PDA

View Full Version : Iphone 5s swipe to unlock cudno reguje na punjacu



Michael Jordan
08-02-2014, 16:02
Cesto mi se desi dok je iphone na punjacu da swipe slabo reaguje. Cim izvadim punjac sve bude ok. Slicno mi se desavalo i na 4s ios 7.0.4. Mozda ima veze sa punjacem. Kabl mi je original ali adapter nije. Da li se i Vama nesto slicno desava? 5s ios 7.0.4

nenad87
08-02-2014, 16:21
Punjac ti je los. Savetujem da odmah prestanes da ga koristis.

Michael Jordan
08-02-2014, 16:24
Mislis da moze naskoditi telefonu?

skiper
08-02-2014, 16:25
Los punjac moze ubiti bateriju.

Michael Jordan
08-02-2014, 16:36
Ufffff, dakle, proguglah malo u vezi sa ovim i na MACRUMORS forumu nađoh objašnjenje da ovo nije nikakav problem ni sa punjačem niti sa telefonom, već da touch screen ume da pobrljavi kad dođe do mešanja električnih impulsa koje prima sa punjača s jedne strane i prsta s druge. Rešenje je jednostavno - ako želite da koristite telefon dok je prikačen na punjač, dovoljno je samo da prstom druge ruke dodirujete metalni deo maske i problem rešen (tako telefon dobija "uzemljenje"). Provereno radi !! Ja na ovom mom imam hard case, tako da je obložen plastikom sa bočnih strana i koristeći ga jednom rukom ne postoji šansa da ruka dođe u dodir sa metalnim okvirom, te sam sve do sad imao problem sa touch screenom.


Don't do anything stupid or buy new chargers. It's a limitation of the capacitative touchscreen. The screen recognizes electrical signals from your fingers but when charging, it wobbles when touched because it is confused with electrical fields of your fingers and the charger.

Solution? Easy.

When you want to use the iPhone when charged, unground it by touching the metal bezel with your other hand.
IZVOR: forums.macrumors.com

http://www.isrbija.net/showthread.php/12284-Punjac-veoma-vazno!!!

skiper
08-02-2014, 16:38
Eto, da si prvo proguglao malo ne bi morao da otvaras temu.

Michael Jordan
08-02-2014, 16:42
Da ali podeljena su misljenja...

bbrks
08-02-2014, 16:46
Dobro, lepo, progooglao si malo......i ajde sad nam reci, kakav si odgovor ocekivao?

Michael Jordan
10-02-2014, 14:59
Evo kupio sam danas u Istyle originalni Apple adapter. Interesantno je da i moj stari a i ovaj originalni paravi firma FLEXTRONICS. Naravno na originalnom pise Designed by Apple in California Model A1400, sto na starom naravno ne pise. Veceras punim iphone pa cu videti hoce li me opet zezati swipe.

http://awax3.pl/data/gfx/pictures/large/8/6/1368_2.jpg

NAPUNIO TEL-SVE OK..SWIPE RADI OK...ZNACI BILO JE DO PUNJACA:)

Igor88bg
10-02-2014, 22:13
Hvala bogu pa imam gomila apple punjaca :-D Zato se nisam ni susretao sa ovim :-D Ali da nisam video rekao bih da nema sanse da je do punjaca :-D

Michael Jordan
11-02-2014, 01:03
Od ios-a 7 pa na dalje kao da tel prepoznaje da li je punjac, kabl, adapter original ili ne...Citao sam da su ljudi imali problema da nisu mogli puniti tel ako nije sve original...meni samo adapter nije bio original apple i jos sam na iphone 4s kojeg sam imao primetio slicne probleme od kako sam ga update-ovao na ios 7...pre toga nije bilo problema...e kada je pocelo da se desava i na 5s reko dosta je bilo i zato sam kupio originalni adapter...


http://www.phonearena.com/news/Apple-blocks-unauthorized-Lightning-cables-with-iOS-7_id47612