PDA

View Full Version : Nov iPad nece da prodje aktivaciju



srdjanmne
19-06-2014, 15:17
Kupio sam nov iPad i kad ga upalim izaberem zemlju, jezik i wi-fi. Treba da prodje aktivaciju i tu zakuca.
iPad je 32bg ima i 3g+wifi. Nisam stavio u njega sim karticu.

da li neko zna u cemu je problem. probao sam i preko itunesa i isto nece....

kylle
19-06-2014, 15:19
Ubaci karticu pa probaj..
I reci sta se tacno desava da znamo o cemu se radi..uslikaj.

Lokutus
19-06-2014, 15:22
http://img.tapatalk.com/d/14/06/19/unava6e6.jpg


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Evo sad sam sa drugarovog tel slikao. to je to....

kylle
19-06-2014, 15:28
A jesi li probao sa karticom!?

srdjanmne
19-06-2014, 15:36
nisam, nemam karticu. treba mi ova micro....

kylle
19-06-2014, 15:43
Koliko se secam mislim da moras karticom mada ovo ne deluje kao taj problem. Probaj da resetujes modem, odradi hard reset iPad-a i vidi da li imas zadnji iTunes instaliraj. Takodje probaj na nekom drugom wifi-u..

srdjanmne
19-06-2014, 15:51
isto i sa karticom i bez nje............ pise searching..... a ovo drugo isto...

zabrljanje
19-06-2014, 16:08
…here’s how it was accidently fixed for me…
The iPad was already connected to WiFi but was turned off. When this happens you go back to the start screen where it asks you which language. I hit next, then next again (which country), then next again (this is the WiFi page). I did NOT let the WiFi screen load. I simply hit next before it could get a reading on anything. Boom! Right into a successful activation!

So if your iPad2 is stalling and not activating, make sure you’re logged into your WiFi network. Turn your iPad off. Turn your iPad back on and just hit NEXT, NEXT, NEXT, NEXT, quickly without letting the pages load completely.

https://discussions.apple.com/thread/4984136?start=15&tstart=0


...ili da probas na drugoj mrezi (izbaci karticu pa probaj)...
...ili da ga ubacis u DFU, restore i ponovo aktivacija...

srdjanmne
19-06-2014, 16:21
probacu sa dfu.....

mikenzi
19-06-2014, 16:28
Ovo se nekada desava zbog zauzetosti Apple servera koji je zaduzen za aktivaciju. Sacekaj malo, probaj kasnije u toku dana ili sutradan. Ovu situaciju sam cesto vidjao uglavnom kada izadje novi iPhone pa nekada prodje i do tri dana dok se ne aktivira.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

srdjanmne
19-06-2014, 18:31
Ubaio sam najnovi iOS 7.1.1 i nista..... opet isto....

zabrljanje
19-06-2014, 18:37
...nekad se desava ovo sto je @mikenzi napisao...on ima relevantne informacije...
...prethodna dva dana i Apple support strana nije bila dostupna u vise navrata, izbacivali su poruku da rade vec neki update i slicno, mozda je stvarno trenutno problem i sa serverom u sklopu vec nekih update-ova...

komsa
19-06-2014, 18:51
šta vas onda čudi što provera stanja na MTS-u ne radi?!? :D sorry za off

stefan.gricko
19-06-2014, 18:54
Hahaha, svaka čast!
Inače, proradilo je :P

kylle
20-06-2014, 09:24
I sta je bilo na kraju, jel prosla aktivacija!?

Lokutus
20-06-2014, 11:02
Nije mu jos proradio, zvao me jutros.... Ponijece ga u podgoricu kod servisera ovlascenog sjutra ako mu ne proradi....


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

kylle
20-06-2014, 11:10
Stvarno je glupo i bas mi je krivo da se nekom tako nesto desi. Ono ta varijanta je ono zadnje ali opet i mozda najbolje, da ne bije glavu sta mu je.

