PDA

View Full Version : Office 2010 problem sa štampanjem



PublicEnemy
13-02-2014, 11:37
Dakle imam nekoliko problema koji se nadovezuju jedan na drugi a sve u svrhu brzeg štampanja dokumenata. Naime cilj je da iz jednog foldera pustim na štampu sva .docx dokumenta. Ovo je jako prosto uraditi u Word 2007 medjutim Word 2010 ima jako glup problem a to je da se dokumenta u folderu stampaju prioritetno po velicini fajla a ne po nazivu tj. rasporedu u folderu. E sada, neko ce reci problem je sa windowsom a ne sa wordom, medjutim zasto onda sve savrseno funkcionise na 2007 ?

Posto sam odustao od trazenja resenja pokusao sam da zaobidjem ovaj problem tako sto sam prebaciti folder na drugi komp koji ima 2007 na sebi i taman kada sam mislio da sam sve odradio eto novog problem, dokument izradjen u 2010 ne otvara se isto u 2007, reci spojene sve van formata...

Pretrazio sam ceo internet uzduz i popreko i nasao sam samo 1 softver koji konkretno stampa ceo folder od jednom "batch&print" kosta $70...

Sve u svemu gore da ne moze gore biti i sadami je jasno zbog cega toliko pljuju kompatibilnost cele MS palete proizvoda.

Svaka ideja moze da pomogne...

ervin.p
13-02-2014, 12:27
U Officeu 2010 su uradjeni prekidi, odnosno prioritetna stampanja, office salje threade na CPU kako on to odluci koji ce fajl stampati, to je ono sto ja znam kao programer, e sad ne mora zanciti da je to sto ja govorim