PDA

View Full Version : Activator - kreativna resenja



milan64586
08-06-2014, 12:13
Svi dobro znamo (ili bar tako mislimo) šta je activator. Znao sam od vajkada šta je i čemu služi, međutim priznajem, nisam se nikada trudio se detaljnije upoznam sa njim. Ovih dana, igrom slučaja trebalo je da uradim neke stvari koje su me upućivale na njega, pa sam se malo ozbiljnije pozabavio njime i moram da priznam da sam skroz oduševljen i da nisam bio svestan ni 30% njegovog stvarnog potencijala.

Ovu temu, zamislio sam kao mesto gde bi mogli da razmenjujemo kreativna rešenja, vezana za activator. Dakle akcenat je na kreativna.

Da počnem prvi. Verovatno ste čuli za tweak RemoteMessages, koji služi da možete slati, čitati i tako dalje poruke, sa vašeg računara (nevezano za os). Da bi tweak radio potrebno je da bude pokrenut na telefonu. Zbog sigurnosti, ali i potrošnje baterije, tražio sam brzo i jednostavno rešenje za aktivaciju ovog tweak-a, bez potrebe da ulazim u meni, pa settings i tako dalje. To sam uradio tako što sam preko activator-a napravio da mi se tweak aktivira duplim klikom na sredinus tatus bara. Dakle ne može brže i jednostavnije. Isto tako se naravno i deaktivira.

Drugo čega sam se setio, mada priznajem nisam još uvek siguran da li sam samo otkrio toplu vodu ili nešto korisno je sledeće. Stavio sam da kada mi se aktivira wifi, da mi se 3G deaktivira. Sad ne znam da li sam uradio nešto korisno ili ne, pošto ne znam da li se 3G inače gasi kada se aktivira wifi. Ako ne, onda mislim da ovako može da se uštedi dosta na bateriji, jer mislim da wifi dosta manje vuče baterije od 3G-a.

komsa
08-06-2014, 13:04
to drugo je već otkriveno ranije i spominjano ovde na forumu ali da, korisno je................mislim da je Maximus to negde ovde napisao..........

milan64586
08-06-2014, 13:35
Nisam video da je neko pisao. Nije toliko ni vazno. Bitno je da u okviru ove teme sto vise ljudi napise svoja iskustva, tacnije resenja, kako bi dali ideju drugim ljudima sta sve moze da se uradi sa activator-om, jer mgucnosti su stvarno velike.

Svitac
08-06-2014, 15:27
Evo za paljenje i gašenje wifi, odnosno 3G , EDGE:

Activator (automatsko paljenje i gasenje wifi i data)
Settings-activator-anywhere-network status i pod left wifi stavi da ti pali celular data, a pod joined wifi stavi toggle da ti gasi celular data, podešavanja skroz dole na kraju.

Već je pisano negde ovo, nije skorije ali obrađeno sigurno kao što reče #komsa

milan64586
08-06-2014, 17:04
Palo mi je ovo na pamet i tako sam prvobitno i probao. Međutim ne može tako. Kada telefon ode na sleep, gasi se wifi, a pošto je cellular data iskljucen, telefon ostaje bez ikakvog izvora za priliv podataka.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Svitac
08-06-2014, 17:17
Ne razumem, kod mene to radi bez problema, da nemas insomniu ? Kod mene gasi i pali ono sto mu je dostupno, bez obzira da li je u sleep.


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
08-06-2014, 17:42
Ne znam. Prosto ne radi tako. Radi jedno vreme ali onda telefon izgubi wifi i prosto ne radi data vise. Proradi tek kada se ponovo uključi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

EDIT:

Evo jos jedne ideje. Schedule opcija. Namestiti da se, bilo gase sve opcije za protok, wifi + cellular data (wifi svakako), bilo wifi +3G, tako da ostaje samo 2G, u odredjeno vreme kada idete na spavanje, kako telefon bespotrebno tokom noci ne bi vukao bateriju preko 3G, ili wifi.

EDIT1:

Ova varijanta sa gasenjem cellular data, ili 3G kada se ukljuci wifi i posle gasenje ima jednu manu da bi bila savrseno resenje. Interesovalo me je sta se desava kada telefon izadje iz dometa wifi mreze. Nadao sam se da reaguje kao da je rucno wifi iskljucen, odnosno da ukljucuje 3G, a iskljucuje wifi. Medjutim nije tako. 3G se ukljucuje, sto je dobro, medjutim wifi ostaje ukljucen, sto nikako nije dobro, jer telefon u tom slucaju stalno trazi novu mrezu, sto trosi bateriju mnogo vise nego da je 3G ukljucen. Znaci vi morate svaki put kada izlazite iz kuce, odnosno dometa kucne wifi mreze, da rucno iskljucujete wifi, kako on ne bi konstantno trazio novu mrezu.

torla
09-06-2014, 08:56
mozel neko kombinovati Schedule da se pali airplane mod pritom da wi-fi ostaje ukljucen,.

milospinkfloyd
11-06-2014, 00:10
da li moze activator da se podesi da se na silent/ring dugme pali do not desturb? Koliko vidim ne moze :)

vladimir991
11-06-2014, 00:43
Ne bi trebalo... Mislim da dobro vidis :) ali cekaj odogovor nekog iskusnijeg.

milan64586
02-09-2014, 12:40
Hocu nesto da uradim sa telefonom, a ne znam kako, a cini mi se da je mozda Activator jedino resenje, pa me zanima da li neko mozda od vas ima neku ideju kako to da izvedem. Dakle potrebno mi je da kada napustim kucu, bluetooth se sam aktivira i po mogucstvu da se deaktivira kada ponovo dodjem kuci.

Androidi imaju do jaja foru, da program za profile, preko lokacije, ali lokacije odredjene preko gsm/wifi mreze, a ne gps-a (dakle ne trosi bateriju), definise odredjenu tacku, koju mozete nazvati recimo "kuca" i onda definisati pravila prema toj tacki. Recimo "kada napustis tu tacku, ukljuci bt", "kada dodjes na tu tacku, iskljuci bt". Kada bi tako nesto postojalo za iPhone, to bi bilo odlicno.

zabrljanje
02-09-2014, 13:52
@milan64586


Pogledaj SBProfiles

http://moreinfo.thebigboss.org/moreinfo/depiction.php?file=sbprofilesDp

i to bi trebalo da ti omoguci da sve to podesis...problem je sto za "Location triggers", WiFi treba da stalno bude ukljucen (bar tako pise u opisu tweak-a)...mada u daljem tekstu moze da se stekne utisak da samo slabije odredjuje lokaciju...a, sa druge strane, ti i hoces da bude preko WiFi...


http://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/232pfh/preview_actif_conditionals_for_activator/

http://www.reddit.com/r/jailbreak/comments/20mb8l/


EDIT: Pogledaj i temu, tacnije post, koji je davno napisan a odnosi se na cellular i 3G i iskljucivanje kada se poveze na WiFi a tu imas i toggle za Bluetooth...


http://www.isrbija.net/showthread.php/44370-iOS7-Cydia-tweaks-amp-applications?p=475585&viewfull=1#post475585
http://www.isrbija.net/showthread.php/44370-iOS7-Cydia-tweaks-amp-applications?p=475546&viewfull=1#post475546
http://www.isrbija.net/showthread.php/44370-iOS7-Cydia-tweaks-amp-applications?p=475422&viewfull=1#post475422

milan64586
02-09-2014, 15:04
Hvala za ovo. Problem sa "SBProfiles" je sto da bih probao kako radi trigger, moram da imam full licencu, a da bi dobio full licencu, moram da uplatim neku donaciju. Sad, da znam da mi to zavrsava posao, platio bih naravno. Ali prosto ne placa mi se da bih probao i verovatno video da to nije to sto mi treba. U screenshots-ima u opisu programa stoji i ovaj gde se podesava "gps sensitivity", sto znaci da on verovatno koristi gps za odredjivanje lokacije, a to mi nikako ne odgovara, jer kada bi gps bio stalno aktivan, to bi mi potrosilo bateriju za nekoliko sati.

http://www.dodaj.rs/t/2L/gR/1rKj4vXB/img0880.jpg (http://www.dodaj.rs/?2L/gR/1rKj4vXB/img0880.png)

Ovaj "Car Mode" je isto nesto sto me ne privlaci uopste, jer on funkcionise po principu da je bluetooth stalno ukljucen i da onda kada prepozna u dometu i poveze se sa odredjenim uredjajem, to je okidac za pokretanje definisanih akcija. Dakle ne bih hteo da mi bt bude stalno ukljucen.

