PDA

View Full Version : iOS 8 utisci,negativne i pozitivne stvari[Bez Screenshot-ova Battery Usage-a!]



Pages : [1] 2 3 4

zabrljanje
19-09-2014, 21:07
U velikom broju tema koje su otvorene za sve kategorije telefona koji podrzavaju iOS 8, krenulo je iznosenje opstih utisaka o novom iOS-u a ne pisanje o konkretnim problemima, bagovima koji se javljaju na svakoj prvoj verziji novog iOS-a.

Ovde mozete da pistete o tome a ostale teme ostavite za konkretne bagove i probleme koji se odnose na svaku kategoriju iPhone-a, iPad-a koji podrzavaju iOS 8.


Svi postovi u tim temama, koji budu predstavljali neke opste utiske, ce biti obrisani.

Pokusavamo da postoji bar neki red i da se bilo kom novom clanu olaksa pretrazivanje i snalazenje...zamislite kupusaru od 90 strana gde ima 5 strana korisnog teksta i resenja za probleme koji se javljaju a ostalo je samo iznosenje licnog stava i kako se kome dopada novi iOS.


Ovde mozete da napisete i ono sto vam se dopada, sto je novo, opisete kako to funkcionise...i koliko su one sustinski nove i dobro zamisljene...neko je to vec pitao u jednoj od tema...

Mislim na ove stvari iz iOS 8

http://www.idownloadblog.com/2014/09/17/best-ios-8-new-features/

bbrks
19-09-2014, 21:45
Moram da pocnem sa ovim.....wooooowwwwwww

http://forums.macrumors.com/showthread.php?p=19767813#post19767813

apple ios
19-09-2014, 21:47
Strasno, kao sa profesionalnim aparatom!


Sent from my iPhone 5

davor
19-09-2014, 21:49
Izgleda da je caler id resen
Cak i kontakti bez +381 se prikazuju

Igor88bg
19-09-2014, 21:57
Mogli bi da se pozabave optimizaciji na iPad-ima... Uvek ih ostave za kraj... To me polako nevira kod apple-a.... Sporiji daleko i od 7.0.3 sa kojim mi je ipad mini retina dosao, kao i air. Baterija se vise greje, brze se trosi recimo 30% brze ako ne i 40%.... Ali ajde da kazemo da ce se stabilizovati(mada nema sanse jer se najavljuje za koji dan 8.0.1) Sve u svemu ipadi su mi kao traktori safari zabada, resenje za tabove je krs jer kada je samo jedan tab pokrenut ne mozete ga iskljuciti dok ne kliknete na tab meni gasenjem tab-a animacija secka i zabada gestikulacije prstima ponekad ne odreaguje, a ponekad je sasvim normalan, a ponekad i trokira pa mu treba sec da ukljuci MT screen... Sve u svemu ocekivao sam optimizaciju bar 7.1 dobio sam downgradeovan 7.0 beta 0.1 :-D (ovo sve sto sam pisao odnosi se na iPAD air-mini retina)

Ps uspeo sam da odradim downgrade na 7.1.2 pa ko zeli nek proba i nek se brzo vrati :-D

stefan.gricko
19-09-2014, 22:30
Ja moram da se pohvalim sa 8icom, za razliku od ostalih. :)
Imam fresh restore od sinoc, negde oko 19h cini mi se da sam odradio restore, danas prvi ceo dan i sve je ok, nikakvih problema nisam imao. Jedini bug je taj da kad me neko zove, onaj slider ili ne bitno ako je odkljucan, Answer dugme, telefon "zabaguje", ustvari, posle klika Answer, on nastavi da zvoni oko 1sek i tek se onda javi, malo je cudno ali verujem da ce resiti u nekim od narednih updateova. Bateriju nisam primetio da je losija, realno, ovakav usage sam imao i na 7.1.2, mozda za nijansu bolji, no nije tema o bateriji.
26749

Svidjaju mi se nove mogucnosti koje su ubacene, kao npr. sto nije Yahoo "dobavljac" informacija za vremensku prognozu neko The Weather Channel, ciji sam program i koristio na 7.1.2(dosta tacniji). Zatim, manje bitno, ali novi wallpaperi su mi bas do j**a :D , isto mi se svidja kako je Photos.app organizovana, tacnije slike, i jedna VEOMA korisna nova funkcija(barem za mene) je ta sto kad se otvori slika, na svakoj pise datum i vreme kad je uslikana. Quick reply mi se isto svidja kao i Read opcija na LS.
Ne znam da li se tripujem, ali primetio sam gde sam imao E signal, oko 2-3 crtice, sad imam oko 4-5, cak se desi i da ode na 3G :celeb:

Sve u svemu, sa novim iOS-om sam VEOMA zadovoljan i kad se malo bolje razmislim, onaj 3G switch nisam ni koristio nikad, medjutim, moram priznati da sam bio skeptican sto se tice toga, i kad stavim prst na celo, kao sto sam vec rekao, nicemu mi nije ni sluzio. :D

cikajwoa
19-09-2014, 23:08
Ovo oko answer slajdera se i meni isto desava.. Ostalo, nemam zamerki


5S Tapatalk

ZaksiHD
19-09-2014, 23:09
Kod mene se desi ako sam u nekoj aplikaciji i stigne mi poruka zabaguje aplikacija, a gore notifikacija od poruke stoji i nece da se podigne.
Kada mi zvoni fon javim se nebitno da li je otkljucan ili zakljucan posle answer on zvoni jos par sekundi pa tek onda prekine.
A posebno me nervira ono Recently deleted u photos moram 2 puta da brisem slike bezveze.Da li bi to moglo da se ugasi?
I da evo za 2 dana koliko imam iOS8 fon mi se sam restartovao bar jedno 5,6 puta....

LDV20
20-09-2014, 00:07
Za sada osim nemogucnosti da se aktivira bing sugestions u spotlightu nisam primetio neki veci bug.
Slazem se sa Igorom da treba da se pozabave optimizacijom za iPade.

miloshs
20-09-2014, 11:01
"Ispeglace" oni vecinu tih nedostataka,siguran sam jer su tako pre radili sa novim update-ima...da dodam jednu novinu sto je za mene odlicna..."recents" sa duplim klikom na home dugme
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/20/29218b7a0dabfa6e99d3b866dd556b09.jpg


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Zoner
20-09-2014, 12:14
Imam slab 3G prijem kuci i na poslu i jedva da mogu ijednu stranicu da ucitam. Ili ako mi neko posalje sliku na Whatsapp, treba 3 minuta da ucita tu sliku, tako i meni dok posaljem. To nije bio slucaj prije srijede

Igor88bg
20-09-2014, 13:09
Udari downgrade dok mozes ;-)

babaroga73
20-09-2014, 13:41
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/20/4e161ef3d7db5ada8a44153cd12ad391.jpg

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/20/7e1316c28596a234ee0c590f494f333f.jpg

Jel neko primetio ovaj kontekst meni kad napises dan/ datum u poruci ? Kuul..

Kao i da predicted text prilicno dobro "hvata" srpske reci ...


Sent from my iPhone using Tupavtok

skiper
20-09-2014, 13:57
Pa to je bilo i ranije?

babaroga73
20-09-2014, 14:18
E pa nisam znao ... ( verovatno mislis na ono sa prve slike) ;-)


Sent from my iPhone using Tupavtok

Igor88bg
20-09-2014, 15:13
Kako ukljucite pvu tastaturu ? Meni nema tih dzodzabidza sa preporukama?

nenadjow
20-09-2014, 16:29
Aktiviraj USA tastaturu.

iLove
20-09-2014, 16:35
Ili instaliraj SwiftKey Keyboard
http://img.tapatalk.com/d/14/09/20/sy5upane.jpg

Btw, kako su spori sa ovim optimizacijama aplikacija za iOS 8 to je strasno.

trigon-cacak
20-09-2014, 17:50
Ja sam aktivirao USA tastaturu, ali mi ne daje preporuku za srpske, vec samo za engleske reci. Kako videh na slici u postu, coveku prikazuje preporuke za ispravke na srpskom?!

\i uposte nemam one ikonice iznad tastature ?!

zabrljanje
20-09-2014, 18:28
Vecina clanova pise i o trajanju baterije...ovo su zvanicne racunice


http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2014/09/battery-life-comparison.png


http://arstechnica.com/apple/2014/09/ios-8-thoroughly-reviewed/11/#performance

giannsi
20-09-2014, 19:02
Molim Vas pisite kako se IOS 8 ponasa na iPhone-u 4s posto vidim da neki negoduju a neki hvale.

nenadjow
20-09-2014, 19:56
Kad kreneš da pišeš na srpskom i telefon zapamti reči, krenuće da ti ih nudi u toku pisanja.

