PDA

View Full Version : Preporuka za kupovinu atv 1/2/3



discowery
25-03-2014, 02:09
hmmm,pozdrav drugari nisam nikad imao nijedan atv pa se nesto sad kao neckam da kupim neki gledao,sam po forumima guglao levo desno i sad imam problem jelte....kec,dvojka ili trojka...
tipa trojka je kao bolja a jeftija od dvojke koja se tesko nalazi....kec jel to zastarelo ili sta....valja ne valja.... o.O
u sustini koristio bih ga za gledanje filmova koje ubacim sa kompa u njega i bitno mi je da osim hdmi radi i na obicne cinceve ili skart da bih mogao kod devojke da ga zakacim....neka preporuka nesto...

kylle
25-03-2014, 04:38
Bilo koji od ta tri da uzmes, moci ces to sto zelis, s tim sto koliko se secam na kecu nema HDMI..

giannsi
25-03-2014, 09:31
ATV 3 strijume 1080p dok je dvojka na 720p.

dzenopoljac
25-03-2014, 10:03
Preporuka za te potrebe je atv2+jb :)

smera
25-03-2014, 12:17
Temu kupovine smo vec tretirali u okviru jednog od naslova (ATV2). Nema nigde da se nadju ATV1 i ATV2 koji se mogu JB. Znaci, ako zaintereresovanom treba samo za strimovanje sa kompjutera na veliki TV, onda je ATV3 dobro resenje (moze da strimuje u rezoluciji 1080p). Ali TV treba da ima HDMI ulaz jer na ATV3 nema drugih izlaza (osim za zvucnike optical). Ako postoji neki adapter za HDMI-cinc, onda se moze koristiti i na drugim TV, ali tu materiju ne poznajem. Naravno, strimovanje je moguce i preko novih Android TV boxova koji su mozda nesto jeftiniji od ATV3.

discowery
25-03-2014, 13:58
Hvala svima na odgovorima videcu da procackam jos malo,mada ne kapiram zasto je dvojka koj djavo skuplja od trojke nema smisla....

illusion
25-03-2014, 14:07
kako zasto?pa zbog jb...

bbrks
25-03-2014, 14:07
Ima smisla itekako, trojka ne moze da se jailbrakuje :)

nsnemanja
26-03-2014, 15:48
ako imas bilo koji jb uredjaj uzmi atv3 uradis samo mirroring i to je to.
iskreno ja sam se razocarao u atv2, sve mi lepo strimuje do dvd kvaliteta.. 720p krene pa zakuca :(
AirParrot ce ti resiti problem dodatnih kablova ( radi mirroring sa mac-a i pc-a )
ps: miroring moze i sa androida ( testirano )

amsterdamxxx
29-03-2014, 20:06
@Kylle...naravno da kec ima HDMI,samo sto ganja kao i dvojka do 720p...
@nsnemanja..meni dvojka nikad nije zakucala na 720p,bilo da sam gledao preko XBMC,ili MediaPlayer-a iz AtvFlash-a....i kad mislis na Mirroring sa Androida na AppleTv..da li mislis samo na slanje videa,muzike,slika(to znam da moze,koristim program AppleTv media player)...ili bas Mirroring celog ekrana telefona,kao sto radi Miracast?

nsnemanja
31-03-2014, 11:45
@amsterdamxxx
ja sam samo rekao moje iskustvo sa atv2. ( nece sve 720p da pusta )
Kad budem imao viska vremena uradicu restore pa jb ponovo ...
Ne mogu tacno da se setim da li se video ceo ekran ( kao sa iphone ) al muziku sam slusao i gledao slike, pokusao sam sa devojkinog androida ali se nisam zadubljivao jer njoj to ne treba.
Al' posle svega atv + dobri 5+1 zvucnici su pravo uzivanje

amsterdamxxx
31-03-2014, 12:58
ma ok..naravno da je uzivanje...ako zeli jednostavno da salje sa Androida na ATV...program AppleTV media player za Android...i vozi....:)

last of us
03-06-2014, 12:09
ljudi promakao mi je ATV 2 jb za neke male pare.. sad sam osudjen da uzmem ATV 1 jb za iste pare.. moze li mi neko iskusan reci o tome koja je razlika izmedju ova dva uredjaja osim u specifikaciji.. mene prvenstveno zanima gledanje online filmova, serija, domacih i stranih kanala sve to preko interneta .. Pozz

cikajwoa
03-06-2014, 12:51
ako imas bilo koji jb uredjaj uzmi atv3 uradis samo mirroring i to je to.
iskreno ja sam se razocarao u atv2, sve mi lepo strimuje do dvd kvaliteta.. 720p krene pa zakuca :(
AirParrot ce ti resiti problem dodatnih kablova ( radi mirroring sa mac-a i pc-a )
ps: miroring moze i sa androida ( testirano )

Samo cu reci Beamer! :)

amsterdamxxx
03-06-2014, 16:49
ljudi promakao mi je ATV 2 jb za neke male pare.. sad sam osudjen da uzmem ATV 1 jb za iste pare.. moze li mi neko iskusan reci o tome koja je razlika izmedju ova dva uredjaja osim u specifikaciji.. mene prvenstveno zanima gledanje online filmova, serija, domacih i stranih kanala sve to preko interneta .. Pozz

u principu..hardwerski su skoro pa isti i kec i dvojka...stim da appletv2 podrzava i poslednji soft kao i trojka...dok je kec ostao na nesecam se vise kom....
dalje 2 podrzava Airplay...kec ne....na 2 moze poslednji XBMC...dok na keca ide zvanicno Eden11....takodje je pitanje podrske pluginova...da li ce svi ovi dobri za filmove raditi na kecu.....
e sad kec je dobar za hardwerski i softverski hack...moguce je ubaciti poslednji xbmc koji je radjen za linux...a takodje je moguce ugraditi drugu karticu,pa moze da radi kao full hd player...a ne samo do 720p....
naravno na keca mozes da skladiistis filmove jer ima hard...i postoje neki emulatori,pa mozes i neke stare igrice da igras....

Wayteq Talk 5h

last of us
03-06-2014, 17:04
Sve ste mi lepo objasnili.. ako je tako onda ću ipak uzeti ATV 1 jer me AirPlay ne interesuje koliko gledanje online kanala i ipak ima hard od 160 gb sto nije zanemarujuće ;) hvala vam na brzim i kvalitetnim odgovorima

amsterdamxxx
03-06-2014, 17:12
nema na cemu....mozes da probas...da na komp instaliras xbmc eden 11...pa da probas addonse koji idu na xbmc 12..ili 13....

Wayteq Talk 5h

last of us
03-06-2014, 18:25
Opet ja :) .. Jel ok cena za Atv1 60 eu i postoje li verzije koje se ne mogu jb.. Bojim se da se ne prevarim. Pozz

illusion
03-06-2014, 18:31
airplay bese mirroring ili ne?

amsterdamxxx
03-06-2014, 18:32
za cenu,ne znam sta da ti kazem..za te pare imas i dobre DualCore,a mozda Quad Android TV,na kojima sada odlicno radi XBMC,i brdo toga .....a za JB,ne brini..moze svaki....

amsterdamxxx
03-06-2014, 18:34
airplay bese mirroring ili ne?
AirPlay..naravno moze i Mirroring,ali sa odredjenim softverom(i hardwerom)....a dosta toga moze za obicno slanje Videa,muzike,slika....