PDA

View Full Version : iPod Pitanja



sicankv
07-11-2009, 00:22
Znaci odlepio sam, ceo dan sam instalirao aplikacije preko "installous" na iPodu , posle x instaliranih igrica i raznoraznih zajebancija, povezem na itunes da bih ubacio jos krekovanih aplikacija,(prethodno sam pratio sva uputstva , da treba da se registrujem na iTunes i skinem jednu free aplikaciju, da bi ostale krekovane aplikacije radile) ,kako sam ga povezao poceo je automatski sync i sve mi pobrisao sto sam instalirao na njemu
Da li postoji neka opcija koja bi iskljucila da itunes obrise sve krekovane aplikacije koje nisu instalirane preko iTunesa,? DA li ce iTunes uvek obrisati aplikacije koje nisu instalirane preko kompa , vec preko samog iPoda , mislim na krekovane aplikacije?
Druga stvar,
Cak posle svega uradjenog, nece da ubacuje krekovane fajlove sa itunesa, da li treba neki krek da se instalira na iPod da bi to sve radilo kako treba?
Treca stvar
Na iPodu koji sam uzeo firmware je 2.2.1. , u pitanju je iPod 1generation 8Gb. Da li je pametno uraditi update firmwarea na 3.1.2. . Citao sam da treba da se skine taj firmware nebitno odakle i posle ga otkljucati blackra1n-om?

mikenzi
07-11-2009, 01:50
Jesi instalirao AppSync tj. mipatch posto imas 2.2.1
Veliki broj igrica sada zahteva da imas 3.0 FW, tako da ti predlazem da predjes na 3.1.2
Mnogi ce ti predloziti da odradis blacksnow, ali ja ti predlazem da skines neki cutom fw koji je napravljen pomocu Pwnage Tool-a... Mnogo je stabilniji... Blacksnow i dalje mora da prelezi neke decije bolesti

sicankv
07-11-2009, 02:28
Nisam instalirao nista od toga, ne mogu da nadjem u cydia za moj firmware tu aplikaciju.
Pretpostavljam da zbog toga nece da sinhronizuje kako treba krekovane igrize iz iTunesa?
Ako ti nije problem mozes li me navesti gde da skinem taj costum .ipsw update? Da li ti costum updatei moraju da se jailbreakuju ili su vec odradjeni i treba samo da se apdejtuje ipod?

Jos jedna stvar da li iTunes po difoltu brise sve krekovane fajlove koji nisu instalirani preko njega (iTunes-a), vec direktno sa iPoda kada se stisne sync? Sad sam probao Transfer Purchases, dobra stvar je sto vidi krekovane aplikacije koje su instalirane , ali nece da iskopira... Verovatno da itunes ima neku zastitu i provaljuje krekovane aplikacije ili je nesto drugo.

Hvala

mikenzi
07-11-2009, 02:55
Pa posto si ti na 2.2.1 moras onda na 3.0 da predjes pa na 3.1.2
Mislim da bi bilo nekih problema ako bi isao odmah sa 2.2.1 na 3.1.2
Kad odradis JB ipoda, pokrenes Cydia i instaliras AppSync 3.1, zatim instaliras jednu free aplikaciju iz iTunes Stora (skype, facebook) i tek onda mozes da instaliras krekovane aplikacije koje ce ti se normalno prebacivati u Itunes

Koren
07-11-2009, 12:34
Da ti se nije ovo mozda desilo jer si prvo instalirao sve na njega, pa tek onda prvi put povazao na iTunes na racunaru. Pa ti je on rekao da mora taj iPod da se poveze sa bas tim iTunesom i da ti je zato obrisao? Jer meni nikad ne brise ostale aplikacije sto su instalirane iz Cydia-e ili drugim putem.

