PDA

View Full Version : Problem sa "permission"



Maradona
26-01-2014, 11:02
Imam dva problema vezana za "permission,i oba su vezana,hteo sam da setujem pass za folder,ispratim redosled i sad,odaberem folder,.podesim onaj deo oko enkripcije,i sledece je save i posle toga me baca na setovanje pass,medjutim tu mi puca posao,kaze da nemam permission za taj posao,.a onda,.kad sam hteo da obrisem folder sa desktopa,ista prica,.nemam permission da odradim slanje u trash,.folder normalno funckionise,radi copy paste i sve ostalo,..al nema brisanja,i slicno,..pogledao sam u Info,.nije locked" i slicno,..,nemam dugogodisnje iskustvo,pa mi nedostaje logike gde da pogledam,odnosno sta uraditi.

giannsi
26-01-2014, 17:28
Da li si pokusao da restartujes mac, mozda ti onda dozvoli da obrises folder?

Maradona
26-01-2014, 20:15
odradio,..sve isto,..al me cudi,i kod postavljana pass za folder,..isto ima veze sa dozvolom,..taj deo mi kod meka nije bas najjasniji,..:( a sve se vrti oko iste stvari.

petarpetrovic
27-01-2014, 06:03
Nisam siguran da znam u čemu je problem, ali probaj ovo:

Disk Utility -> Macintosh HD (ili kako ti se već zove particija, ovo je default naziv) -> Repair Disk Permissions i sačekaš par minuta da odradi posao.

To mi je rešilo problem u par situacija sa fajlovima, možda će i tebi.

Maradona
27-01-2014, 09:03
odradio isto to,.,evo ponovio i jutros,.jednostavno nece da obrise,sad vise ni ne izbacuje prozor da nemam Permissions,jednostavno nista.

petarpetrovic
27-01-2014, 09:05
A da probaš iz Terminala da obrišeš folder? Naravno, koristiš 'sudo', ne verujem da će moći bez njega...

Maradona
27-01-2014, 09:52
odradio isto to,.,evo ponovio i jutros,.jednostavno nece da obrise,sad vise ni ne izbacuje prozor da nemam Permissions,jednostavno nista.

Nisam bas za "sistemski" deo siguran jos uvek,..ako moze navodjenje,mada ne bi bilo lose da resimo taj fazon za permission,..jer verovatno ce nekad opet da pita

Problem je bio ,otkrio sam,zakljucan je bio desktop ,..folderi su ok,..i sasvim slucajno sam otkrio,cim sam odkljucao desktop,..sasvim normalno obrisan folder,..,vredelo truda,..hvala svima.

Byakuya
27-01-2014, 14:16
Nemoj pisati post za postom nego koristi dugme EDIT!

@mgarc@
29-01-2014, 19:41
Imao sam slican problem nedavno,probaj sa CleanMyMac 2,(Eraser)kod mene odradio posao bez problema.
poz