PDA

View Full Version : Ios 7.1.1 problem sa iphone 5c



Luka12
03-05-2014, 01:29
Pozdrav, imam iphone 5c, i pre 2 dana mi je stiglo obavestenje o unapredjenju software-a.. Ja sam to uradio, i on je normalno radio, sve do veceri, kada sam probao da ga stavim na punjenje.. On uopste nije reagovao na punjac, a probao sam bar 20 puta.. I nikako nisam mogao da ga napunim, pokusavajuci vise puta dnevno, kao da ga ne ukljucujem.. Menjao sam uticnice, i lampica na punjacu je normalno svetlela. I kada se telefon skroz ispraznio, i ugasio, ja sam ga ponovo stavio na punjac, I ONDA SE PUNIO do 3%.. Nakon toga je prestao da se puni, vremenom opet ugasio, i opet mogu da ga punim do 3%, ali ne dalje..
Da li neko ima ideju sta da radim?
Zvao sam neki servis, i oni su mi rekli da je to softverski problem, i da je resenje da mi oni instaliraju, citiram ih: "laicki receno hakovanu verziju softwarea 7.1.1", a nakon toga sam ja pitao ( nov sam sa svim apple uredjajima) da li moze samo da mi vrati na proslu verziju ( 7.1) sto su mi rekli da je nemoguce..
Da li mi je to jedina opcija, i sta mi preporucujete da uradim?
Hvala unapred

bbrks
03-05-2014, 01:32
Pozdravi te iz servisa i kazi im da su retardi........a za tvoj probem, mislim da imas problem sa kablom za punjenje......da li je original?

Luka12
03-05-2014, 01:34
Na punjacu jedino pise "xquisit" tako da predostavljam da nije...
Imas li ideju zasto puni samo kada se ugasi?
Inace hvala na brzom odgovoru!

3gs
03-05-2014, 01:35
Ne postoji nikakva hakovana verzija 7.1.1 kazi im da ne kenj.ju previse izmazace se :D
Ti koristis neki kineski punjac nabavi negde drugi punjac i usb drugi i probaj
Mani te majstore i haklere nemaju oni pojma sta pricaju


Znaci drugi kabal i drugi punjac po mogucstvu orig...
E bre kakve majmuncine ne mogu da verujem!

Luka12
03-05-2014, 01:37
Tako mi je objasnio preko telefona, ja nista ne znam :D
Najbolje je da odem i da u servisu testiram originalni punjac, pa ako nece i dalje onda imam problem?
A ako je do sistema, kako ce da ga menjaju kad ne mogu da napune telefon? :(

3gs
03-05-2014, 01:42
Nosi u servis pa nek te oderu
Jer shvatas da prave budalu od tebe?
Hakerski 7.1.1 pa to je katastrofa :D
Pozajmi punjac negde... Uradi pametnu stvar ;)

Luka12
03-05-2014, 01:44
Vazi, to bi trebalo da resi problem?
Znaci niposto da ne radim neku drugu verziju :D
Ako nije do punjaca, sta da radim? Koje su mi opcije osim te hakerske verzije? :D

3gs
03-05-2014, 01:47
Pa ja sam nekih 90% siguran da ti otiso kabal ili punjac ili oba :)
Moze se dici na 7.1.1 ali to problem ne resava telefon ti se jednostavno ispraznio i to kinesko sr.nje od punjaca/kabla nece da ga pokrene...

Sledece ako zamena kabla i punjaca ne pomogne sledece je baterija... To softwareski problem nije

Luka12
03-05-2014, 01:48
Sad si mi ulepsao dan ! Uplasio sam se da je to do softwera( tako su mi objasnili tu, rekose mi da ako puni samo 3% onda telefon odbija punjenje?? :D )
Hvala puno druze, stvarno najjaci forum, u pola 1 postavljam pitanje i odmah dobar odgovor!

3gs
03-05-2014, 01:52
Ako si iz ns mogu ti pomoci da probas sve...
Pa pazi po meni to nema veze s vezom to da odbija punjenje
Aj nakaci ga na komp da stoji malo... Ako ti je kabal ispravan upalice se fon

Luka12
03-05-2014, 01:57
Nemam usb, imam samo taj punjac, koji nema nikakav apple logo itd samo kao marka pise taj xqisit.. Koristim neku aplikaciju "transfer" umesto usb-a... Tako da sve sto imam za napajanje (svi vidovi) je taj punjac :D I ja se veoma nadam da je to do njega, ali je zbunjujuce da ga puni malo samo kad se ugasi, valjda je poludeo punjac ili baterija..
Iz Bg-a sam ali ti hvala puno :)
Jel znas orjentaciono, ako je do punjaca koliko on kosta, a ako je do baterije, koliko je ona?