Mjölnir
20-09-2014, 20:43
Koliko znam, jedino Fleksy na iOS ima naš jezik. E sad, to što je tastatura QWERTY + naša slova odjednom, čini stvari malo tesnim u portretu.

babaroga73
20-09-2014, 20:58
Ja sam aktivirao USA tastaturu, ali mi ne daje preporuku za srpske, vec samo za engleske reci. Kako videh na slici u postu, coveku prikazuje preporuke za ispravke na srpskom?!

\i uposte nemam one ikonice iznad tastature ?!
kad budes kucao malo duze , recnik se "puni" nasim recima, mada imam utisak da je pametniji od toga, kao sto vidis , daje tri oblika jedne reci.
Ono drugo - kad ti je tastatura na engleskom , zadrzi prst na globusu i na vrhu je switch za predictive.
Ili u Settings / General / Keyboard / 6-ta od gore je Predictive opcija.

NoAngel
21-09-2014, 01:28
haha nije valjda sovo za bateriju tacno :D e sad volim jos vise moj 5c nema veze sto je od plastike :P

inace ok mi je novi ios, manje vise sve mi je isto, isklucio sam recents kad kliknem dva puta dugme, nerviralo me je to, iskljucio sam i pogadjanje reci xD

ne svidja mi se npr u photos ono recentley added zato sto su tu slike samo od prethodnih mesec dana a sve slike mi se vide tek u photos

recently deleted je dobra funkcija kad me neko tera da im obrisem sliku ako ruzno ispadnu hahaha

imam par bagova, ali nista veliko

vlada2907
21-09-2014, 10:15
Na 4s, ios8 lepo radi, kod mene ne vidim seckanja, cini mi se da safari radi za nijansu sporije i to ce sr isprglati sa nekim updateom, uglavnom da sad ne duzim, ios8 je veliki korak napred i to je najvaznije.... Baterija egal +-5% u odnosu na iOS 7.... U svakom slucaju preporuka da se predje na iOS 8....

babaroga73
21-09-2014, 11:26
Nakon clean restora na ios8, i vracanja 176 aplikacija i ostalog iz bekapa, ios8 je u petak vece radio "trzavo". Bilo mi je zao sto nisam samo kontakte vratio, da vidim kako radi kad je cist... Takodje je u subotu oko 15h pred potpuno praznjenje pokazivao usage: 12h , standby: 16h ... Sto je ocigledno neka greska... Takodje je bio pobrljavio neka podesavanja za fontove, sve je bilo preveliko. Nakon malo podesavanja, restarta i punjenja, evo rezultata .... Full screen caller photo se vratio, takodje, predicted kucanje je super ... Sacekacu 5,6 dana sa njim, ali vrlo verovatno se necu vracati na 7.1.2. A da , u pitanju je iphone 5. http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/21/e0994bc0e3558bf0caa92cb0ac475766.jpg

I da , radi samo nijansicu sporije nego 7.1.2. ... Ili ja previse analiziram..


Sent from my iPhone using Tupavtok

Zoner
21-09-2014, 11:37
pisao sam vec o ovome u 5S temi ali posto se odnosi generalno na ios 8 ponovicu se. Nakon prelaska na osmicu 3g internet mi je usporio skroz, speed test pokazuje 0.1 mbps, ne moze nijednu stranicu do kraja da ocita, da bi se ucitala slika sa wa ili vibera treba skoro minuta. to nije bilo dok nisam uradio update. hoce li restore pomoci? ne bih downgrade nego samo restore osmicu. pokusavao sam i sim da vadim i hard reset, nista

milan64586
21-09-2014, 11:51
Proveri cellular data podesavanja, ili pozovi operatera i proveri da li su mozda menjali parametre ili postoji neki posebni parametri za iOS8. Ovo drugo tesko da ce ti pomoci, ali nista te ne kosta da probas.

bejbe
21-09-2014, 12:33
haha nije valjda sovo za bateriju tacno :D e sad volim jos vise moj 5c nema veze sto je od plastike :P

inace ok mi je novi ios, manje vise sve mi je isto, isklucio sam recents kad kliknem dva puta dugme, nerviralo me je to, iskljucio sam i pogadjanje reci xD

ne svidja mi se npr u photos ono recentley added zato sto su tu slike samo od prethodnih mesec dana a sve slike mi se vide tek u photos

recently deleted je dobra funkcija kad me neko tera da im obrisem sliku ako ruzno ispadnu hahaha

imam par bagova, ali nista veliko

Gde si iskljucio recents? Mislim na kontakte gore prilikom dvoklika home tastera?

zabrljanje
21-09-2014, 12:44
Settings > Mail, Contacts, Calendars

Choose to show recent and favorite contacts in the multitasking screen...


...iz Apple uputstva za iOS 8...

apple ios
21-09-2014, 12:45
Settings/Mail,Contacts, Calendars i iskljuci Show in App Switcher.


Sent from my iPhone 5

Zoner
21-09-2014, 14:23
Proveri cellular data podesavanja, ili pozovi operatera i proveri da li su mozda menjali parametre ili postoji neki posebni parametri za iOS8. Ovo drugo tesko da ce ti pomoci, ali nista te ne kosta da probas.


prvo pokusao sa restore, nije se nista popravilo. Onda zvao operatera, i kazu da nema smetnji niti promjena podesavanja (ne trebaju podesavanja posebna za novi ios koliko oni znaju, a inace su prazna podesavanja). Ne mogu preko vibera uopste da pricam, samo stoji poor signal i niti cujem ja nekoga niti neko mene

milan64586
21-09-2014, 14:30
Na kojoj si mrezi?

technobuba
21-09-2014, 15:51
prvo pokusao sa restore, nije se nista popravilo. Onda zvao operatera, i kazu da nema smetnji niti promjena podesavanja (ne trebaju podesavanja posebna za novi ios koliko oni znaju, a inace su prazna podesavanja). Ne mogu preko vibera uopste da pricam, samo stoji poor signal i niti cujem ja nekoga niti neko mene

Pokusaj sa drugom sim karticom (novijom) pa ces znati na cemu si..

laynee
21-09-2014, 17:31
Ja u podesavanjima imam unesen apn kao i na ios7... I radi mi ok.. Malo mi sporije radi tapatalk , sporije ucitava, al kapiram da nije do mreze.. Sta ti kaze speedtest?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luka12
21-09-2014, 19:19
Vidim da neki pisu o downgrade-u, da li je to moguce obaviti i kako, ako nikad nisam JB telefon? U pitanju je 5c..
Hvala

zabrljanje
21-09-2014, 19:20
...vec je pisano, pogledaj link...

http://www.idownloadblog.com/2014/09/20/how-to-downgrade-ios-8-to-ios-7-1-2/

Zoner
21-09-2014, 21:42
Na kojoj si mrezi?


mtel, a kartica je stara 20ak dana.

Shomy46
21-09-2014, 21:50
Jel moguće da fotografije nemogu da se rotiraju kod editovanja, ili je to samo bag kod mene...!?

milan64586
21-09-2014, 22:06
mtel, a kartica je stara 20ak dana.

http://www.mtel.me/standardna-gprs-mms-podesavanja/ - koristi standardna GPRS podesavanja (carevi imaju podesavanja za android, symbian, i badu :D :D :D, a nemaju za iOS)

GPRS (EDGE) podešavanja za Srbiju (http://www.isrbija.net/showthread.php/1-GPRS-(EDGE)-podešavanja-za-Srbiju)

Ike
22-09-2014, 00:15
Instalirao sam novi iOS 8 na iPhone 5 ali imam jedan problem vezano za izlazak iz aplikacija. Kad sam u nekoj aplikaciji i pritisnem home dugme umesto da se zatvori aplikacija i da dobijem home screen meni telefon otvori multitasking opciju. Da li neko ima isti problem?

illusion
22-09-2014, 00:18
da ti nije do home dugmeta?

