PDA

View Full Version : Ipad 2 zamjena digitizera



nikolabl
23-09-2014, 22:48
Pozdrav, treba mi mala pomoć. Prije 10-ak dana mi je ispao ipad i razbilo se staklo. Narucio sam odmah sa ebay novo staklo i danas stiglo. Prateci klipove na youtube-u skinuo sam slomljeno staklo, otkacio LCD da bi otkacio digitizer, nista mimo toga nisam cackao. Kada sam ponovo spojio digitizer i LCD htio da isprobam da li sve radi prije nego sto zualjepim digitizer ponovo, medjutim ekran sad nece da se upali. Da nije neko radio ovo mozda, pa zna ista o tome?

ilijakv
23-09-2014, 22:51
Proveri jos jednom da li si sve lepo povezao.....

jasamja7
24-09-2014, 10:15
Ako si sve dobro povezao, onda je display neispravan. Nema drugo šta biti.

legenda1988
24-09-2014, 13:36
napravio si gresku... kod ipad2,3,4 imas i ostalih imas takozvane filtere za displej koje si ti ubio onog trenutka kada si otkacio lcd...mom drugu se desilo da je pola ekrana otislo a tebi ceo... konektor se izvlacio ravno i konstantno ceo ne levo desno pa ga izvuces.. u principu nikad ne skidam lcd kad menjam touch samo ga podignem to mi je 2sekunde da raskacim i zakacim flet od touch-a
1. da kupis nov lcd (mada je moguce da si ubio na maticnoj pozadinsko)
2. da odneses nekom boljem majstoru da ti zameni filtere


edit



https://www.ifixit.com/Answers/View/68156/No+backlight+and+LCD+replacement+didn%27t+fix+it.


to je tebi zveknulo
99%

nego pogledaj jos jednom da nemas sliku, a nevidis je?? vidi iz nekog ugla ili nesto ne moguce bas da si sjebao
e da pogledaj konektor na ekranu samom ispod folija da se nije tu otkacio

nikolabl
24-09-2014, 16:59
Ipak se na kraju upalio. Nekoliko dana prije dolaska novog stakla se ispraznio i ugasio pa ga nisam ni punio, reko taman da ga opravim tako. I kad sam sve zavrsio stavio sam ga na punjac i cak drzao duze vremena ali nije reagovao. Drug mi rece ostavi ti njega par sati da se puni pa onda vidi i tako uradim i odjednom se upali i radi i lcd i digitizer hvala bogu :). Jedino sto postoji sansa da sam pokidao kabal od volume dugmica jer ne rade pa sad da ne bi nesto pokvario vise odnijecu nekome da pogleda. Sad sam mislio da sam zeznuo stvar popravljajuci sam pa ne bi dalje da cackam :). Hvala svim na pomoci u svakom slucaju