PDA

View Full Version : Zvučnici



Marko
17-01-2014, 16:23
Da skratim upravo ispisah celu pricu i gledam nema svrhe pisati toliko nece niko procitati i obrisah :D

Pitanje je sledeće ko šta ima od audio sistema kući i kako je zadovoljan istim... Jer planiram da svoje logitech z 5500 menjam za neke dve lepe trosistemske kutije.

E sad ono sto je meni bitno, savrseno cisti jasni visoki i srednji tonovi i bas koji ce biti dubok precizan...

Ovi logitech su sve suprotno od onoga sto trazim, skretnicu za satelite kao i da nemaju, sateliti imaju prejake visoke tonove srednji se mesaju sa niskim i jednostavno to nije to... bas zvoni nema nikakvu preciznost ili kako to vec da nazovem...


Za zvucnike planiram da dam do nekih 300e i polovni dolaze u obzir... a zbog mesta gde bi se trenutno slusali bilo bi idealno kada bi to bile one visoke kutije... Pa ako neko ima neki predlog ili savet nek se javi :)

chunga
17-01-2014, 16:43
Logitech Z5500 jako lepo zna da zvuci ako se lepo i podesi. Bitno je da imas dobru zvucnu karticu da bi oni dosli do izrazaja, sa integrisanim zvucnim kartama nije to to.
To sam se i sam uverio na mojim Altec ATP 3 kao i na Genius 5.1. Razlika u zvuku je nebo i zemlja. :vb_kez:

Pre nego sto se bacis u trosenje HI-FI opreme, sto nije ni malo jeftin sport... :) Koju zvucnu karticu imas? :)

Marko
17-01-2014, 17:06
Podesavam ih vec 4 godine i nikako da ih podesim, sad sam sklonio zadnje i centralni zvucnik i zvuci bolje nego kad svi sviraju :s

Ne znam kolko zvucna kartica moze da utice na zvuk... nemam nijednu takodje i brat nema nijednu imamo istu plocu a njegovi labtec apx-4620 zvuce kao da su izmislili muziku za ovo moje ****** od 500e cak imam osecaj da je zvuk mnogo bolji i na starom lg kucnom bioskopu koji ne kosta ni 50e :D

chunga
17-01-2014, 17:29
Ocigledno negde gresis pa zato nije to to.
Kazem ti da je razlika primetna i to bas bas sa zvucnom kartom. Ali naravno da stavis neku dobru, a ne neku jeftinu od 15€, 20€.
Imam kuci Xonar DX i svako ko dodje kod mene odusevi se kako se cuje zvuk. A kad im kazem da imam Genius 5.1 i da oni tako zvuce niko ne veruje dok im ne pokazem woofer. :D Takodje kad prikopcam ATP 3 svaki put me iznenade malisani sa zvukom, pogotovo na zvucnoj. Ja sam moje zvucinke raspodelio po sobi ceo krug i lepo ih ususkao i sakrio, tako da gde god da sednes cujes pun zvuk. Tako bi i ti trebao da odradis, a woofer da sakrijes u neki cosak ili rupu.
Moja preporuka ti je da uzmes neku dobru Xonar zvucnu kartu i videces razliku i sam. ;)

Marko
17-01-2014, 17:40
Videcemo da uzmem od nekoga zvucnu kartu pa da probam sa njom mada sumnjam da ce biti neke razlike. I sto se tice rasporeda on nije toliko bitan evo ovaj lg kucni bioskop levi-desni i centralni su iznad tv-a vufer i ovi zvucnici sto idu iza su na ormanu iza tv-a... I zvuk je skoro pa isti po celom stanu a u toj sobi i da ne pricam... A logitech kod mene pomeris se pola metra u neku stranu kao da si stao iza ne znam ni ja cega zvuk nema veze sa zvukom koji je bio...

bbrks
17-01-2014, 18:45
Za zvucnike planiram da dam do nekih 300e i polovni dolaze u obzir... a zbog mesta gde bi se trenutno slusali bilo bi idealno kada bi to bile one visoke kutije... Pa ako neko ima neki predlog ili savet nek se javi :)

Imam samo jedno kratko pitanje, a cime mislis da teras te visoke kutije?

Marko
17-01-2014, 19:04
Neko stereo pojačalo tako da bi onda to bilo ~300e + pojačalo što mi je i dalje prihvatljivo

bbrks
17-01-2014, 19:06
Ok, a kako ces to pojacalo da povezes sa izvorom zvuka, pretpostavljam da je u tvom slucaju to komp, tj. zvucna karta?

Marko
17-01-2014, 19:14
Pa da... trenutno i u nekoj bliskoj buducnosti bi bili povezani samo sa racunarom. Tako da ce izvor zvuka biti pc, zar ne moze samo kablic iz izlaza na pc-u u ulaz na pojacalu?

chunga
17-01-2014, 19:24
Svejedno ako mislis i HI-FI da prikopcas na komp kao sto mislis i za njega ti treba zvucna kartica da bi iole malo kvalitetan zvuk imao. To znam iz iskustva jer sam se pre lozio na HI-Fi i imao pojacalo i dva zvucnika i stalno nesto menjao itd. Onda mi pukao film uzeo 5.1 i za sad stagniram. :vb_kez:

Ali opet ti kazem ako budes pozajmljivao od nekog zvucnu kartu nemoj da pozajmljujes neke jeftine jer neces osetiti neku razliku. I gledaj samo da bude Asus Xonar zvucne karte. ;) To ti govorim da ne bi bzvz pukao pare za HI-FI, kad imas stvarno dobre zvucnike.
Ti Logitech Z5500 su zaista odlicni zvucnici i odlicno mogu se cuju. Imao sam prilike da ih slusam i stvarno gruvaju za sve pare. :D Oduvek sam hteo da ih imam, ali me sve nesto drugo skrene od njih.

bbrks
17-01-2014, 19:26
Pa da... trenutno i u nekoj bliskoj buducnosti bi bili povezani samo sa racunarom. Tako da ce izvor zvuka biti pc, zar ne moze samo kablic iz izlaza na pc-u u ulaz na pojacalu?

A da li tvoja zvucna karta ima analogni stereo izlaz?

Marko
17-01-2014, 20:15
Imam 3.5mm izlaz a ima onih kablova 3.5mm >> rca ako na to mislis?

bbrks
17-01-2014, 20:18
joj, sta da ti kazem, vrlo nesretna kombinacija, ali ok, ako ne moze drugacije.....samo na tom kablu ces da izgubis pola "dobrog" zvuka.
Razmisljaj malo o ovome u buducnosti, ako se naravno stvore uslovi


http://www.audioadvisor.com/Pro-Ject-USB-Box-S-Digital-to-Analog-Converter/productinfo/PRUBS/#.Utllxfs1hdg

Marko
17-01-2014, 20:30
E sad mi nista nije jasno tek... Jedan kaze da uzmem zvucnu kartu, ok dam 150e kupim zvucnu i zvucnike povezem preko 3.5mm dzeka jer je takav na zvucnicima i dobijem bolji zvuk a drugi kaze da je 3.5mm nesrecna kombinacija :)

Sad gledam i za karticu pise:

This motherboard provides convenient connectivity to external home theater audio systems via coaxial and optical S/PDIF-out (SONY-PHILIPS Digital Interface) jacks. It allows to transfer digital audio without converting to analog format and keeps the best signal quality.
Da li to znaci da ove postojece zvucnike mogu da povezem i preko optickog kabla posto ima ulaz za isti? I onda necu gubiti na kvalitetu?

bbrks
17-01-2014, 20:41
Pa mozes ali samo pod uslovom da pojacalo ima digitalni ulaz, ili da imas onu kutijicu gore sa linka, koja ima digitalni ulaz, pa iz nje RCA u pojacalo, koje nema digitalni ulaz. U svakom slucaju, prica se vec krece u pravcu 500 do 600 evra.....ako si shvatio sta pokusavam da kazem.......bez ozbiljnijih novaca, nema dobrog zvuka. Tako da ako nisi spreman da ulazis u to vrzino kolo, nemoj ni da pokusavas. Ovo ti je kranje dobronameran savet.

BiTrAtE
17-01-2014, 20:52
Videcemo da uzmem od nekoga zvucnu kartu pa da probam sa njom mada sumnjam da ce biti neke razlike.
Lol, pa ne da ce biti razlike nego, sa i bez zvucne je nebo i zemlja! Ne samo za ovaj sistem (koji posjedujem) nego za bilo koji drugi. Spajati zvucnike sa integrisanom zvucnom je horor :D I ne mogu da vjerujem da ti za 4 god vec to nije neko rekao :)



Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Marko
18-01-2014, 00:21
Pa mozes ali samo pod uslovom da pojacalo ima digitalni ulaz, ili da imas onu kutijicu gore sa linka, koja ima digitalni ulaz, pa iz nje RCA u pojacalo, koje nema digitalni ulaz. U svakom slucaju, prica se vec krece u pravcu 500 do 600 evra.....ako si shvatio sta pokusavam da kazem.......bez ozbiljnijih novaca, nema dobrog zvuka. Tako da ako nisi spreman da ulazis u to vrzino kolo, nemoj ni da pokusavas. Ovo ti je kranje dobronameran savet.
Pa ovi 5.1 imaju ulaz za optički i koaksialni kabl:
http://obrazki.elektroda.pl/1269348000_1383837575.jpg

E sad da nebi kupovao bezveze optički kabl jel i dalje smatram da to neće uticati na kvalitet zvuka :) gledam da povežem preko ovog koaksialnog... to je običan rca priključak može bilo koji AV kabl? ne treba ništa posebno? i kolko sam ja shvatio i optički i koaksialni su digitalni i oba bi trebalo da "zvuče" isto tj. da ne kvare zvuk?

bbrks
18-01-2014, 10:50
Ne razumem, ok imaju, ali sta ces sa njima? Svejedno, ja smatram da nema razlike izmedju koaxialnog i optickog digitalnog kabla. Jedan RCA moze da ti posluzi kao koaxialni. Medjutim, pogledaj ove linkove, necu da te plasim, ali cisto da znas da ima i ovakvih:


http://www.audioadvisor.com/Kimber-Kable-AGDL-Silver-Digital-Coaxial-Cable/productinfo/KKAG/#.Uto-Yvs1hdg

A da vidis dokle to ludilo ide, baci pogled na ovaj cenovnik :vb_kez:


http://www.thecableco.com/Catalog/Cables

Marko
18-01-2014, 12:25
Pa ako na ploči imam izlaz koji je već savršenog kvaliteta a zvučnici imaju ulaz na isti povežem tako i ne treba mi dodatna zvučna kartica? Po mojoj nekoj logici ako računar "pravi" digitalni zvuk i isporučujega na digitalne izlaze na ploči nema logike da taj isti zvuk ploča isporuči zvučnoj kartici i da se tada bolje čuje?

E sad malopre ja povezah preko koaksialnog kabla... i jedino što primećujem kao razliku je da sam izgubio ekvilajzer u default oplikaciji koja ide uz drajvere za zvučnu kartu i nešto tiši zvuk... Tako da i dalje stojim iza onoga da su zvučnici ***** iako ih svi hvale :)

A što se tiče tih kablova od po 500e+ to je već predaleko i siguran sam da će se vše dobiti promenom kondenzatora u pojačalu nego zamenom kabla od 20e nekim od 500e ali opet to je neka druga tema...

bbrks
18-01-2014, 12:29
Bas tako, cela ta prica je ozbiljno ludilo, ali ja pokusavam da ti kazem da na tom nivou, gde se ti sada nalazis, sta god da uradis, bez ozbiljnijeg ulaganja u HW, tesko da ces bilo sta postici.

k1ngst0ne
18-01-2014, 12:34
Marko druze da te pitam , a sta ce ti to sve ? xD
Da slusas muziku i da uzivas :D to valjda mozes i sa onim 2+1 :D
Ali svaka ti cast vidim da se dosta razumes sto se tice toga :)

chunga
18-01-2014, 12:48
^
+1 :D

Ne znam zasto sve teras po nekom svom, a vidis sta smo ti svi lepo rekli. Ti se i dalje zaludjujes da je integrisana zvucna koja imas top i da ti ne treba bolje kad prikopcas preko koaksijalnig ili optickog kabla, a da je u stvari do zvucnika i da si zvucnici krs nevidjeni. Lepo rece @k1nst0ne da vidi da se bas dosta razumes. Zato radi sta ti je volja. ;)

Marko
18-01-2014, 13:41
Ne znam onda sam ja umislio da se to loše čuje...

Mada kad pogledam i specifikacije onda se razočaram i vraćan na to da nisam umislio :D
33 Hz - 20 kHz
93.5 dB

I preko ovih pomešanih srednjih i visokih tonova bi nekako i prešo, sa ekvilajzerom bi se nekako dovelo u red ali bas i njegova preciznost ne može da se dovede u red nikako :)

A najgore od svega što kad sam ih kupovao pre tih 3-4godine prvo sam bio do skymusic-a gde su mi povezali neke 12" koje su mi zapale za oko i to na neko njihovo predpostavljam najbolje pojačalo da bi izvukli najbolje iz zvučnikakako bi ih prodali i ni oni mi nisu zvučali kako ja oću :S

Lazar
18-01-2014, 16:27
uzmes jedan dvd player jedno polovno dobro pojacalo i neke polovne dobre zvucnike. za sve to kesnes jedno 500 evra i onda ces mozda da imas "dobar" zvuk. za 300 evra neces nista da napravis ;) mislim mozda hcoes ali onda se tvoj dobar zvuk i nas razlikuje :D kad pustis youtube ili vecinu mp3 fajlova odmah si ubio kvalitet ;) zato moj predlog ti je da probas malo audio diskove da vidis kakva je razlika :)

lepo ti rekose ljudi. sakupi vise pare pa ulozi lepo ili ostani na tome na cemu si sad ;)

Marko
18-01-2014, 17:50
^^ rekoh već, 300e za zvučnike stim što je bilo sa ~ znači nije striktno 300e i takođe rekoh +pojačalo...

I kažeš DVD player, a kako će isti isporučiti kvalitetan signal pojačalu ako isti košta ~70e?

Lazar
18-01-2014, 18:20
nadji neki model koji ima kvalitetniji audio... ja imam neki stariji sony koji je bio bas za zvuk hvaljen. Meni zvuk sa bilo kog racunara nikako nemoze da pridje njemu... to je samo moje iskustvo...

prva prednost istog je sto ces na njemu da pustas audio diskove a na racunaru mp3 ;)

votdfak
18-01-2014, 19:22
Realno, kao sto su neki drugari rekli, najvise ti se isplati da ulozis u neku kvalitetniju audio kartu, Asus, M-Audio, i zadrzis Logitech zvucnike.

Medjutim, ako vec zelis da se igras, onda preporucujem nesto tipa PC > DAC > HiFI amp/receiver > Stereo zvucnici. DAC mozes da porucis preko ebay-a, ima ih raznih, od 50$ do koliko god hoces. Pojacalo i zvucnike mozes da nadjes preko oglasa, ne moras da kupujes novo.

Uglavnom, opsirna prica, i kao i svaki hobi, jako skupa. Ja muziku slusam u pokretu, tako da ulazem u kvalitetne slusalice.

Marko
19-01-2014, 01:06
Dolazimo na isto... ti ulažeš u kvalitetne slušalice a slušaš ih na nekvalitetnom uređaju :)

A i to sa zvučnom kartom *****a kao opcija sobzirom sam danas zvučnke povezao preko koaksialnog kabla dakle nema gubitka u kvalitetu.

U svakom slučaju ne vredi raspravljati na tu temu kad niko da kaže žašto druga zvučna karta i navede?

Po mojoj teoriji: zvučna karta bila integrisana ili ne dobija informaciju od HDD-a, CD-a, USB-a ili čega god... i tu informaciju u slučaju da se koristi analogna veza (valjda se tako kaže) prerađuje i šalje preko činčeva ili 3.5mm dalje (zvučniku u ovom slučaju tj. pojačalu) ali ako tu informaciju zvučna karta prenosi digitalnim putem gubitaka u kvalitetu nema baš kao što i piše u uputstvu koje sam citirao tako da ne vidim zašto bi kupovao drugu karticu ako koristim digitalnu vezu?

.stefan
19-01-2014, 04:55
Ne znam zasto si uopste otvarao temu i trazio pomoc kad ocigledno da teras svoju pricu

Kazu ti ljudi lepo da probas drugu zvucnu kartu i uverices se sam u razliku

Nosorog
19-01-2014, 06:19
Za 300e podjes fino u player, artist ili slicno... Cujes ESI near 8 i odlucis... Za te pare neces naci nista priblizno...

votdfak
19-01-2014, 08:48
Dolazimo na isto... ti ulažeš u kvalitetne slušalice a slušaš ih na ne kvalitetnom uređaju :)

A i to sa zvučnom kartom *****a kao opcija sobzirom sam danas zvučnke povezao preko koaksialnog kabla dakle nema gubitka u kvalitetu.

U svakom slučaju ne vredi raspravljati na tu temu kad niko da kaže žašto druga zvučna karta i navede?

Po mojoj teoriji: zvučna karta bila integrisana ili ne dobija informaciju od HDD-a, CD-a, USB-a ili čega god... i tu informaciju u slučaju da se koristi analogna veza (valjda se tako kaže) prerađuje i šalje preko činčeva ili 3.5mm dalje (zvučniku u ovom slučaju tj. pojačalu) ali ako tu informaciju zvučna karta prenosi digitalnim putem gubitaka u kvalitetu nema baš kao što i piše u uputstvu koje sam citirao tako da ne vidim zašto bi kupovao drugu karticu ako koristim digitalnu vezu?

Za ulozeno ja definitivno osecam razliku. Kombinacija koju koristim: FLAC/MP3 > iPhone5s/Colorfly C3 > Lightning to camera > JDS Labs C5D > Custom IEM Shure SE530. Sve zajedno to je nenormalno mnogo para za vecinu.

HiFi je mnogo skupa prica za nas sirotinju, zbog toga sam se odlucio za portable verziju.

Nekada davno sebi sam kupio Tannoy zvucnike, najjeftnije koje su imali. Nikada ih nisam upario sa pravim pojacalom, i pored toga su za svetlosnu godinu iznad bilo kog kompjuterskog seta. Btw, imam isti Logitech kao i ti.

Imas gomilu foruma na netu, naravno head-fi, imas i domace forume, hi-files npr. Obidji malo, citaj, a pre svega prosetaj do neke firme tipa 4audio, poslusaj...

chunga
19-01-2014, 14:00
Ne znam zasto si uopste otvarao temu i trazio pomoc kad ocigledno da teras svoju pricu

Kazu ti ljudi lepo da probas drugu zvucnu kartu i uverices se sam u razliku

+1
Jer ulaziti u dalju diskusiju je totalno bespotrebno...

bbrks
19-01-2014, 16:44
Dolazimo na isto... ti ulažeš u kvalitetne slušalice a slušaš ih na ne kvalitetnom uređaju :)

A i to sa zvučnom kartom *****a kao opcija sobzirom sam danas zvučnke povezao preko koaksialnog kabla dakle nema gubitka u kvalitetu.

U svakom slučaju ne vredi raspravljati na tu temu kad niko da kaže žašto druga zvučna karta i navede?

Po mojoj teoriji: zvučna karta bila integrisana ili ne dobija informaciju od HDD-a, CD-a, USB-a ili čega god... i tu informaciju u slučaju da se koristi analogna veza (valjda se tako kaže) prerađuje i šalje preko činčeva ili 3.5mm dalje (zvučniku u ovom slučaju tj. pojačalu) ali ako tu informaciju zvučna karta prenosi digitalnim putem gubitaka u kvalitetu nema baš kao što i piše u uputstvu koje sam citirao tako da ne vidim zašto bi kupovao drugu karticu ako koristim digitalnu vezu?

Ali ni priblizno ne shvatas koliko gresis u ovome sto si napisao......u svakom slucaju vidim da se trudis na naucis, polako, ne zuri, citaj , proucavaj......dacu ti samo dve teme........izvor zvuka i digitalno/analogna konverzija.

BiTrAtE
20-01-2014, 03:10
U pravu je sto se tice veze izmedju zvucnika i zvucne karte. Ako ih vezes optickim kablom (digitalno) dekoding ce raditi dekoder koji je integrisan u Z5500 sistemu i tada zvucna karta nema ama bas nikakvog uticaja. Veza preko 3.5mm bananica tj obicnim audio kablovima "upošljava" zvucnu karticu i tada je itekako bitno da bude zvucna sto kvalitetnija. Ja imam X-Fi Titanium Fatality Edition i zadovoljan sam.

E sad je glavno pitanje ko bolje radi posao, dekoder u Z5500 ili kvalitetna zvucna kartica? Misljenja su podijeljena a ja licno nisam imao priliku da uporedjujem, iskreno nesto me mrzjelo o tome radit :)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Nosorog
20-01-2014, 21:41
Lanac zvuka ti je onakav kakva ti je najlosija karika u lancu! Ne treba biti neki astrofizicar da bi se takve stvari primijetile :)

Dakle, utice jedna stvar na drugu tu uvjek, to je istina.... Ali s obzirom da ne pravis nikakav svemirski brod enterprize vec predpostsvljam da zelis da uzivas u zvuku, prvenstveno radi slusanja muzike idi prvo na zvucnike jer oni prave vecu razliku u ovom slucaju nego li sama kartica!!!

Zvucnike do 300e sam ti vec gore preporucio 'esi near classic 8' ili cak manje 'esi near 5' ukoliko ti soba nije dosta velika . Podji poslusaj... Kutije su aktivne i ne treba ti pojacalo za njih..

Ja te kutije nemam, da ne bude da svoga konja hvalim... Imam 3 para mnogo skupljih, ali u tom (300-tinjak eura) cijenovnom rangu nisam cuo nista bolje od ESI-ja..


Sto se tice ad/da konverzije i zvucnih kartica, nisam bas siguran da li strucnjaci odozgo imaju predstave koliko je jeffin ovaj output na iphone-u (input za slusalice) pa svi slusaju sa njega i ne bune se nista, valjda zbog toga sto ima oznaku apple?!

Nemojte da mislite da hejtujem apple, niposto! Imam i ja epl uredjaja koje volim, ali epl klijentela je ipak na kraju krajeva pomalo sekta ;)

Za pristojno slusanje sto se muzicke karte tice ti ne treba nista vise od najjeftinije focurite scarlett serije (nekih 80tak eura), mislim da se zove focusrite scarlett 2i2..


Pozdrav!


Sent from my iPhone using Tapatalk

gsm
21-01-2014, 03:10
Moja preporuka ti je http://audioengineusa.com. Imam A2 model zakacen za iMac http://audioengineusa.com/Store/Powered-Speaker-Systems/A2-plus-B-Powered-Desktop-Speakers i nisam cuo da nesto bolje svira od racunarskih zvucnika. Nema ih kod nas pa ti je narucivanje jedina opcija, ili ako putujes preko, potrazi preko njihovih EU dilera.

Cvele982
27-01-2014, 21:13
Posto vidim da ima ljudi koji se razumeju u audio tehniku, znaju sta pricaju, imam pitanje za vas:
Kako da povezem tv i stub, s'time da necu preko slusalica i aux-a, jer je odnda kvakitet zvuka ocaj, treba mi sa jedne strane digital audio optical a sa druge strane 6 cinca.
Ima li neko ideju?
Uredjaji su Technics SH-EH790 i Samsung UE32EH5450


Sent from my 3GS using Tapatalk

bbrks
27-01-2014, 21:57
To ne postoji, cenim da mislis da iz TVa digitalnim kablom povezes audio sa stubom (sta podrazumevas pod stubom?). Ne postoji kabl, koji samo preko zice pretvara digitalni u analogni signal :)

Cvele982
27-01-2014, 22:28
Znam da takav kabal ne postoji. Mene interesuje zna li neko neki uredjaj koji sa prima digitalni zvuk, a ima izlaz za 6-o kanalni analogni izlaz. Nesto kao na slici, ali ne 2 nego 6 outhttp://img.tapatalk.com/d/14/01/28/dunagu6y.jpg


Sent from my 3GS using Tapatalk

ilijakv
27-01-2014, 22:55
Marko za te pare mozes da uzmes dobro ozvucenje za sobu.Verujem da nisi Audiofil kao ja i u sobi ti ne treba pojacalo od 2000e i zvucnici od 1500e.Za te pare(300+e) mozes da uzmes 300 puta bolje zvucnike od ovih tvojih jer su oni blago receno krs.Preporucujem ti da uzmes neko polovno pojacalo (Harman Kardon,Denon,Marantz,Pioneer,Yamaha,)neki bolji cd player i polovne zvucnike(Gledaj Infinity,Kef,Jamo,Bose,Pioneer,Jbl...).Ako hoces te visoke za sobu,imas dosta Jbl .Uvek gledaj velike kutije gde imas dublji bass.NAjbolje bi bilo ako bi nasao Infinity,jer oni imaju ono sto si naveo,,,cisti visoki tonovi,dobri srednji i dubok bass.Muziku skidas u Flac formatu,i uzivas.Znaci pojacalo i Cd player ,ne preko kompa.Ako sakupis jos para trazi lampasko pojacalo jer to je zvuk koji treba da se cuje.
Inace ja imam AUDIO RESEARCH D-76 Tube i INFINITY KAPPA 9.Ako ti treba savet oko kupovine posalji pm ..:)

CVELE982...KAo sto kaze bbrks to ne postoji,ako hoces da povezes pojacalo i tv najbolje je da uzmes pojacalo sa hdmi izlazom.Preko HDMI kabla povezes tv i pojacalo.Posto nemas HDMI pojacalo moras preko aux-a.Da li taj Technics ima optical out?

3gs
27-01-2014, 23:09
lele ljudi pa za te pare kupio bi 20 dvadesetcetvorki po 200 i vise wati da mi sruse kucu i da porazbijam svima prozore u okolini...
ja imam jednog snagasa montarbo 457
jednu petnaesticu od 180W + srednji i horna kuca mi je na sprat gore mojima sam porazbijao ceo set casa i tanjira XD noge im se tresu od mojih ludorija :)
prozori su mi u linijama :D

ne razumem se u te audiofilije XD ali volim bas :D

morao sam ovo da napisem iako se ne razumem u te kvalitete zvuka meni je bitno da je jako i da se trese sve :D

Cvele982
27-01-2014, 23:10
Ne, tv ima optical out i wifi i onda kada pokrenem film ili pustim muziku hocu malo bolji zvuk, a stub ima samo analogne primace, tj, cinceve, a ja hocu da iskoristim 5.1 sistem koji ima, dok na aux-u rade samo trosistemci.


Sent from my 3GS using Tapatalk

ilijakv
27-01-2014, 23:20
lele ljudi pa za te pare kupio bi 20 petnaestica da mi sruse kucu i da porazbijam svima prozore u okolini...
ja imam jednog snagasa montarbo 457
jednu petnaesticu od 180W + srednji i horna kuca mi je na sprat gore mojima sam porazbijao ceo set casa i tanjira XD noge im se tresu od mojih ludorija :)
prozori su mi u linijama :D

ne razumem se u te audiofilije XD ali volim bas :D
DA,da moze i to.To ja zovem kafanski zvucnik ili zvucnik za satre:D.Jak visokotonac i bas,tu nema srednji ton.To moze ako hoce da luduje i da nervira komsiluk ili da odvali Animals Martin Garrix.Ali ono sto je on naveo ne dobija tim zvucnicima.Taki zvucnici koji imaju "300w""se mogu naci za 100-130e pa cak i manje.A recimo infinity kappa 6 zvucnici imaju 270w a kostaju 500dolara na ebay-u.NA njemu je da odluci,nzm koje je godiste ali mladi uzimaju take zvucnike kao i ti.Imao sam i ja ali vremenom coveku dosadi taj bass i sve trazi cistiji zvuk.:)


Ne, tv ima optical out i wifi i onda kada pokrenem film ili pustim muziku hocu malo bolji zvuk, a stub ima samo analogne primace, tj, cinceve, a ja hocu da iskoristim 5.1 sistem koji ima, dok na aux-u rade samo trosistemci.


Sent from my 3GS using Tapatalk
Moras preko cinceva.

Cvele982
27-01-2014, 23:25
Nismo se razumeli, meni treba konverter posto jedan uredjaj ima samo digital izlaz, a drugi samo analogne ulaze, a bezveze mi je da kupujem jos jedno pojacalo, kada vec imam jedno, analogno.


Sent from my 3GS using Tapatalk

NikolaSRB
27-01-2014, 23:52
imao sam isti problem, resio sam sa ovim
http://img18.imageshack.us/img18/8325/3xle.jpg

Cvele982
28-01-2014, 00:01
Okacio sam i ja sliku malo pre, znam da postoji sa dva izlaza, meni treba sa 6.


Sent from my 3GS using Tapatalk

NikolaSRB
28-01-2014, 00:04
ja sam spojio ovo na 5.1 , ne znam gde ima to sto trazis

bbrks
28-01-2014, 22:11
Mislim da sa 6 nema, ali sam siguran da taj tvoj TV ima i analogni audo izlaz, tako da sa cincevima iz TVa u pojacalo resavas stvar, samo na dva kanala doduse, ali bolje i to nego TV zvucnici :)

Cvele982
29-01-2014, 01:15
Pronasao nacin:
Prva varijanta:
Uzmes konverter sa digital optical na usb, pa onda uzmes konverter sa usb na 6-o kanalni.
Druga varijanta:
Uzmes scart i nadjes semu na google i tamo imas tri stereo pina, pa ih posle podelis i definises na uredjaju.
I najbolja varijanta.
Uzmes scart sa in / out opcijom i dobijes 2 kanalni izlaz 10 x bolji nego sa bananice za slusalice.

E, posto sam se ja povezao preko skarta jer mi je prva opcija preskupa, imam problem.
Kada laptop povezem sa hdmi na tv, tv dobija zvuk ali ga ne salje dalje, na scart. Ima neko neki predlog? Neko elegantno resenje
Jer mi jedino preostaje da izvucem jos tri kabla sa laptopa i pravo u pojacalo, a onda mi kuca lici na prodavnicu elekteo opreme. A to nije poenta


Sent from my 3GS using Tapatalk

Nenad Bugarcic
29-01-2014, 12:56
Gde se mogu pogledati/cuti ovi ESI zvucnici koje pominjete? Kakvi su u poredjenju sa BOSE Companion 3 ili 5?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
29-01-2014, 13:08
Gde se mogu pogledati/cuti ovi ESI zvucnici koje pominjete? Kakvi su u poredjenju sa BOSE Companion 3 ili 5?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pogledaj ovde :
http://www.4audio.rs/product.php?id=1295


http://www.player.rs/8%22-i-preko/esi-aktiv-08/pro/5310

Spoljne linkove stavljati u CODE

p.pera
30-01-2014, 18:33
Nenade..za ove ESI ne znam,ali Bose Companion 5 ima jedan moj drug,neverovatno kako sviraju,njemu je poslao rodjak iz Nemacke i kostali su ga oko 320e,mislim da za tu kintu nema nista bolje

Nenad Bugarcic
30-01-2014, 19:11
Pero,Hvala
Ali na zalost kod nas su Bose Companion 5 nesto malo ispod 500€ :(
Zato pitam da li je neko imao dodira i sa jednim i sa drugim pa ako su Esi priblizno kvalitetu Bose zvucnika,ustedeo bih 150€


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nosorog
30-01-2014, 21:58
Podji i poslusaj ih! Ne postoji bolji savjet od toga za zvucnike uopste..

Ali znam o cemu pricam i odajem ti 'tajnu' sa ovim Esi-jima.. Za mene su bili bukvalno otkrovenje u odnosu na ulozeni novac. Toliko zvuka za toliko novca tesko da mozes da nadjes.

Mogu da se usudim da kazem da su dosta bolji (pravilniji izraz je prirodniji) od gore pomnutih bose-a, al o ukusima znas i sam...

A sama priroda zvuka ne spada pod granu ukusa :)


Pozz




Sent from my iPhone using Tapatalk

Nenad Bugarcic
04-02-2014, 15:55
Poslusao i jedne i druge i odlucio sam se..necu ni jedne!!! HiFi i nista vise :)
Kutije cu sigurno nove a pojacalo cu verovatno polovno! Ipak pominjani Bose kosta 500€ a na to da se doda 100-200€ moze ozbiljna HiFi muzika da se uzme ;) doduse polovna...
Esi je ipak bolja kupovina,bar je meni delovalo da imaju mnogo prijatniji zvuk od Bose!


Sent from my iPad using Tapatalk

komsa
04-02-2014, 16:00
@Cvele982 tebi treba D/A konverter..............mala kutijica(ima je napolje za kupiti) koja pretvara digitalni signal u analogni..................npr.ovako nešto:


http://www.amazon.de/Konverter-Wandler-Digital-Toslink-Koaxial/dp/B005H5JTMI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1391522390&sr=8-1&keywords=digital+to+analog+converter

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41NnaNL-8yL._SX385_.jpg

Nosorog
05-02-2014, 04:41
Haha, za 700 vec imas nesto bolje opcije.. Al kvalitet sad ne ide proporcionalno ulozenom.

Pa kazi odma' da si audiofil, za to recimo googlaj focal twins, a u toj kategoriji ima jos svega i svacega interesantnog. I da. Broj evropskih dukata koji ces sresti je za komad, ne za par :)

Edit:

Salim se, mislim ne salim se s focalima ali preskupo je to s obzirom da si isao na 300-tinak €, ipak su ovi 10x skuplji :)

Bas me zivo zanima sto si smislio za bose + 200€ sto je oko 700?

Misljenja sam da izmedju esija i ovih aktuelnih sto se placaju oko 700 i nema radikalne razlike u kvalitetu.. Da se razumijemo najcesce je ima, ali nije toliko velika da bi opravdala dvostruku svotu novca. Tek oko 600-700e po komadu postajemo zanimljiviji..

Meni je audio posao, cuvaj se toga, navlaka na muzicku opremu je kao droga, skidam se s toga, cak i uspjesno ide, al opet znam da grunem mnogo vise nego sto mogu za te stvari.

Ne salim se :)

Evo ti par frejmova mog kutka, cisto da ne mislis da se sprdam..http://img.tapatalk.com/d/14/02/05/9uze3u2e.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/05/4yhahuve.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/05/ry3a5yhy.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/05/upupyman.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/05/rusy2ute.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/05/sy6anuba.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/05/zuqu5ysa.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/05/2usypa4a.jpg

Nenad Bugarcic
05-02-2014, 07:34
A uh :)
Znam da je navlaka i vodim racuna(bar mislim) :)
Drugar je uzeo polovne kutije(nisam sad siguran koje ali mislim da su JBL) i Harman Kardon pojacalo(zaboravih koji model ali je bio 190€)! Mnogo vise mi se svideo zvuk muzike koju volim da slusam nego na pomenutim aktivnim! Njega je to izaslo 600€!
E sad..njemu je soba isto kao i moja 20ak kvadrata pa koliko shvatih iz price sa jos par ljudi,da upravo velicina sobe moze prilicno uticati na cenu!
U sustini..ono sto ja hocu je da slusam tiho ali da bude jako :) Jazz,Blues ..itd! Ako me razumes kod ovog "tiho a jako" :)
Vec imam nesto sto razmatram pa ako si raspolozen pitao bih i tebe za savet na pp?
Poz

Edit: e da..vec skidam sve ponovo u flac formatu!
2.Edit :) : kutije uzeo! Naletim na KP na silver 6 seriju "monitor audio"! Cuo ih kod decka cena mi bila vise nego dobra i to je bilo otprilike ono sto sam zeleo! E sad jos samo pojacalo i Ode To Joy moze da svira :)
Sent from my iPad using Tapatalk

Nosorog
05-02-2014, 16:07
Tiho a jako bi ti bilo da izlaze manje vise sve frekvencije 'ravnomjerno' pri manjem spl-u? Makar te tako kapiram..

Tu ti, vjerovao ili ne stvari vise zavise od same zapremine i oblika sobe i pozicije zvucnika (rasporeda svega ostalog u sobi) nego li od samih zvucnika ili pojacala.. Nego da ne pametujem sad.. Soba ti je takva kakva je :)

Hmmm, ako volis jazz i blues da pustis najcesce, onda se moze reci da trazis zvucnike na pogresnom mjestu. (bose i hublablabla) To jest 'bass reflex' zvucnike..

Tebi treba fina pristojna kompresiona kutija bez woofera na 'steroidima' kome nize frekvencije nisu nabudzene da ugode uhu 'modernog' takodje najcesce i 'neukog' slusaoca u zelji za sto vise ( najcesce neiskrenog i prljavog) bass-a. Daleko od toga da bass reflex pljujem kao sistem jer neke firme i modeli to rade ok, ali vecina ne...

Ja sa HiFi-em i nisam neki, ali sa studio monitoringom jesam. Studio monitoring bi po pravilu trebao da reproducira zvuk sto je moguce iskrenije radi sto vjernijeg prenosa muzike koju radis na spoljni svijet miliona razlicitih saund sistema. A to tebi treba, iskren zvuk! Nek te nazivi etiketa ne bune :)

Termini hi-fi ili studio monitors su i onako marketinski trikovi.. Jer na kraju dana dobar zvucnik je dobar zvucnik, a los zvucnik je los!


Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nenad Bugarcic
05-02-2014, 19:02
To je to :)
Strucno si objasnio ovo "tiho a jako"
Evo dao mi drugar njegovog NAD_a da slusam narednih mesec dana pa da ne zurim dok ne naleti nesto dobro a povoljno!
Neopisiv je osecaj slusati muziku na iole dobrim kutijama i pojacalom za razliku od aktivnih koji se nude za 100,200,300+ € ! Ja uzeh ove za 390€(mint stanje,stari 1g) i sa ovim NAD_om, stvarno,..predobro(za mene) zvuci! Vidim da pojacalo za moje potrebe moze da se nadje i za 150€ i to mu dodje 40€ skuplje od Bose.. Po meni,ne mogu se cak ni porediti!
Veliki poz


Sent from my iPad using Tapatalk

ilijakv
05-02-2014, 19:10
Vidim da si razumeo ono sto sam pricao.Aktivni<<nije to to.Nad je dobro pojacalce..,A ako hoces dobar zvuk.
Denon,Marantz,Harman Kardon,Audio Research,Rotel,Pioneer...Oni se mogu priustiti.Ima i boljih ali cena je velika.
Pozdrav;)




Da se pohvalim<<<>>>2471824719Prva slika je moja,ova druga je sa nemackog hi/fi foruma gde sam clan ali nije moja slidza.;)Ovako zelim da ih uklopim:)

Nenad Bugarcic
05-02-2014, 19:25
U sustini nema sta tu mnogo da se razume ;)
Najbolje je cuti i jedne i druge i ...pete! Kad cujes ono sto ti se svidja..to je to!
Vrebacu cu narednih dana prvo nekog engleza..a moze i nesto drugo ako mi se ucini interesantno!
Ove moje kutije sam prvo cuo na JVCAX-Z911 i bas mi se svideo zvuk,a evo imam ponudu za JVC AX-Z711..i to bas povoljno! Citam po netu i vidim da nije bas velika razlika izmedju ta dva..bar za ovo sto meni treba! Ima li ko iskustva sa ovim JVC pojacalima?


Sent from my iPad using Tapatalk

ilijakv
05-02-2014, 23:07
Nisam imao JVC pojacala.Mada cuo sam da hvale ove starije modele.Jel gledas B&W,W.Dale ili Mission zvucnike.?

Nosorog
06-02-2014, 01:59
Ima tu catch u ugovoru takodje!! Idealno bi sve to bilo cuti u sobi u kojoj planiras da ih slusas pri odluci :) Ogromnu to razliku pravi..

Ih, ih... Ali sad sam se vec zbunio povodom predhodnih postova..

Jesi to vec kupio zvucnike, pa pozajmio pojacalo koje probas za eventualnu kupovinu ili? Mada taj kef koji pominjes nije bas za baciti sigurno, i ako ne znam o kom se modelu radi...

Ako je tako sto se tice pojacala, a neodlucan si tu mogu za neke ne prevelike pare da ti iz prve ruke predlozim da pogledas 'stari' quad 405..

Bez lazne skromnosti vecina denona, marantza, alesisa ili pojma nemam cega u toj klasi jednostavno nisu ta klasa :)

Ali i tu postoje 3 catch-a u ugovoru :)

1. Poprilicno necesto nalete, mozda da probas ebay??
2. Poprilicno su stari i trebalo bi ih prekontrolisati u smislu kondezatora i sl.. Nista skupo ali moguce cimanje sa elektronicarom.. (Mada to vazi i za ostalu bratiju pojacala iz 80tih)
3.Quad nema volume pot (a nije snagas) tako da bi ti trebao neki externi uredjaj tipa monitor controler a to opet kosta neku kintu..

A sto se tice opaske od nekog gore da aktivne kutije ne valjaju??? Nema to veze, i one imaju pojacalo i zvucnik, ista stvar..

Neke 'consumer bla-bla aktivne nisu bog zna.. A druge dobro 's ljubavi' osmisljene sa odlicno uparenim kvalitetnim pojacalima u njima kidaju!!

Nema tu pravila, samo vrhunskog, odlicnog, dobrog i loseg zvuka :)








Sent from my iPhone using Tapatalk

Nenad Bugarcic
06-02-2014, 07:05
Da,zvucnike sam vec kupio "Monitor Audio RX6 Silver",a drugar mi je pozajmio pojacalo! Prezadovoljan sam zvukom!
Momak koji prodaje taj JVC,nema problem sa tim da odem po njega i probam pojacalo kod mene,pa ako ne valja,vratim ga kuci i trazim dalje!
Znam da ima i dobrih aktivnih,ali prilicno sam siguran da ne mogu da se nadju za 100,200 pa cak i 300€!
E sad..sta je kome dovoljno dobro,to je vec druga prica,ali, jedno je sigurno,dobro po pravilu nije jeftino :)

Nego Nosorog,
Koje kablove preporucujes a da ne dajem xxxx € ? Treba mi oko 5-6m zajedno!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nosorog
06-02-2014, 17:14
Zavisi kakvi su ti ins/outs (konektori). Ako imas konektore na krajevima uzmi neutrik recimo. Nisu skupi i ok su.. Ali ne bih se nervirao oko toga...

Nadjes fino neke kablove debljeg profila koji ti izgledaju solidno i uzivas :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nenad Bugarcic
06-02-2014, 21:00
Dolazi zena sa posla i kaze "au kako lepo zvuci...al ne slaze se uz komodu"! Evo glava me boli od njenih pitanja da li moze da se prefarbaju zvucnici! :/ ..,a za komodu dadoh 2x vise nego za zvucnike!
"Znaci mleko,znaci plazma"



Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
06-02-2014, 22:11
Nisam rekao da nevaljaju aktivni.Jednostavno nemogu da se porede sa ovi sto sam naveo ,u toj ceni i tom rangu.Pa reci mi za nekog audiofila koji u sobi ima aktivne.

bbrks
06-02-2014, 22:30
Grdno gresis, jesu retkost aktivni kucni sistemi, ali sviraju brutalno. Istinski High End. Jedan od najpoznatihij svetskih proizvodjaca je nemacki ADAM Audio.

Evo ga jedan simpatican sistem, koji sam slusao na sajmu u Minhenu.......jezivo.......jako skupo naravno, ali :worship:

http://img39.imageshack.us/img39/152/kfvu.jpg (http://img39.imageshack.us/i/kfvu.jpg/)

Nosorog
07-02-2014, 01:36
Uf, kakve aktivne PMC zvucnike cuh jedanred u Amsterdamu maaaajko :)

Naprave dobri proizvodjaci, nego ko ce to da plaaaati?! Haha


Ovaaaaj... Mogu da se farbaju zvucnici, ne smeta zvuku sve dok farbas samo drvo :P

Ali prije bih ja prefarbao komodu u boju zvucnika, heh :)




Sent from my iPhone using Tapatalk

ilijakv
07-02-2014, 15:41
Ok.Adam Audio je u top 20 najboljih zvucnika na svetu.Ali aktivni nisu na prvom mestu.;)

Nenad Bugarcic
08-02-2014, 15:56
Ipak Marantz na kraju,model PM-75!
A u ..koliko lepsi zvuk od ovog NADa!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
08-02-2014, 15:59
Drustvo, ajde sad, molim vas, svi oni koji zele da udju u hifi svet i imaju par stotina evrica na raspolaganju......kupujte sta god ocete, samo jednu firmu izbegavajte, a to je upravo taj NAD.......to je najvece ****** ikada napravljeno. Ovo vam je zaista dobronameran savet :)

komsa
08-02-2014, 17:15
Da li taj PM-75 radi u A klasi ili samo u AB klasi i koliko si ga platio...?

Nenad Bugarcic
08-02-2014, 18:30
Druze,
Iskreno da ti kazem,nemam pojma! Samo u teoriji znam sta je A,AB,D klasa!
Zvao sam par ljudi sa oglasa i nekoliko pojacala sam donosio kuci na probu! Zvuk sa ovog mi se svideo na nekoliko pesama za koje znam kako bih voleo da zvuce.. I to mi je bilo dovoljno!
Cena 170€!
Uglavnim me sve izadje kao jedan 5s...a zvuk je bas vedar i prijatan..tako bih ga bar ja opisao!
Poz


Sent from my iPad using Tapatalk

ilijakv
09-02-2014, 17:45
Lepo sam rekao.Marantz

bbrks
09-02-2014, 18:02
Da Marantz, ali godina proizvodnje do max. 1990. Sve posle toga, opet ******, ali opet najmanje ****** u klasi te cene, recimo do 400 evrica.

ilijakv
11-02-2014, 18:32
Da.Mada to vazi za dosta proizvodjaca.;)

Nosorog
22-02-2014, 02:08
Ok.Adam Audio je u top 20 najboljih zvucnika na svetu.Ali aktivni nisu na prvom mestu.;)

Ne zelim da se raspravljam da li je adam medju prvih 20 proizvodjacha ili ne, niti da li je aktivno 'bolje' od pasivnog...

Ali...

Najskuplji trenutno adamov zvucnik je Adam s7a mk2 i kosta 16.000€ JEDAN KOMAD! Aktivan zvucnik u pitanju... Dakle 32.000 za par!

Drugi najskuplji je s6x kosta 11.800€ 1 komad takodje..

Pmc koje sam gore spomenuo su takodje u rangu cijene oko 30.000£ za par. To zvuci kao da si umro i otisao u parlament audiofila u raju, kad vec audiofile spominjes :)

Vjeruj mi spakuj najbolje bryston pojacalo i pasivne kutije po zelji.. I vec si se priblizio i cijeni i zvuku ovoga. Dakle nema veze!




Sent from my iPhone using Tapatalk

bbrks
22-02-2014, 10:49
Slazem se naravno, nema tu mnogo filozofije, osim koliko para, toliko muzike:)
Ja licno najvise volim moje Acoustic Zen Addagio zvucnike :D

nenadapple
22-02-2014, 13:08
B&w ili harman kardon moja prepuruka

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока

Nosorog
23-02-2014, 03:25
Geithain, atc, i recimo pmc bi bili neki moji favoriti koje vjerovatno nikad necu kupiti ili imati jer ti sto me 'pale' kostaju kao lupam novi, i to dobar model bmw-a :)

Ali postoje takodje odredjeni modeli firmi kao sto su focal, klein+hummel, genelec, psi, adam, dynaudio, quested i sto mu ga ja znam ko sve jos, koji itekako dolaze u obzir i neke su od mrcina koje ce potencijalno posjetiti moje odaje u nekoj nadam se nekoj ne toliko dalekoj buducnosti..

Oni se lakse kupe.. Ne kostaju kao novi bmw, vec kao polovan golf 5-6 :D

Harman Kardnon zvuci solidno, tj vise nego dovoljno u auto industriji, ali u automobilu i ne trebam referentni zvuk na kraju krajeva..

Sto se tice zvuka u kuci a pogotovo studiju, nemaju sto da traze pored gore nabrojanih mrcina makar ako se ja pitam (i to pricam o starijim HK uredjajima, ne ovoj danasnjoj konfekciji)

Sto opet uopste ne znaci da bih okarakterisao HK kao generalno losu firmu, naprotiv.. U moru raznoraznih imena oni se i ok kotiraju na nekoj mojoj tabeli..

Uff, raspricah se i odoh od prvobitne teme, pardon! Audio je moja 'bolest' sto cu? Shvatite me :)

Evo necu vise.

Pozz


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenadapple
23-02-2014, 10:32
Car si, ja sam mislio da je tema zvučnici za iphone. Ajde nam onda predstavi tvoj sistem msm kućni audio

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока

Nosorog
23-02-2014, 13:25
Vrati se koji post nazad


Sent from my iPhone using Tapatalk

nenadapple
23-02-2014, 13:29
Videh sad, http://img.tapatalk.com/d/14/02/23/ubaba8ag.jpg
Nešto iz moje kolekcije
Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока


NEMOJ DA CITIRAS POST IZNAD SVOG.

sone888
16-01-2015, 11:27
Da li moze neko da mi preporuci neke zvucnike na koje bih direktno sa iphone ili ipada mogao da pustim muziku preko wifi ili bluetootha i gde bi najbolje bilo da pogledam u bg-u ili ns-u..? Ne moraju da budu nesto mnogo jaki, cisto da ne pustam muziku sa telefona..!

bbrks
16-01-2015, 13:28
http://www.cnet.com/topics/speakers/best-speakers/ipod-iphone-docks/

evo, pa trazi sta ima kod nas da se nadje,

gsm
16-01-2015, 13:42
Iz iskustva, za računar AudioEngine http://audioengineusa.com. Drugar je imao veće, pasivne koji su svirali poput zvucčnika od par hiljada Eur, ja imam A2 model na iMacu http://audioengineusa.com/Store/Powered-Speaker-Systems/A2-plus-B-Powered-Desktop-Speakers i to svira za sve pare. Stvarno vrhunski zvučnici za cenovni rang i namenu.

Za bluetooth, isto iz iskustva, Bose SoundLink Mini koji svira tako da te zbuni kada čuješ :).

DarkSide
16-01-2015, 13:53
nisi napisao koliki je budzet,

jos jedna preporuka za Bose SoundLink Mini, ja ga koristim, nije preterano glasan ali daje ubedljivo najkvalitetnije definisan zvuk.
Harman Kardon Esquire, isto odlican, glasniji ali sa nedostatkom dubokog masnog basa kao kod Bose-a,
nesto skuplji Harman Kardon Aura i Onyx koji spadaju vec u drugu kategoriju sto se tice jacine, velicine i cene... imaju podrsku i za wifi...

@gsm
gde si uzeo A2 ako nije tajna? ja sam se jedno vreme mnogo zagrejao za A5+ ali nisam mogao da ih nabavim...

gsm
17-01-2015, 00:43
@gsm
gde si uzeo A2 ako nije tajna? ja sam se jedno vreme mnogo zagrejao za A5+ ali nisam mogao da ih nabavim...

Uzeo sam ih u Austriji preko nekog njihovog distributera, pa najbolje tako, kada putuješ ili ako imaš nekoga ko može da ti ih uzme. A5 je imao moj drugar, a pre njih Sonus Faber. Razlika u ceni je poprilična ali ne i u zvuku. Stvarno odlične kutije.

DarkSide
17-01-2015, 17:18
hvala na odgovoru, razmislicu kako da ih dovucem. na kompu koristim Companion 3 i skroz sam zadovoljan ali posto ih imam preko 4 godine povremeno mi se javi zelja da ih zamenim jer mi prija promena a A5+ su mi bas zapali za oko...

gsm
17-01-2015, 20:17
hvala na odgovoru, razmislicu kako da ih dovucem. na kompu koristim Companion 3 i skroz sam zadovoljan ali posto ih imam preko 4 godine povremeno mi se javi zelja da ih zamenim jer mi prija promena a A5+ su mi bas zapali za oko...