Ike
22-09-2014, 00:19
Nije super je radilo pre apdejta.
Nikad nije napravilo grešku.

vegas982
22-09-2014, 01:00
Sta je sa caller id za nas koji koristimo x sim. Mislim dali radi ili ne na ios 8 bez jailbreak-a


Sent from my iPhone using Tapatalk

hrossi
22-09-2014, 08:46
Instalirao sam novi iOS 8 na iPhone 5 ali imam jedan problem vezano za izlazak iz aplikacija. Kad sam u nekoj aplikaciji i pritisnem home dugme umesto da se zatvori aplikacija i da dobijem home screen meni telefon otvori multitasking opciju. Da li neko ima isti problem?

O tome smo pricali kad je 8 GM izasla, to je bug nista vise, koji mnogo iritira. I kod mene je to bilo pa sam se vratio na 712, gdje sad sve ok radi.

babaroga73
22-09-2014, 11:14
Jel moguće da fotografije nemogu da se rotiraju kod editovanja, ili je to samo bag kod mene...!?

Kako ne mogu, pa photos aplikacija je dobila najvise novih mogucnosti ... ides na edit , pa dole imas crop ikonicu , i opciju da rotiras po procentima ili dole ikonica da potiras za 90 stepeni.

Igor88bg
22-09-2014, 11:34
Meni iphone radi odlicbo sa ios 8 izbacuje normalno home screen kad pritisnem home button (5s) ali mi samo vise vuce vise batt...

DjoleV
22-09-2014, 12:58
Treba vremena i mislim da ce ispeglati sve kako treba. I meni se cini da mi 3G radi sporije, na VIP mrezi sam. Primetio sam da kad me neko zove, javim se i telefon zvoni jos sekund posle javljanja, to je onako iritantno. Malo baguje sve, valjda ce ga ispeglati u sledećem azuriranju. Inace iskljucio sam opciju kod pisanja poruke da izbacuje reci jer samo nervira i baguje. Ažurirao sam i ipad 2 i mnogo losije radi, koci, baguje i nervira.

Igor88bg
22-09-2014, 13:13
Zvuk kida zaista kida... O Boze Kad ce Novembar :-D


https://www.youtube.com/watch?v=aBb3UlJOKwA

halfman
22-09-2014, 13:47
Ios 8 na tabletima generalno jako lose radi(tako sam citao ). Moje licno iskustvo je vezano za Ipad mini i mogu da potvrdim da ima dosta bagova,sporiji je ,safari nervira itd ...

DjoleV
22-09-2014, 13:57
Jos da dodam da sada ipad trosi bateriju kao lud, iskreno se kajem sto sam ubacio ios8 na njega. Super je funkcionisao i bez novog softvera i trosio je bateriju znatno sporije. Ne znam u cemu je fora. Rado bih se vratio na ios7. Da li neko zna kako? Hvala

bbrks
22-09-2014, 14:03
Pa lako, Apple potisuje i dalje 7.1.2.....

Mlađo
22-09-2014, 14:15
Zašto su promenili prikaz fotki? Em su izmenili albume, em fotke koje su mi na iPhone-u nisu više u albumu Camera... Baš su zeznuli stvar...

apple ios
22-09-2014, 15:08
Procitaj ovaj clanak, nadam se da ce ti biti jasnije.

http://www.idownloadblog.com/2014/09/19/ios-8-camera-roll/


Sent from my iPhone 5

Zoner
22-09-2014, 16:11
http://www.mtel.me/standardna-gprs-mms-podesavanja/ - koristi standardna GPRS podesavanja (carevi imaju podesavanja za android, symbian, i badu :D :D :D, a nemaju za iOS)

GPRS (EDGE) podešavanja za Srbiju (http://www.isrbija.net/showthread.php/1-GPRS-(EDGE)-podešavanja-za-Srbiju)



radi se o mtel BiH ( u Republici Srpskoj sam ). I po njima stavis ili prazno ili samo mtelsmart u APN.

jos jedan bug- kod imessage i facetime mi je broj siv, odnosno ne mogu ga selektovat broj, svi kazu da mi ne radi imessage i facetime a zapravo me ne mogu dobiti na broj, nego kda unesu i id ili email moze. Zasto je broj posivio? 26776

bbrks
22-09-2014, 16:19
To nije bug, moras ponovo aktivirati iMessage i FaceTime

Zoner
22-09-2014, 16:39
To nije bug, moras ponovo aktivirati iMessage i FaceTime

pokusao i to, i ovo isto: Problem #2: iMessage won’t use phone number to send messages. The phone number option is greyed out. Ever since upgrading to iOS 8 you can’t seem to send iMessages using your phone number (https://discussions.apple.com/message/26616780#26616780). In the settings, your phone number appears but it is greyed out and can’t be selected or activated. As a result all iMessages are being sent by email or iCloud ID alone.
The Fix: Turn both iMessage and Facetime off in the Settings Menu. Then in Settings go to General, scroll down to Reset then select “Reset Your Network Settings.” Once everything has reset, make sure you are connected to Wi-fi. Reactivate iMessage and Facetime. You should now be able to select your phone number as an iMessage sending option.


ali nista nije upalilo, rade meni facetime i imessage ali ne preko broja

zemomak
22-09-2014, 17:35
I ja sam isto na mtelu...taj problem sam jutros uocio, broj siv, a mailovi strihirani....pomoglo mi je to sto je vec napisano, iskljucio imessage i facetime, saceko par minuta i ponovo ukljucio i sve mi onda proradilo kako treba :)

Zoner
22-09-2014, 17:46
I ja sam isto na mtelu...taj problem sam jutros uocio, broj siv, a mailovi strihirani....pomoglo mi je to sto je vec napisano, iskljucio imessage i facetime, saceko par minuta i ponovo ukljucio i sve mi onda proradilo kako treba :)


evo i meni je uspjelo. a jesi li primjetio da je 3G net postao cudan? ja od pocetka to kao najveci problem imam, ne mogu nijednu stranicu do kraja da ucitam

zabrljanje
22-09-2014, 17:58
Sta je sa caller id za nas koji koristimo x sim. Mislim dali radi ili ne na ios 8 bez jailbreak-a

Radi...pomenuto u vise tema...

@Zoner, ne citiraj post iznad svog...

zemomak
22-09-2014, 18:22
evo i meni je uspjelo. a jesi li primjetio da je 3G net postao cudan? ja od pocetka to kao najveci problem imam, ne mogu nijednu stranicu do kraja da ucitam

Meni je dobar 3g internet gdje je dobra pokrivenost, samo me zeza signal posto se i on sad u ios 8 po defaultu konektuje na 3g, a slabo mi pokriva stan gdje zivim pa kad uzmem telefon u ruke i vidim gore samo jednu crticu na signalu dođe mi da se roknem :) a 3g internet u stanu ne koristim iskljucivo kucni wifi...

zabrljanje
22-09-2014, 18:24
...poledaj temu sa tutorijalom kako da prebacis sa 3G na EDGE...

Zoner
22-09-2014, 18:51
nije problem 3G mreza, ja sam i prije iOS 8 stalno na 3G bio, ali sada mi ne moze ni sliku na viberu da ucita, sporije nego gprs

Igor88bg
22-09-2014, 20:45
Evo melo utisaka o ios 8 dosta komentara cak nekima slabi i wifi vremenom... Uzas :
http://www.reddit.com/r/apple/comments/2h0nqg/ios_801_cant_come_soon_enough/

zemomak
22-09-2014, 21:04
Meni se 5s par dana ludo zagrijavao kad bi bezveze nesto surfovao, safari, fejs, instagram, ne neke nesto posobne zahtjevne aplikacije...sinoc mu opalim restore i ko da se popravilo...

Igor88bg
22-09-2014, 21:11
Meni je ipad urlao od vrucine kao nikad pre ... Opalim mu i ja restore na 712 i kao da se popravio :-D nada, se velokom pobojsanju sa 801

maxbet
22-09-2014, 21:15
Ne mogu da pljujem na ios8 pogotovo jer je tek izasao setite se ios 7 koliko je bio bagovit i treba jos dooosta stvari da se vremenon srede ali mislim da nema potrebe prelaziti sa 7.1.2 na osmicu bar jos neko vreme...
Ono sto sam ja za ovih par dana ucio je: vece zagrevanje ledja telefona,safari zna da pukne u toku surfovanja,u viberu kasne poruke kad saljete,multitasking baguje pri gasenju aplikacija,baterija se brze trosi,3g mozete jedino preko patcha da ugasite i nikako drugacije itd...
U pitanju je 5s


Sent from my iPhone 5s

zikicz
22-09-2014, 22:08
Sve nabrojano je dovoljno da malo sačekam.

dzenopoljac
22-09-2014, 22:12
Pa čekaj onda... Šta radi kako treba na iOS8??? :)

maxbet
22-09-2014, 22:22
U youtube aplikaciji ne mozete da premotavate clip,ako ga namestite u full screen pa ga vratite u normalu tastatura za kucanje vam ostaje u landscape mode-u :D ok kapiram da aplikacije tek trebaju da se update-ju za ios8 ali bas iz tog razloga smatram da nema potrebe prelaziti na ios8 bar dok se stvari ne stabilizuju jer 7.1.2 sasvim korektno radi.
Sve ostalo je ok,u stvari isto radi kao i na ios7,nem razlike u brzini,nema razlike u stajlingu...

