PDA

View Full Version : IOS 8 BETA iskustva, pitanja i problemi....



Pages : [1] 2

bbrks
03-06-2014, 15:21
Ovde mozete pisati na jednom mestu o IOSu 8 Beta.
Naglasavamo, da kao i za druge beta verzije, ne pruzamo nikakvu podrsku......dakle samo napred.....

Jailbreak
03-06-2014, 15:40
Jel moze da se aktivira bez UDID-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
03-06-2014, 15:43
Moze, ali evo ja sam sad popio activation error nakon reboota kada sam menjao jezik tako da...

.truba
03-06-2014, 15:47
Jel moze da se aktivira bez UDID-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nebi trebalo da može, jer nisu mogle ni iOS7 bete. Ako je neko aktivirao bez UDID neka javi.

kylle
03-06-2014, 15:58
Izbacice sigurno verziju da moze i bez UDID-a i developer account-a, samo polako, tek smo poceli sa novitetima..

komsa
03-06-2014, 16:11
mogli su da se aktiviraju (iOS7 beta) bez UDID-a,bila je tema o tome sa 130 strana svojevremeno.................skinete firmware klknete "SHIFT + UPDATE" a ne restore,izaberete dotični i to je sve..................

ganedra
03-06-2014, 16:48
Na twitteru naleteh na ovo:
http://img.tapatalk.com/d/14/06/03/yzu7emem.jpg
https://twitter.com/aleksandarvacic/status/473598631174746113

LDV20
03-06-2014, 17:00
Da, ali to nije za sistemski jezik nego za jezik u aplikacijama ako sam ja dobro shvatio. Dakle ako neka aplikacija podrzava srpski, bice na srpskom.
Evo pise lepo "Apps and websites will use the first language in this list that they support".
Tamo pod iPhone Language nema srpskog.


http://i971.photobucket.com/albums/ae196/zare88/IMG_1783_zpsbdaf5d1d.png

ganedra
03-06-2014, 17:03
Piše iznad "Language"
A ne "Language & Region"

kylle
03-06-2014, 17:14
Dobar znak, dobar.. ;)

LDV20
03-06-2014, 17:14
pa to kad kliknes na ovo plavo "Add Language" onda pise Language gore u sledecem meniju. Nisam na istoj strani menija kao na ovoj slici sto si ti postavio. Nema Srpskog za sistem. Samo Hrvatski kao i ranije.

mknjizar
03-06-2014, 18:00
I sta smo na kraju zakljucili? Da li moze shift+update? Da li ce posle restarta traziti aktivaciju? Svako nesto drugacije napise, pa nisam bas upratio :)

LDV20
03-06-2014, 18:24
Dakle evo sta sam ja bio uradio (nemam UDID za sada)
shift+update
install
kada se zavrsi install itunes izbaci onu poruku da ce se kao telefon sada restartovati itd bla bla. E u tom momentu cim krene da se dize sistem, odnosno kada se na telefonu pojavi apple logo, odmah treba iskljuciti telefon sa USB-a.
Nakon toga se digao normalno i prosao onaj pocetni setup.
Nakon toga je sistem radio.
Onda sam pokusavao da promenim jezik na telefonu i nakon sto sam ga rebootovao mi je opet izleteo onaj setup screen na telefonu i tu mi je onda javio activation error i ostao sam zablokiran pa sam se vratio na 7.1.1
Takodje, nakon tako nacinjenog update-a nikako ne smete kaciti telefon na komp jer ce itunes da ga automatski zablokira.
Dakle, utisak koji sam ja stekao je da moze da se koristi bez UDID-a, ali pod uslovom da telefon ne gasite, resetujete ili kacite na iTunes.

illusion
03-06-2014, 18:33
ali kako ces recimo prebacivati stvari iz kompa u telefon ako itunes nije odradio safe downloading data ako nisam prolupao :)
mislim da mora da se uradi ta sinhtonizacija...

LDV20
03-06-2014, 18:36
Nemam pojma. Sve u svemu radilo je. Ali kako je doslo tako je i otislo. Odoh upravo u banku da stavim pare na karticu i kupujem UDID. Dodjavola sve :D

illusion
03-06-2014, 18:40
ja imam kupljen udid pre par meseci ali od juce nemam vise taj telefon :(

mirzab
03-06-2014, 18:50
Ja sam se vratio na 7.1.1., whatsapp na nekim kontaktima ne radi, crashuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
03-06-2014, 18:51
Koji sam ja bolid. Uzeo da idem u banku u 17:45. Tad pola banaka vise ne radi

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

vradovic
03-06-2014, 19:35
jesi li uplatio $5 :)

evil
03-06-2014, 19:45
Banka inteza radi do 7 :-)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk Pro

nenad313
03-06-2014, 20:24
Potvrdjujem,moze bez UDID-a,samo iskljucite telefon cim vam se pojavi poruka na iTunes da ce se restartovati...e sad,nisam imao hrabrosti jos da ga restartujem da vidim sta ce se desiti :D

LDV20
03-06-2014, 20:51
jesi li uplatio $5 :)

nemoj da me zezas. :D Ko jos ide u banku da bi uplatio 5 $ :D


Banka inteza radi do 7 :-)


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk Pro
pa isao u intezu u vojvode stepe. rade do 5. lencuge

komsa
04-06-2014, 00:35
https://www.youtube.com/watch?v=06XrXp2_Xh0

nenadjow
04-06-2014, 01:33
I jel može neko od vas da potvrdi ko je instalirao 8, da li je vraćena slika preko celog ekrana kada neko vas neko zove?

illusion
04-06-2014, 01:45
kazu da jeste...

LDV20
04-06-2014, 07:38
Koliko se ja secam, mislim da je bio screenshot i na prezentaciji na WWDC i jasno se videlo da jeste preko celog ekrana.

babaroga73
04-06-2014, 11:33
Svi ma macroumors forumima kazu da ne moze slika preko celog ekrana kad sam pitao - oni koji su probali ios8 beta. Velika se prasina oko toga digla, cak su i neke peticije slali Apple-u.

Bice jedan (manji) problem oko toga a to je da konkretno glava treba da je u gornjoj polovini slike , a slika malo veca, da bi ispalo onako kao su oni prikazali za screenshotovima na prezentaciji a i na sajtu.
Moj je utisak da jos rade na tome, ali da ne moze jos na ios8 beta. Ako je neko raspolozen nek proba sa velikom slikom sa manjim glavama, kako bi se lepo uklopila i kad je kruzic , a i fullscreen. Bas me interesuje.

LDV20
04-06-2014, 11:53
Ok, evo mene ponovo na iOS 8 ali ovoga puta sa registrovanim UDID-om.
1. Kada neko zove i dalje je slika samo u onom malom kruzicu. Ali ubedjen sam da sam prekjuce na prezentaciji u jednom trenutku negde video sliku preko celog ekrana.
2. Srpski jezik nema 100%. Ono sto smo videli se ne odnosi na jezik sistema vec na neke druge stvari.
3. Sistem je veoma brz i odziv je sjajan. Jos bolji nego na iOS 7.1.
4. Ne znam da li je bilo ranije, mislim da nije, ali sada u accessibility pored one opcije invert colors ima i grayscale opcija pa ceo sistem moze da postane crno beo :)
Primetio sam mali bug u settingsu. Naime ako recimo u settings skrolujem od vrha stranice negde dole do recimo opcija za AppStore ili whatever, kada udjem u podmeni i vratim se nazad u u osnovni settings meni vrati me na sam vrh strane a ne tamo dole gde sam bio.

Sad cu da krenem da silujem Health.

Ako ima neko pitanje tu sam.

babaroga73
04-06-2014, 11:58
Evo ga spisak jezika u Siri , moguce diktiranje .... nek neko stavi language settings i ostalo sto treba na hrvatski pa nek proba , npr. da diktira u Notes ili Messages (dopuna : ovo nije za Siri , nego za Dictation)

Arabic
- Saudi Arabia
Catalan
- Spain
Croatian
- Croatia
Czech
- Czech Republic
Danish
- Denmark
Dutch
- Netherlands
Finnish
- Finland
Greek
- Greece
Hebrew
- Israel
Hungarian
- Hungary
Indonesian
- Indonesia
Malay
- Malaysia
Norwegian Bokmal
- Norway
Polish
- Poland
Portuguese
- Brazil
- Portugal
Romanian
- Romania
Russian
- Russia
Slovak
- Slovakia
Swedish
- Sweden
Thai
- Thailand
Turkish
- Turkey
Ukrainian
- Ukraine
Vietnamese
- Vietnam

http://9to5mac.com/2014/06/03/heres-all-24-new-dictation-languages-arriving-in-ios-8-os-x-yosemite/

apple ios
04-06-2014, 12:00
Da samo dodam kako izgleda ta Grayscale opcija:

http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2014/06/iOS-8-Accessibility-Grayscale-001.jpg

Takodje kao nova dodata je mogucnost Zoom-a.

http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2014/06/iOS-7-Accessibility-Zoom-001.png

Ipak, steta za sliku kod poziva, uvijek je ljepse bilo preko cijelog ekrana...


