PDA

View Full Version : ipad2 wifi samo blizu rutera



zzvz
25-02-2014, 20:57
Kao sto naslov teme kaze wifi na ipadu postoji samo kad je blizu rutera, do par metara daljine. Probao sam konekciju sa vise rutera, tako da nije do rutera. Pocelo je od skoro da se desava. Updateovao sam ios na verziju 7 misleci da je do softvera, medjutim problem je i dalje prisutan :( Pomagajte

isavrseno
25-02-2014, 22:10
pa verovatno je problem antena u samom uredjaju... moras nosis u servis

kylle
25-02-2014, 22:19
Odradi restore za svaki slucaj pa probaj, mozda pomogne, mada ocigledno je zreo za servis..na zalost..

zzvz
25-02-2014, 22:22
radio reset. isao shift restore, isto :( jel zna neko koliko otprilike kosta zamena antene?

isavrseno
25-02-2014, 22:28
pa to zavisi koliko te odere serviser :D nema tu pravila sve zavisi sta bude morao da radi i koliko je popravka komplikovana :D

micri
26-02-2014, 00:18
Imam isti problem, gledajuci po netu vecina kaze da je problem u kablu tj anteni, narucio sam novu iz Nemacke za 4eura, pa cu je zameniti ovih dana i videti da li je stvarno do toga problem.

Sam cip nije crkao sigurno, da jeste, zasivio bi ti deo wifi na ipad-u.

zzvz
26-02-2014, 11:36
Nije mi samo jasno kako antena moze da crkne. Zar to nije samo kablic? A nije bas da je izlozena mehanickim ostecenjima. Ne kazem da niste u pravu, zato sam i dosao ovde da postavim pitanje :) samo mi nije jasno kako sam mogao da polomim antenu.

Exileus
01-03-2014, 18:58
Sumnjam da si polomio antenu ili nesto slicno, jednostavno to je tehnika koja se kvari, desava se svima da tako nesto random crkne samo od sebe :)

kylle
01-03-2014, 19:01
Sacekaj onda micri da zameni, pa da javi, ako je do toga, naruci i zameni..

elmir
04-03-2014, 01:07
Na vasem ipad-u je menjan touchscreen, prilikom odlepljivanja touch-a u vecinu slucajeva se pokida antena za wifi koja se nalazi desno od home dugmeta. Touchscreen se mora odlepiti ponovo pa da se zameni antena.
Radio sam to nekoliko puta do sada tako da sam siguran da je to u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk