PDA

View Full Version : Problem sa aktivacijom



djuka90
25-01-2014, 10:25
Pozdrav. Imam iphone 4s koji je zakljucan na att mrezu ja mislim i sad bi trebao da se otkljuca preko sam aplikacije iz cydije, nista nisam uspeo da uradim pa sam odradio restore preko itunes-a i softver je opet 7.0.4 ali sad ne mogu da dodjem do home screena jer trazi aktivaciju i pise na kraju odnesite u apple servis... Da li neko zna sta da radim? Hvala unapred


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
25-01-2014, 10:31
Pa sad si ga zakucao do kraja, drugari sa 4s ce ti biti od vece pomoci.....ja bi ti preporucio da ga otkljucas fabricki, tj. preko IMEI broja, jednostavno da bude sim free forever. Za AT&T je oko 70 - 80 evrica. Ako neces, onda ide nexi X ili R sim, ali javice se vec neko da ti kaze.

SAM ne radi vec dugo, osim ako ne mislis na ono, da imas sacuvan SAM ticket

djuka90
25-01-2014, 10:35
Valjda ce moci preko x ili r sima. Nemam sad para za otkljucavanje...mada je jedan drugar pre mene probao sa x sim i nije htelo...


Sent from my iPhone using Tapatalk

zabrljanje
25-01-2014, 12:17
To je nemoguce...imas temu u 4S sekciji sa pitanjima i problemima za iO 7 za x i r sim kartice pa procitaj...
http://www.isrbija.net/showpost.php?p=442158

Druga stvar je ako pricas da te muci Find my iPhone...u toj varijanti nema i nadamo se da nece biti resenja za ukradene telefone...

jb007
25-01-2014, 12:17
Moze sa X-Sim,ali gledaj da je sto novija verzija 4.19, 4.20..
Srecno!:)

djuka90
25-01-2014, 13:22
Hvala.. Probacu


Nema problema sa find my iphone..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Boletinho
27-01-2014, 01:43
WmEAo7mMl7U

djuka90
27-01-2014, 19:27
Uspeo sam da ga aktiviram, radi sve samo je jos problem da namestim mrezu. Nece preko x sima , ali video sam na netu da postoji to SAM otkljucavanje preko cydije, da li neko zna kako to ide... Inace telefon je 4s att mreza amerika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
27-01-2014, 19:34
@Bole, slicna fora postoji i za IOS 5 i 6. To je samo bypass na home screen bez upotrebne vrednosti :)

@Djuka, SAM otkljucavanje je davna proslost.....zaboravi

djuka90
28-01-2014, 21:23
Ok. Znaci samo x sim moze da pomogne?


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
28-01-2014, 21:42
x ili r, ne znam tacno, ali na netu imas dosta o tome, ili se raspitaj recimo kod iSrbije u Kosovskoj 28, Beograd. Oni sigurno prodaju.

java
30-01-2014, 21:48
Trebalo bi da moze i r sim i x sim, pregledaj koje su im prednosti i nedostaci, vidi cijenu i pogledaj koji mozes naci. Trazi samo sto noviji zbog update-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk

leja
30-01-2014, 22:43
Izvinjavam se ako pitanje postavljam na pogresnom mjestu, ne snalazim se najbolje sa Tapatalk, ako neko ima ideju kako da rijesim problem bila bih veoma zahvalna.

Elem muz je kupio iPhone zakljucan na neku Bugarsku mrezu, koji mu je u Srbiji najnormalnije radio preko x-sima. Medjutim u Crnogorskom Telenoru ne nalazi mrezu. Nece cak ni preko mog x-sima koji odlicno radi na mom telefonu. U cemu moze biti problem?
Nema sta nismo probali - njegov xsim+njegov sim, njegov x-sim + moj sim i sve to i sa mojim xsimom i nece pa nece. S mojim xsimom se pojavi signal, ali ne prepoznaje koja je mreza, a s njegovim ni signal ne nalazi.
Kad vratimo sim srbijanskog telenora - radi najnormalnije. Kod mene sve radi, tako da nije do mreze. Ima li iko ideju??



Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
30-01-2014, 23:10
Jeste probali da manuelno odaberete mrezu?

Boletinho
30-01-2014, 23:16
A da li ste probali drugu sim crnogorske mreze ili vam u romingu ne nalazi mrezu?

Cesto bude do sima,pogotovo ako je rezan ili ima stari chip

leja
30-01-2014, 23:33
Hvala na brzim odgovorima, izgleda da je upravo to bio problem. Suprug ima stari, a ja novi cip, moj sim nije naknadno rezan vec je kupljen kao mikrosim, pa nas je zbunjivalo upravo to sto ni s mojim simom ne radi.
Medjutim (iz krajnjeg ocaja) smo se dosjetili da probamo neki treci sim koji je proradio, tako da se nadamo da ce sve biti ok kad sutra u telenoru zamijenimo sim. I dalje nas zbunjuje to sto moj sim kod mene radi, kod njega ne radi, ali bitno je da radi ovaj treci (takodjer CG telenor) tako da je valjda ipak do rezanja. Hvala jos jednom!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

zlatkokrunic
28-02-2014, 14:22
cao drugari, ako nije problem ja bih ovde pitao sledece:
Imam iphone 4S, zakljucan na svedsku telia mrezu i pokusavam da ga otkljucam x sim karticom. Medjutim, izbacuje mi sledecu poruku:

Replacement Needed
This iphone is not able to complete the activation process and needs to be replaced. Please visit your nearest Apple store or Authorized service provider for more information.

Da li je neko imao iskustvo sa ovom porukom i da li zna sta to znaci?

zabrljanje
28-02-2014, 14:58
...ili si uneo pogresan IMSI ili x-sim ne radi kako treba...

rikee
28-02-2014, 15:53
Proveri sa itools koja ti je verzija modema, basebanda. Vrlo verovatno mrtav telefon

Pavle
28-02-2014, 16:24
Uradi hard reset, i pokusaj vise puta.... Tako je i meni bilo jednom na drugovom telefonu