PDA

View Full Version : Windows 7 dual monitor



zlatkoz91
27-02-2014, 18:46
Pozdrav ljudi,

Imam jedno pitanje vezano za duple monitore. Ja imam trenutno windows 7 sa 2 ekrana koja su podesena tako da pokazuju iste slike i isto rade (mirroring). Ono sto meni treba je da mi na jednom ekranu idu slajdovi slika a na drugom isto slike samo iz drugog foldera. Pokusao sam da postavim odvojene monitore tj da mogu da prebacujem prozore sa jednog na drugi i cim otvorim slike da ide slide show, on mi samo prikazuje na jednom, a na drugom sve crno. Da li postoji mogucnost ta uopste da idu razlicite slike na 2 monitora ili mozda neki program?

Inace kompjuter ima jednu graficku kartu a 2 monitora. Pre je to tako radilo i onda su nesto majstori resetovali i vise ne radi. :(


Hvala na pomoci.

Luk492
27-02-2014, 23:01
Imam slicnu postavku, ides desni klik na desktop -> screen resolution -> multiple displays stavi "extend these displays".. Potom gore ti se pojave dva monitora oznacena 1 i 2, drag drop i mozes da ih uredjujes,mozes kada kliknes na neki da postavis da je on default...
Time dobijas da mis moze da ti ide sa jednog u drugi monitor,tako da mozes da bacas prozore gde oces ;)

zlatkoz91
27-02-2014, 23:03
To mi je jasno i to sam uspeo. :) jedino sto hocu a ne znam je da mi idu slajdovi slika razlicito na oba monitora. :)

Luk492
27-02-2014, 23:12
Razumem sad sta pitas, hmm.. Ovaj program je dobar za mutiple monitors "Display Fusion", ali iskreno, ne znam da li radi slideshow.

edit: pade mi na pamet nesto. Ubacis slike koje zelis da se vrte u folder i postavis ih za wallpaper preko tog Display Fusion-a i das mu neki interval da menja slike,on ce nezavisno da ih menja na monitorima :)

zlatkoz91
27-02-2014, 23:25
Eeeee vidis to uopste nije losa ideja. Svaka cast. Sad sam nasao jos jedan program koji se zove actual multiple monitors koji se nadje free e on radi svasta nesto pa cak ima i posebno za screen saver.

Ali hvala na pomoci :)

Luk492
27-02-2014, 23:41
Vazno da resis ;)