.stefan
20-06-2014, 11:33
Sto se tice aktivacije ipad-a i SIM kartice,provereno mogu da vam kazem da ne morate da ubacujete karticu pri aktivaciji,morao bi da ga aktivira normalno...
Reklamiraj bas te briga,kupio si nov uredjaj

mikenzi
20-06-2014, 13:58
A inače ne radi 3g za Telenor i Mts jer moraju da se unesu parametri, tako da bi tehnicki moglo samo sa VIP karticom da se aktivira.
Ovlasceni servis u Podgorici je iCentar, radoja dakica bb, City kvart 2-1


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

iMP
20-06-2014, 16:11
Zar na celluar iPad ne mozes da uneses parametre rucno ako je simfeee, nije mi jasno ako nije tesko ajde obrazlozi? Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikenzi
20-06-2014, 23:58
Pa ne mozes ako je na aktivacionom meniju. Mozes tek kasnije kada udjes u sistem. A to ne mozes dok ne aktiviras.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

iMP
21-06-2014, 00:05
Nisi to napisao zato sam teni pitao


A inače ne radi 3g za Telenor i Mts jer moraju da se unesu parametri, tako da bi tehnicki moglo samo sa VIP karticom da se aktivira.
Ovlasceni servis u Podgorici je iCentar, radoja dakica bb, City kvart 2-1


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider
Simfee se aktivira na svakoj mrezi, moze chip da zeza da uredjaj tj mrezni chip ne vidi sim tj taj modul nije podrzan to znam i video sam na nekim uredjajima, stari sim modul uzme se novi od operatera i sve radi kako treba. Slucaj da je apple server u odrzavanju svako jutro u 8-9 eu vreme.

A da ne radi 3G za MTS i telenor to je vec apsurdno.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Lokutus
21-06-2014, 00:06
Tema ode u off....


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

iMP
21-06-2014, 00:08
Dao sam odgovor da nadje novi nano sim i da proba ;) pozajmi....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lokutus
21-06-2014, 00:09
Nano sim a covjek aktivirat ipad ne moze :) da je njemu doc do nano sjma hahahhaha


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

iMP
21-06-2014, 00:13
Ima novi ipad nisam zapamtio model, nano sim pa u adapter i neka uradi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Lokutus
21-06-2014, 00:14
Covjek en moze da ga aktivira :) ipad2


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

.stefan
21-06-2014, 00:18
o kakvom ti simfree momentu pricas ovde? ovde je ipad u pitanju

drugo kao sto rekoh ne treba ti kartica da bi aktivirao iPad i nije problem u tome

mikenzi
21-06-2014, 00:29
A da ne radi 3G za MTS i telenor to je vec apsurdno.

Greška je moja u korišćenju termina. Ja termin
3G koristim kao naziv za internet. Dakle, iPad će prikazati da ima signal kada ubaciš SIM karticu, ali izlaz na internet neće raditi dok ne podesiš parametre za njih u MTS i Telenor mreži i zato nije moguće aktivirati iPad sa SIM karticom ovih mreža.
VIP SIM kartice rade po difoltu i nije potrebno prethodno uneti parametre, samim tim je moguća i aktivacija ukoliko korisnik nema pristup Wi Fi mreži.

.stefan
21-06-2014, 03:18
Zasto bi uopste bilo ko i pokusao da aktivira uredjaj van wifi mreze,a da pritom jos nije ni pri racunaru koji ima pristup internetu?

mikenzi
21-06-2014, 07:12
Zato sto je to jedna od opcija ako nemas wi fi ili racunar povezan na internet. Dešava se. Odmah mi pada na pamet iPhone sa 'zasivljenom' Wi Fi karticom. Ako nemas racunar u blizini, cellular je jedina opcija za aktivaciju.


Service Manager @ iStyle Service
Apple Authorized Service Provider

igne
21-06-2014, 10:23
Ne mozes rucno zato sto ne dobijes meni za unosenje parametra, meni nemas jer nisi jos aktivirao iPad. Bez parametra 3G ne radi na telenor i mts. Zasto je to tesko shvatiti? Tako je to kod nas trenutno....

Ja sam vec milion puta hebao sve po spisku operaterima zbog toga...

Kupim telefon, hocu odmah da ga aktiviram ali cvrc ne moze ako nemas wifi....

password
21-06-2014, 11:57
Nisam imao predstavu da iPhone ne moze da se aktivira sa mts/tlnr karticom bez wifi mreze...
kod nas sve komplikovano :evilmad:

3gs
09-09-2017, 21:28
Da li iko moze da aktivira bilo koji uredjaj danas da li je iko radio restore

ipad 2 vratio na fabricka izbacuje error na aktivaciji uplasio sam se da je nesto deknuo :D odradio na starom ipod tacu 4 ista prica ne prolazi aktivacija..... par puta mi je doslo da ga zakucam o zid :) taman da ga prodam obrisem sve podatke i covek dodje ja na aktivaciju ono Mauna... :(



PRORADILO Go.no posle 3 dana konfuzije!