Za ovo ostalo sam vec znao i manje vise podesio sve, ali opet ni tako (preko Activator-a) ne mogu da odradim to sto hocu. To bi mozda moglo da radi kada bi mi wifi bio stalno ukljucen i kaad bih bio stalno povezan na kucnu mrezu. Medjutim ja ukljucujem wifi samo kada mi je potreban. Jedno vreme sam napravio zadatak preko Activator-a da kada sam na kucnoj wifi, ili nekoj drugoj, da mi iskljucuje cellular data, jer sam negde procitao da wifi trosi manje bateriju od 3G. Medjutim meni je brze trosio, tako da sam vratio na 3G, a wifi palim po potrebi.

Setio sam se jedne stvari i poslao sam Petrich-u kao predlog. Da ubaci u Activator okidac za prekoracenje odredjene brzine. Ne znam da li ovi stariji telefoni mogu da registruju stalno brzinu, posto nemaju M7 kooprocesor, ali makar za 5S bi to bilo idealno resenje, a mislim i da je ostvarivo. Dakle ideja je da kada recimo brzina predje 20 km/h, sto bi znacilo da se krecemo u automobilu, da se aktivira dodeljeni zadatak. Moglo bi i da se namesti da recimo se deaktivira nakon odredjenog vremena u kome je brzina u kontinuitetu ispod 20 km/h, jer moze da se desi da stalnes na semaforu ili negde drugo na kratko i da on misli da nisi vise u autu i iskljuci bt i ostalo.

EDIT:

I dalje ne razumem kako ovaj Setting Profiles (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.probeez.profiles&hl=en) pogadja lokaciju, ali je odlicno pogadja i to bez koriscenja GPS-a, odnosno wifi-a.

zabrljanje
02-09-2014, 15:25
Vidis da ti konstantno pominju ukljucen WiFi (jedna od dosadnih poruka koje izbacuje i iOS kada je ukljucen Location a nije WiFi)...druga stvar, ukljucen Location ti ne bi pojeo bateriju za 2-3 sata osim ako koristis nesto tipa iGo-a...:)
To sto pominjes za donaciju, ona moze da bude i jedan dolar (oko 90 dinara) sto definitivno nije mnogo cak i da samo probas pa ako ti radi posao, ti mozes da mu jos dodas (ako zelis) a ako ne radi, nije sigurno ni prvih ni poslednjih 100 dinara koje si onako potrosio...:)

milan64586
02-09-2014, 15:35
Location koji je stalno aktivan (location kao takav mi je stalno i ukljucen), bi sigurno drasticno smanjio vek baterije. Prosto, on mora stalno da ima neki uvid u lokaciju da bi znao kada treba nesto da izvrsi, a to znaci da bi baterija trajala mnogo krace, sto definitivno nije vredno ovoga sto meni treba. Mnogo mi je lakse u tom slucaju da rucno aktiviram bt kada udjem u kola. Znaci nikakve varijante koje ukljucuju gps kao pomocno srredstvo me ne zanimaju. Samo nesto (ne znam sta) kao ovaj Setting Profiles, koji to radi odlicno bez gps-a i bez wifi-a.

Sto se donacije tice, nije meni problem da dam i 10 ili 15$ za nesto sto cu koristiti. Ali imam princip da ne dajem nista dok ne proverim da je to ono sto mi treba. Ni 1$ i 50 c (ni Eminema). Tako sam kupio ko zna koliko nekih gluposti sto po cydia-i sto po appstore-u i ili je u startu glupost ili developer prosto nece dalje da razvija, uzeo pare i kao ko vas...E pa zato ja kupujem samo proverene stvari i stvari koje mi stvarno trebaju. Tako sam kupio recimo Zephyr, kupiso Celeste, sve skupi tweak-ovi. I ljudi prosto nece dalje da razvijaju i kao ko ti je kriv sto si kupio. E pa sad vise ne kupujem dok ne probam i uverim se da mi to treba i da je developer ozbiljan covek, a ne neki klinac koji ce da batali tweak zbog letnjeg raspusta.

