PDA

View Full Version : windows 7 cannot boot



komsa
19-03-2014, 20:46
.......pokusao sam uninstall jednog programa (replay media catcher) i kada mi je izbacio error obrisao sam ga rucno (delete folder)..................posle sam hteo da reboot-ujem laptop i da ga posle toga ocistim ccleaner-om od ostataka doticnog programa,medjutim nece da se boot-uje,dodje do one 4 boje i samo trepce :)

-pokusao sam safe mode,dodje do plavog ekrana i bam.........repair ne pomaze a nece ni da krene instalaciju ni sa diska,DVD-a ni sa bootabilnog USB-a(hteo sam da dodjem do repair,recovery ekrana ali ne moze)......nestalo mi je ideja
-pokusao system restore,best known................
naravno promenio sam redosled u biosu i tako to...............ako nekom jos nesto pada na pamet rado cu ga poslusati :)

bbrks
19-03-2014, 20:59
qq, komso, meni to lici na HW problem, nesto je izgleda zveknulo :confused:....koliko ti je mator HDD

didlika
19-03-2014, 21:09
Skini ubuntu i pokreni sa cd/flasa, pa vidi da li je sve sa hw ok.

rikee
19-03-2014, 21:42
Moguce da je registry siznuo. Probaj hiren boot cd. Ima alatka registry restore wizard... Probaj da vratis tako na neki prethodni registry

komsa
19-03-2014, 22:32
skidam ubuntu pa cu se javiti da li sam nesto uspeo............

Ne dozvoljava mi da ga instaliram....krenu one tačke ispod UBUNTU naziva,začuje se kao neki bubanj i sve stane.....da li mi vredi da tražim neki linux koji se pokreće sa usb-a a ne zahteva instalaciju ?

didlika
20-03-2014, 00:20
ubuntu možeš da pokreneš bez instalacije.

komsa
21-03-2014, 21:48
da završim ovu "priču"............"file system" je bio tako korumpiran da se nije moglo pristupiti particiji na kojoj je bio win7 čak ni sa instalacionim diskom i pokretanjem nove instalacije windows-a..............izvadio sam hard,stavio ga u kućište i na drugom računaru formatirao..........posle toga instalacija win7 i sve je kao što je bilo :) :) :)

marko_grcich
04-04-2014, 11:45
znam da je malo zastarela tema, al pazi ovako.
Skini hirens bootCD, boot-uj sa njega, pokreni hdd sentinel i proveri da li je hdd health na 100%... Ako nije, tj. ako imaš bad sector-a, spremi se da pazariš novi.
U suštini ne bi smelo da se dešava da ti se sjebe file system tek tako, i liči mi na to da imaš bad sector-e, pa zato kažem.

komsa
04-04-2014, 12:06
hvala na savetu,nema bad sector-e,nije se ništa desilo tek tako,napisao sam u prvom post-u kako je došlo do toga..............u svakom slučaju hvala