PDA

View Full Version : Macbook Air wifi speed SBB



mobradovic
21-09-2014, 00:15
Verovatno znate da je SBB povecao brzinu na 40 Mbs.
Imam Macbook air, i kada je na kablu imam punu brzinu. Medjutim kada sa na wireless-u brzina ne prelazi 20 Mbs. Isti slucaj se desava i na ipad 3.
SBB-ov ruter je Cisco EPC3925.
Da li imate ideju da li je do podesavanja na macbook, do rutera ili nesto trece?

Marko

rikee
21-09-2014, 03:45
Probaj neki drugi uredjaj, ali s siguran da wifi ne moze da propusti basbas sve

mobradovic
21-09-2014, 08:22
Probao sam i sa mobilnim, Alcatel onetouch mini 2. Na speedtest daje 38/2.5.
Kada u podesavanjima rutera postavim wireless samo na 802.1n standard, ni iPad ni Macbook ne moze da se nakaci na wireless. Sada je postavljeno na b/g/n mixed na 2.4Ghz.

rikee
21-09-2014, 09:12
Probaj neki drugi ruter. Cisto testa radi ako imas. Postoji neka nekompatibilnost, procunhaj po netu da li postoji neki noviji firmware mozda za cisco

mobradovic
21-09-2014, 09:31
Palo mi je na pamet da trazim firmware, ali bilo je kasno. Pokusacu i da zovem SBB, mozda oni znaju u cemu je problem.

milan64586
21-09-2014, 09:47
Macbook Air mid 11, Cisco EPC3925, SBB 40/2.5mbps.

http://www.dodaj.rs/f/3G/Dk/1Da6SI22/screen-shot-2014-09-21-a.png

bbrks
21-09-2014, 09:56
Uz svo duzno postovanje, svi smo razdragani i odusevljeni sto tebi radi, ali nekako mi se cini da je u ovoj temi nesto drugo vaznije.....npr, da pomognemo coveku da resi problem.
Sad cu mozda da lupim, ali npr. ako postoji mogucnost da postavis u temu kako ti izgledaju setovanja rutera.....ko zna, mozda pomogne :)

mobradovic
21-09-2014, 10:22
Cackao sam malo ruter i konsultovao Google.
U wireless podesavanjima rutera pod QoS nije mi bilo ukljuceno WMM (Wireless Multimedia Extensions) support. Kada sam to ukljucio rezultati testa su: download 38.60 Mbps a upload 2.44 Mbps.
Eto, mozda jos neko budeo imao ovaj problem, pa da zna kako da ga resi.

Hvala na savetima

milan64586
21-09-2014, 10:22
Ja sam postavio da bi video da u toj kombinaciji moze da radi brze preko wifi-a, a ne da bih se hvalio. Ali dobro, nije ni prvi, a verovatno ni poslednji put na ovom forumu, da nekome hocu da pomognem, a na kraju ispadnem "grbav". No dobro, nebitno...

Zasto kod njega ne radi, ne znam. Posto je pominjao ethernet, koji ja nemam, znaci da nemamo isti model Air-a. Moj Air je 11" i nema ethernet, samo wifi. Moguce da ima neki stariji model, koji je imao ugradjen wifi chip sa sporijim protokom, ili mozda koji ne podrzava N standard (posto kaze da mu ne radi kada uskljuci samo N). Mozda je udaljen od rutera, ima neku prepreku, neki zid, nesto sto smanjuje signal. Ovo sto sam okacio je kada mi je Air u istoj sobi gde je ruter, par metara udaljen od rutera. Kada odem u drugi deo kuce, gde je signal slabiji, brzina se prepolovljava.

Evo i podesavanja za ruter. Valjda nece ispasti da se i time hvalim.

http://www.dodaj.rs/f/40/rT/35498pIC/untitled-1.jpg


@mobradovic

Meni su u SBB-u rekli da QoS mora da mi bude iskljucen, jer ako je ukljucen, pravi neke smetnje ili tako nesto. Ne secam se koji je razlog, ali se secam da su mi rekli da to mora da bude iskljuceno.

mobradovic
21-09-2014, 10:27
Hvala na postavljanju podesavanja. Ista su takva i moja, sem sto nije WMM postavljan na enable.
A ethernet sam pominjao jer imam thunderbolt na ethernet kabal (ponekad mi zatreba pa sam uzeo). U ovom slucaju je pomogao jer bez njega nisam mogao da se zakacim na ruter, kada sam promenio na n standard.
Macbook air je uzet krajem 2014-te.

He, he, odoh ja u buducnost. Uzet je krajem 2013-te.
Ja sam to ukljucio. Videcu da li ce praviti neke probleme.

bugsy
22-09-2014, 23:19
Ja sam izgubio par sati na podesavanja tog sugavog rutera. Meni nije hteo da predje par megabita (oko 4mbps) pre svih tih podesavanja. Ovih dana sam takodje imao problema, kao da net stuca tj zastane pa tek na iniciranje novog http requesta nastavi. Danas i juce je ok.
Ono sto se secam da sam menjao je: kanal wirelessa i zakucao sam na N standard. Da li sam jos nesto menjao nemam pojma. Secam se da mi je pravio problem ako (mozda se i lose secam) podesim kanal pre network moda ili tako nesto.