didlika
02-09-2014, 15:42
Ako nadjes neko resenje, objavi na forumu pls jer sam i ja gledao za to, posto mi je sada bt stalno upaljen zbog kola :/

milan64586
02-09-2014, 15:49
Javicu. A mozes i ti i svi vi da malo smarate Petricha preko twitter-a, da sredi ovo. @rpetrich mu je user name.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
02-09-2014, 16:14
...slazem se ja za taj deo oko nerazvijanja tweak-ova ali i duks kupis pa ne dobijes update za njega ali nebitno, postujem stav...

Problem u ovome sto ti trzis, kako ja trenutno vidim, je u tome sto nemas parametar na osnovu cega bi "telefon zakljucio" da ulazis u kola...morao bi da trazis nesto drugo, tipa izadjes van dometa WiFi mreze u kuci i on ti automatski ukljuci Bluetooth ali ti ni to ne treba uvek...izadjes da prosetas i on odmah pali Bluetooth...


EDIT:



Ovaj "Car Mode" je isto nesto sto me ne privlaci uopste, jer on funkcionise po principu da je bluetooth stalno ukljucen i da onda kada prepozna u dometu i poveze se sa odredjenim uredjajem, to je okidac za pokretanje definisanih akcija. Dakle ne bih hteo da mi bt bude stalno ukljucen.


Car Mode ima i Auto Detect mod ali mozes i sam da ga aktiviras jednim klikom i onda ne mora da ti Bluetooth bude stalno ukljucen...ovo sve naravno nije automatski i zahteva tvoju "akciju" a tako mozes i Bluetooth sam da ukljucis...

milan64586
02-09-2014, 17:25
Meni treba samo bt da ukljuci, tako da mi je svejedno da li ce taj jedan pokret biti car mode ili bt toggle. :) Mislio sam cisto da li ima neko resenje da sve radi automatski.


Sent from my iPhone using Tapatalk

NikolaSRB
02-09-2014, 20:32
Ja sam uspeo da namestim kad se upali wifi da ugasi automataki Data. Ali ja moram ili ostaviti wifi stalno pa kad prepozna mrezu ili sam paliti

mmilos82
02-09-2014, 22:12
Wifi ti uvek ostaje upaljen, kad stignes na lokaciju na koju se kacis na wi-fi on se odmah okaci i iskljuci data i 3G.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

vdunic
01-11-2014, 16:48
Jel radio ovo na iOS8.1 na ip6?

Ja sam podesio i nece da iskljucuje cellurar data.

bbrks
01-11-2014, 16:59
Radi Activator na IOS 8, potvrdjeno je, osim nekoliko retkih funkcija koje ima, kako kazu na netu....mozda si bas naleteo gde ne treba...

vdunic
01-11-2014, 17:00
Pa znam da radi. Nego me interesuje ovo i iz posta iznad mog prethodnog. Da li iskljuci Cellurar Data kad se zakaci na WiFi. Kod mene to ne radi.

shiza
02-11-2014, 22:48
Sada sam instalirao da probam Activarot i interesuje me ono lock/unlock na fingerprint,to ne moze da radi kao onaj Virtual home,da samo prislonim prst na LS i da se otkljuca?I je l' moze da se pomeri ikonica sa SB-a?Isao sam i na At Lock Screen i podesio Double press da uradi unlock,ali ne reaguje.Neko resenje?

zabrljanje
02-11-2014, 22:50
...ako si vec pritisnuo Home dugme (da ga probudis) onda imas u iOS-u vec da stavis da ti zadrzavanje prsta (ne dalji pritisak), otkljucava telefon (u okviru Touch ID podesavanja)...ovo sigurno radi posto sam kod mene tako podesio...


