PDA

View Full Version : OS X Mavericks 10.9.3 shutdown i sleep problem



giledll
15-06-2014, 16:07
Imam sledecu konfiguraciju:

CPU: Intel Quad Core Q6600, 2.4GHz

RAM: 6GB Kingston DDR2

GPU: nVidia Geforce 6800GT 1GB

HDD: 500GB WD + 1TB WD (Storage)

Monitor: 24'' Prestigio (1920x1200)

Instalacija OS-a, predlozenih update-ova i potrebnog softvera je prosla bez ikakvih problema i sistem radi fantasticno.
Problem koji ne uspevam da resim je, da racunar jednostavno nece da se ugasi kada se ode na opciju shutdown.
Preciznije, monitor se spusti u standby rezim ali racunar nastavi da radi.
Ista stvar se desava i sa opcijom sleep.

Ukoliko neko ima predlog kako resiti ovaj problem, bio bih zahvalan.

Lazar
15-06-2014, 16:14
ja imam isti taj problem :( pokusavao sam da ga resim na 101 nacin i nisam uspeo :(

nisam siguran da li se tebi nikad ne gasi ili se nekad ugasi nekad ne. Meni se desava da se jednom u 10 puta ugasi sve lepo a ostalih 9 puta nece :D

ako nadjes neko resenje napisi ovde da probam i ja :)

giledll
15-06-2014, 16:24
Meni nije uspelo ni jednom do sada :(
Nasao sam na netu, da kao treba da se pusti neko odredjeno vreme i ugasi se bez problema, ali ja sam ga pustao i do sat vremena i opet nista.
Koliko je tebi, oprilike, trebalo vremena da se ugasi?

Lazar
15-06-2014, 16:38
kad se gasi on zavrsi to u 5 sec. kad nece mozes i 12h da ga postis nema razlike

giledll
15-06-2014, 17:03
Tako sam i mislio. Ukoliko nadjem neko resenje, javljam.

miskot
15-06-2014, 23:24
proveri podesavanja bios-a Koja je ploca u pitanju. Kod mene je bilo slico i onda sam pregledao sva podesavanja u biosu i proradilo je (doduse samo mi posle restarta cak ni bios ne vidi dvd-rom ali posle shutdown-a sve radi ok.) Ploca je ga ep45 ud3p

giledll
16-06-2014, 02:20
Ploča je Asus P5K-Pro, a jedino što sam menjao su SATA setovanja, sa IDE na AHCI.
Šta si tačno menjao u podešavanjima BIOS-a?

mikenzi
17-06-2014, 20:55
Pozdrav,

Iako ja koristim iMac-a poslednje generacije imam verovao ili ne identičan problem. Računar ne može da se ugasi ili restartuje sve dok ne pritisnem power dugme.

U mom slučaju mislim da ovo ima veze sa sistemom pošto sam zbog migracije sa prethodnog računara morao da prebacujem neke sistemske fajlove.

Siguran sam da ako uradiš reinstalaciju preko recovery particije problem će biti rešen.

Pozdrav

gille76
18-06-2014, 21:17
Od prošlog septembra imam GB B75M-D3H ploču. Jedno mesec dana sam lutao dok nisam skapirao da je sve u smbios fajlu. Bar kod mene. Tražeći adekvatan serijski broj (da bi mi proradio messages) rešio sam i sleep/shutdown problem. Probaj u Chameleon wizzard da u smbios sekciji odabereš jedan od predefinisanih smbios-a primeren svojoj konfiguraciji( slot procesora, procesor, memorija, pa čak i grafička u pojedinim slučajevima)


Sent from my iPhone using Tapatalk