PDA

View Full Version : iPad 2 kako znati da li je mozda bio na iCloudu



ivke81
16-07-2014, 23:06
Dakle pitanje glasi:
Kupio bi iPad 2 16gb wifi , naravno trenutno je iPad aktivan i moze da se koristi
Prodavac je drugi vlasnik i koristi ga svega nekoliko meseci,nije radio nista vezano za softwere (update,restore i sl)
Pa me interesuje sledece : ja bi ga pazario i verovatno uradio restore i jailbrake da li postoji mogucnost da se vidi pre svega toga da li je uredjaj slucajno bio "iCloud lock" pa je mozda bajpasovan i aktiviran?
Hvala unapred na odgovorima. Izvinjavam se ako se mozda tema ponavlja...

rikee
17-07-2014, 05:51
Resetuj na fabricka podesavanja pa aktiviraj

ivke81
18-07-2014, 11:56
Saznao sam od clana foruma da jeste aktivan iCloud i Find my iPhone na iPad-u. Da li ce se zakljucati prilikom resetovanja na fabricko?

apple ios
18-07-2014, 12:01
Da, hoce, ako ne znas sifru ne mozes nista sa njim.


Sent from my iPhone 5

ivke81
18-07-2014, 12:03
Ok, hvala... A moze li se uraditi jailbrake nekako bez bojazni da se ne zakljuca.
iOs 7.0.4

.stefan
18-07-2014, 12:45
Ne mozes uraditi restore dok se ne iskljuci find my ipad
Dakle trazi od prodavca da ga iskljuci ili kad se nadjes sa njim budi uveren da je u settings/icloud/find my ipad na OFF
Ako je tako nemas nikakve bojazni,slobodno ga uzmi i mozes sa njim da radis sta hoces...

ivke81
18-07-2014, 12:52
Ok,problem je sto je on drugi vlasnik a kupio ga od preprodavca pa nije ni znao da li jeste ili nije zakljucan... Ja sam uredjaj video uzivo i iCloud je deaktiviran kod njega,problem je sto mi je clan foruma proverio uredjaj i rekao mi da je aktivan iCloud... Sto znaci da je iPad bajpasovan verovatno?
Isplatili se uzeti taj uredjaj? Cena je manja od trzisne za nekih 60-tak €


Sent from my iPad using Tapatalk

.stefan
18-07-2014, 12:58
Ne icloud da bude deaktiviran nego find my ipad!
To sto je on drugi vlasnik tebe uopste ne treba da zanima i tako se i ponasaj ;)
Znaci ako uredjaj nije jailbreakovan uzmi i resetuj ga na fabricka podesavanja i sve ces videti
Ako je jb-ovan teraj ga da odradite restore na licu mesta pri kupovini...
Nemoj da rizikujes,bolje 60e vise nego cigla za delove

ivke81
18-07-2014, 13:07
Po onome sto sam saznao jeste aktivan i find my iphone ... a posto mi je drugar ne bih da mu napravim ja ciglu ako se zakljuca pri restartu :obrva:
Ni sam ne znam,razmislicu malo, ja sam se malo igrao sa iPad-om i generalno sljaka ok , mozda ga i kupim al bez pipanja update opcije :??:

.stefan
18-07-2014, 13:15
Ako ti je drugar nemoj da ti prodaje onda to
Jos jednom ponavljam,ako je ukljucen find my ipad itunes ti nece dozvoliti da odradis restore,mozes to prvo da probas,slobodno,neces nista zeznuti

Reci mi samo jedan razlog zasto da uradis ovo iz zadnje recenice?

ivke81
18-07-2014, 13:25
Aha,nisam znao. Ok provericu to .
Ako mislis na kupovinu istog, pravo da ti kazem nisam nikada koristi iPad (zaljubio se na prvi pogled) :-) ... Koristim iPhone nekoliko godina (jos od izlaska prvog modela) i tek sada vidim sta sa propustio sto se iPad-a tice :-) ... A trenutno nisam u situaciji da izdvojim novac za neki noviji model iPad,pa je najveci razlog finansija :-(
Ako mislis na ovo za update ( pa da ga ne zakljucam) ;-)

illusion
18-07-2014, 13:30
uzmi ipad1 on ne moze da se zakljuca na icloud

.stefan
18-07-2014, 13:39
Ne mislim na update nego zasto bi uzeo uredjaj koji ces posteno da platis,a ogranicen si,nema razloga

