PDA

View Full Version : Zamena ekrana za Samsung Galaxy S3



Pavle
25-02-2014, 23:24
Da li znate neki servis ili nekog lika proverenog u Beogradu ko bi mogao da zameni ekran na Samsung Galaxy S3? Ovo pitam zbog druga.
Da li tu ide ceo ekran ili samo staklo?
Ako ima neko ko zna da to oradi i sa foruma, a da je iz Beograda neka se javi na PM.
Hvala unapred :)

3gs
25-02-2014, 23:48
Ekran i staklo su zajedno

iboki
26-02-2014, 00:15
Ja kako znam moze i samo staklo, ima dosta njih na kupujemprodajem servisa i onda zalepe sa nekim gelom da ne bi ulazila prasina :D

savana.man
26-02-2014, 00:15
Ako mu nije pukao ekran moze da zameni samo staklo, vrlo je jednostavno. Staklo na nasim oglasima je 1500 dinaa a na ebay 2$.

https://www.youtube.com/watch?v=QQO7ZvSa5Lw

Od alata je potrebno fen za kosu, neka tanka igla i kartica za bankomat.

Prilikom ove zamene postoje dva moguca problema, da se posle nekog vremena zavuce prasina izmedju ekrana i stakla (otvoris ponovo, prebrises krpom i kao nov), a drugi problem je kada dosta jace pritisnes ekran od standardnog koriscenja da se ekran zakoci i onda samo zakljucas telefon i kada ga ponovo otkljucas radi normalno.
Ovo je dosta dobra ponuda sta dobijes za te pare, a novi ekran sa staklom je preko 150E.

chunga
26-02-2014, 00:34
Ne moze tek tako da zameni staklo, video sam kako se menja i nije bas tako jednostavno kao sto izgleda.


@Pavle

Imas PM od mene.

3gs
26-02-2014, 00:38
Moze da se zameni ali uglavnom nije posle ni za onu stvar... Licno sam se uverio na i5 i to menjali kao neki ,,servis" u novom sadu a veze s vezom nemaju!!!
Prvo su jace pritiskali pa je na jednom delu pobeleo ekran malo a negde su i napravili mrtav pixel od pritiskanja....
Ekran mi nisu ukrali jer sam ga dobro oznacio na jednom mestu skriveno....
Zamena stakla me izasla toliko da sam jos malo da sam dodao mogao sam kineski uzeti sigurno bolji nego ovaj sto su s**bali
Vise nikad...
Licno cu da uradim pa ako unistim ja sam unistio!

chunga
26-02-2014, 00:42
Sve zavisi ko ti radi i kako radi. Danas imas koliko hoces kvazi servisera. Ja sam mu poslao broj i kontakt od proverenog decka, sa kojim nema greske. A do sada je zamenio brdo stakala na razno raznim modelima. I niko, ali niko nikad nije imao ni najmanju zamerku. ;)

Inace kad zameni staklo bude potpuno kao original, tesko moze da se izvali da je ista radjeno. ;)