EDIT: To sto si isao na Double press ti ne treba a imas posebno podesavanje sa fingeprint senzor, ako to zelis...

shiza
02-11-2014, 22:53
Pa nisam pritisnuo,to je fora,mislio sam da moze samo da prislonis prst kao na Virtual home,posto kada je telefon na HS ili nekoj applikaciji kada prislonim rade mi funkcije od Activatora

zabrljanje
02-11-2014, 22:55
...to nisam nasao/trazio...to bi znacilo da je senzor stalno aktivan a to vec bas vuce bateriju...

shiza
02-11-2014, 22:56
Znaci isto je kao i sa Virtual home?Ok,a je l' mogu da sklonim ikonicu?Znam da je pre moglo da se skloni,ali sada mi stoji na HS.

zabrljanje
02-11-2014, 23:12
...pre je bilo na dnu same aplikacije ali je sad ne nalazim...mozes preko drugih tweak-ova kao sto je Springtomize...

skiper
09-11-2014, 19:56
Ima li ko od kolega zivaca da mi napise kako preko Activatora da namestim da zakljucavam ekran, ubih se trazeci i ne ide mi?

zabrljanje
09-11-2014, 20:03
...Settings/Activator/Anywhere/ pa npr. Status bar/oznacis Swipe right i onda oznacis Sleep Button...:)

...ti mozes da biras i drugi nacin ako ti vise odgovara...ovo sve dobijas i u paketu sa CCQuick Pro...ako koristis taj tweak...:)

bbrks
09-11-2014, 20:04
Ja ga zakljucavam sa swipe na desno po status baru...udjes u activator, pa onda At Home screen, pa nadjes Status Bar, pa swipe right i oznacis Sleep Button

EDIT: hahahahah, e moram da ostavim ::lol::

.stefan
09-11-2014, 20:19
Meni je na primer najelegantnije resenje za zakljucavanje preko activatora slide along screen right,bottom to top...bukvslno prevuces po ivici i gotovo

skiper
09-11-2014, 20:35
Kako mislis po ivici? Gore ili po sred ekrana?

zabrljanje
09-11-2014, 20:38
...misli uz ivicu displeja..."Slide along screen right" pa onda na "Drag bottom to top"...a i to imas sa CCQuick Pro samo sto je povlacenje celog CC-a malo preko polovine...tweak vredi svaku paru...:)

EDIT: @bbrks, standardna sinhronizacija ::lol::

bbrks
09-11-2014, 20:38
pa mi smo ti samo naveli ideju sa status barom, inace mozes da izaberes sta oces od swipe varijanti, gore, dole, levo desno, odozgo, odozdo.....imas gomilu kombinacija :)

.stefan
09-11-2014, 20:38
Cela desna strana ekrana po obodu telefona...odozdo na gore namestis....ali samo na homescreenu da ti se ne zaklljuca dok skrolujes negde slucajno

skiper
09-11-2014, 20:40
Jes jes, nije mi to to, namestio sam samo na jedan tap po satu, to mi odgovara. Na 7-ici sam koristio tweak Aslock i to je bilo odlicno, samo povuces na dole ekran i zakljuca se, nekako najlakse.

.stefan
09-11-2014, 20:41
Pa lakse ti da slajdas po ivici nego da gadjas sat cak gore :)

skiper
09-11-2014, 20:43
:D rade mi oba sada pa cu videti sta mi je zgodnije.

zabrljanje
09-11-2014, 20:45
Jes jes, nije mi to to, namestio sam samo na jedan tap po satu, to mi odgovara. Na 7-ici sam koristio tweak Aslock i to je bilo odlicno, samo povuces na dole ekran i zakljuca se, nekako najlakse.



...plus sto i ovo mozes bez dodatnog tweak-a..."Slide in gesture" pa oznacis "From screen top"...:)

...jedino da ti nije malo nezgodno zbog NC-a...

skiper
09-11-2014, 21:05
Da, ali to je visoko, onaj tweak sto sam pomenuo povuces od sredine ekrana na dole i zakljuca se.....ne radi na 8-ici, ali ok i ovi predlozi su mi pomogli, hvala puno.

darkonda
10-11-2014, 15:32
Da li je bio na 7.1.2, u aktivatoru u opciji switches postojao taster 3g? Da kad izgubi wifi, sam ukljuci 3g i obrnuto?

