PDA

View Full Version : iPhone 4S, sa XSim, i JB, kako sada da ga resetujem/prodam :)



Mratchny
14-07-2014, 12:06
Želim da prodam svoj iPhone 4S, na iOS 5.0.1, urađen JB. Sa austrijske je mreže (trojka, nema unlock-a kod njih) i radi na X-Sim kartici. E sad, ne znam da li uopšte smem da ga resetujem, da radim update, bilo šta, a ne mogu da prodam ovako sa mojim ID nalogom i podacima.


Šta je najpametnije uraditi?


Izvinite ako je ovo već pisano, pokušao sam da nađem, listao stranice na forumu i sl...

stefan.gricko
14-07-2014, 12:18
Posto ti je 5.0.1 to je verovatno neka starija xsim i ona ti ne bi otkljucala 7.1.2, koji je trenutno poslednji fw, tako da bi trebao da kupis neku noviju xsim/rsim koja otkljucava 7.1.2, za to ces morati sacekati iskusnijeg u vezi toga, sta ti je bolje kupiti.
Inace, kad kupis tu novu karticu za otkljucavanje, opalis samo restore&update preko iTunesa, uradis JB i to je to, posto 4s veoma dobro radi na iOS-u 7 :)

P.S. Mislim da ti je najbolje kupiti xsim evo, on ti otkljucava 7.1.x i pogotovo sto koristis tvoj originalni sim tray ;) Cini mi se i da nije jako skup, ~30€

Jos da dodam, ne znam koliko si upucen ali posto imas JB ne smes raditi reset telefona posto ce da ti zakuca na Apple logo i onda ces moci samo restore da bi ga vratio u zivot, a restore je moguc samo na poslednji fw, a tvoj xsim ga ne otkljucava tako da ces moci samo kao iPod da ga koristis, mada ni ne znam kako bi mogao da ga aktiviras bez xsima ili maticne kartice.

Mratchny
14-07-2014, 12:26
Hvala, a da li moram da radim JB posle restore&update? Ako ne, ja bih ga prodao tako, pa novi vlasnik ako želi, neka radi... :)

stefan.gricko
14-07-2014, 12:29
Pa pazi, nije obavezno, ali onda bez JB-a ti nece prikazivati imena iz imenika bez CallerID Fix-a, kojeg skidas sa Cydia, za koju ti je potreban JB. :)
I sa JB-om, mozes da radis sa iPhonom sta ti dusa pozeli. ;)

.stefan
14-07-2014, 12:56
Koliko se ja secam ti si zakleti protivnik jb-a ;)

stefan.gricko
14-07-2014, 13:08
Znas kako, prvi put kada sam ga uradio nisam znao maltene nista o njemu a sad kad je izasao za 7.1.x ja sam se u medjuvremenu uputio mnogo u JB svet, sada, zakleti protivnik non-JB :)

ilijakv
14-07-2014, 13:09
Ima otkljucavanje za 3 mrezu ali je preskupo pa kao i da nema.Moraces da uradis restore,i da kupis karticu.Rsim ili xsim koja ce raditi na poslednjem softweru..