PDA

View Full Version : pomoc - iPod touch 1st gen ne radi



Ender
12-11-2009, 11:12
dakle ovako, navodno je po recima vlasnika palio ekran i javljao neki softverski problem (ne ume da objasni covek o cemu se radi). onda je to dao u ruke nekom 'majstoru' koji je pokusavao da ga sftverski popravi (navodno ga nije otvarao i prckao po njemu), i vratio ga vlasniku. sada nece nista - ni da se ukljuci ni da da neku sliku ni glasa od sebe, a i komp ga ne prepoznaje.
ima li mu pomoci, jel imao neko slicna iskustva?
jel pomaze onaj reset u ovom slucaju (drzi jedno dugme, drzi drugo dugme, 10 sek ...)?
nista vise ne znam o problemu, nisam ga ni video jos.

♠ ♣ ♦ ♥
12-11-2009, 11:44
pogledaj prvo da nije prazan...

ako ga prebacis u recovery mode...i sve odradis kako treba prepoznace ga i iTunes ce se startovati automatski...
onda mu uradis restore

Ender
12-11-2009, 11:57
o.k. druze hvala na savetu. pretpostavljao sam da je tako nesto na osnovu mog skromnog iskustva sa iPhone-a, ali sam hteo da cujem i misljenje iskusnijih.
by the way, mozes li mi reci sta su mu uradili, jel ga zakljucali ili sta vec pa ga iTunes ne vidi i nece da se upali?

EDIT:
saga se nastavlja - pomoc i savet potrebni.
stiglo se do toga da kad se iPod nakaci na komp, startuje se iTunes, i pokaze ga u levoj koloni, a onda iskoci prozorce sa obavestenjem da je detektovao iPod touch ali ne moze da odredi koji je i da je potrebno uraditi restore. onda kliknem na restore i on krene da skida sa apple sajta FW mislim 2.2.1. onda krene da priprema iPod za restore, nekad se tu zadrzi poprilicno i javi da ne moze i da ima greska - bilo je greska 13, pa 20, pa 21 ... kako kad.
ako stisnem shift+restore i krenem da restore-ujem FW koji imam, opet javi gresku 20 ili 21. probao sa razlicitim ver. FW - 1.1.2, 1.1.5, 3.0, 3.1.2.
na ekranu iPod-a i dalje nema nikakve slike, reaguje na pritisnutu home+sleep kombinaciju.
citao po forumima, kazu da treba pokusati vise puta, iskljuciti sve USB periferije, promeniti USB port ... mislim da sam sve probao.
neki savet?
unapred zahvalan.

MOD EDIT:koristi opciju edit da nesupliras post ispod posta

woffer
08-12-2009, 11:02
Koja je verzija itunesa? Skini najnoviju(napravi update) pa prvovaj!

Ender
26-01-2010, 09:38
nema pomaka, mada sam malo 'oladio. uglavnom, skinuo sam najnoviji iTunes, probavao i na Win i na Mac-u, menjao USB portove ... mozda je i do toga sto na Mac-u imam stari spori USB?