PDA

View Full Version : Formatiranje racunara pomoc



groznim84
02-11-2009, 21:52
Mozda ima vec ova tema negde na forumu ali je nisam nasao pa zato otvaram novu
moram da formatiram racunar naravno obrisace mi se i itunes, zanima me sta ce se desiti kad snimim opet itunes i povezem iphone da li ce mi obrisati poruke,kontakte za aplikacije, muziku i slike mi nije frka ali me zanima da li ce mi obrisati kontakte i poruke to mi je najvaznije.hvala unapred

shO
02-11-2009, 21:54
Da, obrisace ti sve. Ima neka fora da se to sve snimi, znaci gde ti se sada nalazi folder od iTunes-a i u My Documents-u.. sve to lepo sacuvas, i nakon instalaicje ponovo sve vratis gde je bilo, i onda valjda nebi trebao da imas problema!

BaneK
02-11-2009, 22:03
Poruke ti nece obrisati a kontakte??? Dobro bi bilo barem ja to koristom da iz App Store skines ZybSync app je free napravis svoj account sinkujes kontakte i bole te brige da li ce iTunes da ih pobrise mada ja mislim da nece, ne secam se jer mi nije bitno od kad koristim ovu aplikaciju sve odradim preko nje! Inace dobra je kad restorujes iPhone ponovo je ubacis i on sa neta svuce kontakte!
Sto se tice slika i njih mozes da sacuvas, kad ti novi win prepozna iphone i ubaci neophodne drivere idi u My Computer i poslednji u nizu ce ti se pojaviti iphone kao digital camera, dupli click copy/paste slike negde na hard i to je to.
Za muziku ne znam jbg ne slusam je preko iphona!

zixY
02-11-2009, 22:07
Okay, So... ZybSync ne radi za nove korisnike, navodno prebacuju bazu podataka na novi servis koji ce se zvati Vodafone 360, pa dokle to ne srede nece moci novi korisnici da s registruju... Mogao bi da koristis Gmail za Sync ili Yahoo Contacts ako imas nesto od toga :)Back Up lepo mozes narezati na nekoliko DVD-a ili DVD ne znam koliko imas "materijala" u iTunes...

groznim84
02-11-2009, 22:10
sto se tice back up to sam uradio ali ne znam gde ga je snimio i kako to da narezem i posle da ubacim ako back up sacuva sve to bi mi bilo najlakse da uradim.

zixY
02-11-2009, 22:18
http://support.apple.com/kb/HT1382Ovde imas detaljno uputstvo kako da direktno iz iTunes narezes Back Up na DVD, posle kada formatiras sve i ubacis ponovo iTunes stavis taj DVD u PC i on sam prepozna, ti ides Back Up i cekas da prebaci i sve je kao pre... :)

Klikni hvala, ako je ovo pomoglo naravno :)

groznim84
02-11-2009, 22:27
hvala ok probacu sutra javljam kako je proslo. :)

mikenzi
02-11-2009, 22:40
Ja kopiram ceo direktorijum iz My Documents/My Music/iTunes na drugu particiju i posle sve to vratim i sve je tu. Mrzi me da pravim ponovo direktorijume u iTunesu i da ubacujem muziku. Ovako odradim copy/paste varijantu i kad pokrenem iTunes prvi put sve je tu odmah...

zixY
02-11-2009, 22:55
Meni jednom nije uspela ta varijanta, pa sam se odlucio nesto vise "sluzbeno", bolje je narezati na DVD i uvek to imati, mada sve je stvar izbora, ja vise tako ne rizikujem da gubim podatke :D