Sent from my iPhone 5

Byakuya
04-06-2014, 12:09
Opcija za zoom postoji i na ios 7 a ima bila je i na proslim ios...

http://img.tapatalk.com/d/14/06/04/5ynavy6e.jpg

laynee
04-06-2014, 12:10
Ja sam se sad bas smorio :(.. Kada sam gledao prenos WWDC-a, odusevio sam se kada sam video full screen caller id..

edit: Sad sam procitao da je neko rekao da je slicna situacija bila sa jos nekim efektom u iOS7 beta.. Kazu da je bio predstavljen ,ali nije ga bilo u prvoj beti.. tek su ga dobili u beta 3.. Nadam se da je to slucaj i sa full screen callr id..

Igor88bg
04-06-2014, 12:11
Za sada po vasoj prici deluje da je optimizovan i da lepo sljaka, sto je sjajno za jednu betu... Koja je vec u 2 goj fazi ako ne i 3 coj a za smtrnike je prva :-P

apple ios
04-06-2014, 12:14
Opcija za zoom postoji i na ios 7 a ima bila je i na proslim ios...

http://img.tapatalk.com/d/14/06/04/5ynavy6e.jpg

Da, jeste, samo je unaprijedjena:

http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2014/06/iOS-8-Accessibility-Zoom-001.png

A evo i zanimljivih 10 Hidden Feauters:


http://youtu.be/_q14H_ZNOFI


Sent from my iPhone 5

LDV20
04-06-2014, 12:27
Most na Adi konacno ima ucrtane petlje sa novobeogradske strane. Na ipadu koji mi je na 7.1.1 i dalje nije povezano.

.stefan
04-06-2014, 12:32
To za full screen caller id mozete da namestite preko sync.me aplikacije na svim sistemima...meni na ios7 radi super

babaroga73
04-06-2014, 12:37
radi na ios 7.0.x ne radi NIKOME ko je apdejtovao na 7.1.x ... koju verziju imas?

.stefan
04-06-2014, 12:47
7.0.6...nisam znao to za 7.1.1 nisam pratio...jbg,ako su rekli da ce da bude bice sigurno ;)

LDV20
04-06-2014, 12:52
Evo ga.

http://www.apple.com/ios/ios8/

Skrolujte dole do sekcije za handoff i jasno se vidi da je slika preko celog ekrana. Mislim da nas to uskoro ceka. Mora da jos nesto testiraju.

Milosh Shomy
04-06-2014, 13:05
bilo bi extra da pokaze sliku i kad stigne poruka, umesto ikonice da pokaze sliku od koga je poruka

LDV20
04-06-2014, 14:59
Upravo sam primetio da su dodali recently deleted album u Photos aplikaciji. Nesto kao trash pa moze da se recoveruje ili permanentno izbrise iz njega.

vradovic
04-06-2014, 21:05
Meni app store zesce baguje od jutros. Ne mogu da instaliram nista a i neke aplikacije su mi se same pobrisale :(

Byakuya
04-06-2014, 21:24
http://s30.postimg.org/gkbdmugvl/beta_testing.png

vradovic
04-06-2014, 21:27
svestan sam toga samo se pitam da li je neko primetio slicno? Poslao sam prvi bug report :)

cikajwoa
04-06-2014, 21:43
Jel ove fore kada zvoni fon da se moze javiti i na macu i kada se kuca mail i on se moze recimo nastaviti na komu ,rade samo IOS 8 - OS X Yosemite?

LDV20
04-06-2014, 21:45
Da. To su sve nove funkcije samo za te sisteme.

giannsi
04-06-2014, 22:05
Na kojim uredjajima testirate IOS 8, vidim da iPhone 4 vise nije podrzan?


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
04-06-2014, 22:12
Ja na petici. Da cetvorka je otpevala svoje.

vradovic
04-06-2014, 22:22
i ja na iphone 5

mknjizar
05-06-2014, 13:49
Meni fali hotspot u settings-u? Da li jos neko ima slicnih problema?

illusion
05-06-2014, 13:54
ubacio sam ios8 na ipad2 i pravo da vam kazem ne primecujem nikakvu razliku u odnosu na ios7,nema onih dodatnih ikonica za health i home...samo pozadina sto je drugacija :)

zule73
05-06-2014, 14:01
da li tastatura radi bolje nego na 7.0.4?
mislim da li steka?


Sent from my iPad using Tapatalk

LDV20
05-06-2014, 14:06
Koliko ja znam nije seckala ni na 7.1. Ja nisam primetio.


Meni fali hotspot u settings-u? Da li jos neko ima slicnih problema? Ja sam ga imao, ali onako zasivljenog sa iskljucenim cellularom. Onda sam ukljucio cellular data network i nestao je sam od sebe. I nije se vratio. Iskljucim celular i opet ga nemam. Resetovao telefon i tek se onda vratio (opet zasivljen sa iskljucenim cellularom). Opet ukljucim cellular i on opet nestane i tako u krug. Bug.
ubacio sam ios8 na ipad2 i pravo da vam kazem ne primecujem nikakvu razliku u odnosu na ios7,nema onih dodatnih ikonica za health i home...samo pozadina sto je drugacija Po meni nema logike da health bude na iPadu. On je vise za manje uredjaje tipa iPhonea, iPoda i eventualno buduceg iWatcha. Za home niko jos nema ikonicu.

Igor88bg
05-06-2014, 14:39
zuleee au pa probaj 7.1-7.11 preporodice ti se iurecjaj :-)

zule73
05-06-2014, 15:25
aham, a ode JB za sledecih godinu dana,,,ne,hvala! :)


Sent from my iPad using Tapatalk

.stefan
05-06-2014, 15:42
To bi se ip4 preporodio...zrtvovati JB za to je cista glupost :)

milan64586
05-06-2014, 16:04
Kako vam radi onaj pokazatelj potrosaca? Koji program najvise trosi bateriju?

LDV20
05-06-2014, 16:59
To zavisi od korisnika do korisnika. Meni za sada od poslednjeg charge-a najvise kamera i health. Kamera zato sto sam isprobavao time lapse funkciju, a health zato sto se zezam i ubacujem nekoliko puta dnevno podatke u njega. Mail i kalendar normalno rade u pozadini ali ne trose mnogo. Interesantno je da kalendar trosi vise, iako je mail aplikacija po meni aktivnija.
Last 7 days potrosnja: Kamera, telefon, home screen, health, maps itd.

zikicz
05-06-2014, 21:00
Jedno laicko pitanje...
Da li sa instaliranim ios8.moze da se ide u app store i da li radi itunes normalno,bez obzira sto je beta.
Da li mora da bude placena verzija da bi sve funkcionisalo?
Malo vise od jednog pitanja.:cool1:

komsa
05-06-2014, 21:05
sve je normalno samo ne smeš da psuješ kada se zaglavi,respring-uje,odbije da izvrši to što si smislio..............:eyebrows:

LDV20
05-06-2014, 21:06
Mislis na to da li moze da se instalira i da radi bez developer naloga koji se placa?
Moze da se instalira, ali postoje problemi. Bez developer accounta ne moze normalno da funkcionise.

Evo pogledaj moj post sa prve strane: http://www.isrbija.net/showthread.php/46795-IOS-8-BETA-iskustva-pitanja-i-problemi?p=506436&viewfull=1#post506436

zule73
05-06-2014, 21:37
jeeeeeeee
http://m.iclarified.com/entry/index.php?enid=41357


Sent from my iPad using Tapatalk

.stefan
05-06-2014, 21:40
Hahaha cool...sta ce tu sve da se promeni jos :)

illusion
05-06-2014, 22:09
trebali smo naglasiti na pocetku ove teme da nije moguce koristiti ios8 bez registracije UDID-a...

Jailbreak
05-06-2014, 22:13
Pa prvi post,tj prvo pitanje koje je postavljeno je dal moze bez UDID-a. Receno mi je da je moguce...

stefan.gricko
05-06-2014, 22:16
Pa da, moguće je, ali ne možeš da povežeš iUređaj sa iTunes-om i ne možeš da radiš reboot.
Čak mi se čini da sam negde pročitao da ni to više nije moguće…

illusion
05-06-2014, 22:33
ja se upravo vracam sa ios8 na 7.1.1...ipak je beta samo za developere...

babaroga73
06-06-2014, 09:52
Moram da prenesem ovu fantasticnu recenicu sa http://appleinsider.com/articles/14/06/05/apple-inc-opens-up-access-to-its-wwdc-developer-utopia

As a mature and established company, the only thing more surprising about Apple's ability to surprise is the fact that everyone is always surprised that it still can pull off major surprises.

Kao zrela i odgovorna kompanija, jedina vise iznenadjujuca stvar od Apple-ove sposobnosti da uvek iznenadi , je cinjenica da su svi uvek iznenadjeni kad Apple iznenadi.

cikajwoa
06-06-2014, 10:50
Mozda nisam u toku,pa da priupitam :D
Da li je resen problem sa imessage (ne prikazuje ime) , u nekoj od zadnjih ver IOS-a ili mozda u IOS 8 ?

