PDA

View Full Version : Problem sa telefonom i karticom



jovke1998
17-04-2014, 22:08
Pozdrav. Odjednom kada sam hteo da udjem u settings da iskljucim wi-fi,nisam mogo da udjem jer se uvek iskljucivala aplikacija,zatim sam probao da udjem u poruke u pozive itd i ista situacija.. Ugasio sam telefon i kada sam ga upalio pojavila se neka poruka gde je pisalo da izaberem ok restart i help. Iso sam na restart.. I zatim posle toga ugasio i upalio telefon par puta ali nikako nece da mi se pojavi ona poruka gde trebam da idem na accept pa da cekam onih 15 sekundi itd.. u cemu je problem? :)
telefon mi je jalibrejkovan,ios je 5.1.1 i imam gevey karticu :D

bbrks
17-04-2014, 22:11
A kad udjes u settings/phone/sim applications.....sta imas tamo?

jovke1998
17-04-2014, 22:16
kad udjem u settings/phone imam my number,call forwarding,call waiting show my caller id,tty,international assist i sim pin :)
obicno kad ugasim telefon i upalim izadje mi poruka sa accept pa onaj postupak da uradim sto ide,medjutim vec 10 puta sam upalio i ugasio telefon i radio hard reset nista :)

Icko
17-04-2014, 22:30
Probaj da ugasiš telefon, izvadiš Gevey, vratiš Gevey i upališ telefon, tada bi trebalo da ti se pojavi crn ekran gde ideš accept. A ako tada neće i u settings, phone nemaš sim aplications, onda mogućeda ti otišla kartica.

jovke1998
17-04-2014, 22:48
ok,jel je moguce da je otisla sim kartica ili gevey?
sada cu probati da izvadim
probao sam ali nece i dalje,kad sam izvadio pisalo je no sim card insalled i vratio i dalje ista situacija :P

Icko
17-04-2014, 22:54
Ako ti ne prikazuje u settings/phone/sim application i posle paljenja i gašenja telefona i posle hard reseta, onda je najverovatnije otišla Gevey kartica.

jovke1998
17-04-2014, 23:09
ok,hvala na pomoci,jel mogu ja da odnesem u servis da mi oni otkljucaju telefon i da ga koristim bez gevey kartice? :D
RESIO SAM PROBLEM
Restartovao sam network settings i pojavila se poruka sa accept-om
hvala na pomoci u svakom slucaju :D

zabrljanje
17-04-2014, 23:25
...u svakom slucaju vidi sa koje je mreze i koliko kosta otkljucavanje...ako imas srece, mozda mozes i za dz da ga otkljucas uz dopisivianje sa provider-om (ako on to ima predvidjeno prema svojim pravilima)...