PDA

View Full Version : Monitor prestao da radi - potrebna pomoc



Luka12
01-07-2014, 20:26
Pozdrav ljudi,
imam jedan prilicno "zanimljiv"problem sa racunarom, naime sinoc, u sred igrice se ekran ugasio, sto mi se nikada ranije nije desilo.
Lampica na ekranu je svetlela, a i komp je radio najnormalnije, samo bez ikakve slike( ugasen ekran)
Kada god ga ugasim, pa upalim (na dugme na monitoru) on se upali i pokaze igricu/ desktop na oko 1 sekundu, i nakon toga se ponovo ugasi, i mogu koliko god hocu da ga gasim i palim tako i vidim sliku na po 1 sekundu. Probao sam da izvadim i ubacim sve kablove, i ugasio sam racunar na 12h, ali je situacija i dalje ista.
Da li mozda neko ima ideju u cemu bi mogao biti problem?
Hvala unapred

bbrks
01-07-2014, 20:28
Naravno, pravac servis......

moki87
01-07-2014, 20:30
Crkla je graficka kartica. Ako je integrisana na ploci menjas plocu, ako nije integrisana nova grafika.

zikicz
01-07-2014, 20:42
Probaj drugi monitor ili ga prikaci na tv (ako imas mogucnost za neku od ove dve solucije),da bi video da li je monitior riknuo ili je ipak graficka.Cisto da ne vucaras PC u servis,ako ne moras.

Milosh Shomy
01-07-2014, 21:26
Koliko mu je trebalo vremena da se upali pre ovog sad sto ti se desilo? Jel se upali za 1 sec ili mu treba malo vise vremena? Postoji mogucnost i da su crkle neonke u monitoru


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luka12
01-07-2014, 22:38
Imam samo onaj "debeli" monitor, prastari, povezao sam ga, krenuo je da se pali, na ekranu se pojavilo windows 7 da li hocu da udjem u safe mod ili da ga pokrenem normalno, i tu je slika stajala ceo minut (gledao sam da li ce da se ugasi) i nije, i kad pritisnem enter, tj pokrenem normalno windows 7, on nece da ga pokrene ali se ne ugasi, nego se samo vidi osvetljenje na ekranu tj upaljen je..
A stari "normalni"monitor koji je prestao da radi je radio bez problema i u sred koriscenja je prestao da radi, i dalje se i pali i gasi istom brzinom, pokaze sliku na 1 sekundu i onda se ugasi..
Ako je graficka, to mi je jos skuplja popravka od monitora? :(
Hvala svima za pomoc

moki87
01-07-2014, 23:35
Da li imas kojim slucajem lap top. Ako imas ukljuci taj monitor u lap i vidi da li radi. Ali po ovome sto si oposao grafika je crkla 99%

ilijakv
01-07-2014, 23:49
Naravno,nema veze monitor sa time.

pashutinovac
01-07-2014, 23:52
Ja imam jedan monitor sa opisanim kvarom, znaci pali - drzi sliku par sekundi pa se gasi...
opis : crkle mu lampe - ne isplati se opravka !
Cisto ako nekome zatreba da procita...
A grafika moze dosta da brljavi i zbog maticne, ja sam imao slucaj gde sam 100% bio ubedjen da je grafika a zabola mi maticna ploca !

Sent from my iP5/64 simfre

ilijakv
01-07-2014, 23:58
To je inace kvar ko novijih monitora,ja imam 4 u servisu sa tim problemom.Otisle lampe,svetli dugme za standby..On se upali pa ugasi..Lampe je tesko naci a i preskupe su.Cisto da se zna,ako clan ustanovi da je kvar do monitora ,mada ne verujem.