PDA

View Full Version : Winocm i Dual Boot iOS-a



zabrljanje
31-03-2014, 12:51
Prema vestima na Twitter nalogu Winocm-a, postoji mogucnost da uskoro postavi alat za Dual Boot na iOS-u...


https://twitter.com/winocm


http://www.iclarified.com/images/news/39524/172979/172979.png



...video za Triple Boot iOS 5.1, iOS 6.1.3, iOS 7.0.6 koji je objavio pre nekoliko dana mozete da vidite u postu koji je postavio kolega @dzenopoljac...

http://www.isrbija.net/showthread.php/531-Zanimljive-slike-klipovi-tekstovi-Apple!?p=492654&viewfull=1#post492654

Ova tema je postavljena u iCaskanje posto se jos uvek nagadja oko "pustanja u rad" alata koji bi ovo omoguci ali postoje ozbiljne indicije da ce pre pocetka rada za Apple, pustiti alat koji bi mogao da unese "radikalne" novine u jailbreak zajednicu...


Ova vest je preuzeta sa


http://www.iclarified.com/39524/winocm-to-release-dual-boot-solution-for-ios-video

.stefan
31-03-2014, 12:58
Obzirom da kaze da prva verzija nece da bude user friendly mogu da zamislim koliko ce to lose raditi dok se ne ispegla...

Lepa stvar za one koji su ostali uslovno receno zaglavljeni na prethodnim verzijama iOS-a

Jedina stvar koja meni nije jasna sto se ovoga tice je situacija sa podizanjem basebanda
Kako na primer neko ko je ostao na starom BB-u zbog gevey kartice moze ovo odraditi,a da mu ne podigne BB...
To pricam najvise zbog ovog triple boot-a koji smo vec videli...
Ajde ovo 6 i 7 i da razumem nekako...
Ili je u pitanju podizanje na zadnji BB i to je to

zabrljanje
31-03-2014, 13:04
...stvarno se postavlja dosta pitanja kada covek razmislja kako bi to moglo da izgleda...jos je cudnija stvar ako vidimo da to radi na A5 uredjaju za koji nema custom-a...jos i ovo "not user friendly"...

3gs
31-03-2014, 13:05
a i ako bude nesto od toga njegovog soon bice sledece godine na leto :)
iskreno ne vidim preveliku potrebu za ovim bolje da se decko bazira na jb

prvi deo posta je obrisan jer nisam bio u toku :)

rikee
31-03-2014, 14:37
Ovo znaci da ce rade custom romovi... To otvara onda pandorinu kutiju za FMI

Paranormal
31-03-2014, 20:39
Winocm izbacio set alata za dual boot uredjaja.

Najavio je da je ovo jedan od poslednjih javnih projekata koji ce izbaciti...

Set alata za dual boot je za "naprednije korisnike"


Sve informacije na linku ispod


http://www.iclarified.com/39545

Link ka alatu kome takodje mozete pristupiti sa linka iznad klikom na "read more"

https://github.com/winocm/ios-kexec-utils

U slucaju da je postavljeno u pogresan deo foruma, molim moderatore da prebace tamo gde je temi mesto. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
31-03-2014, 20:53
Kao sto vidite, postovi su prebaceni u pocetnu temu i nema potrebe da postoji vise tema za istu stvar...


EDIT: Jos jedna napomena, nema potrebe za zurbom dok ne dodjemo do jos nekih informacija i ne vidimo osnovne utiske o alatu...

slavke1976
03-04-2014, 17:42
Izvinjavam se, ali ja ne vidim neku potrebu za ovim. Znam da ima uvek onih kojima je dual boot zanimljiv, ali stvarno ne vidim svrhu, pogotovo za ios, jer ios nema raznoraznih rom-ova kao za androd. Ako bude moglo dual boot sa drugim os to bi vec bilo nesto

zabrljanje
03-04-2014, 17:52
Boot bilo kog drugog OS-a na iPhone bi, po meni bio skrnavljenje...zelis drugi OS, uzmes telefon sa Androidom ili Win mobile...isto mislim i za obrnute primere...mislim da je poenta ovoga u necem sasvim drugom a to se odnosi i na exploit koji moze da se koristi za custom-e za A5 i novije varijante...naravno, jos uvek hipoteticki pricamo o tome...niko ne zna da li ce i kada to moci da se upotrebi kod obicnih korisnika...

slavke1976
03-04-2014, 19:09
Slazem se u vezi da bi to bilo skrnavljenje dual boot dva OSa na iPhone uredjajima, Ja sam samo rekao da bi mi takvo resenje bilo logicnije nego ovo za dual ili triple boot jednog te istog OSa, ne vidim svrhu sem ako bi se mogao jailbreak i onda koristiti druge teme, ikone,.... za one koji vole takve stvari. Meni kao i vecini vise ne treba jailbreak, pogotovo sad kad ce biti regularan iphone kod nas i omogucen verovatno normalan callerID
Bas sam se raspisao, ali ukratko ja ne vidim svrhu.