LDV20
06-06-2014, 12:01
Mislis ono sto prkazuje broj umesto imena? Nije reseno


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

babaroga73
06-06-2014, 13:40
svestan sam toga samo se pitam da li je neko primetio slicno? Poslao sam prvi bug report :)
Ja sam nekoliko puta slao pitanja i bug report vezano za Apple mape, i sada "smatram" da sam "zasluzan" sto je Srbija dobila Apple mapu. :cool:

ganedra
09-06-2014, 11:08
Jako dobar tekst na temu ios 8

"WWDC 2014 - temelj dominacije


Unazad nekoliko godina sam održao nekoliko predavanja koja su sva imala manje-više istu temu: kako početi i opstati u poslu prodaje aplikacija na iPhone/iPad App Storeu.

Od MoMo-a 2011 do BizIT-a 2014 se štošta promenilo nabolje a neke stvari su ostale iste: i tada i sada nema nikakvih smetnji da kao pojedinac/firma iz Srbije poslujete u iOS ekosistemu. Ipak, nekoliko bitnih činilaca je nedostajalo za kompletan poslovni ambijent i navešću ih po značaju:

App Store Srbija
Srpski jezik u spisku sistemskih jezika
Zvanična prodaja iPhonea preko jednog ili više mobilnih operatera
Telekom Srbija je pre tri meseca najavio saradnju sa Appleom. Od tada ozelene trava, ali iPhonea i dalje niđe. Srbije takođe još uvek nema na spisku zemalja koje imaju App Store. Hajde da se nadamo da će ove dve stvari doći zajedno, kada se MTS, Ratel (i ko već još tu treba) saberu i završe tu priču.

I dođosmo do srednje stavke, gde ima lepih vesti: juče (petak, 6. jun) je završen WWDC 2014 na kome su prestavljeni iOS 8, OS X Yosemite i mnogo toga drugog lepog. Odmah sam instalirao iOS 8 beta 1 i proverio: po prvi put se u spisku iOS system languages pojavio srpski, i ćirilica i latinica. Doduše, u ovoj prvoj beti se nalazimo na other spisku i izborom jezika se praktično ništa ne desi ali ne sumnjam da će se to promeniti do finalne verzije.

Temelj za budućnost

Mnogo toga drugog lepog rekoh gore i moram da naglasim: mnogo toga drugog lepog. Ovaj WWDC je za red veličine značajniji događaj za sve iOS developere nego bilo koji raniji, uključujući i samo predstavljanje iPhonea. Količina novih tehnologija, promene u Appleovom pristupu i komunikaciji - sve to zajedno predstavlja momenat za koji će se u budućnosti govoriti - tada je utemeljena stvarna dominacija iOS-a na tržištu mobilnih OS-ova.
Swift

Da počnem od kraja, od bombe koju niko nije očekivao - predstavljen je novi programski jezik: Swift. Baziran je na konceptima koji su već isprobani u mnogim drugim modernim jezicima i na ogromnom iskustvu Appleovog Developer Tools tima. Sva unapređenja prethodnih godina - prelazac sa gcc na LLVM, te ARC, blocks, literals i slične lepote - sve je konačno došlo na svoje, kockice su se složile.

U tipično Apple fazonu, ovo nije novotarija predstavljena tek da bi tech štampa imala čime da se bavi i da onda nakon par meseci otplovi u opskurne plićake. Swift jeste počeo kao lični projekat jedne osobe, ali nije na tome ostao. Iako još uvek nije stigao ni do verzije 1.0, već sada ima na raspologanju kompletan Cocoa i Cocoa Touch API. Ima potpunu podršku u novom Xcode 6 IDE-u, ima fantastičan novi alat za vizuelni razvoj (Playgrounds) i bez ikakve dileme predstavlja budućnost programiranja za Apple uređaje.

Samo još Microsoft može da se pohvali takvim pristupom. Predstavljanje Swifta je uporedivo sa negdašnjim predstavljanjem C#-a i .NET-a. Google nije ni blizu - neko odatle svako malo predstavi nešto novo, ali kompaniji ne pada na pamet da iza toga zalegne. Primer: Go postoji već godinama, ali u njemu ne možete pisati Android aplikacije.

Ako ste iOS programer početnik, savet: bacite se na Swift i na iOS 8. Ionako će vam trebati barem godinu i kusur dana da naučite da pišete kvalitetan kod koji ima smisla objaviti, a za to vreme Swift/iOS 8 će postati dominantni. Apple je objavio besplatnu Swift Programming Language knjigu, pogledajte tri jednosatna predavanja sa WWDC-a i na konju ste.

App Extensions

Godinama smo tužno gledali na interoperabilnost aplikacija na Androidu i Metrou. Apple ne samo da ništa tu nije pomagao već se aktivno trudio da što je više moguće izoluje aplikacije jedne od drugih.

Android poklonici su posebno isticali činjenicu da taj mobilni OS najviše liči na dekstop OS-ove po stepenu slobode koju programer ima. No, posledica toga je da je količina malwarea na Androidu poprilična. Na iOS-u toga prosto nema. Sigurnost je bila i ostala jedna od primarnih odlika, oltar na kome su žrtvovane sve druge stvari, koliko god bile zgodne.

Kao i u slučaju cut/copy/paste i 3rd-party app multitaskinga, Apple nije žurio i godinama je strpljivo gradio okruženje. iOS je siguran, a Android je fleksibilan - to je bila maksima. E pa od iOS 8, stvari se drastično menjaju i iOS postaje fleksibilan kao i Android, pritom zadržavši postojeći nivo sigurnosti.

Konačno je moguće da u jednoj app obradite slike, video fajlove u drugoj app, muziku u trećoj, kucate tekstove u četvrtoj a sve to spojite u petoj. Bez višestrukih kopija, mučnog frizbi prebacivanja iz jedne app u drugu.

Konačno je moguće da aplikacije svoje usluge objave sistemu i da te usluge može da koristi bilo koja druga aplikacija koja za njima ima potrebu, bez da se napušta trenutno aktivna app.

Konačno je moguće da instalirate alternativne sistemske tastature.

Konačno je moguće…
Apple je otvorio vrata vrlo široko i entuzijam među developerima nikada nije bio veći. Očekujte eksploziju updatea za nekoliko meseci.

4000 novih API-ja

Apple voli da objavljuje ove brojke, demonstrirajući time količinu noviteta. Poređenja radi, iOS 7 je doneo 1600 novih API poziva. Brojke na stranu, mnogo je bitnije šta su ti novi API pozivi i blago rečeno su spektakularni.

CloudKit je direktan atak na Parse, Heroku i slične servise. Za mnoge aplikacije, kojima je neophodan user auth i server sync i storage, ovo će biti sjajna platforma.

PhotoKit omogućava izuzetno napredan rad sa audio/video/photo resursima, bilo lokalno na uređaju ili transparentno dostupnim putem iClouda.

HealthKit otvara jedno potpuno novo tržište, koje je pritom veoma profitabilno. Niko drugi u mobilnom svetu nema ništa slično, niti vidim kako može da uđe u ovu priču. Možete li da zamislite da Facebook ili Google naprave nešto ovako? “Samo nam vi dajte vašu kompletnu medicinsku istoriju, nećemo nikome da je prodamo, časna reč.” Cvrc.

HomeKit - mogućnost da aplikacije komuniciraju sa pametnim uređajima u zgradama. Sav rad na Siri, Bluetooth LE, iBeacon i sličnim stvarima je ovim zaokružen. Kao i HealthKit, ovo je temelj za potpuno novo tržište koje će svoje prave rezultate dati tek za nekoliko godina.

Pristup hardveru, koji je ranije davan na kašičicu, sada je značajno otvoreniji.

TouchID je postao dostupan svim aplikacijama, ne samo Appleovim. Time je ova, daleko najzrelija implementacija skeniranja otiska prsta na tržištu, postala dostupna svim aplikacijama kojima treba.

Aplikacije sada mogu da direktno manipulišu parametrima kamere, kao što su fokus, ekspozicija, balans boja itd.

Metal je potpuno novi API za low-latency pristup grafičkom čipu, koji donosi red veličine bolje performanse na istom hardveru (A7 čip ili noviji). Ovim se otvara mogućnost da se na iOS-u kreiraju spektakularne igre, tzv. AAA nivoa. Epic Games i EA su na WWDC-u prikazali kako njihovi konzolni game enginei rade na iPad Airu a pri tom su imali na raspologanju manje od mesec dana da tu nešto pripreme.

Kada sam već kod igara, SceneKit - Appleov moderan 3D framework se pridružio SpriteKitu (2D) i zaokružio ponudu za kreiranje jednostavnijih igara.

Ima tu još zaista mnogo toga: Handoff, AirPlay peer-to-peer, novi iMessage i FaceTime, Family Sharing, iCloud Drive, indoor Core Location…

Rezime

Ponavljam: neke od ovih stvari su ekskluzivne za iOS ali većina već postoji u nekom obliku van njega. Međutim, nijedan mobilni OS nema ni blizu dev mindshare kao što ima iOS. Svi ostali su igrali na kartu toga da je iOS “zatvoren” (šic), da je Apple control freak firma, da ne maze developere kao što drugi to rade itd.

Ništa od toga više ne stoji, čak ni u šali. iOS 8 je spektakularno izdanje i plodovi svega što je ove nedelje predstavljeno će se brati čitave naredne decenije.

