PDA

View Full Version : Zagrevanje cipa



limenko
16-07-2014, 21:19
Imam problem naime, sve je radilo savrseno dok odjednom nije mogao da digne sistem. Trazi restore, lepo restorujem, nista na zalost na ekranu niti jabuka niti bilo sta, obicno bude dok restorujem. Simfree je inace pa ok. Inace sve prepoznaje i komp i itunes sve radi i ocitava.
Malo kao da se ukljuci plavicasto osvetljenje kao da upali ali nista ne pokazuje , stavim sim prepozna,zovem sa drugog zvoni-vibrira ali nista na ekranu. Posle toga pocinje svakih 10-15 sekundi zvuk kao kad viljuskar ide u rikverc, i tako na repeat :brickwall::brickwall:. Non stop. Uzmem fon u ruke a on se ugrejao haos na ledjima. Naravno djavo >:Dmi ne da mira, otvorim poklopac, pustim ga da se ohladi malo pa ubacim kabl i lociram da se greje ispod kaveza gde je toshibin cip, mada na netu kazu da se to greje procesorski cip A5.
Da napomenem da displej 100% radi i ispravan je. Da li neko mozda zna sta moze da bude, i da li je neko imao slican problem.
Kao i adekvatan servis za to. Mislim imam fon 2 god i bas bi mi bilo zao da mi ovako bas crkne a mazio ga i pazio ga.
Da li bi pomoglo kako kazu to prekuglavanje ili grejanje cipa.
Ili mozda je do necega drugog???

.stefan
17-07-2014, 01:16
Ja bih pokusao prvo sa drugom baterijom...vrlo je moguce da ona uzrokuje zagrevanje/pregrevanje

Jedini moj problem ovde je sto ne znam zvuk viljuskara koji ide u rikverc :D

Sto se tice servisiranja mozes odneti u bilo koji servis koji ima dobrog elektronicara da ispita situaciju...mozes da probas isrbija servis za pocetak...

Kazem ti,probaj drugu bateriju pa vidi kako se ponasa...
Mozda je do nje,mozda je do konektora lcd-a,a mozda je i to sto ti mislis sa procesorom problem,mada ne bih rekao jer kao sto kazes sve radi normalno...tipujem ma bateriju i lcd konektor,jbg...nagadjam,al ne moze drugacije dok se sve ne proba :)

P.S. Nikako se ne igrati sa zagrevanjem chipa dok apsolutno nisi siguran da si eliminisao sve ove potencijalne probleme koje sam ti naveo gore

limenko
17-07-2014, 11:24
Ne bih se ni ja igrao zagrevanjem cipa sam naravno. A da drenira bateriju vidim na itunes-u, bila je na 60% pri sledecem ukljucenju 3 % , auh.. zamenio sam bateriju, ova je nova sto je izdrenirana. Stara je za kantu bila. Iskljucio sam mogucnost lcd-a kabla jer je ploca prebacena u ispravno kuciste. I tu moje znanje prestaje sto se tice 'sam svoj majstor' . :D Isti simptomi se dogadjaju. Ne gine mi isrbija jer sa priucenim servisima nikada dobra nisam imao. Ovako je najbolje ovlasceni servis. Javim prvom prilikom cim mi jave rezultate dijagnoze, mada cu probati jos jednu bateriju :one:
Nadam se da nije veliki kvar

.stefan
17-07-2014, 11:31
Isrbija nije ovlasceni servis,al nije ni los servis...ima jos par servisa u bg-u ako ti oni ne rese
Ok nazalost mislim da je nesto do ploce i vec bih se bacio na trazenje nove polako

Nisam mislio ma lcd kabl nego lcd konektor na ploci..