PDA

View Full Version : Dal se može na iphone 4s 32gb staviti matična od 4s 16gb



crunchas
29-08-2014, 07:24
Imam iphone 4s 16gb, u dosta lošem stanju, ralzliveni ekran, neradi power button, kučište ispovijano, al radi bez greške.
Imam priliku doći do iphone 4s 32gb u super stanju, al je matična riknula.
Dal bude funkcioniralo to da prebacim matičnu s svojeg 16gb na ovaj 4s 32gb?
Hvala

Pavle
29-08-2014, 07:48
To je izvodljivo, maticna ploca je ista, ne zavisi od memorije.
Samo je bitno da umes da prebacis to, da ne ostetis nesto.


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
29-08-2014, 11:18
Nemoj to sam da radis odnesi u servis
Bas sto kazes da je ispovijan moze se desiti da je i ploca pod pritiskom i krene da se izvija opet kada budes krenuo srafove da odvijas....vrlo lako moze svasta tu da popuca...tako da ako se desi bolje da se desi nekom drugom nego tebi

crunchas
30-08-2014, 13:15
Hvala vam na pomoći. Ipak sam sam premjestio matičnu i telefon radi ko puška :)

NikolaSRB
01-09-2014, 16:29
Svaka cast :)

adam1981
01-09-2014, 18:45
Svaka cast i treba sam da probas ako znas da uradis - kao sto si dokazao da znas....

@stefan
Da li ovo "bolje da se desi nekom drugom nego tebi" treba da znaci u fazonu : ja sam serviser i on mi da takav telefon i meni se nesto desi pa mu ja dodjem telefon ?

.stefan
01-09-2014, 18:57
bas tako...svaki posao nosi izvesan rizik...ako nekom das ispravan telefon ocekujes da ces ispravan telefon dobiti nazad....svako na svoj rad daje garanciju i snosi odgovornost....ti ako si serviser i procenis da je telefon u stanju u kojem mislis da je popravka rizicna i da moze nesto da se desi, ne prihvatas takav telefon na servis...za sve sto je radilo kada je telefon donet kod tebe, a ne radi kada je vracen vlasniku, ti si kriv i snosis odgovornost...i duzan si coveku nov telefon...prosto kao pasulj

ne daj boze da se ikom tako nesto desi...meni se desilo i pricam iz licnog iskustva

donaldk
01-09-2014, 19:17
Retko koji serviser bi prihvatio takvu odgovornost


Sent from my iPhone using Tapatalk

rikee
01-09-2014, 19:56
Koji drze do svog obraza i kupca, prihvataju odgovornost za sve sto se desi od momenta kada predas telefon pa sve dok ga ne preuzmes

zabrljanje
01-09-2014, 19:59
...@rikee, upravo tako:)



Retko koji serviser bi prihvatio takvu odgovornost

...jedan, koji nije serviser ali zna dosta i popravljao je te stvari je upravo to i napisao...:)

.stefan
01-09-2014, 20:19
zato postoje renomirani servisi i postoje indijanci...a renome se stice, ne pada sa neba ;)

kao sto je kolega iznad napisao,ja sam skolu platio skupo...iako nista nisam pogresno uradio, telefon je prestao da radi i morao sam da kupim drugi...covek ciji je telefon je moj prijatelj sto jos vise otezava stvari ali tako bih postupio sa bilo kim...

savet za sve..iphone 5 izubijan ne uzimajte na servis...baseband chip serijski lose lepe i svako malo se desi izgoren BB chip
inace na netu sam procitao da je tipu izgoreo BB kod proste promene baterije...tako da pazite sta radite

NikolaSRB
01-09-2014, 21:22
To stoji za nekog ko je registrovan kao serviser u APR recimo. Ne neka ilegala tipa stan, garaza

.stefan
01-09-2014, 21:24
sta god da je....tebi moze da se napravi blesav i jedan i drugi i da ga posle juris i ganjas se....s tim sto kad je registrovan servis donekle si sigurniji jer mozes da ga prijavis

adam1981
02-09-2014, 01:27
Samo sam hteo da cujem to detaljnije objasnjenje....da se ne prihvata telefon u svakakvom stanju - a za to svakakvo stanje mozes saznati samo ako je musterija iskrena i sama ti kaze sve detaljno....- sto je retkost ali sve vise na svu srecu ima i takvih (posto su prvo platili cenu kod indijanaca pa sad paze kako se izrazavaju u servisu)...sve ok nista lose nisam mislio sa postom

3gs
02-09-2014, 01:42
Pa ako sebe neko smatra serviserom i primi iphone na servis pretpostavlja se da zna u sta se upustio...
Ako ti neko donese ekran da mu zamenis, ako si ikada radio i znas sigurno da je do tog ekrana problem prihvatas telefon na servis i resavas problem

Ako ne znas o cemu je rec onda bolje da se ne prihvatas posla, ako vec neces da kupujes coveku telefon... Lepo kazes ,,ne znam'' nisam to namestao i to je to

a musterija ako zeli da joj pomognes i resis problem logicno je da ce ti reci iskreno sta se desilo...
pa ako je crklo nesto, ako se imalo razumes u nesto sigurno da neces gore pokvariti nego sto je vec pokvareno XD

.stefan
02-09-2014, 02:36
nekad se desavaju i stvari koje nikako nisi mogao da predvidis nazalost...iako imas iskustva....bad luck jednostavno

adam1981
02-09-2014, 05:33
@3gs
Treba da provedes 10+ godina u servisu svaki dan ceo dan da vodis na sta su ljudi spremni pa da ti bude sve jasno...
Tada mozes da shvatis da se cuda desavaju sa npr. sitnim kvarovima pogotovo ako im je kumovala vlaga koja npr. nije ranije prijavljenja upravo u nadi da ce crci nesto kod mene u servisu i da mi mozes odmah reci to je radilo...nategnuta ploca isto moze da radi pod nekim uglom, malo popustis ili pritegnes i prestane da radi...
Itd itd...puno iskustva
Samo sam hteo da vidim sta je stefan mislio sa onim sto je rekao i sve ok...objasnio mi je i sve ok...on me razime...dosta off-a

NikolaSRB
02-09-2014, 20:36
Ma ja se secam kad mi je radio neki "servis" u ns na bulevaru oslobodjenja zamenu touch na 3gs. Bio je jos u gorem stanju nego sto sam ga odneo, onaj ****** me ubedjuje da to mora tako. Malo falilo preko pulta da ga zadavimZ. Od tada ne idem u servise, cast izuzecima