Dobrodošli u budućnost."

Citat
Izvor: Aleksandar Vacić



http://aleksandar.vacic.rs/2014/wwdc-2014-temelj-dominacije/

giannsi
09-06-2014, 11:11
Sve je receno :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Igor88bg
09-06-2014, 11:28
Sjajan tekst ...

Misa2005
09-06-2014, 22:10
Udarise mi suze na oci...


Sent from my iPhone using Tapatalk

illusion
09-06-2014, 22:35
nadam se da ce i nama u Srbiji olaksati pravljenje aplikacija i postavljanje na appstore...

.stefan
09-06-2014, 23:55
Tebe ni sad ni dugi niz godina nista ne sprecava da postavis aplikaciju na appstore,platis developer licencu (cini mi se oko $100 godisnje) i das aplikaciju,ako je odobre eto je na store-u
Neka me neko ispravi ako gresim mislim da tako funkcionise...
i za nas i za sve ostale procedura mislim da je ista

illusion
10-06-2014, 08:11
nema srbije a u nalogu mi pise da sam iz US pa je problem kako ubaciti intezinu karticu...

LDV20
10-06-2014, 09:28
Moze mozda preko hrvatskog naloga. To jest Visa Internet moze sigurno.

vlada11070
10-06-2014, 10:47
Aleksandrov tekst je pravo osvezenje i mislim da je tj da ce doci iOS 8 u pravom trenutnku sa tim osvezenjima!

Igor88bg
10-06-2014, 11:53
Evo jos malo novosti

http://9to5mac.com/2014/06/09/ios-8-code-shows-ipad-split-screen-maps-transit-in-the-works-health-interface-changed-late-in-development/

Boletinho
17-06-2014, 20:09
Evo izasla ios 8 beta 2:)
http://www.idownloadblog.com/2014/06/17/ios-8-beat-2-is-out/

Pa nam vi sto furate betu,kazi te sta je to novo,ako ista i ima novo:)

zabrljanje
17-06-2014, 21:22
Ovde ima da se procita malo vise o Beta 2 verziji

http://9to5mac.com/2014/06/17/apple-seeds-ios-8-beta-2-for-iphone-ipad-ipod-touch-to-developers/


Kazu da su ubacili u Messages da se obelezi sve kao procitano (mark all Messages as "Read")


Mark Gurman ‏@markgurman 12m
(https://twitter.com/markgurman/status/478962381238718464)iOS 8 beta 2 has feature in Messages to mark all Messages as "Read"


https://pbs.twimg.com/media/BqWdv3ZCQAA-Mxk.png:large


...kao i


Mark Gurman ‏@markgurman 9m
(https://twitter.com/markgurman/status/478964016933384194)New iCloud Photos welcome screen on iOS 8 beta 2

https://pbs.twimg.com/media/BqWfPD0CcAAUmWe.png

LDV20
17-06-2014, 23:14
Instalirao. Prva stvar koja mi upada u oci je da se katastrofalno sporo bootuje sistem. Tu su nesto zabrljali ocigledno. Beta 1 mi se na petici dizala za 30 i kusir sekundi, beti 2 treba minut ipo. Ali ko ce ga znati, mozda je i nesto do mene.
Ima dosta bug fix-ova. Ranije mi je po paljenju telefona i prvom pokretanju settingsa aplikacija obavezno crashovala. Toga sada nema. Rad samog sistema je podjednako brz kao na beti 1. Sto se vizualnih ostalih promena tice, pise sve u ovom clanku sto je @zabrljanje postavio. Jako mi se svidja sto su podcasts sada stavili kao default app posto ga redovno koristim.
U svakom slucaju bice ovde jos dosta promena i optimizacija. Daleko je septembar.

Mesija
18-06-2014, 11:24
Reci mi jesu li resili Caller ID za iMessage za Srbiju?

Byakuya
18-06-2014, 13:46
Na sta tacno mislis?

LDV20
18-06-2014, 16:00
Nisu resili iMessage. To ce biti verovatno tek kada Apple zvanicno dodje kod nas.

Ali zato slika onoga ko vas zove vise nije samo u onom kruzicu nego je sada preko celog ekrana!

apple ios
18-06-2014, 16:03
E to, tako treba, mnogo je ljepse :D!


Sent from my iPhone 5

LDV20
18-06-2014, 16:08
Pa eto, kukali smo mesecima i konacno dobismo to natrag :)

stefan.gricko
18-06-2014, 16:18
Ja moram priznati da se meni vise svidja kruzic ali i ovo mi je u fullu.

zabrljanje
18-06-2014, 19:38
Kazu da ima jos novosti...

‘No Cell Coverage’ In Battery Usage - Battery Usage ima i ovaj dodatak - koliko jos baterija moze da izdrzi kada telefon "nije u dometu"...

New “Allow Notifications” Switch - Prekidac da se jednim potezom kompletno iskljuce sve notifikacije za odredjenu aplikaciju...

http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2014/06/Allow-notifications.jpg

Home Data Setting In Privacy - lista aplikacija kojima je dopusten pristup specificnim informacijama vezanim za HomeKit...

Raise To Listen - omogucava da podizanjem telefona imate mogucnost da odmah preslusate govornu poruku i na istu i odgovorite...

http://cdn.redmondpie.com/wp-content/uploads/2014/06/Raise-to-Listen.jpg

...simpatican dodatak...

No Auto-Jump to App Store - nema prebacivanja na app store bez posebnog odobrenja za "oglase" koji su vezani za app store...


http://www.redmondpie.com/12-new-features-in-ios-8-beta-2/

LDV20
18-06-2014, 21:14
Hmmm zanimljivo je sto su tek u Beti 2 dodali neke stvari koje su bile javno demonstrirane na WWDC. Znaci ona full screen slika kod poziva, ovaj raise to listen... ko zna verovatno ima jos nesto. I to me navodi da se zapitam sta je kog djavola bila beta 1? iOS7 na steroidima?

Igor88bg
18-06-2014, 21:28
ios 8 beta 1 je izasao samo radi reda u najavi vec rade na beti 5-6 ako ne i jace ;-) vidis da nema jos uvek 7.1.2 a pre mesec ipo se pojavila info o njemu i ne znam sta se ceka :-D

vradovic
18-06-2014, 22:56
Izasao iOS 8.0 beta 2 390 mb. Uprvo instaliram :)

nenadjow
19-06-2014, 11:54
Sa drugog foruma kažu da je sa Betom 2 vracen full screan pozivaoca. :)

zabrljanje
19-06-2014, 12:03
...sto je vec napisano u postu broj 87...;)

http://www.isrbija.net/showthread.php/46795-IOS-8-BETA-iskustva-pitanja-i-problemi?p=508871&viewfull=1#post508871

nenadjow
19-06-2014, 16:05
Ja se izvnjavam, prevideo sam. ;)

zabrljanje
19-06-2014, 20:07
Jeste da je prikupljanje stvari iz drugih izvora ali je korisno da svi i ovde procitamo :)
Novosti sto se tice Beta 2 verzije...

Safari:

Request Desktop Site

Ubacena je varijanta koja je bila dostupna na Chrome-u ali ne i u Safariju...opcija se dobija kada se klikne na adress bar (kada ste vec na strani koja vas zanima)...sitnica, koja je po meni dobra i korisna i nije mi jasno zasto do sada nije bila dostupna...



http://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2014/06/iOS-8-Safari-iDownloadBlog-homepage-004.png


Maps:

City Tours

Virtuelna tura po vecim gradovima u trodimenzionalnom Flyover modu...
Primer za Pariz

gEd1vvqiDnQ


Za sad se zna da je to moguce za sledece gradove:
Rome, Stockholm, Barcelona, ​​New York, Paris, Glasgow, Cape Town, Perth, Bordeaux, San Francisco Bay...

Izvor:
http://www.idownloadblog.com/2014/06/19/ios-8-safari-request-desktop-site/
http://www.iclarified.com/41738/demo-of-hidden-flyover-city-tour-feature-in-ios-8-beta-2-video (http://www.idownloadblog.com/2014/06/19/ios-8-maps-flyover-city-tours/)

LDV20
20-06-2014, 20:21
Sad sam primetio jos nesto. U Beti 2 je u Cellular data opcijama umesto slajdera koji se zvao Enable 3G sada pise Enable LTE. E sad, znam da je to pisalo i ranije onima kojima je mreza podrzavala LTE, ali ja znam sigurno da ne mogu da ga koristim ovde zato sto mi je iPhone 5 iz Amerike, a njegov LTE cip je kompatibilan samo sa njihovim mrezama.
Tako da nemojte da se ponadate da smo od jednom svi dobili LTE.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk 2

zabrljanje
04-07-2014, 23:37
...ne znam koliko ima ljudi na forumu koji se igraju sa beta iOS 8 ali mozda je korisno da ovo procitaju...

http://9to5mac.com/2014/07/04/apple-to-wipe-all-cloudkit-data-on-july-7th-including-icloud-photos-drive-mail-drop-for-ios-8-and-yosemite/

http://www.redmondpie.com/running-ios-8-or-yosemite-beta-you-need-to-read-this/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

LDV20
05-07-2014, 09:38
Suska se da ce beta 3 da se pojavi 8. jula.