P.S. Bice ovo jos jedan u nizu uspesnih sofvera kao i uvek...samo je potrebno malo vremena da sve dodje na svoje..za to vreme ja cu se vratiti na 7.1.2 i cekati neke bolje dane...dok jos moze da se vrati :)


Sent from my iPhone 5s

zikicz
22-09-2014, 22:28
Pa to i kažem. Kad vidim šta se piše , ispada da je iOS 8 krs i lom. [emoji6]

maxbet
22-09-2014, 22:33
Jeste malo bagovit al opet kazem sve ce se to srediti buducim update-ima...


Sent from my iPhone 5s

cikajwoa
22-09-2014, 22:33
Ja taj bag sa YT nemam,kao ni gore navedene bagove,osim mozda grejanja ali i to je neznatno

Bullzai
22-09-2014, 23:10
Ljudi, da li neko zna kako da se resim ovog problema jer mi nenormalno crpi bateruju... Na standby rezimu zna da je "pojede" za nekoliko sati...? Kako da poboljsam signal...?26788

maxbet
22-09-2014, 23:16
Imas patch za poboljdanje signala...procesljaj malo forum...


Sent from my iPhone 5s

babaroga73
22-09-2014, 23:52
Pa čekaj onda... Šta radi kako treba na iOS8??? :)

Nije bas sve tako crno.. Recimo ja na iph5 nemam nekih zamerki na ios 8 , nakon malo podesavanja po settingsu i jednog restarta, cak sam i prijatno iznenadjen. Uzmi u obzir da svako u razlicitim uslovima koriscenja radi update. Neko OTA, neko update neko restore, itd. Ja sam odmah nakon updejta (backup + clean restore + restore) na ios8odmah uradio restore 176 aplikacija i sve radi ok. Evo sad mi se cini da mi baterija duze drzi nego na ios 7.1.1.


Sent from my iPhone using Tupavtok

Jiahu
23-09-2014, 00:03
@Zoner ja sam takodje na mtel-u, za APN sam stavio mtelfun i radi mi bez greske sve

iLove
23-09-2014, 12:05
Mislim da vecina problema koja nas muci na osmici su posljedica neoptimiziranih aplikacija.
Strasno, nemam JB, sve app koje imam sam kupio a oni se nisu u stanju prilagoditi novom OS-u danima, fuuuj

Mjölnir
23-09-2014, 12:14
Sad je malo i gužva, svi šalju ažuriranja pa se čeka dok ne odobre.. Ali opet, trebalo je malo ranije da misle [emoji57]

milan64586
23-09-2014, 12:21
Mislim da vecina problema koja nas muci na osmici su posljedica neoptimiziranih aplikacija.
Strasno, nemam JB, sve app koje imam sam kupio a oni se nisu u stanju prilagoditi novom OS-u danima, fuuuj

Ne znam koji telefon imas, ali ako nije 6/6+ mozes i dalje da se vratis na 7.1.2.
http://www.icj.me/ios/all

Ninoslav
23-09-2014, 12:24
http://img.tapatalk.com/d/14/09/23/a9aty4ev.jpg

Solidno...

iLove
23-09-2014, 12:27
Imam 5s, al neda mi se skidat pa ponovo backupirat a onda za 7 dana opet nazad

Zoner
23-09-2014, 13:36
@Zoner ja sam takodje na mtel-u, za APN sam stavio mtelfun i radi mi bez greske sve


prepaid ili postpaid?

Zokifcrs
23-09-2014, 13:41
Evo ljudi i ja sam presao na osmicu i mogu reci da sam za sada zadovoljan. Patch sam instalirao preko iTunes-a, prosto i jednostavno, tako da sam vezu prebacio na Edge.
Baterija isto traje, ako ne i malo duze, ali uopste nije tacno da traje krace.
Inace, vi koji imate problem sa losijim ucitavanjem stranica, uradite isto ono sto smo radili i na sedmici kada smo imali problema, sa rucno kucanim parametrima svako za svoju mrezu. http://www.iphone-srbija.com/faq-cesta-iphone-pitanja/
I ja sam imao isti problem sinoc sa osmicom, i kada sam to uradio, nekako mi se cini da mi signal, wifi i sama veze bolje funkcionisu.
Sve u svemu, osmica donosi lepe novine, ali nista spektakularno, lepe novosti oko slika, poruka, vratili najzad full caller photo, caller id funkcionise... iPhone 5 je u pitanju, cisto da ljudi koji se jos dvoume o kom modelu je rec!

zemomak
23-09-2014, 14:51
Nece filmove da mi prebacuje u imovie theatar, ima li jos neko slicnih problema?!

jav74
23-09-2014, 14:53
Ja sam problem baterije rijesila powerbankom...ironija...kako da ukljucim full caller foto?

Jiahu
23-09-2014, 15:16
@Zoner prepaid sam jer nisam stalno u BiH

trigon-cacak
23-09-2014, 16:24
Moras da obrises staru forku iz imenika, pa da ubacis novu, umesto nj. kod mene je profunkcionisalo na 5s.

zabrljanje
23-09-2014, 16:28
Ja sam problem baterije rijesila powerbankom...ironija...kako da ukljucim full caller foto?


Povukao ti je slike iz backup-a sa iCloud-a i uvek je u toj varijanti mala slika...svakom kontaktu moras da dodelis novu fotografiju iz Photos-a...

babaroga73
23-09-2014, 16:30
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/23/3189563867ae46d802ceff6af0ee960f.jpg

Ja sam prijatno iznenadjen...


Sent from my iPhone using Tupavtok

rikee
23-09-2014, 16:40
Nesto ti ne valja :) ovo je samo odradjen update, bez clean restore
http://i.imgur.com/LmbqHLw.jpg

zabrljanje
23-09-2014, 19:25
Izgleda da vrlo brzo sledi 8.0.1 koji je vec podeljen carrier partnerima na testiranje...donosi sledece ispravke:




Phone: Addresses bugs with call forwarding and freezing when accessing visual voicemail
Keyboard: Fixes an issue with keypad not appearing to enter iCloud Keychain verification codes
Safari: Fixes a problem with videos occasionally not playing
Sharing: Fixes AirDrop support for Passbook passes
VPN: Addresses an issue with installing VPN profiles




http://www.idownloadblog.com/2014/09/23/ios-8-0-1-update-bug-fixes/


Ovo skoro sigurno znaci da ce uskoro Apple prestati da potpisuje 7.1.2...

illusion
23-09-2014, 21:17
pa i nije neki update :(

zabrljanje
23-09-2014, 21:27
...to je ono sto je ponudjeno kada je bio event ali su sad, navodno, "izmerili" povecan broj korisnika sa ovim update-om pa nagadjaju da ce uskoro biti pusten...bar tako pisu...nista on nece kolosalno doneti i sigurno ce ih biti jos nekoliko do onog "glavnog" ali je ovo bitno za sve one koji se pitaju do kada ce Apple da potpisuje 7.1.2...

kicba
23-09-2014, 22:29
Drugari, mogu li na iPhone 4S sada da stavim iOS 7.1.2 tj. najnoviji pre iOS 8?

Predpostavaljam da jos uvek moze na shift+restore iz iTunesa?

