
05-01-2015, 01:37
Hvala puno svima. Jos cu da dodam ovo u vezi punjenja, kad se iskljuci telefon rucno i stavi se na punjac pocne odmah da puni pokaze bateriju i nakon nekog vremena on se ukljuci i onda nastavi da se puni, nekad i nece ali tako par puta i hoce. Da li ji je to definitivno konektor?

gicko
22-01-2019, 19:10
Sta mislite jer se isplati uzeti ali za upotrebu ko ipod jer povremeno se pojave za 2000-2500 model sa 32gb.Inace imam 4s i se i lepo rade a ovaj gledam da uzmem samo za slusanje muzike i na wifi bi bio povremeno zakacen znaci bez upotrebe sim kartice.
Pozdrav

p.pera
22-01-2019, 20:53
Može da posluži.

technobuba
23-01-2019, 08:30
iPod uzmi :)

nixysx
23-01-2019, 15:42
Imaš sigurno neki iPod touch 4gen do 4500din, baš namenjen za to, plus imaš retina display