PDA

View Full Version : Nakon restore na 7.1.1 nestali su Still Wallpapers



beli13
12-05-2014, 21:09
Imam iPhone 5s koji je jedno vreme bio JB ali kako sam to radio kao eksperimentalnu fazu odlucio sam da ga dignem na 7.1.1. Nakon restora nisam ga registrovao kao novog nego sam vratio backup sa iClouda. Ostala je i stara pozadina. Kako se uvek vracam Stock verziji danas sam pozeleo da stavim neku originalnu pozadinu i otkrio da su Still pozadine jednostavno nestale. Dynamic su jos uvek tamo. Bio sam na raznim forumima trazeci rešenje (problem je evidentiran i na Stock verzijama i na JB verzijama nakon update) , ali eventualno sam iskopao neko jalovo objasnjenje za JB korisnike. Da li se neko susreo sa slicnim problemom? Navodno ako nakon restore registrujem uredjaj kao New pozadine se pojavljuju...cim se povuce backup bilo sa iCloud ili iTunes pozadine nestaju. Nisam voljan da brisem sve zbog 33 Wallpapers. Ako neko čuje za neku temeljnu soluciju do eventualnog Applovog update, unapred sam zahvalan http://img.tapatalk.com/d/14/05/13/edube6uv.jpg Kao sto se vidi na slici pozadina zvezdanog neba stoji kao tumbnail na Still sekciji ali kada se otvori folder je prazan

illusion
12-05-2014, 21:14
nikad ne vracaj backup sa iclouda...

stefan.gricko
12-05-2014, 21:15
Isto se i meni desilo, pre nekog vremena, mesec-2, bio sam radio JB, i kad sam radio unJB povukao sam backup i tako sam 2,3 puta pokušavao i na kraju sam ipak uradio čist restore. Za soluciju nisam baš siguran, ali neko je spominjao baš za moje rešavanje, međutim trebalo je sa iFile nešto odraditi, tako da ti to *****a...

P.S. Ja nisam radio sa iCloud-a, ja sam sa PC-a.

beli13
12-05-2014, 21:25
Iskreno i ja sam pre za čisto vracanje sa kompa gde imam kakav takav vizuelni kontakt nego sa nekog virtuelnog iClouda. Međutim to mi je ponudilo kao prvu opciju kada sam se nasao na početnom konfiguracionom ekranu. Nisam probao da mu pravim novi restore (prosli me je zbog JB kostao vremena i nerava pa je na kraju telefon zavrsio na recovery modu a zatim i na servisu) ali barem na apple support forumima nisu pominjali kao relevantnu lokaciju backupa (za obe je davao isti problem i iCloud i iTunes). Hvala u svakom slucaju [emoji106]

@stefan.gricko A sto se tice te solucije preko iFile navodno je trebalo preimenovati Wallpeper.xxxxx folder, respringovati pa mu vratiti originalno ime. Mada ni taj sistem nije dao rezultate kod nekih korisnika. Kako god da bilo, to sad ne mogu ni da pokusam jer telefon nike vise JB

Jailbreak
12-05-2014, 22:01
Isto se desilo i meni. 7.1.1. Vratio restore from backup. Mrzi me sad sve rucno da ubacujem ponovo. Prezivecu bez wallpapera...


Sent from my iPhone using Tapatalk

kakosuper
13-05-2014, 21:04
Eto ja pogledao kod mene na ip4
Odradio cist restore na 7.1.1 bez vracanja backupa i imam samo jedan od still pozadina. Mislim mene pozadine ni ne zanimaju nego da kazem da se koliko vidim ne desava to zbog backupa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
13-05-2014, 21:10
Ja sam takodje odradio clean restore i setup as new, ali su mi svi wall-ovi ostali ???