Hvala

zabrljanje
23-09-2014, 22:34
...mozes jos uvek posto ga Apple potpisuje...

skiper
23-09-2014, 23:15
Nekoliko posta gore vec ima o tome. #92

jav74
24-09-2014, 00:02
Grije mi se i troši i iPad mini on nije cellular

babaroga73
24-09-2014, 09:53
[QUOTE=rikee;529935]Nesto ti ne valja :) ovo je samo odradjen update, bez clean restore
/QUOTE]

Imas ukljucen Mail (background activity) tako da ti se to ne racuna u koriscenje !! ;-)

jav74
24-09-2014, 12:22
Htjela bih downgrade iPad minija ali ne znam koji firmware?!http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/24/a9466f35b0c5c4dd4222f205f7efc849.jpg

zabrljanje
24-09-2014, 12:34
Nema sta tu, idownloadblog i ides na iPad mini prve generacije wifi model i skidas 7.1.2...

LDV20
24-09-2014, 13:56
Evo nakon nedelju dana koriscenja na iPad 4 performanse ovako lose su bile samo na 7.0, ali zato baterija nikad bolja. Skroz su zbrljavili iPade. Zato oni uvek na WWDC rade prvi demo na iPhone-u.
Konkretno, najvise me nerviraju performanse Safarija a vidim po stranim forumima da je to izgleda rasprostranjen problem na iPadima. Tastatura bi mogla da bude malo odzivnija. Vrlo je iritirajuce na neke momente. Znam da se 7.1.2 jos uvek potpisuje, ali necu da se vracam. Ja kada predjem na novi OS (gde god, telefon, tablet, kompjuter) uvek ostajem "odan" njemu bez obzira na mane i jednostavno pratim tok razvoja.

iPhone 5 - bukvalno nemam ni jednu zamerku. Savrseno radi, baterija lepo drzi. Nemam sta da kazem stvarno.

Sto se aplikacija tice, citao sam na raznim mestima dosta zalbi da aplikacije crashuju. Ja od prelaska na finalnu verziju ne znam da li sam doziveo 1 crash na oba uredjaja.

jav74
24-09-2014, 14:09
To si srecnik...evo ja vracam i ipad,ne mogu citati knjigu koliko se grije...

Kapetan
24-09-2014, 14:18
Evo nakon nedelju dana koriscenja na iPad 4 performanse ovako lose su bile samo na 7.0, ali zato baterija nikad bolja. Skroz su zbrljavili iPade. Zato oni uvek na WWDC rade prvi demo na iPhone-u.
Konkretno, najvise me nerviraju performanse Safarija a vidim po stranim forumima da je to izgleda rasprostranjen problem na iPadima. Tastatura bi mogla da bude malo odzivnija. Vrlo je iritirajuce na neke momente. Znam da se 7.1.2 jos uvek potpisuje, ali necu da se vracam. Ja kada predjem na novi OS (gde god, telefon, tablet, kompjuter) uvek ostajem "odan" njemu bez obzira na mane i jednostavno pratim tok razvoja.



Slicno je kod mene na Air-u. Ugasim/upalim iPad, otvorim 3-4 tab-a u Safariju i pocne besomucno da reload-uje kad god prelazim sa jednog na drugi. Multi gestures nekad reaguje nekad ne. Pogotovo ako stranica ima scroll kao sto je recimo mashable, nema teorije da iz prve ubodem mt. Tek iz 4-5 puta mi otvori ostale aplikacije. Flipboard i Feedlt uzasno baguju i blokiraju. Gasnje app iz mt nekad pomogne nekad ne.

Jedina dobra stvar je baterija u stand by rezimu. 1% za citavu noc sa podosta background refresh-ovanja. Ovako,tokom koriscenja ide dosta brzo....Na 7.1.2 sam cini mi se punio jednom u 5 dana, sad vec svako drugo vece mora na punjac ako ga koristim umjesto laptop-a/telefona.

Nadam se da ce sledeci update popraviti stvari.

LDV20
24-09-2014, 14:28
E bravo, zaboravih da pomenem bagovanje multi gestures. Mislim wtf!?!

@jav74 jel mini prve generacije ili retina? Posto cu potencijalno imati jedan mini da azuriram, mada ne znam za sto bih u ovom trenutku sa ovakvom situacijom.

Ike
24-09-2014, 14:48
Ljudi, mislio sam da se vratim na android ali kad sam instalirao ios 8 moj iphone 5 radi gore od bilo kog android telefona. :D Vrhunac bagovanja je da ne mogu da odgovorim na poziv što mi se nikad pre nije desilo na ajfonu.

jav74
24-09-2014, 15:24
@Ldv20 imam
Ipad mini prve generacije wifi ali nikako da skinem odg firmware:-(((
@Ike ja sam mislila kupiti sljamsung galaxy zbog teskog razocarenja sa ip5s na ios 8...srecom vratih se

LDV20
24-09-2014, 15:27
Probaj ovaj: http://appldnld.apple.com/iOS7.1/031-4783.20140627.jRusU/iPad2,5_7.1.2_11D257_Restore.ipsw

jav74
24-09-2014, 15:33
Probacu i njega:-)uspjesno:-)super sam ugrabila danas downgrade!

zabrljanje
24-09-2014, 20:06
Pusten je iOS 8.0.1

http://9to5mac.com/2014/09/24/apple-releases-ios-8-0-1-with-various-improvements-and-bug-fixes/



iOS 8.0.1This release contains improvements and bug fixes, including:
• Fixes a bug so HealthKit apps can now be made available on the App Store
• Addresses an issue where 3rd party keyboards could become deselected when a user enters their passcode
• Fixes an issue that prevented some apps from accessing photos from the Photo Library
• Improves the reliability of the Reachability feature on iPhone 6 and iPhone 6 Plus
• Fixes an issue that could cause unexpected cellular data usage when receiving SMS/MMS messages
• Better support of Ask To Buy for Family Sharing for In-App Purchases
• Fixes an issue where ringtones were sometimes not restored from iCloud backups

• Fixes a bug that prevented uploading photos and videos from Safari

iLove
24-09-2014, 20:18
Danas mi se fb srusio 15 puta, OS 8, 5s

zabrljanje
24-09-2014, 20:25
Sad su pustili obavestenje da se ne radi update

http://www.idownloadblog.com/2014/09/24/apple-releases-ios-8-0-1/


Primeceno je na nekim telefonima da se nakon ovog update-a pojavljuje no services i da ne radi Touch ID...


Cisto dok se jos ne proveri sta i kako sa ovim update-om, budite malo strpljivi...

http://9to5mac.com/2014/09/24/apple-releases-ios-8-0-1-with-various-improvements-and-bug-fixes/

zemomak
24-09-2014, 20:26
Hahah, sva sreca pa sam stigo danas vratit os na 7.1.2 :)

iLove
24-09-2014, 20:32
Kako, ja sam napravio udate
http://img.tapatalk.com/d/14/09/25/muhese8a.jpg

bbrks
24-09-2014, 20:34
Pa dobro lepo sto je proslo....ajde sad proveri da li sve radi, pa javljaj :)

zabrljanje
24-09-2014, 20:35
...kad pre si uradio update...

...ako ne radi, lepo skines iOS 8 i shift plus restore...

jav74
24-09-2014, 20:36
Pa pisi kako se ponasa?

no1livz4ever
24-09-2014, 20:36
Ju, ja zamalo da odradim update, ali sva sreca nisam. Na iOS 8.0 za sada radi ok ...

Ninoslav
24-09-2014, 20:37
Mislim da mi ovde uglavnom nemamo problema, svi problemi se izgleda odnose na 6 i 6 Plus :) Tako da 5S moze da radi apdejt :)

no1livz4ever
24-09-2014, 20:38
Izgleda da i Apple malo kuša gorke plodove fragmentacije ...

Sent from my 41789ZG using Tapatalk

zabrljanje
24-09-2014, 20:39
...cemu zurba umesto da se malo saceka i cuje kakva su iskustva i na sta se tacno odnosi ovo sto ljudi pominju...

Mjölnir
24-09-2014, 20:40
Da znaš kako su tek gorki developer-ima [emoji16]

jav74
24-09-2014, 20:41
Ja sam se opametila sad citam forum i cekam iskustva drugih korisnika...

iLove
24-09-2014, 20:44
A sta da kazem za ovako kratko vrijeme, signal mi je pun, ostalo cemo vidjet :)

Edit;
A neko mora biti prvi :D

Ninoslav
24-09-2014, 20:45
Verovatno jer imaš 5(s). Izgleda da su zahvaćeni samo 6 i 6 Plus...

bbrks
24-09-2014, 20:46
Sad sam proverio, ko hoce nazad na 7.1.2, moze jos uvek....