vradovic
05-07-2014, 10:15
...ne znam koliko ima ljudi na forumu koji se igraju sa beta iOS 8 ali mozda je korisno da ovo procitaju...

http://9to5mac.com/2014/07/04/apple-to-wipe-all-cloudkit-data-on-july-7th-including-icloud-photos-drive-mail-drop-for-ios-8-and-yosemite/

http://www.redmondpie.com/running-ios-8-or-yosemite-beta-you-need-to-read-this/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

uh nadam se samo da nece kalendar da mi brisu :)

stefan.gricko
05-07-2014, 10:16
Samo se ti nadaj...
Uradi neki bekap ili vec nesto, radi preventive... ;)

apple ios
07-07-2014, 21:35
Izasla je Beta 3. Evo sta donosi:

New Handoff toggle in Settings app
Access to iCloud Drive
New wallpapers for iPhone and iPad
New UI for clearing notifications


Sent from my iPhone 5

hrossi
07-07-2014, 22:10
Wifi calls [emoji57]

LDV20
08-07-2014, 17:41
Nikako mi se nije svidjalo kako mi je beta 2 radila na iPhone 5. Mnogo je nesto bagovalo. Toliko sam se bio iznervirao da sam se pre neki dan vratio na iOS7. Jutros sam podigao na betu 3 i situacija se znatno popravila. Jos uvek ima nekih sitnijih smesnih bagova, ali telefon generalno mnogo bolje radi. Sada ce polako poceti da nam stizu stabilnije bete. Nadam se da necu imati potrebu u buducnosti da se ponovo vracam na 7 vec cu kao i prosle godine finalnu verziju docekati sa instaliranom poslednjom betom.

vradovic
08-07-2014, 20:45
Beta 3 kod mene radi mnogooo bolje. Ja u BETA 2 nisam mogao ni da se javim na poziv :) a nisam imao ni notifikaciju propustenih poziva.

milan64586
14-07-2014, 22:15
Da li ovo slanje poruka i pozivi, izvan telefona, radi i za windows ili samo za mac?

apple ios
14-07-2014, 22:49
Samo za Mac, odnosno OS X Yosemite.


Sent from my iPhone 5

.stefan
15-07-2014, 01:06
Kao kad bi pitao da li imsg radi na win-u
Za win ima nesto preko wifi-a da mozes da saljes sms sa racunara...moram da vidim kako se zove pa da ti kazem ali ima poodavno...

milan64586
15-07-2014, 14:07
Za win za imessage i sms ima remote messages koji radi odlicno. Na prezentaciji su rekli da ce nesto(ne secam se sta), pustiti i za win. Realno to preuzimanje poziva i poruka mi je ubedljivo najprivlacnija opcija na iOS8, pa sam se ponadao da ce mozda raditi i na winu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

iAlfa
16-07-2014, 00:20
Nikako mi se nije svidjalo kako mi je beta 2 radila na iPhone 5. Mnogo je nesto bagovalo. Toliko sam se bio iznervirao da sam se pre neki dan vratio na iOS7.

Može li kratka info na koji si način vratio uredjaj na ios 7? U upozorenju za developere piše da nije moguće vratiti nakon iOs 8 beta X na raniju verziju software-a, nisam pokušao jer me mrzi prolaziti čitav proces restore from backup ako ne uspijem, a rado bih vratio iPad air nazad na iOs 7.1.2, jer ima nekoliko bugova koji me iritiraju...

.stefan
16-07-2014, 04:01
Samo zvekni restore na 7.1.2
Ne vidim sto bi bilo problem

iAlfa
16-07-2014, 08:58
Uspio bez problema restore na 7.1.2 iPadAir, ne znam cemu upozorenje, ali bitno da moze...


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

rikee
16-07-2014, 09:32
Pa upozorenje je da ne moze update i da se gube svi podaci... Restore prolazi glatko

iAlfa
16-07-2014, 09:44
Upozorenje jasno kaze da nakon instalacije Ios 8 beta uredjaji nece moci uraditi restore na prethodne verzije software.

"Devices updated to iOS 8 beta can not be restored to earlier versions of iOS. Only registered development devices will be able to upgrade to future beta releases and the final iOS software."

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

rikee
16-07-2014, 10:44
Ne pratim sta pise u EULA, jer su one vrlo iskljucive, ili hoces ili neces... Verujem da to isto pise i u EULA za iOS7

PS pa pise final iOS software... A to je 7.1.2

LDV20
16-07-2014, 10:58
Evo, objasnise ljudi sve. A i nema razloga da ne moze da se vrati na 7. To bi bilo potpuno besmisleno.

By the way, nove glasine kazu da beta 4 izlazi 28.7.
Sa betom 3 su omasili za jedan dan.

rab2007
16-07-2014, 12:36
Moze li u ios 8 da se rucno upisu postavke za hotspot kao pre na ios 6. Hvala

LDV20
16-07-2014, 13:22
Zasebna ikona u glavnom meniju settingsa za personal hotspot vise ne postoji. Sada se za podesavanja ide u cellular i tamo ispod MMS parametara treba da se upisuje nesto od provajdera (apn, username i password). Kada se upise bilo sta izbaci ovu poruku sa druge slike.

Receno je na WWDC da je sada sve automatski, to jest to je sada instant hotspot. Provajder valjda omogucava funkciju i on moze a i ne mora da naplacuje ovu uslugu. Dakle ako sam ja dobro razumeo, zavisicemo od nasih provajdera kada je u pitanju personal hotspot.

edit: https://www.apple.com/ios/ios8/continuity/

Skroz dole na dnu strane: "*Check with your carrier for hotspot availability."

P.s. Ako sam dobro razumeo, personal hotspot ce moci da funkcionise samo na Apple uredjajima. PC i drugi telefoni i tableti - bye bye.


http://i971.photobucket.com/albums/ae196/zare88/ecb04f49-2084-4122-86c7-040fb8caf2ec_zps963ec336.jpg

Baraba
16-07-2014, 17:07
Ovo za hotspot je debilizam. Oni su smislili način kako da operater naplaćuje opciju u telefonu. Zbog ovakvog ograničenja (ako bude ovako) sam spreman odmah da napustim iOS. Šta njih briga kome i kad i koliko delim net ako plaćam taj net, još i pretplata za to. Ma ajde, bezobrazluk.

laynee
16-07-2014, 17:13
Nizak udarac za nas korisnike...

stefan.gricko
16-07-2014, 17:43
Ovo ako urade, stvarno su preterali, i tad, iOS, srecan ti put, sto dalje od mene, odma cu da predjem na android, tamo me makar niko ne ogranicava da li cu deliti nekom svoj net, da li cu slati samo androidu ili nekom drugom preko bt-a.... Ovo samo banalne stvari kazem, ali ubedjen sam da ce u buducnosti sve vise i vise ogranicavati Apple uredjaje, da ce biti bukvalno izolovani od svih drugih uredjaja. :@
Stvarno debilizam sto Baraba kaze, placas neki net i oni da ti jos naplate sto ces nekom dati taj isti net. Ma ne znam, ja njih ne razumem, nek se vuku oni malo u pm.....

LDV20
16-07-2014, 18:05
Ta pretplata zavisi samo od operatera, a znajuci nase, verovatno ce se placati, a i ko zna kada ce uopste da uvedu hotspot podesavanja. Mada ko zna. Prve dve bete su imale klasican hotspot kao na sedmici. Hajde da mi sacekamo ipak final release. Ne vidim zasto bi isprobavali i tu staru varijantu ako su znali da je nece biti na kraju.
A i ne vidim zasto sada kukate. Ovo na Appleovom sajtu stoji vec vise od mesec dana.

stefan.gricko
16-07-2014, 18:10
Nisam procitao to na sajtu, ali ja lepo cekam da vidim sta ce biti sa iPhonom 6 i iOSom 8 pa onda cekam Galaxy S6 i da vidim sta mi je dalje ciniti.

Baraba
16-07-2014, 18:20
A i ne vidim zasto sada kukate. Ovo na Appleovom sajtu stoji vec vise od mesec dana.

Nisam baš toliki fan, racunam na forumu uvek neko napise sto je vredno pažnje. Kao i za ovo. A bete ne instaliram, samo finalne verzije.
Naravno da ću sačekati zvaničnu verziju iOS 8, tada dajem konacan sud (napisah u zagradi "ako").

LDV20
16-07-2014, 19:11
Ok ljudi, izvinjavam se za dizanje panike ali nasao sam resenje. Malo sam prckao po podesavanjima i na ovoj levoj slici na prethodnoj strani u mom postu sam u polja za personal hotspot ubacio ista podesavanja kao za "Cellular data" (u mom slucaju na MTS-u to je bilo- apn: gprsinternet; username: mts; password:064)
Evo sada sve radi i aktivirao se meni sto se moze videti ovde na levoj slici. Cesljao sam Appleove forume i zakljucio sam da se ranije servis za hotspot od provajdera vukao direktno iz podesavanja za "Cellular data". Sada to vise nije slucaj.

http://i971.photobucket.com/albums/ae196/zare88/e4925284-6f7c-41ad-be0a-cfe936f3a68b_zpsb88857ac.jpg


Moze li u ios 8 da se rucno upisu postavke za hotspot kao pre na ios 6. Hvala

E sad da ti lepo odgovorim. Dakle sve je potpuno isto kao u iOS 7. Nista se nije promenilo u podesavanjima. Dakle samo ima da se upise password i normalno switch za on i off.

