PDA

View Full Version : Iphone 4 problem sa otkljucanim telefonom iz USA



slavisonac
06-06-2014, 20:36
Postovani forumasi nadam se da mi neko moze dati neki koristan savet u vezi problema. Nedavno sam dobio Iphone 4 (16gb) IOS 7.0.3 (11B511) Modem firmware 04.12.09 iz USA. Moja tetka koja mi je donela telefon ga je kupila i koristila u AT&T mrezi i kada je ugovor isplacen bila je kod njih da ga otkljucaju sto su oni ucinili. Nije Jailbreak-ovan. Ja sam danas isekao svoju karticu i ubacio i pojavilo mi se unlock sim card ( sto mi se uvek pojavljuje ) ukucao sam svoju sifru i on je krenuo da otkljucava karticu iznad prikazane brojcane tastature pise Unlocking ..... Ostavio sam ga da radi jedno 15 minuta medjutim ta tastatura na crnoj podlozi preko ekrana koja je prikazana da se ukuca kod za otkljucavanje kartice je zaglavljena tako i ne moze se ni na main button nista promeniti jedino se mogao ugasiti pa sam ponovio postupak i isto se desilo. Takodje ono sto je cudno je sto su mi tokom tog bug-a stigle dve poruke na telefon a i pokusao sam da zovem svoj broj i zvonilo je iako sam Iphone nije reagovao. Posle kada sam ga upalio bez kartice imao sam propusten poziv i poruke na iphonu. Da li ima neko ideju sta je u pitanju i sta treba dodatno uraditi da bih mogao koristiti svoju karticu? I jos jedno pitanje ako se to sredi jel ga onda Jailbreak-ujem ?

bbrks
06-06-2014, 20:53
Ako ga je AT&T otkljucao, onda sad mora biti SIM FREE. Odradi restore preko iTunesa, sa tvojom karticom unutra....moze samo 7.1.1. Posle restora trebao bi odmah da nadje mrezu, a obicno i iTunes na kraju izbaci poruku da je tel unlocked.A posle toga mozes i jailbreak sa Geeksnow, jedini nedostatak je sto je semitethered, ali radi bez greske.

isavrseno
06-06-2014, 21:23
a sto ti lepo ne ubacis karticu u drugi telefon i iskljucis PIN zastitu i koristis telefon bez toga??

slavisonac
07-06-2014, 16:10
hvala na odgovoru... poslusao sam savet ispod iskljucio sam pasword zastitu za sim karticu i sad je sve u redu, sto znaci da je otkljucan pa cu sad da uradim jailbreak. Ja sam laik pa ako mi mozes reci samo sta znaci to sto si naveo da mu je nedostatak sto je semitethered i da li mogu da se prebace kontakti sacuvani na androidu na iphone ?


a sto ti lepo ne ubacis karticu u drugi telefon i iskljucis PIN zastitu i koristis telefon bez toga??

hvala na savetu , sad je sve ok ... nekad samo malo treba mucnuti glavom ali se ne da coveku :)

ilijakv
07-06-2014, 16:18
U pravu si,treba mucnuti glavom i ne odgovarati dvaput.:D
Semitethered znaci da posle svakog gasenja telefona ,moras da radis boot preko kompa da bi radio jailbreak.Kad se fon ugasi,radi ti samo poziv i poruke,muzika,.Ostale aplikacije ne rade dok ne uradis boot.

zabrljanje
07-06-2014, 16:27
@slavisonac

Nemoj da pises post ispod posta, koristi EDIT funkciju.
Za zahvaljivanje, na forumu, ako zelis da se nekom zahvalis, koristis thanks dugme.

Ti imas iOS za koji imas untethered jailbreak (sa evasi0n-om) ali pre toga malo citaj teme...
...ova je uopstena
http://www.isrbija.net/showthread.php/35496-Jailbreak-za-i-protiv-potreba-ili-navika?highlight=Jailbreak+potreba+navika

...ovde imas pricu o tweak-ovima i sta koji nudi na iOS 7
http://www.isrbija.net/showthread.php/44370-iOS7-Cydia-tweaks-amp-applications

Prelistaj segment upoznavanje sa iPhone-om i osnovnim pojmovima vezanim za telefon, Cydia-u..