Mjölnir
24-09-2014, 20:46
Na 5 sve deluje OK

vradovic
24-09-2014, 20:59
Imam jedno pitanje od kako sam stavio iOS 8 nemam notifikaciju propustenih i primljenih poziva?
Ima li to negde gde da se ukljuci/iskljuci?

votdfak
24-09-2014, 21:09
Carski je ovaj update (8.0.1), sva sreca pa kod nas ima 6ica na prste jedne ruke. :D

vradovic
24-09-2014, 21:10
hahah vec si video :)

Mjölnir
24-09-2014, 21:17
Povučen, koja blamaža

jav74
24-09-2014, 21:18
Sljamsung se smije;-)

Kapetan
24-09-2014, 21:21
Sta se desilo sa 8.0.1? ...

jav74
24-09-2014, 21:22
Ot'so;-)))

rikee
24-09-2014, 21:24
Ni sat vremena nije opstao :)

Kapetan
24-09-2014, 21:26
Hahahahh, sjajno. Nisam ni pratio sajtove pa me zacudilo otkud sad 8.0.1

cikaZubic
24-09-2014, 21:29
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/24/eaa28a81de345257e365aad84bd22ca2.jpg mozda treba neki specijalan internet, mozda misli na komsijin?

milan64586
24-09-2014, 21:29
Au kakav blam. Pa SJ se sada toliko vrti u grobu da moze da se desi da uskoro prokopa kanal negde do Foxconna u Kini.

illusion
24-09-2014, 22:44
barem cemo jos malo moci na 7.1.2 dok ga ne puste ponovo :)

LDV20
24-09-2014, 22:59
Problemi sa kojima su se korisnici sreli su vezani za telefon (nemogucnost da se javite na poziv) i bagovanje touch id-ja. Mogli su bas da ostave iPad update. Na iPadu ne moze biti mnogo gore od 8.0 :D

apple ios
24-09-2014, 23:05
Sto je sa Apple-om... Nesto mi je previse neozbiljan sa ovim update-ima... Cus nemogucnost javljanja na poziv...


Sent from my iPhone 5

LDV20
24-09-2014, 23:39
Samo da dopunim, evo NY Times pise da su bili pogodjeni uglavnom vlasnici 6 i 6 plus.

cikaZubic
24-09-2014, 23:43
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/24/a0da56facef04e06fc717286bc73dd40.jpg kulminacija je sto ne mogu da obrisem notifikaciju a ne mogu ni da instaliram

password
25-09-2014, 00:06
Update: Apple appears to have pulled the update from its servers. :one:
Users who have not yet installed iOS 8.0.1 are advised to hold off, as the problems presented by the update appear to affect a large number of users.

dzenopoljac
25-09-2014, 07:21
Ovo je neozbiljno za ovakvu kompaniju, samo ću to da kažem. Po prvi put preskačem update sa zadovoljstvom. Ranije sam umeo čak i jb-a da se odreknem ne bih li probao novi softver a sada jok...

apple ios
25-09-2014, 08:40
Najavio je Apple 8.0.2, za par dana, za one koje su uradili update na 8.0.1 i imaju problema.


Sent from my iPhone 5

iLove
25-09-2014, 09:20
Hmm, nakon OTA update-a 5s-a na 8.0.1 od jucer nemam problema.

FB mi se nijednom nije srusio, nijedan bug nisam primjetio.

Prije nisam mogao pozivati nikoga iz favorita sada to mogu.

Nisam ga nesto puno koristio ali za sada sam primjetio te neke sitnice.

trigon-cacak
25-09-2014, 10:39
Ja sam na 5s vec osetio probleme. Upravo vracam na 8.0...

zemomak
25-09-2014, 10:44
Vracajte na 7.1.2 dok se jos moze :) sigurica, a telefon leti :)

laynee
25-09-2014, 10:52
Meni telefon leti i na 8.0.. Do sada nisam imao ni jedan problem


Sent from my iPhone using Tapatalk

zemomak
25-09-2014, 11:00
Meni nista nije radilo kako treba, sjecka, laguje, crashuje sa pojedinih aplikacija, ne valja signal, ne mogu ubacit klip u imovie teatar, onda wifi kao da je slabiji, ia kad se iskljucujes sa wifija ne izbaci istog momenta vec postepeno, indikator nestane tek nakon sekundu dvije kad spadne na najmanju tackicu sto me nerviralo, baterija znatno slabija itd...mada ima i nekih dobrih stvari kao continuity...al nista sad spektakularno...

macak91
25-09-2014, 15:15
Baterija drzi otp isto kao pre, neke novine mi se svidjaju neke ne, za oko nema nekih promena. Trenutno mnoge aplikacije baguju, viber/whatsapp kad izbaci notifikaciju nmgu da je sklonim sa ekrana, crashuje mi pola programa, lock sporije radi, uspostavlja vezu 1-2 sekunde posle klika na answer. Verujem da ce prvi update vecinu toga resiti.

zabrljanje
25-09-2014, 19:35
Mnogi korisnici su se zalili na los prijem WiFi signala i cesto gubljenje konekcije...ne secam se da je pored resetovanja mreznih podesavanja pominjano i da se iskljuci i Wi-Fi Networking...ovo je preuzeto sa Redmondpie sajta...


Prvo idete na

General > Reset > Reset Network Settings

http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2014/09/Photo-Sep-25-2-31-34-AM.png





a zatim na


Settings > Privacy > Location Services > System Services i iskljucite Wi-Fi Networking



http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2014/09/Photo-Sep-25-3-07-54-AM.png

Posle toga, uradite reboot telefona i proverite kako radi WiFi konekcija...


Napominje se da ovo nije uvek uspesno resenje i da se problem sa WiFi konekcijom javljao na starijim uredjajima od iPhone-a 6...




http://www.redmondpie.com/how-to-fix-ios-8-wifi-issues-on-iphone-and-ipad/

michael clayton
26-09-2014, 03:23
Izasao je 8.0.2 .

Nosorog
26-09-2014, 03:42
Iha, cim tako brzo stancaju 8 i 8.0.1 nisu bili ni za kufer :(

Ja 'tradicionalno' cekam da prodje 4-5 apdejtova dok ne predjem na novi ios. Nemam vremena da se patim..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
26-09-2014, 03:42
I valja li za ipade?


hahahaha wincina

coa
26-09-2014, 07:06
Kako je krenulo svaki dan novi update [emoji390] [emoji109]...
Ko sme neka proba [emoji41]

Ps. E moj Apple-e a nekad si bio telefoncina!!!!

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/25/5e54b740196df2b0826f08b2e9e95aee.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/14/09/25/d96bf808f99c7e068f30b333ec17bbfb.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

zikicz
26-09-2014, 07:12
I NOKIA je bila....

rikee
26-09-2014, 07:17
http://i.imgur.com/NfL5zwg.jpg

zikicz
26-09-2014, 07:18
Jel su ispeglali?

rikee
26-09-2014, 07:22
Jesu... Sve sam video u sat vremena :)
Za one kojima je ostala 8.0.1 notifikacija i ako nece da povuce 8.0.2 probajte hard reset i onda OTA na 8.0.2

Zoner
26-09-2014, 08:34
zapravo nije popravljen nijedan bug koji je masovno problem, ovo sto su oni naveli ja nisam ni konstatovao

Icko
26-09-2014, 10:12
@zikicz Nokia je i dalje neverovatno dobra, da ne kažem odlična. Prijatno sam iznenadjen lumia serijom na win 8.1
Izvinjavam se na off-u

zikicz
26-09-2014, 10:27
Ne sporim kvalitet nokije,nego mislim na njihovu pos politiku , koja je dovela do toga da će ime NOKIA nestati sa trzista mob telefona.
Elem,firma kao sto je Apple ne sme sebi da dozvoli ovakve kikseve.

LDV20
26-09-2014, 12:27
Sto se tice performansi, kod mene se nista nije promenilo. iPhone 5 i dalje radi glatko, iPad 4 isto kao i 8.0, dakle njanjavo.

jav74
26-09-2014, 14:09
Zar nema još utisaka o 8.0.2.?da se još pričeka!

bejbe
26-09-2014, 14:12
Kod mene isto, baterija imam utisak malo bolje drži, ali jos je rano da pricam o tome. Meni je i 8.0 radio super.

apple ios
26-09-2014, 14:15
Na internetu pisu da iOS 8.0.2 radi dosta dobro, bez puno bug-ova, kao i da je baterija ista.


