PDA

View Full Version : Dve kratke vesti (Win7 i Adobe)



Koren
06-11-2009, 14:17
Evo nekih tekstova na koje sam naleteo:

Problem sa iPhone sinhronizacijom

Pojedini Windows 7 korisnici su na Apple diskusionom forumu obelodanili da ne mogu da izvrše sinhronizaciju svojih iPhone uređaja putem novog Microsoft-ovog operativnog sistema. Ovi korisnici su otkrili još jedan detalj. Pored novog Windows-a svi oni u okviru svojih PC-ja koriste Intel P55 Express čipset. Intel istražuje problem i veruje da je u pitanju problem u BIOS-u ili konfiguraciji sistema, ali kompanija i dalje nije uspela da pronađe tačan problem. Informacije govore da i Apple istražuje ovaj problem obzirom da se ova kompanija oglasila na forumu. Microsoft nije obezbedio nikakav komentar po ovom pitanju.
Ja danas prelazim na win7 i svaki ovakav tekst me malo zabrine, al aj, idem sa onom parolom, valjda nece meni to da se zalomi :)

Adobe optužuje Apple

Taman kada smo pomislili da je priča vezana za flash na iPhone-u završena kada je Adobe uputio prilično grubu poruku vezanu za nepostojanje verzije flash plejera za Apple iPhone. Do sada ukoliko ste na sajtu Adobe-a pokušali da preuzmete flash plug-in za iPhone bi vas sačkala informacija da ne postoji dostupna verzija za iPhone platformu. Sada međutim stoji znatno oštrija konstatacija koja naglašava da Apple ograničava upotrebu tehnologija koje zahtevaju proizvod kao što je Flash player. Dok Apple ne eliminiše ova ograničenja Adobe ne može da obezbedi Flash player za iPhone i iPod Touch.
I dalje nista od punokrvnog flash-a, ali Adobe se bas bori da to omoguci :)

Evo konkretnog teksta koji se spominje:

http://blogs.adobe.com/flashplatform/2009/11/flash_player_download_center_f.html

PozZ

zzz
06-11-2009, 14:50
Sto se tice sinhronizacije na win7, moguce je da je problem sa cipsetom, posto meni na x38 i win7 radi perfektno.

vasa.93
06-11-2009, 15:04
I meni na S775 radi odlicno!=]

sifumarko
06-11-2009, 17:22
I meni a imam p55 tako da nemam pojma...

Ripper
06-11-2009, 18:32
Ja doduše imam matori 965P al sve radi najnormalnije....

uroskg
07-11-2009, 18:23
meni radi, boot camp...