PDA

View Full Version : Brisanje celog address book-a?



bluediangelo
20-08-2008, 20:39
Da li postoji nacin da se svi kontakti iz telefona izbrisu odjednom, a ne ovako rucno, posto je stvarno veliki posao...

Niko
21-08-2008, 11:31
A što bi brisao sve kontakte? Jednostavno kad uradiš update nemoj da radiš sync sa kontaktima u outlooku preko iTunes...

bluediangelo
21-08-2008, 15:17
Da li postoji neki drugi nacin sem restore-a? To znam i ja...

A ako te bas zanima sto brisem sve kontakte, ubacila sam ih preko SimPort-a i ne svidjaju mi se posto pravi i ime i prezime u kontaktu, dok iSim to ne radi, tako da hocu sve da ih obrisem, pa da ubacim preko iSim-a. Ok?

Niko
21-08-2008, 18:18
Hmmm, nisam mislio restore, nego ako su ti kontakti u outlooku prazni, u iTunes sa opcijom sync contacts mogu da ti se dese dve stvari>
1) da ti kontakte sa fona iskopira u outlook
2)da ti izbriše kontakte sa fona.
Ovo ti kažem zato što to nisam u praksi isprobao ;) ali ništa gore ne može da ti se desi :D

FistoKit
21-08-2008, 18:45
Uradi ovako. U tabu INFO kad otvoris svoj iPhone mozes pronaci opciju za sinhronizaciju kontakata. tu imas padajuci meni da izaberes vise adresa npr. Outlook, Windows book, google itd. Izaberi adresar koji je potpuno prazan Ako u windows adresaru nemas unesen nijedan kontakt onda izabere njega. U istom tabu na dnu njega mozes da pronadjes odeljak Advanced - Replace information on this iphone cekiraj opciju - Contacts i potvrdi sinhronizaciju. iTunes ce izbrisati sve kontakte u iPhonu tvom i zameniti ih sa onim iz windows adresara, buduci da je windows adresar prazan, samim tim ce i iPhone biti prazan i slobodno mozes da prebacis sad kontakte sa sim kartice. U prilogu su slikovita uputstva

bluediangelo
22-08-2008, 03:03
Hvala najlepse... :)

mikism
31-08-2009, 14:34
ubacio sam kontakte sa sim-a,to mi je nekako najsigurnije i cuvati u google,ali zasto mi ne prepoznaje kontakte koji nemaju +381,nego samo izbacuje broj,jel ima resenje za to ili moram sve da prepravljam polako

shone83
31-08-2009, 15:50
Instaliraj CallerID and PhoneFormat Fix 1.0 for OS 3.0 - iSpazio source

erol029
02-09-2009, 22:48
Instaliraj CallerID and PhoneFormat Fix 1.0 for OS 3.0 - iSpazio source

e sad jedno pitanjce....kako sinhronizovati kontakte koje sam kasnije ubacio,znaci koje sam dodao u postojece kontakte?nadam se da me razumete,hvala unapred

BaneK
02-09-2009, 23:21
Ako mislis na one koje si dadao u iphone sinhronizuj ih preko itunes-a i on ce ih dodati postojecim koje si ubacio sa prvom sinhronizacijom itunes-iphone!Mada nebi bilo lose da napravis neki beckup svih kontakta za ubuduce cisto da imas...evo pogledaj ovde...

http://www.isrbija.net/showthread.php?t=2862