PDA

View Full Version : Dilema sa zvucnikom?



markenzzzi
17-07-2014, 11:48
Pre par dana sam uzeo 5s, sve je super osim samog razgovora. Elem, kada se pojaca zvuk slusalice u toku razgovora, sagovornik dosta krci. Da li je tu otisao zvucnik, kao sto i pretpostavljam ili nesto drugo moze biti u pitanju?
Unapred hvala na odgovorima....


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
17-07-2014, 12:36
Ja bih prvo probao neki hard reset i sa više sagovornika razgovor.
Jel ti krči kada pojačaš na maksimum samo ili oko maksimuma?
Kakav je zvuk kada staviš na spikerfon i kada ubaciš slušalice?

markenzzzi
17-07-2014, 12:38
Uradio hard reset 2 puta, sa svim sagovornicima je isto....i pocinje da krci na manje od pola potenciometra!
Spiker i sluske su ok, zato i mislim da je otisao zvucnik?


Sent from my iPhone using Tapatalk

vlada11070
17-07-2014, 12:40
Predpostavljam da je pod garancijom. Najbolje da odneseš njima ako te put negde nanese.
Možda će neko još predložiti neko rešenje...

.stefan
17-07-2014, 12:40
Stavi handsfree vidi da li se isto desava i na njemu...
Odnesi najbolje u servis da neko to ispita...
Ne znam da li zvucnik takve simptome pokazuje,on obicno odmah crkne...moze da bude da je on al ne mora da znaci :)

Ako je pod garancijom odmah organizuj put za budimpestu ne razmisljaj uopste
Ili daj nekom da ti odnese

markenzzzi
17-07-2014, 12:43
Ma pod garancijom je, samo nemam fiskal....ne znam da li je moguce uospste bez fiskala ostvariti garanciju?


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
17-07-2014, 12:44
Ne treba ti nista
Cak ti ni kutija nije potrebna.samo uredjaj

Ali ponesi i kutiju...
Nemoj da nosis opremu nego samo telefon u kutuju i cepaj
Odradi restore ako slucajno imas JB...sa JB-om garancija ne vazi

markenzzzi
17-07-2014, 12:46
Znaci prolazi ta prica samo sa uredjajem? Posto sam od nekih cuo da prolazi a od nekih da ti treba ipak racun...ovaj je iz beca, tako da podleze evropskoj garanciji.

vlada11070
17-07-2014, 12:48
Samo telefon sa kutijom kada je već imaš bez punjača, sluški i ostalo i pravac kod njih!
I što kaže @.stefan nemoj sa JB kod njih!

markenzzzi
17-07-2014, 12:48
Sad jos treba naci nekog ko ide za budimpestu! :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
17-07-2014, 12:50
Najnovija informacija dobijena od igneta,coveka koji zna posao sto se tice toga je da svaki moze da se zameni ovde,ne samo evropski...tipa kupis u hong kongu mozes ovde da ga menjas...
Nigde ti ne treba racun...kutija je dokaz da je uredjaj tvoj i to je sve sto ti treba...
U madjarskoj ne traze ni kutiju nego samo uredjaj tako da go for it

Sedi na voz najjeftinije ti ;)
Obicno ti salju mejl za 2-3 dana da dodjes po tel ako ga prime na garanciju

vlada11070
17-07-2014, 12:50
Nemoraš striktno tamo, možeš bilo gde u njihovu radnju, nije važno gde je kupljen.
Ako neko ide koga znaš u bilo koju državu gde ima radnja može da se ostvari garancija.

markenzzzi
17-07-2014, 12:51
Hvala ljudi na brzim odgovorima i predlozima! :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nosorog
02-09-2014, 21:43
Da ne otvaram novu temu, nema potrebe...

Moj najbolji drug je uzeo 5s na moj nagovor (model ne taj primjerak) i odusevljen je uredjajem kao uredjajem (bio je androidas do tad) ali i on ima slican problem...

Dakle ne mogu da kazem da zvucnik slusalice tj 'ear speaker' ne radi - jer radi, ali ima zvuk kao da recimo hifi zvucnik izvadite iz svoje kutije..

Dakle neubjedljivo i tanko! Kao da ne stoji na svom mjestu ili nije dobro zasrafljen.. Zvuk nema pravu prezentnost i masu..

Tise zvuci nego bi trebalo i zvuk distorzira tj krci, ne strasno ali opet krci. Dovoljno da ne uziva u uredjaju full..

Sam sam probao.. Kad pricas i stavis telefon u 'sweet spot' plus onako pritisnes jace telefon na uvo, nije strasno... Ali opet nije fora da ti se takav tel cuje slabije tokom razgovora nego stara nokia iz 2000te..

Ja vjerujem da bi mu u apple store-u dali novi, ali on kaze da mu je mnogo komplikovano da se bavi time (salje ga u druge drzave) i da ce ga najvjerovatnije dati u neki servis.

Tako gubi garanciju pa se osjecam malo 'krivim' jer ga vidim da se nervira oko svega... Sve ostalo na telefonu funkcionise besprekorno...

Sad je moje pitanje koliko je sve to pametno, ali on nece ni da cuje za akciju slanja i cekanja...

Kakvi su ti zamjenski zucnici na trzistu i sto moze da se ocekuje od ovakve akcije??




Sent from my iPhone using Tapatalk

maxbet
02-09-2014, 23:54
Ako je telefon izvadjen iz vakum pakovanja naravno da je najbolja opcija da se reklamira.ja sam menjao skoro slusalicu na 5s,kostala me 12eur sa sve zamenom i prezadovoljan sam kako se cuje a imao sam slican problem kao tvoj drug


Sent from my iPhone 5s

Nosorog
03-09-2014, 00:12
Izvadjen iz vakum pakovanja, kupljen u kaliforniji, pod garancijom jos makar odokativno 9-10 mjeseci..

Greota ali nece ni da cuje za apple store, ne zna kako to da izvede jer momak stvarno radi puno.. A cekao je da mu rodjak donese tel iz usa isto poprilicno, izgubio je izgleda volju da se bavi njime vise..

Cool, makar ta 'ilegalna' zamjena nije neki problem ako je tako jeftina i lagana za napraviti..





Sent from my iPhone using Tapatalk

.stefan
03-09-2014, 00:51
Recicu ti jednu stvar...sve mimo zamene tog telefona za novi je budalastina
Ko zna sta sve moze jos da crkne na njemu u sledecih godinu dana....zasto izgubiti garanciju...nema razloga...
Neka zavrsi to u Budimpesti,na kraju krajeva nek plati nekom uslugu...platio bi i servis svakako
Kakvi su delovi? Delovi ko delovi...originalni nisu...dovoljno...mogu da rade ok a moze da se zadesi i da ne rade

Nosorog
03-09-2014, 01:25
I ja mu to kazem. Medjutim, dosadilo mu je da ceka...

Mislio je da ce zakazati u nekom apple store-u ako eventualno ode na odmor u inostranstvo sa zenom ali to se nije desilo. Sad je vec septembar bla-bla...

U svakom slucaju pokazacu mu ovu prepisku jer i ja sam generalno protiv toga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

markenzzzi
03-09-2014, 15:20
Meni se moj problem sa zvucnikom resio sam od sebe, bukvalno...nakon 10-ak dana na moru, radi najnormalnije. Sto nas dovodi do zakljucka da je verovatno bio pokvasen. A spremio sam sve da da ga saljem za Bec, na zamenu kada se vratim sa mora. Eto, mozda neko ko ima slican problem, pokusa nesto slicno. Odnosno da ga nekako "osusi". Meni je pomoglo. :)