Sent from my iPhone 5

shusha
26-09-2014, 14:17
Jel ovaj iOS8 bagovit i na iP6 ili samo na starim uredjajima?

bobanbg9
26-09-2014, 14:19
Meni na 8.0.2 ne radis gprs. Ubacio opet parametre ali dzabe. Sad cu da probam da se vratim na 7.1.2


Sent from my iPhone using Tapatalk

cikajwoa
26-09-2014, 14:37
Isto..ni meni ne rad internet na 3G

bejbe
26-09-2014, 14:52
restore, meni za sad sve radi kako treba.

trigon-cacak
26-09-2014, 14:55
Kod mene sve radi na 8.0.2 kao iWatch...

Nego, hoce li biti srpskog jezika kao jezika telefona u nekom updateu?

cikajwoa
26-09-2014, 15:05
Proradio i meni gprs


5S Tapatalk

Rajkeqq
26-09-2014, 15:15
Kako radi 8.0.2 na 4s? 8 generalno.

vlada11070
26-09-2014, 15:23
Ja mudro ćutim i pratim situaciju kako se pokazalo... mada moj sestric je zadovoljan sa 8.0.2. na 5S

Mjölnir
26-09-2014, 15:24
@trigon-cacak Lično ne verujem da će to biti skoro, vidiš da nema ni telefona ni AppStore na vidiku, a kamoli lokalizacije. Postoji doduše opcija da dodaš Srpski u Preferred Language Order, pa ako ga 3rd party aplikacija podržava... Ali takve su retke [emoji53]

jav74
26-09-2014, 15:25
Tacno tako i ja,stizu mi notifikacije na tt pa citam utiske...ali i dalje uzivam u 7.1.2 bez bagova.pa iphone je poznat po tome da ne baguje.poslije"dusevnih bolova"od prvog ios 8 trebace mi vremena da im povjerujem
Da ne pricam da sam unistila biblioteku u ipadu zbog updejta bez beckapa pa ce mi sad treba trebati nekoliko dana da otvorim pdf posaljem sebi na mejl pa konvertujem u epub...450 knjiga...steve jobsu sto jos ne pozivje...
Da li još uvijek iOS 8 traži 5 gb memorije?

njikolaj
27-09-2014, 00:24
http://www.redsn0w.us/2014/09/you-are-no-longer-able-to-downgrade-to.html

Bye bye 7.1.2...

illusion
27-09-2014, 00:28
malopre ubacio 8.0.2 na 4s i za sada dobro radi,nisam ga bas detaljno testirao ali hocu u narednih par dana :)

Igor88bg
27-09-2014, 00:32
Ne mrdam sa 7.1.2na ipadu a iphone mi je vec na 8.0.2 radi super za sada

Rajkeqq
27-09-2014, 00:34
Iluzijo, hajde ga pročačkaj malo, pa javi, da znam(o) da li valja prebaciti se na 8.0.2. Hvala! :)

Igor88bg
27-09-2014, 00:50
5s meni radi savrseno dok npr ipad totalna suprotnost... Kao da nije isti HW

NoAngel
27-09-2014, 01:16
Znaci izasao je novi update?

Meni su bas krenuli da se pojavljuju bugovi ovih dana, izbacuje me iz aplikacija, duplira mi slike kad udjem na instagram i tako to...

Da sacekam jos malo neki update ili mogu svaki sledeci normalno? Pitam zbog memorije

zabrljanje
27-09-2014, 08:39
...koje memorije...ako vec ides samo na update, nakaci na komp i iTunes...

Zoner
27-09-2014, 09:22
Proradio i meni gprs


5S Tapatalk


kako si sredio to? jer meni se i dalje cudno ponasa na 3G, poruke tipa viber i wa dolaze, ali ne mogu stranicu nijednu da ucitam. Sve radilo dok nisam otisao na ios 8

skiper
27-09-2014, 10:52
Imas li upisane parametre za internet? Mozda to mora, zavisi i od mreze/operatera.

Zoner
27-09-2014, 12:09
inace ne trebaju parametri za net pa sam zvao operatera (mtel BiH) i oni su mi dali da upisem ali isto sve. Ubacim moju karticu u drugi iphone koji nije ios 8 i radi sve normalno bez podesavanja

ali tako cudno ucitava stranice safari, npr ucita samo okvire, ne i slike i dodje do pola stranice i stoji tako. prestane i ono kod 3G da se okrece

skiper
27-09-2014, 12:23
Probaj reset network settings, ako nece jedino da uradis restore pa da vidis.

Zoner
27-09-2014, 12:33
i reset network setting i restore radio. jos samo da pokusam nazad na sedmicu

skiper
27-09-2014, 12:35
E to vise ne moze od sinoc. :(

Zoner
27-09-2014, 13:18
pa kud' i sta sad' ? :O


npr sinoc mi trebale google mape i samo adresu je trebalo pet minuta da pronace, da ne pricam o ucitavanju mape

dzenopoljac
27-09-2014, 13:54
Sad čekaš neki novi update i zlopatiš se dok sve ne ispeglaju kako treba :)

votdfak
27-09-2014, 14:18
Necu reci nista novo, ali iOS bez JB je pain in the ass. Samo je Virtual Home dovoljan razlog da se ostane na 7.1.x, da ne pricam o ostalim tweak-ovima koji olaksavaju zivot.

Ono sto sam dobio na iOS 8 i ono sto mi je nedostajalo sa Androida, SwiftKey, fenomenalna tastatura.

NoAngel
27-09-2014, 15:17
Kad pokusavam da update-ujem preko itunes-a ovo mi se pojavljuje

http://www.dodaj.rs/f/3o/11n/3Pevhtwp/untitled.png

sta da radim?

bbrks
27-09-2014, 15:18
Pa jel sve u redu sa netom kod tebe?

NoAngel
27-09-2014, 15:28
Jeste, proverio sam, probao sam 4-5 puta i uvek se prekine

zabrljanje
27-09-2014, 15:47
...iskljuci firewall i antivirus...proveri konekciju...proveri da li imas najnoviji iTunes...pominje se da nekad treba Flush DNS ali prvo pokusaj ovo i proveri da li imas normalnu internet konekciju...


http://www.tech-faq.com/itunes-network-connection-timed-out.html

votdfak
27-09-2014, 16:43
Meni je tako jutros pukao download par puta, npr. iz 3-4 je download-ovao. Budi uporan. :)

rikee
27-09-2014, 16:58
Ili koristi flashget ili neki drugi downloader

iLove
27-09-2014, 17:12
Zasto jednostavno ne skinuti sa;
http://www.redmondpie.com/ios-8-beta-download-release-date-features-rumors-and-news-update/

rikee
27-09-2014, 17:34
Nijedan sajt ne drzi nijedan ipsw na svom serveru, vec samo daju linkove na apple.com serverima. Download menadzeri imaju opciju da se ponovo konektuju kada se veza prekine

iLakii
27-09-2014, 18:10
Update sam se na 8.0.2 sve radi kako treba nema nikakvih problema cekao sma nekih 10ak min. :)

votdfak
27-09-2014, 22:20
Bug?

Settings-General-Spotlight Search - nije moguce izabrati Spotlight Suggestions i Bing Web Results.

Vidim da je Spotlight Suggestions dostupan samo u 15 zemalja.

LDV20
27-09-2014, 22:49
Da taj bug je tu od pocetka. Osim ako je namerno onemogucena opcija iz nekog razloga.

dzoni0130
27-09-2014, 23:03
Zasto novembar? ;)

Igor88bg
27-09-2014, 23:06
tad sam fiksirao da ga kupim :-D cekam da vidim ima li nekih problema, ali pasce izgleda u OKT ne mogu da cekam :-D

bbrks
27-09-2014, 23:27
Pa iskreno....nece mi nedostajati Bing Search Results :)

illusion
27-09-2014, 23:45
ja na bing gledam kao spam,kome treba pored googla...

jav74
28-09-2014, 00:49
Da li i za 8.0.2 trazi 5gb slobodne memorije?

Srecko
28-09-2014, 00:54
Ako si na 7.1.2, onda da.


Sent from my iPad using Tapatalk

Igor88bg
28-09-2014, 00:54
Meni na ipadu pise 1.3 :-D ali sve jedno ne prelazim dok ne cujem da na ipadu radi kako treba a to nije 8.0.2

jav74
28-09-2014, 00:56
Pitam za brata ima 4s od 8gb...tako da moze da zaboravi na osmicu

zabrljanje
28-09-2014, 01:16
...to je ako ides na OTA update ali nije tako ako ides preko iTunes-a na update ili na restore...

