PDA

View Full Version : iOS 7 i problem sa mrezom "searching..."



comi.le
12-08-2014, 13:57
Imam iPhone 4s koji je bio na iOS 6 i normalno radio sa Gevey X-simom,
kada sam ga updateovao na iOS 7.1 poceo je sa gubljenjem mreze,
tj upada u onaj mod searching i tako trazi mrezu duze vreme, pa stignu propusteni pozivi i sl.
Kupio sam onda R-sim 9 Pro koji radi sa svim iOS 7 verzijama i ponovo mi se ista stvar desava.
Updateovao sam telefon na verziju iOS-a 7.1.2 i uradio restore i ponovo isti problem,
posle aktivacije nadje mrezu pa je gubi ponovo... Telefon je zakljucan na O2 UK mrezu.
Desava se da mi nekada kada ubacim karticu ne pokaze verziju modem firmware-a koja je 5.2.00
a nekada pokaze i ponovo nema mreze, ne znam da li i to ima neke veze...
Imate li neke predloge kako da resim ovaj problem, ne znam da li bi imei otkljucavanje resilo problem?

bbrks
12-08-2014, 14:02
Cenim da nesto ne valja sa R Simom, mada ima ovde drugara, koji to mnogo bolje znaju.....a sto se tice IMEI otkljucavanja, naravno da je to najbolje resenje, kad time dobijes sim free telefon. Jedini problem je sto ce to da kosta......

vpasic
12-08-2014, 14:06
imei otključavanje ti je jedino i trajno rješenje.
koliko vidim za o2 uk nije ni skupo. javi se Iliji na forumu.

comi.le
12-08-2014, 14:11
Probao sam nekoliko X-sim-a i jos nekoliko R-sim-a i uvek je tako radilo... video sam po netu da dosta ljudi ima taj problem ali neko resenje za iPhone 4s nisam naso,
uglavnom su ljudi izbacivali resenje za iPhone 3GS, tako da mislim da je problem softverske prirode i da ima neke veze sa update-om, verovatno zbog zamene nekih
fajlova se to desilo, nagadjam...

igoce
12-08-2014, 15:20
I ja imam slican proble,skoro uvek mi je samo jedna tackica od signala i cesto mi pukne veza kada je negde slabiji signal ili sam u nekom supermarketu,imam sim free ip4,to mi se desava samo na 3g,a bez 3g je sve normalno ... a na ios 6 nisam imao takvih problema ...

comi.le
12-08-2014, 15:39
Sad sam nesto gledao i izgleda da on ne moze da procita sim karticu, posto pored mreze ne povlaci ni par kontakata koje imam na sim kartici,
probao sam sa karticama sva 3 operatera i ista stvar... da nije mozda bila odradjena neka aktivacija dok je bio na ios 6 pa da sad zeza na ios 7?
Ima li neko mozda ideju kako to da vratim ako je prethodni vlasnik nesto cackao oko toga?

vpasic
12-08-2014, 17:41
kad apple updejta ios kod nekih većih verzija updejtaju i baseband chip.
baseband chip je taj kojeg treba zahebat da ti primi tudju karticu.
x simovi, r simovi, gevey-i nikad nisu bila trajna rješenja jer apple updejta baseband sa novim iosom i mozes zaboravit na unlock.
nakon updejta povratka ti nema.
oficijalni unlock napravi i to ti je jedino rješenje.

comi.le
13-08-2014, 02:06
Ja sam imao neki problem sa samim firmware-om modema iPhona, jer kada sam ga update-ovao jedva da sam uspe iz 4-5 puta,
desavale su mi se neobjasnjive greske error 3, error 1, i slicne da bi kod druga uspeo konacno da ga restorujem i update-ujem
na Mac-u iz mozda 5. puta a sve je svakog puta bilo regularno i uvek zakoci negde na 60% kod verifying firmware...
Danas popodne sam namestio da mi sa R sim-om 9 pro ne trazi automatski mrezu vec da bude na manuelno i jos uvek nije nijednom
ispao sa mreze, bar nije da sam ja to primetio. Tako da sam izgleda problem resio a svasta sam pre toga pokusavao :D!
Sad su mom iPhonu dozivotno zabranjeni update-i posle ovoga, kraj.
Sa novim iOS 7 sam samo bagove pronalazio, tipa moram da restartujem tel posto sam ubacio iCloud nalog posto jelte nece opcija
delete account i nece da iskljuci Find my phone, onda za automatic brightness radi tako sto se u zatamnjenoj prostoriji smanji osvetljenje do
kraja pa se onda ukljuci auto brightness... ko zna sta sve necu jos da nadjem... moj savet, ne update-ujte nikako na iOS 7!
Valjda cu nekome da pomognem ovim savetima...
Pozdrav i hvala!

bbrks
13-08-2014, 08:51
IOSu 7.x.x nista ne fali, te bih zamolio da se opreznije daju izjave takve vrste. Ti si mozda imao problem sa istim, ali obzirom da je velika vecina korisnika veoma zadovoljna IOSom 7.x.x, onda je mozda glavni problem bio negde kod tebe :)