PDA

View Full Version : Pitanja i Problemi iPad mini iOS 8.0



Byakuya
17-09-2014, 19:39
U ovoj temi mozete pisati o pitanjima i problemima vezanim za iPad mini i iOS 8....

Hertzog
19-09-2014, 10:33
Nisam bas zadovoljan, nekada mi ne zatvara aplikacije "prstima" na ekranu, pa moram kliknuti home dugme. U safariu kada skrolujem na dole ne ucitava odmah stranicu, nego prvo bude prazan prostor, pa se tek za par sekundi pojavi. I druge aplikacije ne rade tecno

Miloshan
22-09-2014, 17:53
Znaci ne prelaziti na 8 :).

Igor88bg
22-09-2014, 18:09
Isti problemi su kod air-a i ipad mini retine pritom zabadaju ponekad...

Hertzog
02-10-2014, 12:03
Uzas kako lose radi 8-ica... Copy/paste funkcija ne radi, tj nekada moram po 3-4 puta kliknuti copy da bi on prihvatio link... Malopre kopiram link i zalepim ga on dobar, opet kliknem paste a on zalepi link koji sam ranije kopirao... Na Youtube nekada moram i po par puta kliknuti play da bi pokrenuo video, a i skoro pa uvek video blokira na par sekundi pre nego nastavi, kao da skrecuje... Jos uvek u pojedinim momentima trza dok otvara aplikacije, krajnje sam nezadovoljan, sa 8.0.2 nisu nista resili

funky
16-10-2014, 23:08
Nazalost iOS 8 se i kod mene pokazala ocajno na mini-ju... Kada upalim facetime, ako je u horizontalnom polozaju, donja trecina ekrana je crna. Ako ga okrenem pa ponovo vratim u isti polozaj ono nestane. Kao sto je Hertzog rekao, copy/paste jedva radi, Safari je poceo ozbiljno da me nervira, trokira, moram stalno da ga gasim. YT mi se cini kao da onaj slajder za klip ne radi dobro moram da bi ga pomerio uhvatim par mm iznad samog bar-a, e sad ne znam dal je do yt aplikacije ili do ipad-a. U svakom slucaju zalim sto sam presao na 8.0.2 na ipad-u, mnoooogo je bio bolji iOS 7.1.2. Nadam se da ce uskoro izaci 8.1 i da ce konacno to da dovedu u red, a do tada slobodno ostanite na 7.1.2... topla preporuka :)

Hertzog
18-10-2014, 15:50
I ja imam iste probleme sa YT klipovima, a neke alikacije baguju maksimalno kada okrenem iPad naopako (da mi je home dugme gore ). Npr u FB mesindzeru ne vidim zadnje redove koji su napisani, pa moram vratiti iPad u nrmalan polozaj, a to mi je problem kada se iPad puni, pa lomim punjac

funky
20-10-2014, 11:57
Katastrofalan je iOS... nadam se da ce 8.1 da bude barem malo bolji, jer bukvalno ipad radi sa pola kapaciteta, pritom sam uradio clean restore za sistem... ne znam al sam razocaran maximalno...

Igor88bg
20-10-2014, 12:09
Ipad im je def zadnja rupa na svirali i ako NE BI SMELO da je tako ... Isti alucaj je bio aa 7.0.3 sa kojin je dosao moj ipad pa sve do 7.1 sve je stucalo... Sve u avemu a7 procesor tako da stuca no way...

funky
20-10-2014, 12:14
Pa jeste, ja bas gledam sta se desava, malo pre kucao u safariju i cim krenem brze da kucam, desava se da se pojavi lag i slova se nakon kucanja naknadno pojavljuju... To mi se nikad nije desilo sa 7.1.1. Problem moze da se privremeno resi ako ugasis ipad i upalis ga ponovo ali cim dignes 2-3 aplikacije pocne da baguje...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hertzog
21-10-2014, 13:57
Nisu mnogo toga popravili sa 8.1... I meni tastatura zeza... Cini mi se da su YT resili, visecemo za ostalo