Dakle ja se jos jednom izvinjavam sto sam vas u momentu razljutio. Nije mi bila namera, samo sam morao malo vise da se udubim u problem.

Goxy86
16-07-2014, 19:27
Nije se nikad "vukao" direktno, uvek smo kucali parametre od cellular u personal hotspot. Bar mi sa ovih prostora. Ti si to nesto pobrkao.

Baraba
16-07-2014, 19:49
U iOS 7 imaju da se unesu parametri, evo kod mene:
http://www.dodaj.rs/t/1x/gm/KmAkCwB/photo-16714-184649.jpg (http://www.dodaj.rs/?1x/gm/KmAkCwB/photo-16714-184649.png)

Na VIP mreži ne unosim parametre jer se ne unose inače parametri za internet, to je samo na VIP. Na MTS uvek podesim.

LDV20
16-07-2014, 20:06
Nije se nikad "vukao" direktno, uvek smo kucali parametre od cellular u personal hotspot. Bar mi sa ovih prostora. Ti si to nesto pobrkao.moguce je da sam pobrkaonesto, ali ja na mts-u to nikada nisam ubacivao i nisam imao problem. Sada definitivno mora.
I sto je najvaznije, free je :D

zabrljanje
16-07-2014, 20:14
...pa da ne idemo dalje u off, samo napomena da je i pre bilo da su na mnogim telefonima koji su kupljeni na ugovor, opcija za hotspot bila onemogucena upravo zato sto nije po defaultu omogucena od strane provider-a...

vradovic
19-07-2014, 02:04
Slazem se. Recimo i sada Sprint ima ogranicenje da mozes "tethering" da kupis posebno ako zelis a na primer na verizonu mogu da koristim tethering bez problema.
To je za slucaj na primer ako ti Cellularni operator da unlimited data plan ti bi onda teoretski mogao to zesce da zloupotrebis pogotovo sa ovim LTE standardom gde su brzine 40 Mbit/s i vise. (tipa povezes celu zgradu na to) iz tog razloga ogranicavaju tethering tj naplacuju dodatno. (sam cellular operator to radi da bi zastitio svoj biznis) i nema nikakve veze sa iOS-om.

http://androinica.com/2009/10/sprint-makes-it-clear-internet-tethering-will-never-be-allowed-on-everything-plans/

Dakle bez obzira na OS na telefonu tethering ce biti zabranjen ako cellularni operator to zeli.

LDV20
20-07-2014, 09:42
Prva glasina je bila 28.7, ali sada kazu da je datum bete 4 pomeren na 21.7. odnosno sutra.

http://news.yahoo.com/apple-scheduled-release-ios-8-beta-4-monday-134100899.html

To bi bio jako jako mali razmak izmadju 3 i 4.

vradovic
21-07-2014, 11:21
Znaci jos 10tak sati do izlaska BETA 4 :)
http://www.product-reviews.net/2014/07/20/ios-8-beta-4-release-time-envisioned/

LDV20
21-07-2014, 21:07
Izasla beta 4. Change log mozete pogledati ovde: http://bgr.com/2014/07/21/ios-8-beta-4-download-link-released/

vradovic
22-07-2014, 02:35
instalirao i dobro radi za sada


Sent from my iPad using Tapatalk

LDV20
22-07-2014, 11:55
Redizajnirali su Control center. Sve ikone su sada nesto tamnije, a i izgled onih koje su aktivirane je drugaciji - jos vise flat nego ranije.

Opcije Text Size i Bold Text se sada nalaze u okviru menija Display & Brightness

Pojavila se nova stock aplikacija koja se zove Tips. To je bukvalno aplikacija za upoznavanje sa novim funkcijama koje donosi iOS8 i iygleda da ce se svake nedelje content u aplikaciji azurirati.

Bug reportera vise nema.

To je ono sto sam za sada uspeo da primetim. Ima toga jos verovatno.

kvaju
23-07-2014, 10:05
Molim te, dali u control centru se mogu mjenjati oni prečaci umjesto bluetooth recimo da stavim nešto drugo (3g ili slično)?

Byakuya
23-07-2014, 10:06
Za sada jos uvek ne...

LDV20
23-07-2014, 19:15
Mozda ce eventualno oni sami da ubace jos neku opciju, ali da se mi igramo sa time i menjamo - tesko.

Igor88bg
23-07-2014, 19:26
CCsetings ce izgleda ostati majka :-D

Bane1973
02-08-2014, 11:42
Pozdrav svima,
kupio sam Ipad mini gde je stavljen IOS 8 beta. Prethodni vlasnik je sve pobrisao i kada sam ja hteo da ga aktiviram preko Itunes pojavila mi se sledeća poruka:
Activation Error
This device is not registered as part of the iPad Developer Program. If you are a member of the iPad Developer Program, please register your device in the iPad Developer Program Portal.
UDID : a160055c3a843f376f1033cb11f6d1b48557f516

Šta da radim?

zabrljanje
02-08-2014, 11:48
...da ides na restore i stavis normalno 7.1.2...

Bane1973
02-08-2014, 11:51
Molim te mi objasni kako to da uradim?

zabrljanje
02-08-2014, 11:55
...u iTunes-u (novom) kliknes na restore...ili skines 7.1.2 za tvoj telefon i kliknes shift (na tastaturi) i restore u iTines-u i pokazes mu na fajl koji si skinuo...

Bane1973
02-08-2014, 11:58
Ne mogu da kliknem na restore, jer kada povežem Ipad sa Itunes-om, prvo što mi se pojavi je ta poruka.

rikee
02-08-2014, 12:18
Ugasi mini i drzi home taster i onda nakaci na racunar
Shift+restore je sledeci korak gde biras 7.1.2... Ako nece ni tako, moras da ga stavis u DFU MODE

vpasic
02-08-2014, 12:40
rikee, nemoj ga navodit na shift+restore kad mu nisi objasnio gdje da skine i šta da skine za svoj mini.
vidiš da je neki početnik koji nema pojma o tim stvarima.

Bane1973, ugasi ipad i utakni usb kabel samo u minija. stisni i drži home dugme i utakni u komp. nakon što ti ga baci u restore mode stisn restore dugme u itunesu i pusti da itunes sve odradi.

zabrljanje
02-08-2014, 12:47
Neko ko je na forumu od 2011. i nije bas pocetnik ali po onome sto pise i ne snalazi se bas...
Ovo sto je rekao @rikee je najbolja varijanta posto ce tako da udje u recovery i onda neka ide i bez shift-a ili sa njim...sustinski nebitno...
...ipsw za svoj uredjaj moze da skine sa idownloadblog.com pa na download i bira 7.1.2 za svoj mini...

vpasic
02-08-2014, 12:57
ne snalazi se uopšte a takvima treba pojednostavnit maksimalno.
recovery mode i udri restore.
najjednostavnije rješenje je @rikee dao, slažem se.

Bane1973
02-08-2014, 13:55
Ljudi hvala Vam MNOGO na pomoći. Uspeo sam zahvaljujući vama.

zabrljanje
02-08-2014, 13:57
...odlicno...citaj malo...nije to nista posebno a ni komplikovano...znas osnovne stvari mirani su...
...za zahvaljivanje na forumu koristis thanks dugme...

Grunf
04-08-2014, 20:28
Krenuo Beta 5 :)

stefan.gricko
04-08-2014, 21:32
Pa to ima vise beti nego na iOS 7? Jel se mozda ne secam dobro? Cini mi se da je bilo 4 na iOS 7...

Boletinho
04-08-2014, 21:36
Bila je beta 6 za ios7 koliko se ja sjecam:)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

apple ios
04-08-2014, 21:37
Bila je Beta 6 za iOS 7.

stefan.gricko
04-08-2014, 21:39
A jao, dobro onda, nego nesto mi mozak stao. :) Mada nebitno, da nama dodje final. :)

LDV20
05-08-2014, 12:40
Aleluja! Nakon 6 godina spotlight konacno vise ne secka kada se povuce prstom ka njemu.

savana.man
06-08-2014, 02:31
Ko koristi r-sim mocice konacno da vidi ko ga zove i da poziva preko Siri, samo brojevi moraju da budu upisani u formatu +381(radi na sestocifrenim i sedmocifrenim brojevima). Do sada sa r-simom nije moglo da se vidi kako god da je upisano bez caller if fix-a.
To je bila dobra vest, a sad losa...
Moj telefon je sa Svetske mreze Telia i kada hocu da aktiviram hotspot dobija se poruka da kontaktiram Telia provajdera, i ako su parametri za callular i hotspot isti.
I jos jedna stvar koja se pojavila u callular EU Internet?
http://www.igreklik.com/slike/images/97588264467512479122.png

zabrljanje
06-08-2014, 09:33
...vec je napisano da od bete 4 (neki pominju i ranije), radi caller ID...