.stefan
03-04-2014, 19:42
Tebi kao i vecini drugih ne treba JB?
Kojoj vecini?
Ako je jb samo caller id onda ok...

slavke1976
03-04-2014, 20:01
Ajd da napisem prostije. Bit ce super ako se bude moglo instalirati samo jedan ios, onaj koji mi zelimo (za koji postoji jailbreak), mada i to zavisi od procesorskog cipa (valjda sam u pravu), ali npr ja imam instaliran ios7.1 i hocu dual boot ios6 zbog jailbreak-a , ne vidim razlog da koristim ios7 uporedo, jer naravno instaliro sam ios6 da bi mi bio funkcionalniji telefon. Valjda razumes

.stefan
03-04-2014, 20:05
Razumeo sam ja i prvi put,ali mi nije jasno zasto koristis termin "vecina" napamet

slavke1976
03-04-2014, 20:14
Takav sam stekao utisak, da sve vise njih na forumu od kako je izisao ios7 ne trebaju jailbreak :)

.stefan
03-04-2014, 21:45
To su pricali dok nije izasao jb za ios7 :)
A kad je izasao i kad su se pojavili stvarno odlicni tweakovi tvrdim da su mnogi promenili misljenje

zuboje
06-04-2014, 19:52
Koja je poenta dual boot-a istih operativnih sistema samo razlicite verzije? Da li ikad na kompu instaliras windows 7 i windows 7 pro? Mogu da razumem da uradi dual boot da stavi android i iOS ali dva ili vise razlicitih iosa, to vec nema svrhe, osim ako nisi developer pa ti treba recimo nova beta a neces da gazis trenutni :)

matrix
10-04-2014, 10:55
ja bih npr voleo da isporbam ios7 ali da imam neku bilo kakvu mogucnost pa makar to bio i dual boot da se vratim na ios6 npr....posto downgrade-a nema sta drugo?

Lazar
10-04-2014, 12:38
dobra je fora za sve koji se bave programiranjem ;) moze da se testira za vise iOS verzija na istom uredjaju ;) bar bi meni za to bilo korisno :D

slavke1976
10-04-2014, 18:53
Nisam siguran da bi se onda mogao odraditi JB npr. ? ili mozda gresim, ko ce znati dok se ne pojavi

gotik911
10-04-2014, 22:25
Da li to znaci da ce moci da se zaobidje iCloud aktivacija uredjaja? Ja imam iPhone 5 i iPad koji traze iCloud nalog za aktivaciju koji ja ne znam. Da li cu moci to da zaobidjem ukoliko na njih uz pomoc ovog alata instaliram iOS 6?

.stefan
10-04-2014, 22:27
Takva pitanja je zabranjeno postavljati na ovom forumu! kao i odgovarati na njih!

Trazi od vlasnika uredjaja account!

gotik911
10-04-2014, 22:33
Izvinjavam se, to nisam znao.

zuboje
11-04-2014, 05:20
ja bih npr voleo da isporbam ios7 ali da imam neku bilo kakvu mogucnost pa makar to bio i dual boot da se vratim na ios6 npr....posto downgrade-a nema sta drugo?

a sta ces ako ti se ne svidi, da bih se vratio i imao samo iOS 6, moras da uradis restore (reformat memorije i insraliras fresh OS) ili posto ne mozes da uradis restore za iOS 6 (jer Apple ne dozvoljava, vec daje poslednju verziju), onda si samo potrosio minimum gigabajt prostora... Slazem se sa Lazarom, za developere je ok solucija, za obicne ljude nema svrhe...

matrix
11-04-2014, 10:20
meni je 1 GB stvarno nista jer imam iPHone od 32GB i imam slobodno 5Gb memorije i mogu odmah jos 5GB da oslobodim, ali imati mogucnost u odnosu da je nemate je vec samo po sebi prednost.