27110

Nisu resili ni problem kada napisem post, pstane mi aktivirana tastatura, a u postu treperi kursor kao da jos pisem... Vidi se kursor u donjem desnom uglu mog posta na slici

funky
21-10-2014, 14:04
Ja ga evo koristim od jutros, ne mogu da kazem da je los, definitivno je bolji od 8.0.2 ali je isto tako ne merljiv sa 7.1.1 i 7.1.2.
Na zalost jedino nam ostaje da cekamo 8.1.1 ako bude izlazio, ja sam juce pokusao da se vratim na 7.1.2 ali apple vise ne potpisuje te verzije tako da jedino sto mi ostaje je da se nadam da ce sledeca verzija biti malo bolja od ove.
I dalje mi se javlja onaj problem sa facetime, kada upalim aplikaciju na portrait modu i onda okrenem na landscape, pojavi se sa desne strane crna traka preko ekrana. Tek kad pozovem nekog ona nestane. YT je sredjen kolko sam video, generalno sam skapirao da brze radi jedino u varijanti kada ostavis da ti aplikacije rade u pozadini i uopste ih ne gasis. Tako dobijas na brzini ali je definitivno safari katastrofa u odnosu na prethodne verzije...

veliko
09-11-2014, 23:26
Mozeli mi neko kaze za ovaj Problem koji imam na moj ipad mine Problem je da mi se ugasi sam ne znam zasto ?

mikenzi
09-11-2014, 23:33
Probaj da definises u kom trenutku se ugasi. Koliko im baterije, da li mozes da reprodukujes svaki put ili se nasumicno dogadja.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

veliko
10-11-2014, 00:05
Probaj da definises u kom trenutku se ugasi. Koliko im baterije, da li mozes da reprodukujes svaki put ili se nasumicno dogadja.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

Ok hvala Probacu pa javim

funky
10-11-2014, 16:01
Upravo sam presao na iOS 8.1.1 na ipad-u. Definitivno bolji nego 8.1. Safari brze radi kolko mi se cini, facetime nema vise problem kad se upali pa kad se zarotira ekran. Youtube radi malo brze, sve u svemu za sada koliko sam ga koristio cini mi se da je bolji od 8.1... Videcemo kako ce se pokazati narednih dana... :)

dejanz
11-07-2015, 20:50
Imam ipad mini koji je na 7.0.4, e sad dugo nisam nista pratio, deca ga najvise koriste.Sad sam hteo da mu podignem softver na najnoviji, da li to preporucujete i da li to mogu da uradim direktno sa ipada posto sam obrisao itunes sa kompa.Ako mora preko itunsa skinucu najnoviji pa ako moze samo uputstvo.
Hvala


Sent from my iPad using Tapatalk HD

zabrljanje
11-07-2015, 20:53
...uputsvo je da kliknes na update...iPad/komp...ili restore ako hoces na set up as new...pre toga backup...

...iskustva sto se ticu iOS 8 mozes da vidis u temi za 8.4...




http://www.isrbija.net/showthread.php/50790-iOS-8-4

dejanz
11-07-2015, 20:55
Znaci mogu i direktno na ipadu da idem na update....


Sent from my iPad using Tapatalk HD

zabrljanje
11-07-2015, 20:57
...da ako hoces da radis OTA i ne planiras da radis jailbreak i ako vec nemas jailbreak...u varijanti da imas jailbreak, samo komp i restore...

dejanz
11-07-2015, 21:16
Sad cu da vidim, skontao sam da ne znam gde mi je kabal :(, da li mogu sve da obrisem i da napravim novi ID, Mail, Passvord, sve bi voleo ispocetka.Mail odnosno ID mi je iz stare firme nije vise aktivan, pa bi voleo sve od nule.

apple ios
11-07-2015, 21:35
Samo onda uradis Restore i stavis Set up as new.


Sent from my iPhone 6

zabrljanje
11-07-2015, 21:43
...i nadamo se da ti je iskljucen FMI...ili da bar znas sifru...

dejanz
11-07-2015, 21:49
mislim da to nisam ni palio, gde se to bese nlazi da proverim :(
Da li sada posto sam instaliao itunes, da li da napravim novi nalog ili moram da uradim restore i update preko starog.

zabrljanje
11-07-2015, 22:00
...settings/iCloud/Find my iPhone...

...napravi prvo novi nalog i onda restore...

dejanz
11-07-2015, 22:06
FMP je iskljucen
Verovatno sam trebao da napisem na pocetku da zelim novi nalog i sve ispocetka.
Sad pravim novi nalog i na njega da nakacim moj ipad ii da uradim restore i onda ga prijavim na novi