To pitam jer sad na ios8 ima samo LTE opcija :(
To bi bilo idealno resenje za ustedu baterije, non stop na 2g i kad izgubim wifi da ne moram sam da prebacujem.

zabrljanje
10-11-2014, 15:39
...sve je to moglo da se podesi na sedmici...clanovi kazu da to ne radi na osmici...

komsa
20-10-2015, 19:46
Meni radi bez greske, mada ja koristim samo statusbar, hold, swipe levo i desno i douple tap.

i kod mene radi dobro medjutim slide in gesture ne koristim upravo zbog toga što ne rade uvek.Glavno od funkcija aktivatora mi je single press na"touch ID" koji radi besprekorno i menja mi stiskanje home dugmeta :bow:..................

bbrks
20-10-2015, 19:50
To mu dodje ko virtual home......hmmmmmmm. ce da probam :??:

skiper
20-10-2015, 19:56
Kako ja ne mogu da nadje to u podesavanju?

zabrljanje
20-10-2015, 19:57
...pogledaj ovde


http://www.idownloadblog.com/2014/01/03/how-to-use-activator-with-touch-id/

bbrks
20-10-2015, 20:03
Evo namontirao, kao Home Button....savrseno :yes:

komsa
20-10-2015, 20:08
Mali savet za podešavanje je da ga ne podesite u "everywhere" već posebno u "homescreen" i "in application" da bi vam touch id radio samo dok je fon otključan....prvo buđenje zaključanog telefona se tako i dalje radi stiskanjem home dugmeta....


From komsa's ip6

stefan.gricko
20-10-2015, 20:12
Mnogo dobra stvar. Sad pogotovo kad kliknes jednom home otvara MT :)

komsa
20-10-2015, 20:15
Ili 3x na touch id


From komsa's ip6

mali_radojica
20-10-2015, 21:15
ok, bitno mi je da sam program funcioniše. izgleda da se ne slaže sa mojim telefonom. pokušao sam da namestim da mi slide na desno otvara appswicher ali neće kako god da probam.

komsa
20-10-2015, 21:26
App switcher je drugaciji u iOS-u 9 pa dok ne apdejtuju activator nemoj gubiti vreme..... [emoji2]


From komsa's ip6

stefan.gricko
20-10-2015, 21:32
Jel postoji mogucnost da se simulira AsLock preko Activatora? Probao sam nesto ali nista se ne desava... Mozda i za to treba update, pa reko da vidim sa vecim brojem ljudi, da se ne trudim dzabe dalje. :D

misal
20-10-2015, 23:11
Off screen botom(Slide out gesture) sleep buttom zakljucava prevlačenjem prstom na dole meni je ovako podeseno ios 8.4


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefan.gricko
20-10-2015, 23:20
Definitivno treba update Activatora.. Na 9.0.2 ne funkcionise. [emoji17]

zoric
14-11-2015, 18:14
Da li moze da se podesi da zakljucam ekran preko proximity senzora?instalirao sam ProximityActivator ali izgleda da ne radi....ima li neko resenje bez tog plug-in?


Sent from iPhone 6 using Tapatalk

milospinkfloyd
22-01-2016, 01:29
ima li nesto slicno activatoru za windows 7? Tipa: zeleo bih da u bilo kom trenutku pritiskom na odjredjeno dugme na tastaturi (ili nekom drugom akcijom) pauziram pesmu na winampu

lowzyyy
22-01-2016, 02:35
Ja sam koristio autohotkey za pravljenje shortcutova za pisanje a mozes o za bilo sta drugo. Jedino sto ce ti biti malo teze da naucis script jezik za pisanje komandi ali kada savladas granice nema :D
https://autohotkey.com/?mobile

milospinkfloyd
22-01-2016, 03:20
a jbga gomila mi je posla da provaljujem sve to samo zarad pauze pesme na winapmu :)

shiza
12-08-2016, 17:53
Namestanje Activatora na Hold Status za Ss


Otvorite Activator zatim Anywhere pa idete dole dok ne nadjete Status Bar zatim izaberete koju koandu hocete,ja sam izabrao Hold.nadjete zatim System Actions i skroz dole je Take Scrrenshot
Sent from my iPhone using Tapatalk