...to sto pominjes EU cellular je vezano za dogovor u EU da svi placaju istu (normalnu) cenu i kada su u romingu...
...hotspot mnoge mreze posebno naplacuju a sve se update-uje kada iTunes napise cuvenu poruku da postoji update za odredjenog provajdera...ta varijanta se resavala preko TetherMe...

iAlfa
06-08-2014, 18:40
Jedna info za korisnike iPad i iPad mini uredjaja koji koriste T-mobile CG data kartice, ukoliko zelite da i dalje koristite cellular data ( mobilni internet) i personal hotspot ne radite update na iOS 8 beta 5, novi carrier settings koji dolazi sa ovom betom telekom.me 16.1 nije u redu, odnosno podesavanja izgleda nisu ispravna... Na iphonu sve radi normalno.

Mesija
15-08-2014, 00:27
Ovo za hotspot je debilizam. Oni su smislili način kako da operater naplaćuje opciju u telefonu. Zbog ovakvog ograničenja (ako bude ovako) sam spreman odmah da napustim iOS. Šta njih briga kome i kad i koliko delim net ako plaćam taj net, još i pretplata za to. Ma ajde, bezobrazluk.

To rade operateri i na iOS-u i na Androidu i Windowsu svejedno.

Grunf
19-08-2014, 17:20
Pustio Apple Beta 6 :)

.truba
19-08-2014, 17:48
Ne vidim ga na dev nalogu.

iAlfa
19-08-2014, 17:52
Nije beta 6 za sve, samo za odredjene developere, tako javlja iClarified, ni meni ne nudi beta 6 update...

Apple Seeds iOS 8 Beta 6 to Select Testing Partners http://iClarified.com/43189

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mjölnir
19-08-2014, 21:16
Da nije i MTS među njima? Valjalo bi ;)

no1livz4ever
22-08-2014, 17:35
...vec je napisano da od bete 4 (neki pominju i ranije), radi caller ID...

...to sto pominjes EU cellular je vezano za dogovor u EU da svi placaju istu (normalnu) cenu i kada su u romingu...
...hotspot mnoge mreze posebno naplacuju a sve se update-uje kada iTunes napise cuvenu poruku da postoji update za odredjenog provajdera...ta varijanta se resavala preko TetherMe...

Moze malo razjasnjenje? Radi Caller ID u iMessage sa broje tel, ili radi Caller ID u smislu da mozemo da ukucavamo brojeve bez prefiksa 381 ... ? Prelistao sam ovih 10-tak stranica topic-a i nisam nasao odgovor, pa ako je moguce pojasnjenje ... :). Tnx.

apple ios
22-08-2014, 18:39
Radi oboje mislim.


Sent from my iPhone 5

no1livz4ever
22-08-2014, 21:36
Hm, to znaci da su brojevi normalno formatirani, sa sve razmacima i sl, i da ako ukucamo broj sa 06..... bice identifikovan i u sms-u, i u iMessage-u i u pozivima? Ako sam te dobro razumeo ...

Mjölnir
22-08-2014, 22:02
Meni je sve radilo na prethodnoj beti (mada sam je sklonio), format ide valjda 011 123 4567, isprav'te me ako grešim :)

zabrljanje
22-08-2014, 23:57
...prema onome sto pisu nasi ljudi koji su instalirali beta verzije iOS 8, radi callerID i bez +381 formata brojeva...

no1livz4ever
23-08-2014, 01:33
Ajde da se nadam da ce to biti ok i u gm verziji ... 7 godina ne radi ko svet bez jb.

moetchandon
31-08-2014, 15:41
Kada se osekuje zvanican iOS 8? Je l izlazi sad 9. kao i iP 6, ili?

milan64586
31-08-2014, 15:43
Dan kasnije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
31-08-2014, 15:43
...tad mora (ovo sto kaze milan64586 - GM verzija ce vec biti)...ako nista, posmatraj to na ovaj nacin: iPhone 6 dolazi sa novim iOS-om...

bbrks
31-08-2014, 15:44
nemoj ljutis, ali moram da te pitam, jesi li ti spavao zadnjih mesec dana :)

EDIT: ::lol::

Mesija
01-09-2014, 12:50
Ima li ko opciju za gasenje 3G? Ja mogu da ugasim samo LTE.
Beta 5 je u pitanju.

Byakuya
01-09-2014, 14:00
Ista prica...videcemo sta nam donosti Gm i finalna verzija...

laynee
01-09-2014, 17:29
Joj kada bi ubacili 3g/2g switch u action center


Sent from my iPhone using Tapatalk

LDV20
01-09-2014, 18:16
Ima li ko opciju za gasenje 3G? Ja mogu da ugasim samo LTE.
Beta 5 je u pitanju.

Izbacen je 3g jos sa cetvrtom betom ako se dobro secam. Stoji samo lte

stefan.gricko
01-09-2014, 22:17
Sta bi to trebalo da znaci? Jel ce to vratiti u Final? :confused:

Byakuya
01-09-2014, 22:18
Evo samo da pogledamo u pasulj...pasulj nista ne kaze...

iAlfa
01-09-2014, 23:36
Mali info, LTE switch ON/OFF je dosao sa ios 7, samo ta opcije nije bila aktivna za korisnike custom carrier settingsa ( nepodrzane mreze) za nas na podrzanim mrezama koje imaju LTE tako je od izlaska ios 7, s obzirom da sada i custom carrier settings na ios 8 beta ima otvorenu opciju LTE,mislim da ce tako i ostati...


Sent from my iPhone using Tapatalk

no1livz4ever
07-09-2014, 20:58
Kakva su iskustva sa baterijom u beta verzijama iOS 8? Znam da je prerano za bilo kakve zakljucke ali cisto preliminarni utisci do beta 5 ... ?

LDV20
07-09-2014, 21:28
Po meni sasvim solidno. Cak mislim da nisam ni imao neki problem sa drainingom baterije na nekoj od beta. Nije bas na nivou 7.1.1 i 7.1.2 ali sasvim je ok.

no1livz4ever
07-09-2014, 21:34
To mi je drago cuti. Ima dosta novina i taj health app, nadam se da ce moci da se iskljuci ako ne budem hteo da ga upotrebljavam, kao npr background refresh ili sl. Ako na 5s budem uspeo da izvucem 5-6h usage ja sam zadovoljan.

Byakuya
07-09-2014, 22:40
Pa vise od toga ocekivati i jeste nerealno...health app koliko sam ja shvatio samo agregira info ostalih aplikacija kao runtastic,withthings itd...takodje radi i sa dodacima ali sve to umesto da gledas na 10aplikacija lepo pogledas na jednom mestu sto je skroz cool...

Rano je dati sud o trajanju baterije posto imaju i aplikacije koje jednostavno ne rade za ios 8...videcemo za jedno 10tak dana kako se baterija ponasa...naravno nadamo se najboljem...

no1livz4ever
07-09-2014, 22:42
Da. Znam da nije realno procenjivati to kad nisu sve app i opcije u funkciji ali barem preliminarno. Ako bude resen caller id i baterija bude ok pasce upgrade. Videcemo za koji dan ... :)

Byakuya
07-09-2014, 23:41
CallerID je resen toliko mogu da ti potvrdim odmah:)

Ninoslav
08-09-2014, 11:34
A iMessage bug?

no1livz4ever
08-09-2014, 11:35
Zar nije to u vezi sa Caller ID-jem?

zabrljanje
08-09-2014, 17:17
Verovatno na to misli a to na beti funkcionise kao sto je kolega potvrdio...:)

no1livz4ever
08-09-2014, 18:05
Odlicno! Onda ostaje da vidimo kako baterija sljaka! ;)

.stefan
08-09-2014, 19:41
Tu ces sigurno da se odusevis :)
Bolje da bude nece sigurno...moze samo da bude isto ili gore :)

no1livz4ever
08-09-2014, 20:17
Ma moze i malo gore. Samo da ne bude kao sa iP4 ...

Mjölnir
10-09-2014, 14:39
Stavio GM, baterija korektna za sada, nema više bug-ova vezanih za brojeve, ali nema ni 3G switch-a... nije loše :)

laynee
10-09-2014, 15:06
3g switch :( :(

Ja sam nacuo negde da se postavlja pitanje da li ce 5s dobiti "full update" stagod da to znacilo... Ja mislim da je to glupist zbog 64b cpu itd


Sent from my iPhone using Tapatalk

no1livz4ever
10-09-2014, 15:09
Naravno da ce dobiti. Samo neke stvari nece biti dostupne (Apple Pay, 240 fps video i sl) koje au hardverski vezane za 6 i 6 plus.

laynee
10-09-2014, 15:16
Pa to kapiram, hw nedostatci ce uticati na takve stvari kojebsu vezane direktno za ip6, ali ostatak je ful


Sent from my iPhone using Tapatalk

marko_grcich
10-09-2014, 17:56
Znači ne mogu da verujem da su izbacili 3g switch. Zašto im je to trebalohttp://img.tapatalk.com/d/14/09/10/dade4uze.jpg

skiper
10-09-2014, 18:23
Jel onda stalno radi na 3G mrezi ili samo na E?

Mesija
10-09-2014, 18:24
To su uradili jos pre neke bete. Smaraci.

marko_grcich
10-09-2014, 18:55
Stalno uključen 3g, srče bateriju, pogotovo ako si u slaboj pokrivenosti.

Btw, da potvrdim svima koji su se pitali, za GM vam ne treba Dev. Account, šljaka i bez njega, slobodno shift+restore, i ne brinite.

MIX
10-09-2014, 19:07
Jel moze neki link za zadnju betu za ip5S?

LDV20
10-09-2014, 19:16
Sta ce ti beta. Evo ti GM. Ako bas hoces betu imas je na istom linku.

https://www.imzdl.com/ios.php

MIX
10-09-2014, 19:21
Koja je razlika?
Tel mi je registrovan na Dev.Account,probao betu 1 i puno mi tel bagovao pa bih sada probao ovu zadnju.
Jedino me buni sto necu moci gasiti 3g jer u mom podruciju jako los signal 3g mreze pa ce mi to ubijati bateriju.

LDV20
10-09-2014, 19:28
Pa gm ti je fakticki finalna verzija. Procurela je negde u poslednja 24 sata. Ne znam tacno kada. Ja cu da dizem svoju peticu cim se zavrsi basket. A od bete 1 se mnooooogo napredovalo. Meni je na primer beta 2 mnogo bagovala, ali posle toga sve super.

miljanbljmb
10-09-2014, 21:29
Zanci mogu dici na ios 8 probati neki dan i vratiti na 7.1.2 i JB?

bbrks
10-09-2014, 21:49
Mozes, ali pozuri, ios 8 izlazi zvanicno 17.09. ako se ne varam......posle ce biti kasno.....

miljanbljmb
10-09-2014, 21:55
Natavno...to je bila ideja:)

LDV20
10-09-2014, 22:58
Jos nema Hrvatskog sirija. Izgleda da ce to sa nekim buducim updateom.

miljanbljmb
11-09-2014, 00:25
Vise lici da je verzija 7.5 ios:)

stefaneli
11-09-2014, 00:27
Jedno pitanje za update na GM. Idem na Shift + restore i normalno ga restorujem do kraja? Ne trebam da vadim kabl na pola kao sto je bila neka prica za bete? I da li moze sa GM da se kaci normalno na iTunes?

iAlfa
11-09-2014, 00:44
Normalno radis restore do kraja i normalno posle kacis na iTunes, inace GM je istovjetan kao i public verzija koja ce biti pustena 17.09.


Sent from my iPhone using Tapatalk

stefaneli
11-09-2014, 00:50
I jos jedno? Shift + restore ili shift + update? Posto videh na YT da neki lik rece da se radi sa + update.

LDV20
11-09-2014, 00:52
Ja sam radio shift + update.

Svidja mi se kako radi GM. Jedva cekam da ga stavim i na iPad. Do sada nisam probao osmicu na njemu.

laynee
11-09-2014, 01:33
Ja cu realno sacekati par dana (10) do zvanicnog update-a :)

Ne znam samo, da ce i ovaj put biti slucaj, da preporucujete clean install novog ios8, ili update sa ios7?

Kurta
11-09-2014, 01:34
Po meni uvek clean, nikako update, bolje je svakako :)

MIX
11-09-2014, 15:37
Sa ovim ios8 GM nikako ne mogu da dodat ring tonove u iphon,ni preko itoul-a a ni preko itunesa.

rikee
11-09-2014, 17:42
Moci ces za par dana... Ili vrati na 7.1.2, sync pa update na 8

MIX
11-09-2014, 17:46
Reseno.Novi itunes ponovo dozvoljava ubacivanje ringtonova.

Vaskemld
11-09-2014, 18:23
Ubacio sam 8 GM verziju. Lepo radi, mozda za nijansu sporije od 7.1.2 na ip5. Ali me interesuje sto nema u porukama nova opcija da se snima glasovna poruka. Da li je uopste podrzana na i5

.truba
11-09-2014, 18:30
Ima na 4S.

darkonda
11-09-2014, 18:36
I ja sam upravo ubacio ios8. E sad dok mi vraca back up, skontao sam da nemam opciju za 3g on/off. Nisu je valjda izbacili iz ios8? Ukoliko jesu, momentalno se vracam na 7.1.2

stefan.gricko
11-09-2014, 18:40
Pricali su na forumu da jesu i da non-stop stoji na 3G i da scre bateriju kao prost... -.-

rikee
11-09-2014, 18:46
Darkonda, dok si na iOS8 probaj ovo resenje
http://www.isrbija.net/showpost.php?p=507352
IR0set00l nije namenjen za iOS8, ali se nadam da ce da posluzi. I zbog sebe se nadam

darkonda
11-09-2014, 18:47
i kako sad da se vratim na ios7? kad kliknem samo restore nece da moze. Moram da skinem neki sa neta?

bbrks
11-09-2014, 18:53
Pa sta je problem, skines sa neta IPSW 7.1.2 za tvoj tel, DFU i cao.
Evo npr odavde http://www.iclarified.com/750/where-to-download-iphone-firmware-files-from
I ako bas hoces, pozuri....imas jos par dana fore....

Vaskemld
11-09-2014, 18:53
Jel opcija Dictation radi u Srbiji. Meni stoji kao do sad. Uopste nema mikrofona pored send dugmeta

LDV20
11-09-2014, 18:55
Ubacio sam 8 GM verziju. Lepo radi, mozda za nijansu sporije od 7.1.2 na ip5. Ali me interesuje sto nema u porukama nova opcija da se snima glasovna poruka. Da li je uopste podrzana na i5

Ima samo na kontaktima koji podrzavaju da im se posalje takva poruka, odnosno onima koji imaju iPhone ili iPad

rikee
11-09-2014, 18:56
i kako sad da se vratim na ios7? kad kliknem samo restore nece da moze. Moram da skinem neki sa neta?

Pre nego se vratis probaj post iznad tvog

darkonda
11-09-2014, 19:10
Meni je tlefon simfree. Ne znam, nesto ne bih da se akam oko tih cuda, i ovako je razlika minimalna izmedju ios8 i ios7...ta nasilna resenja nesto ne volim. Radije cu sacekati jb na ios8

rikee
11-09-2014, 19:40
Pa jailbreak ti nece to doneti kao sto nije doneo ni r/xsim telefonima...to je aftermarket resenje za Srbiju i nase, uglavnom, bangave mreze i radi i na simfree i na rsim telefonima

darkonda
11-09-2014, 19:59
Ajd ok pokusacu :D svidja mi ios8 ne bih da se vracam na 7

LDV20
11-09-2014, 20:40
Upravo sam stavio GM na iPad 4. Performanse su neocekivano lose. Kao na pocetku sa iOS 7. Gledajuci klipove na YouTube mi se cini da na iPadu 2 radi bolje. Bas sam se smorio. Probacu sledece srede kada izadje final da uradim clean restore pa da vidim. Ako ostane isto, ostaje da se ceka neki update.
Sada sam uzeo uradio restore na 7.1.2 i setup as new i onda update na 8 pa restore from backup.

zabrljanje
11-09-2014, 20:44
...stvarno znaci licno iskustvo ali mislim da je (po meni) jedna stvar tu nezgodna kod testiranja...pominjes restore pa update pa onda restore from backup...vracanje backup-a vrlo verovatno ne daje realnu sliku o funkcionisanju sistema...

LDV20
11-09-2014, 20:46
Ma radilo je kilavo i pre tog restore from backup. Nije dobro....

Edit: Mislim ne znam sta da kazem. Na momente deluje sporo, na momente ok. Sta znam. Cudno i nekonstantno se ponasa.

illusion
11-09-2014, 20:52
da li je neko probao glasovne poruke na ios8?

LDV20
11-09-2014, 20:54
Sta te zanima? Ja sam probao. Sve radi. Raise to listen. Raise to speak. Kao sto je prikazano i na WWDC

illusion
11-09-2014, 21:06
super,pretpostavljam da radi i na 4s?

LDV20
11-09-2014, 21:12
Koliko ja znam, svaki uredjaj sa iOS 8 podrzava glasovne poruke.

darkonda
11-09-2014, 21:15
A radi li imessage?

zabrljanje
11-09-2014, 21:18
Radi jos od beta verzija...

LDV20
11-09-2014, 21:20
Ako mislis na ono da li prikazuje kontakt umesto broja, to radi jos od zadnje ili predzadnje bete. Radi i CallerID

darkonda
11-09-2014, 21:44
Meni ili nece ili ne znam da aktiviram

MIX
11-09-2014, 23:01
I dalje su mi slike kontakata u malom krugu kada me neko poziva a stavio sam ovaj GM zadnji.Inace 5S je u pitanju.

LDV20
11-09-2014, 23:23
Bile su i meni. Sve slike su se poremetile. Moraces ponovo kontaktima da dodelis slike i onda ce biti ok. Ne znam zasto se to desilo.

MIX
12-09-2014, 00:08
A kako da ih dodjelim?
Sada su mi pokupljene sa facebook-a preko sync mee.

skiper
12-09-2014, 00:11
Izbrises sliku iz kontakta i iz galerije je ponovo dodelis.

MIX
12-09-2014, 00:16
Otkud slike svih kontakata u galeri.
Zbog toga i koristim sync mee da ih pokupi sa facebook-a.