PDA

View Full Version : Povremeno nedostupan



SrKki
18-09-2014, 14:56
Pre svega, veliki pozdrav za sve članove foruma.
Kupio sam iphone 5 s, pre par meseci, u vakumu, evropska verzija. Generalno sam prezadovoljan telefonom ali desava mi se jedan problem koji nikako ne uspevam da rešim. Povremeno sam nedostupan, doduše retko, nekoliko ljudi mi je reklo da kad su pokušali da me pozovu prvo sam bio nedostupan a par sekundi kasnije me dobijaju bez problema. Rešio sam sam da istestiram problem, i zaista, sporadično se desi da kad zovem sebe budem nedostupan, iako je iphone pored mene, sa punim signalom. Ono što mi je još čudnije je da od vipa ne dobijam sms o propustenim pozivima, niti druga strana dobija poruku da sam ponovo dostupan.
Pokušao sam sve što mi je palo na pamet, zamenio karticu u vipu, isključio push, uradio reset network settings, restore ali i dalje jednom u par dana se problem javlja. Inače zivim u centru Beograda, uvek imam dobar signal, i sa nekim krshom od samsunga koji sam imao pre mi se to nikad nije dešavalo.
Takođe, u toku razgovora primećujem povišen nivo pozadinske buke(šustanja,white noise). Recimo, pričam sa nekim ko je u tihom okruženju, a ja pored glasa te osobe čujem i šuštanje, kao da je neko u pozadini pustio vodu. I taj nivo šuštanja varira od osobe do osobe sa kojom se čujem, nekada je baš izraženo, a nekada gotovo da ne postoji.Inače sam na ios-u 7.1.2. Juče sam instalirao ios 8 pa ću videti da li je došlo do nekih promena.
Svaki savet je dobrodošao. Hvala unapred i pozdrav.

bobanbg9
18-09-2014, 15:01
Probaj da ubacis mts - telenor par dana pa vidi da li ti se javlja isti problem. Vip je malo konfuzna mreza i desava se to...


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
18-09-2014, 18:36
Ili iskljuci 3G... Mobilni internet takodje

kylle
18-09-2014, 21:27
Do neta je i nasih operatera, prosto i jednostavno. Ziveo u par zemalja u Evropi u zadnjih par godina, US-u takodje, uvek koristio bez ikakvih problema, dosao u Srbiju, sa istim telefonom cesto nedostupan. Pomiri se s tim na zalost.

iMorris
18-09-2014, 21:52
Meni se desava da ne cujem sagovornika u pola razgovora i da mi pukne veza ili da se vrati zvuk nakon 10sec ili vise. Mnogo me iritira. Ne znam da li je do mts-a ili ima i neke veze sa telefonom.

rikee
18-09-2014, 21:55
Meni samo kazu lose te cujem u toku razgovora :)

skiper
18-09-2014, 21:59
To se desava mojoj zeni i kumu, sa njima kada pricam nesto mutira kao, razvlaci, samo sa njih dvoje, ne znam sta moze biti?

Srecko
18-09-2014, 22:38
Meni se desava da ne cujem sagovornika u pola razgovora i da mi pukne veza ili da se vrati zvuk nakon 10sec ili vise. Mnogo me iritira. Ne znam da li je do mts-a ili ima i neke veze sa telefonom.

Do mts-a brate isto je i kod mene.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
18-09-2014, 22:46
Neverovatna je stvar evo svaki dan testiram kod devojke na ip5 i mts-u...isto se desava da je telefon nedostupan,i to se desava iskljucivo kada je telefon na edge mrezi...pisao sam vec u jednoj temi ovde,mesecima ne uspevamo da resimo problem i postaje iritirajuce...zvali vise puta..nema pojma...ne znam sta da se radi...na drugim mrezama taj telefon radi najnormalnije znaci nije do njega

skiper
18-09-2014, 23:06
Ja imam problem da izgubim sagovornika na par sekundi, nekada se vrati a nekada se prekine veza, VIP je u pitanju.