3gs
03-05-2014, 01:59
Brate da ti to bacis u ****** pitam se samo gde si to nabavio taj punjac... Ja sa tim ne bi punio ni bateriju za daljinski tv :D
Imas na oglasima prodaju ljudi... Nije nista to enormno
Uzmi lepo pozajmi od nekog ko ima punjac i kabal da cisto proveris zbg sebe da si siguran
Lako ces kupiti skupo nije ;)

komsa
03-05-2014, 02:00
Punjač za Iphone 5C nema uopšte lampicu....baci to kinesko bredju i kupi originalan punjač kao što ti reče kolega 3gs.....

3gs
03-05-2014, 02:01
Sa tim punjacem koji on ima samo moze da zapali kucu/stan nista pametno ne radi taj punjac ;)

Luka12
03-05-2014, 02:02
Slikao bih vam ga, ali nemam cime (iz gorenavedenog problema ) :D
vazi sreca pa mi napisaste, inace sutra bi mi onaj instalirao ko zna sta :D A da li je stvarno nemoguce vratiti na proslu verziju?

Luka12
03-05-2014, 02:03
Ali i dalje me buni sto ga puni samo kad je ugasen :D Sutra vam javljam kako je prosao test sa normalnim punjacem

3gs
03-05-2014, 02:04
Ne moze da se vraca sistem svi ajfoni posle 4s-a pa na gore ne mogu spustati verziju sw....
A on bi ti napunio tel tamo kod njega i digo bi ti sistem
I tebi opet punjac nece raditi... Baci to nemoj ni da slikas ;)

I ne puni taj punjac nista budi siguran ;)

bbrks
03-05-2014, 02:11
Ne moze, zaboravi, kupi originalni punjac i cao......ne kosta mnogo, cenim ne vise od dvadesetak evrica....ima ovde ljudi koji to prodaju.....3GS , sta cekas breeeee

3gs
03-05-2014, 02:14
Nemam ti ja originale da bi mu nudio :) ja samo terracell prodajem koji licno koristim isto tako i usb kopije neke al rade posao bez buga :)
Ima ovde oglase i kupujem prodajem pa nek kupi sta mu odgovara ;)
Cuo je sta je resenje neka proba pa kad vidi da je to neka kupuje :)

Baraba
03-05-2014, 12:45
Mene interesuje koji servis si zvao u Bg? Da se takav zaobilazi.
I da, kupi ili original ili dobru kopiju koja ne izbacuje gresku na iOS 7. Dobre kopije prodaje čovek iz gornjeg odgovora.

Luka12
03-05-2014, 13:04
Zvao sam vise oglasa koje sam nasao u googlu, nisam siguran koji je servis ..
Javljam vam danas sta je bilo kada probam sa valjanim kablom da napunim telefon :)

zabrljanje
03-05-2014, 14:14
...plus sto i da nije do kabla i punjaca (kao sto 99% jeste), telefon ti je jos u garanciiji i mozes da ga zamenis (jos ako se u junu pojavi u Srbiji, onda si tek miran)...
...nije mi jasno kako si ga kupio a nisi dobio original kabl i punjac...ipak pricamo o relativno svezijem telefonu...???


Sto se tice tog "servis" - :asshole:



Procitaj pravila foruma...
Ovde mozes da dobijes pouzdane i dobre savete (kao sto vec jesi ito u "zlo doba noci")...;)
Uzmi sad lepo i citaj ovde na forumu, upoznaj se sa iPhone-om...

Luka12
03-05-2014, 14:25
Ali nije kupljen kod nas, iz svedske je xD
A komplikovana je prica kako sam zavrsio sa ovim punjacem, ali danas idem da testiram neki normalan pa vam javljam utiske :)

Paranormal
03-05-2014, 14:50
Nema veze gde je kupljen, Apple daje internacionalnu garanciju... ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luka12
03-05-2014, 16:18
Sada se vratih iz servisa, naravno ne onog sto smo ga pominjali gore :D
Smejali su mi se kad sam im pokazao stari punjac, testirao sam novi i sada je sve super :-)
Hvala ljudi, da mi vi ne rekoste, ja bih ga danas odneo na onu hakovanu verziju :D

komsa
03-05-2014, 16:45
izhekovali bi oni tvoj novčanik,dali bi ti normalan punjač i ti bi bio sretan.........imao si sreće sa tim *****m od punjača mogao si fon da shebeš....... :)