shusha
03-10-2014, 00:29
Ja imam slican problem, odnedavno je sbb povecao brzine interneta na 60mbps, medjutim ja na svom mbp ne mogu da prebacim 22-24mbps, kada se povezem direktno kablom onda radi kako je i planirano na 60! Imam belkin i tp link ruter i i sa jednim i sa drugim ista prica! Ono sto je zanimljivo je da na telefonu i ipadu dostize do nekih 45mbps! Pokusao sam da promeni podesavanja kao korisnici u ovoj temi ali nije pomoglo, jel ima neko ideju sta bi mogao da uradim!
Hvala

mobradovic
03-10-2014, 08:20
Pogledaj ovaj link http://support.apple.com/kb/HT2447. Ja sam odatle krenuo kada je meni pravilo problem.
Na kraju sam dosao do toga da ukljucim QoS, i evo radi od tada bez problema. Brzine mi gura i do 49 Mbps

shusha
03-10-2014, 13:42
Nista ne pomaze za sad, malo je bolje ali ne prelazi 35mbps, ping i upload su ok ali download zeza!

mobradovic
03-10-2014, 13:54
Moja greska u kucanju. Povecali su brzinu na 40 Mbps. Tako da ti ja taj rezultat od 35 skroz OK.

shusha
03-10-2014, 13:57
Moj paket su povecali na 60mbps i ja na telefonu postizem oko 45mbps a kablom i svih 60mbps!

Jel koristi neko AirPort Express ruter, kako se on pokazao?

Jos jednu stvar sam provalio, kada i je na mbp ukljucen bluetooth brzina je oko 35-37 kada iskljucim bt skoci na 45-47mbps!

Sent from my iPhone using Tapatalk

dzenopoljac
03-10-2014, 15:02
Koji ti je to paket na 60bps?

stefan.gricko
03-10-2014, 15:40
Moj paket su povecali na 60mbps i ja na telefonu postizem oko 45mbps a kablom i svih 60mbps!

Jel koristi neko AirPort Express ruter, kako se on pokazao?

Jos jednu stvar sam provalio, kada i je na mbp ukljucen bluetooth brzina je oko 35-37 kada iskljucim bt skoci na 45-47mbps!

Sent from my iPhone using Tapatalk

I ja imam isti paket, i na WiFi isto nece preko nekih 40-45mbps, preko kabla 59-60mbps, u fullu.

@dzenopoljac: moj je Trio Gold Extra, kontam da je i njegov.

shusha
03-10-2014, 16:52
Duo Gold Extra ja mislim

Ali ne znam kako da resim ovo sa bluetoothom, jer je meni non stop opaljen zbog miša??

Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
03-10-2014, 23:58
Jel si gledao malo na apple support sajtu?
Mozes da pitas @mikenzi....on covek radi u istyle-u...mozda bi mogli da ti pomognu

To bre bre ne bi smelo da se desava sa bt-om....das hiljadu i po evra za komp mora sve da sije kako radi...
Mislim pazi....nikad ti neces iskoristiti tu brzinu niti ce ti trebati ni 45mbps a kamoli vise....
Mislim da to nije do kompa nego jdo rutera
koji ruter koristis @shusha?

shusha
04-10-2014, 00:31
Pa pokusavao sam sa dva rutera i raznim podesavanjima! Imam Tp Link koji sam dobio od sbb-a i neki Belkin koji je radio ok! Sad razmisljsm da porucim AirPort Express ne znam kako on radi!


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
04-10-2014, 00:53
mislim da za te pare mozes mnogo bolji ruter da kupis od airport expressa....ima ovde ljudi koji oko toga mogu da te posavetuju...

ma pusti taj njihov ruter...to dobro ne radi ni na 10mbps

smera
06-10-2014, 13:47
Mislim da je za apple uredjaje najbolje imati apple rutere zbog podesavanja. Airport Express je sasvim OK, imam ga u. Beigradu, a ovde imam Airport Extreme koji mislim da jos bolji i ima mogucnost prikljucenja 3 eterneta i 1 eksternog hard diska. Nazalost imam adsl i brzinu protoka od samo 8 Mbs jer provajder daje toliko.

shusha
25-10-2014, 23:07
Stigao mi je AirPort Express i sa njim je sve Ok, sada radi na 60mbps!

Infernus
21-11-2014, 13:10
Drugari,

Izvinite zbog off-a, ali da li neko može da mi objasni kako da na ovom cisco ruteru shareujem usb hard disk, pošto ima jedan usb ulaz na ruteru?

Hvala unapred

Maradona
21-11-2014, 19:21
Koliko ispratih,.,moj savet i predlog je da se saceka malo,na veeeliku zalost,imam i sam problem sa wi fi,i pratim vise foruma,od apple-ovog pa na dalje i to je problem globalni,.probali su da rese sa 10.0.1 i nije proslo,.ostala je,neki kazu i jos je gore,.jucer se pojavila beta 10.0.2 pa da vidimo,.i mislim da je ono sto i vecina pise tamo o promeni rutera ogromna glupost,.jer meni na mom tp link 9 serija sve radi sjajno,samo mek i 10ka zezaju,i te promene i podesavanja,..sve to jos i pije vodu,al kad je problem do apple a ne da nasih rutera,sta se desava kad izneses mek iz gajbe i hoces da se nakacis na wi fi negde,.tako da ko ima kesa,.nek uzme airport,ok je uredjaj..,al problem je mnogo veci nego zamena rutera,tako da se nadam da ce sledeci update to resiti,neverne tome mogu da provere uostalom sami ovo o cemu pricam,..,za sad samo strpljenje,.ili preko starog dobrog kabla !