Moje misljenje je da se nista ne propusta na ipad-u ako imas iphone...sve isto,samo malo vece...ponavljam licno misljenje da me ne lincuju je da je u ovoj kombinaciji to skroz nepotreban uredjaj

ivke81
18-07-2014, 14:09
uzmi ipad1 on ne moze da se zakljuca na icloud

E pa to je u sustini i najveci razlog zasto se dvoumim :??: . Cena iPad 2 mene izadje koliko kosta solidan iPad 1 (mozda 10e skuplje)


Ne mislim na update nego zasto bi uzeo uredjaj koji ces posteno da platis,a ogranicen si,nema razloga

Moje misljenje je da se nista ne propusta na ipad-u ako imas iphone...sve isto,samo malo vece...ponavljam licno misljenje da me ne lincuju je da je u ovoj kombinaciji to skroz nepotreban uredjaj

Hehe,dobro sad,mislim da je sve stvar ukusa,iskreno je lepse i preglednije na iPad-u,mada kazem opet sve je stvar ukusa nista drugo,mozda ce mi biti interesantan mesec,dva,pa ga prodam ako dosadi,mozda ga zadrzim,ma ne znam ni sam,razmislicu pa cu javiti ovde sta sam uradio...

.stefan
18-07-2014, 14:13
Ti ovde sad hoces da ti mi opravdamo kupovinu :)
To niko nece uraditi ovde ako je zakljucan find my ipad

Al radi kako hoces

ivke81
18-07-2014, 14:17
Ma neeeee, uopste nije to poenta price... Hvala u svakom slucaju na brzim odgovorima
Necu dalje siriti temu ,mozda se ode u off bez razloga... U sustini bitno mi je da sam saznao ono sto me interesovalo
Hvala za savete

igne
18-07-2014, 15:10
Desila se meni nedavno interesantna stvar :)

Uzmem iPhone 5 od coveka koji je prvi vlasnik telefona, kad sam ga preuzimao bio ugasen find my iphone ali posto je bio jb na njemu rekoh da ne radi restore jer nije neophodno da ne bih izgubio jb. Kad sam uzeo telefon zakacio sam se ja na iCloud sa mojim nalogom i bio aktiviran find my iphone neko vreme dok ga nisam prodao. Kad sam ga prodao pre toga sam uradio restore, naravno izlogovao sam se i ugasio find my iphone, i predao cist telefon. Medjutim, zove mene kasnije covek i kaze da mu telefon trazi apple id prilikom aktivacije! ???

Ja pozovem prethodnoh vlasnika i objasnim mu sta se desava, nije bio problem covek je dao podatke i ponovo se aktivirao telefon, pa se izlogovao i opet uradio reset i nakon toga vise nije trazio ID.

Dakle, budite oprezni, zna da se desi i da nakon sto se izlogujete i iskljucite find my iphone u nekim slucajevima opet zatrazi apple id!

Ja sam shvatio kao problem da je mozda jailbreak napravio tu konfuziju... Ko ce znati...

.stefan
18-07-2014, 15:28
Ja sam prekjuce slicnu situaciju primetio...naime radio restore na jednom ip5 i iskljucio FMI i ne znam kako i zasto kada sam povezao tel za komp trazio mi je da ga opet iskljucim...ja na telefon kad ono opet se ukljucio...kako,zasto,nemam pojma...

igne
18-07-2014, 15:36
I sad zamisli od nekog kupis uredjaj i zagubis broj i eto ti problem....

.stefan
18-07-2014, 16:31
Sve to spada u rizik kupovine polovnog uredjaja...jbg...
Zato ili kupujes novo ili kupujes od proverenih ljudi i/ili ljudi koje poznajes...prosto ko pasulj ;)