Srecko
19-09-2014, 00:47
Neverovatna je stvar evo svaki dan testiram kod devojke na ip5 i mts-u...isto se desava da je telefon nedostupan,i to se desava iskljucivo kada je telefon na edge mrezi...pisao sam vec u jednoj temi ovde,mesecima ne uspevamo da resimo problem i postaje iritirajuce...zvali vise puta..nema pojma...ne znam sta da se radi...na drugim mrezama taj telefon radi najnormalnije znaci nije do njega

Meni se isto desava ali kada pise "gprs" kao da nema domet... Cak sam zvao jednom (cini mi se da sam otvarao temu za to), pravili me ludim kao nemoguce svuda je mreza pokrivena 2g-om u perfektnom stanju. Da su debili, jesu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMorris
19-09-2014, 01:30
Poslednjih par nedelja se cesto javlja GPRS. Meni se cini da mts u kombinaciji sa iPhone-om pravi problem.

dzenopoljac
19-09-2014, 09:32
Evo i ja da se učipim o potvrdim ovu priču. Klijent sam mts-a i dešava mi se često dobijem obaveštenje da imam glasovnu poruku. Inače sam namestio da mi glasovna poruka stigne kada sam nedostupan i kada se ne javljam. Žešće me to nervira ali mi malo lakše kad vidim da nisam sam :)

kylle
19-09-2014, 14:24
Nema pomoci ljudi shvatite, kazem vam non stop putujem, u svakoj zemlji gde god da sam pricam najnormalnije, ne pamtim da mi se ikad desilo da sam nedostupan. Na zalost kod nas dnevno bez jedne do dve poruke ne moze da prodje dan. Telenor je za nijansu bolji, mts je strasan, zza VIP vec ne znam..

vlada11070
19-09-2014, 14:32
Ja sam skoro presao iz VIP-a u mt:s i desava mi se kod svakog treceg poziva kada sa nekim zavrsim razgovor da mi stigne poruka da imam propusten poziv od tog pozivaoca sa kojim sam razgovarao i oni mi kazu da sam prvi put bio nedostupan.
U porukama sam ostavio par tih obavestenja i zvao mt:s, oni memorisali kada se to desavalo i prijavili problem. Cinjenica je da je to bilo pre 7 dana, ali od tada nemam takvih "problema".
Probaj da prijavis njima, nista te ne kosta, a mozda resis.

njikolaj
19-09-2014, 15:40
E da se ne brinete desava se i na Telenoru. Npr. saljem ppruku i stigne poruka da sam imao poziv kad sam bio nedostupan ili dok pricam sa nekim, cak i bez cista mira.

SrKki
20-09-2014, 00:06
Isto su mi ljudi pricali da me slabo cuju, kao da sam stavio prst preko mikrofona, da mi glas zvuci robotizovano itd itd. Onda sam iskljucio noise cancelation i problem je nestao. Ono sto sam uspeo da izguglam je da noise cancelation mikrofon ponekad pogresno protumaci glas kao pozadinsku buku i krene da ga uklanja. I na stranim forumima se ljudi zale da ih sagovornici lose cuju ako ne drze usta bas blizu mikrofona dok pricaju, ili da se isto desava ako pricaju dok leze jer ti tada najcesce mikrofon gleda u vrat. Znaci,ako ne pricas bas direktno u mikrofon, noise cancelation moze lose da odradi posao i da krene da utisava i sabija ono jedino sto ne bi smeo-tvoj glas. Da li je problem u softveru ili hardveru, pojma nemam. Znam da sam ga imao na 7.1.2 i da mi se svaki treci poziv zavrsavao sa "slabo te cujem". uradio sam update na ios 8, da li su resili taj problem, ne znam, jer mi se iskreno ne ukljucuje opet noise cancelation.Bolje da me dobro cuju, makar culi i zvuk sa TV-a u pozadini. Jedino sto sam primetio na ios 8 je da mi baterija traje duplo duze. Sa dan i po max na 7.1.2 dogurah sad do tri dana.
Pozdrav