PozZ

sicankv
07-11-2009, 12:58
Pazi , ovakva je bila procedura, instalirao sam iTunes ovaj zadnji, posle prve sinhroznizacije iPoda sa iTunesom, ubacio sam jednu legalnu aplikaciju, zatim sam na samom iPodu preko 'Installous" instalorao 10ak igrica bez iTunesa, vec direktno sam sa iPoda skinuo i instalirao igrice, zatim sam na racunaru skinuo jos par komada u .ipt formatu , dvaput brzo kliknuo na njih da se automatski ubace u iTunes. Povezai sam iPod sa iTunes i kliknuo sync application. Posle sinhronizacije sve mi je igricepobrisao sto sam skinuo , nije mogao ni iz iTunes -a da ubaci krekovane igrice , znaci samo je ostavio onu legalnu igricu.
Ma upgrejdovacu firmware.
Znaci , moram prvo na 3.0. softver , pa zatim na 3.1.2.
Sad cu potraziti po forumu gde da skinem te updejtove.
Ako nekoi zna neka mi posalje neki koristan link.
Hvala

oprch
04-12-2009, 04:29
Prazan je a neznate kako to BOLI ! :(

bladecup
04-12-2009, 10:48
Aj daj link od tog indijanca sa youtuba pa da vidimo vredi li sto?

Nemanjakg
04-12-2009, 14:58
E, ovako...pozz svima ovde, ja sam nov...
Registrovao sam se na ovaj forum jer imam jedan veliki problem sto se tice i-poda....to je 5generacija, crn, 30gb, ipod classic je u pitanju. Imam ga jos od maja 2007 i super je radio, mada mu se baterija nekako sve vise i vise trosila u smislu da mi sad traje 6 sati.

Problem je u tome sto mi se non stop restartuje. sinoc sam ga sinhronizovao u itunus-u i sve je bilo ok, a onda kada sam ga izvadio, cekao sam oko 30 sek da se upali, i pojavila mi se jabuka, tj. zasvetlela je. Onda ponovo i ponovo i tako je bilo ja mislim celu notj dok muceniku nije nestalo baterije. Jutros sam ga konektovao za Itunes ali nista, uopste ga ne prepoznaje...i tako...samo se restartuje... i ne prestaje. Pokusao sam da ga vise puta restartujem dobro poznatom metodom ali ne ide...pali se i gasi.

Cuo sam od nekih ljudi da se oni kvare, jednostavno posle nekog vremena. Ne znam da li je to slucaj kod mene, tj. ne znam koliko je ostecen , jer ja ovo cudo ne mogu da otvorim...ne znam kako...

Ako ima neko slicnih iskustava sa ovim , dobro bi mi dosla pomoc...

Hvala unapred !! Nemanja, kg

oprch
05-12-2009, 01:49
w0yjMfWT9Fg


Evo link od indica....nije los crni :)

mwac
23-07-2010, 18:34
E, ovako...pozz svima ovde, ja sam nov...
Registrovao sam se na ovaj forum jer imam jedan veliki problem sto se tice i-poda....to je 5generacija, crn, 30gb, ipod classic je u pitanju. Imam ga jos od maja 2007 i super je radio, mada mu se baterija nekako sve vise i vise trosila u smislu da mi sad traje 6 sati.

Problem je u tome sto mi se non stop restartuje. sinoc sam ga sinhronizovao u itunus-u i sve je bilo ok, a onda kada sam ga izvadio, cekao sam oko 30 sek da se upali, i pojavila mi se jabuka, tj. zasvetlela je. Onda ponovo i ponovo i tako je bilo ja mislim celu notj dok muceniku nije nestalo baterije. Jutros sam ga konektovao za Itunes ali nista, uopste ga ne prepoznaje...i tako...samo se restartuje... i ne prestaje. Pokusao sam da ga vise puta restartujem dobro poznatom metodom ali ne ide...pali se i gasi.

Cuo sam od nekih ljudi da se oni kvare, jednostavno posle nekog vremena. Ne znam da li je to slucaj kod mene, tj. ne znam koliko je ostecen , jer ja ovo cudo ne mogu da otvorim...ne znam kako...

Ako ima neko slicnih iskustava sa ovim , dobro bi mi dosla pomoc...

Hvala unapred !! Nemanja, kg


POzz, ljudi, ja imama identicni problem na identicnom iPodu kao i kolega Nemanja, da li moze neko objasnjenje sta raditi, bio bi vam veoma zahvalan !!!