Zoner
29-09-2014, 19:17
novi dan, novi tripovi osmice- sada mi signal skace sa edge na 3g tamo gdje nikada nije. I mozda bih i pomislio da je do mreze taj dan ili mog telefona ali koleginica u kancelariji ima isto iphone (5s) ali sa ios7 i njoj stalno 3g stoji kao sto je i meni do danas. U to ime je baterija do 15h bila na 5%

zemomak
29-09-2014, 19:34
Rekosmo mi to tebi jos neki dan [emoji2]

DnarA
29-09-2014, 23:28
Sta da radim sa ovime: http://prntscr.com/4rk70n

ocu da downgradujem ali neide vec 5 puta ovako -_-

Paranormal
29-09-2014, 23:30
Da downgradeujes na 7.1.2? Nece da moze...


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
29-09-2014, 23:30
...ne mozes, Apple vise ne potpisuje 7.1.2...

cikajwoa
29-09-2014, 23:33
Meni se ova greska pojavljuje na winu u firmi vec par dana,kada sam hteo da dignem na ios 8 i meni i supruzi na 5s...Dok je kuci na macu proslo sve bez problema

jav74
29-09-2014, 23:34
Znaci 8.0.2.jos uvijek steka...citajuci ova iskustva...sacekacu...

cikajwoa
29-09-2014, 23:37
Kako kome,meni radi za 5

njikolaj
30-09-2014, 07:50
http://www.redsn0w.us/2014/09/apple-releases-ios-81-beta-download-for.html?m=1

iLove
30-09-2014, 08:11
...to je ako ides na OTA update ali nije tako ako ides preko iTunes-a na update ili na restore...

Al meni ipak nije jasno, 5s 16 giga, clean restore i ostaje mi dostupno 11,2 gb. Pa sta mi pozdere 4 gige?
http://img.tapatalk.com/d/14/09/30/ybe2egy4.jpg

Mjölnir
30-09-2014, 09:14
Pa instaliran iOS i njegovi apps :)

iLove
30-09-2014, 09:16
OS je 1.9 giga, meni opet nije jasno...

Mjölnir
30-09-2014, 09:21
Misliš samo IPSW? Ali kad se to raspakuje i generišu potrebni Cache-evi...

DnarA
30-09-2014, 15:11
...ne mozes, Apple vise ne potpisuje 7.1.2...
A kako onda da si stavim nazad 7.1.2.???

bbrks
30-09-2014, 15:13
pa nikako, nema nacina

vlada11070
30-09-2014, 20:05
Prešao sam na iOS 8.0.2 i jako sam zadovoljan, za sad ne baguje, sve ide glatko!
iPhone 5 [emoji4]

vlada2907
30-09-2014, 21:24
Ja na 8.0.2 nemam taj problem, javljam se i uspostavljam vezu kao na 7.1.2.... Sto se tice baterije izvuce mi 4 sata usage i 15h stand by.... Sto je manje u odnosu ios6 a u rangu ios7... Mada secam se na ios6 izvlacio je 6-7h usage...

nikx
30-09-2014, 21:26
Ja na 8.0.2 nemam taj problem, javljam se i uspostavljam vezu kao na 7.1.2.... Sto se tice baterije izvuce mi 4 sata usage i 15h stand by.... Sto je manje u odnosu ios6 a u rangu ios7... Mada secam se na ios6 izvlacio je 6-7h usage...

O kom tel.je reč?


Sent from my iPhone using Tapatalk

iProfajler
30-09-2014, 21:29
Ja sam prilikom update na 8.0.2 imao stravican problema sa baterijom. Problem je po mojoj proceni napravio iCloud photo library (beta), tj. Njegova aktivacija. Nakon restarta, opcija je bila iskljucena, nisam uspeo da je aktiviran ponovo, ali je zato baterija "spasena" [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk

bejbe
30-09-2014, 22:05
Jedno pitanje, notifikacije, prilikom pojave bannera na ekranu, mislim dok je telefon otključan, na home screen-u, ne mogu se spustiti dole ( prst na baner, pa povuci na dole da pokaže ceo nc) ?

vlada2907
30-09-2014, 22:34
O kom tel.je reč?


Sent from my iPhone using Tapatalk

4S je u pitanju...

babaroga73
30-09-2014, 22:53
Jedno pitanje, notifikacije, prilikom pojave bannera na ekranu, mislim dok je telefon otključan, na home screen-u, ne mogu se spustiti dole ( prst na baner, pa povuci na dole da pokaže ceo nc) ?

To je novi "feature" koji i mene nervira da nemam reci .... Prosto sam navikao kad mi se pojavi notifikacija da povucem na dole i da izadje ceo NC... Sad su valjda zbog "quick reply" i slicnog, to ukinuli .... Misssliiim ,jeeeee...

bejbe
30-09-2014, 22:55
Kakva glupost.

milan64586
01-10-2014, 21:27
:(
http://www.macrumors.com/2014/10/01/ios-8-bluetooth-connectivity-issues/

bbrks
01-10-2014, 21:43
I kad dodje, 8.1, svi ce da se smire, nece vise biti problema, a izaci ce i jailbreak........uostalom, kao i sa svakim proslim IOS-om :rope:

Mjölnir
02-10-2014, 16:37
Daj Bože... mada, na razvojnoj strani ne cvetaju ruže: podrška za višestruke rezolucije je, blago rečeno, neupotrebljiva; Swift je trebao da sačeka par godina (Xcode štuca i dalje); TestFlight za beta-test applikacija daje testerima admin prava (?!) ...

Iako na prvi pogled ne izgleda tako, iOS 8 je ispod haube mnogo više poremetio nego 7. Apple-ova software odeljenja više ne mogu da prate hardware, forsiranje nove verzije ovakvim tempom nije izdrživo. Lako je reći na svakom WWDC-u da imaju hiljade novih API-a dok se sa druge strane cela infrastruktura raspada pod teretom :P

babaroga73
03-10-2014, 04:44
Jel neko primetio da GPS radi u mapama i kad nije ukljucen Cellular data i da su mape ukesirane tj. vide se ulice u gradu i bez interneta ?

Nisam to primetio pre na iOS7 , tj, mislim da mi je trazio da ukljucim internet .....

Provereno juce prilikom setnje po gradu, aplikacija walkmeter lepo iscrtala route na apple mapi i bez ukljucenog interneta ...

Ili sam ja lud , a to je radilo i pre ?

Zoner
03-10-2014, 15:08
Da li 8.1 stvarno stize 20. oktobra? Jer ja danas nisam mogao da se javi, tj telefon zvoni, ja se javim i tu stane sve. Inace to potraje sekundu-dvije (prije je bilo sekundarno). iP5s je pitanju

skiper
03-10-2014, 15:15
Morace uskoro, ima mnogo bagova.

ellybrit
03-10-2014, 15:38
meni na 4s baguje da nije normalno.. narocito kada se javim, zabaguje bas...


Sent from my iPhone 4S

applefan
03-10-2014, 15:42
Ja sam na iOS 8 i jedino sto mi se desava je da puca mail aplikacija a ostalo manje vise usporenije radi nego na 7.1.2 :)

cikajwoa
03-10-2014, 16:34
Meni fb pukao par puta,a lag pri javljanju bas iritira.Ostalo je ok

Proday
03-10-2014, 16:41
Ma fb je meni pucao i na 7.1.2 svaki put kad app predje 700mb velicine


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kapetan
03-10-2014, 16:49
iPad su zestoko zeznuli. Vise ni ne brojim koja aplikacija koliko puta pukne. Ugasim/upalim tablet, Safari i ttalk recimo, Safari pocne kao lud da reloaduje tabove. Prebacim se na ttalk, reloaduje thread ili forum potpuno. Uzas.

Upalim Flipboard kao trecu app, pukne. Upalim Safari pukne....

iProfajler
03-10-2014, 18:07
^^ Neverovatno je koliko su iskustva razlicita, ja imam ipad mini retina, i sve zaista besprekorno radi. Sto se tice telefona, 5s mi laguje neznatno prilikom pozivanja..... Baterija duze traje u odnosu na 7.1.2
Od aplikacija na telefonu puca i to redovno Mondo ap, ali isti sam problem imao i na 7.1.2


Sent from my iPhone using Tapatalk