PDA

View Full Version : iPad Mini - wifi?



milan64586
09-02-2014, 13:10
Jedna stvar mi nije jasna. Da li iPad, iskljucuje wifi kada ode na sleep mode? Pretpostavljam da da, kao i iPhone. E sada, posto imam Mini wifi only, posle odredjenog vremena, tacnije kada ode na sleep mode, gubi se sa skype-a. To je valjda normalno. Medjutim, nisam bas 100% siguran da li to radi spontano, ili ga neko od ukucana cacka (oni kazu da ga ne diraju), uglavnom, desava mi da mi na desktopu, iskacu notifikacije da je taj skype nalog sa iPad-a online. E sad, ako je tacno da ga niko nije cackao, kako je to moguce? Druga stvar. Zanima me prvo da li je normalno da iPad iskljucuje wifi, posto mu je to jedina konekcija, kada ode na sleep? Da li se to nekako preko podesavanja moze spreciti? I ako moze, da li je dobro po sam uredjaj da bude 24/7 povezan an wifi? Dalje, ako se ovo da se iz cista mira povremeno pojavi online na skype-u (moram to jos da proverim), kako je to moguce?

matrix
09-02-2014, 13:14
nije moguce. uvek je na konekciji. i to nije strasno sto je na wifi jel tu jako malo struje vuce. ista prica vazi i za iPhone.imali smo davno bas tu diskusiju...provereno je konektovan i ako ti nema onog znaka za wifi kad ga otkljucas neposredno.ja kuci drzim off cellular data non stop i stizu mi notifikacije samo dok sam na wifi.kad izadjem upalim sve normalno.

milan64586
09-02-2014, 13:16
Zasto onda ovaj moj nestaje sa skype-a posle nekog vremena, a ne javlja se ni na viber, dok ga ne otvorim, uhvati wifi i onda ispise da je propusten viber poziv? Skoro sam uzeo taj mini, nov, pa me strah da nije nesto neispravno.

matrix
09-02-2014, 13:21
ja bih ga odmah vratio da sam na tvom mestu. to mora da je nesto pokvareno.

:D
ne znam zasto ti je tako ali ako hoces da budes 100% siguran skini tweak insomnia ili 100 drugih koji rade istu stvar.
meni nije tako ali ajde.

damnjan
09-02-2014, 13:23
Mislim da problem nije u miniju, vec u skype-u, odnosno viber-u. Situacija u kojoj skype prikazuje da si na nekom uredjaju online (a izlogovao si se) ili prikazuje da si offline (a nisi se izlogovao) su, nazalost, ceste. Sto se tice viber-a, takodje, situacija kada te neko zove, njemu daje signal da zvoni, tebi se nista ne pojavljuje, a posle samo dobijes notifikaciju o propustenom pozivu - takodje (nazalost) - cesta pojava.

Dokaz da ipad ostaje na WiFi cak iako ode u "sleep" je taj, da ako ti neko posalje imessage ili cak i viber message, poruka stigne normalno, odnosno, "probudi" uredjaj.
Ovo su, naravno, moja iskustva, ako neko ima drugacija, to je ok.

milan64586
09-02-2014, 15:38
E hvala ti. To je dobar predlog za "diferencijalnu dijagnozu". Probao sam sada i stize imessage odmah, a i Facetime, kada je na sleep-u tako da je valjda sve ok.

jav74
25-07-2015, 22:18
Nestao mi wifi na ipad miniju...gasim,palim,nema?'svi uredjaji imaju full signal samo ipad nema.sta to moze biti?!


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
25-07-2015, 22:31
...uradi hard reset a ako to ne pomaze, restore pa vidi...

...koliko shvatam, nije sivo i mozes da ga iskljucujes i ukljucujes...

jav74
25-07-2015, 22:38
Uradila sam hard reset...uradila reset networks...ucita on sve mreze ali se ne konektuje.nikad mu se ovo nije desilo[emoji24][emoji29][emoji17][emoji22]


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
25-07-2015, 22:41
...probj i da ugasis pa upalis ruter...

jav74
25-07-2015, 23:12
Uspjelo je!!!http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/25/5a3c76908d4fc1168b99c091d316811c.jpg