Ma nema na čemu. A A5 su baš solidno veliki, mislim da su preveliki za komp i traže malo veći prostor da se razmahnu, ali ako imaš gde i kako da ih smestiš, što da ne :). Gledaj odmah da uzmeš i postolja pošto hvataju širi prostor kada su malo podignuti.

Nisam čuo Companion 3, ali posle ovog SoundLink Minija, ne sumnjam uopšte u Bose. Ako ih uzmeš hajde baš postavi kako si zadovoljan.

DarkSide
18-01-2015, 18:18
gledao sam neke fotke i ne izgledaju nesto narocito glomazni ali posto mi je radni sto malo skucen mislim da ce stati knap... malo me cak i brinu vibracije posto bi bili solidno blizu iMac-a a imam obicaj da cesto pojacam neku stvar. od companion-a je subwoofer dole na podu pa ne pravi nikakav problem. najvise me usporava to sto ih kod nas nema a zvuk moram prvo uzivo da cujem i ne znaci mi toliko da citam review-ove sa neta. licno sam prezadovoljan bose-om i bukvalno nema ni potrebe da ga menjam ali eto, posle par godina bi mi prijala promena iako su zvucnici stvar koja se ne kupuje cesto...

jako mi se svidela ova varijanta:
27756

a evo je trenutna situacija kod mene:
27757

javljam obavezno ako ih pazarim :)

bbrks
18-01-2015, 18:32
Ja samo kratko da prokomentarisem....ako te brinu vibracije, zicer je da ces uvek biti podlozan istim, ako ti zvucnici stoje na stolu, bez obzira sto imaju te male nozice. Vibracije i lagani broom mozes da izbegnes samo ako zvucnici stoje na stalcima.

DarkSide
18-01-2015, 18:46
znam, morao bih svakako i neke stalke uz njih da uzmem. slusam elektronsku muziku tako da su vibracije sastavni deo toga ;). za sada je najveci problem doci do zvucnika :)
ranije sam koristio stereo setup sa pojacalom i kutijama pa me zato povremeno uhvati nostalgija :(

bbrks
18-01-2015, 18:57
Kao na primer nesto ovako :D

http://i.imgur.com/VpnlU5x.jpg

Nosorog
18-01-2015, 18:59
Imas i Auralex mo pads. (Podloske za ispod zvucnika) Nije skupo a i pomogne... Doduse nikad ne moze da bude kao sa stalcima ali kad je prostor problem su najlaksa varijanta...

komsa
18-01-2015, 18:59
al' ovo dobro izgleda...........sa sve prosterima :)

DarkSide
18-01-2015, 19:14
nije bilo bas ovako [emoji4], kao tinejdzer sam imao technics pojacalo i dve duboke kutije od medijapana...
najbolesnije sto sam tada cuo kod ortaka su bile magnatove komponente u mermernim kutijama ali ja za takvo nesto trenutno nemam prostora [emoji17].

ovi stalci, komponente i raspored sa slike su kul ali ja sa desne strane stola imam zid [emoji17] pa se moram zadovoljiti nekim malim otrovima kao trenutni bose ili A5+ [emoji4].

bbrks
18-01-2015, 19:26
To sam hteo da cujem.....bas zbog nedostatka prostora, treba da ostanes tu gde jesi.....Bose zu zu je taman.....ne bacati pare bez veze.

DarkSide
18-01-2015, 19:35
u pravu si ali sta cu kad volim :D, bose je i vise nego taman a moze polako i da se krene sa stednjom za neki novi 19k iMac :)

gsm
18-01-2015, 22:47
Pa da, mislim da bi komotno mogli da stanu i A5. Evo ti kao primer A2 uz 27" iMac. Otprilike su velicine tvojih Bose satelita, ali masivniji i dublji... Stoje mi iza racunara pa ne mogu da ih slikam direktno, ali verujem da je ok za informaciju.

Mada u pravu su momi gore, i A2 prilicno dobro gruvaju a A5 mislim da bi ti oduvali komp na tom prostoru :).

2775827759

Nego gledam i ove Adam Artist 3 http://www.adam-audio.com/en/multimedia/products/artist-3/description i deluju zanimljivo, mada 300 Eur po zvucniku je bas jaka cifra...



27757


Lep setup btw, jasno i cisto :)

DarkSide
21-01-2015, 19:59
izvinjavam se na malom zakasnjenju... ovi tvoji A2 su dosta veci i dublji od mojih Bose satelita, mozda su samo slicne visine ako se racunaju i ovi njihovi mali stalci :)

da, A5+ bi komotno mogli da stanu ali i komotno oduvaju iMac :D

mozda jednog dana padne Companion 5 umesto ovih jer je ipak za moj setup najbolje neko dobro 2.1 resenje.

gsm
21-01-2015, 23:31
Cenim da je bez greske sta god uzmes :).

A da li neko ima ove Adam Artist 3 mozda?

Nosorog
22-01-2015, 03:23
Adam artist zvuci ok.

Nemoj ocekivati cuda u bass podrucju ali sviraju za sve pare..

gsm
22-01-2015, 03:36
Hvala. A da li si imao prilike da ih uporedis sa necim? Konkretno me zanima u odnosu na AudioEngine A2 ili A5. A2 super sviraju sa kompa ali bi jos lepse svirali da imaju subwoofer, sto mu dodje za sve manje zvucnike...

Nosorog
22-01-2015, 03:41
Adam koliko god da 'nema' basa je poprilicno iskren zvucnik.

Preferiram u ovoj konstalaciji.

gsm
22-01-2015, 03:51
Super, hvala. Poprilicno sam se zagrejao za Adam, i mislim da bi mi odgovarali po revievima. Moracu da ih cujem svakako.

iLudak
13-05-2015, 20:45
Treba mi preporuka za neke kvalitetne zvucnike za Retinu, budzet do 200e. Dajte neke predloge...

SRB_Alcatraz
13-05-2015, 20:50
Harman/kardon Soundsticks III


Sent from my iPhone using Tapatalk

Paranormal
10-09-2015, 18:14
Jel cuo neko kako zvuce harman kardon sticks III? Kakvi su utisci?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

SRB_Alcatraz
10-09-2015, 19:34
Ja sam ih kupio pre par meseci u istyle i za sad prezadovoljan...



Sent from my iPhone using Tapatalk

p.pera
19-07-2016, 23:30
Gledam vec nekoliko dana, citam razne komentare pa ako je neko cuo ili ih ima mogao bi da pomogne u izboru.
Tannoy Reveal 502
JBL LSR305
KRK Rokit 5 G3
M-Audio BX6 Carbon
Yamaha HS5
ili nesto drugo do 400e max

bbrks
20-07-2016, 00:03
Trebaju ti studijski monitori?

technobuba
20-07-2016, 09:57
Krk...


Sent from my iPhone using Tapatalk

p.pera
20-07-2016, 20:02
Trebaju ti studijski monitori?

Hocu da kupim aktivne zvucnike jer nemam dovoljno znanja da bih sastavljao hifi.A kad citas neke forume o tome samo te glava zaboli, svako ima razlicitu teoriju.Konkretno pitanje za tebe, da imas 400e sta bi kupio?

bbrks
20-07-2016, 20:28
Na zalost nisam ti ja prava adresa za takvo pitanje....bavim se HI FI tehnikom mnogo godina, imam i firmu koja se time bavi....samo kablovi za zvucnike koje imam kostaju vise od 400 Evrica.....tako da sorry :)
Inace studijski monitori su nesto drugo u odnosu na zvucnike za kucnu upotrebu....zato sam te i pitao.
Koliko ja znam, studijski monitori zvuce drugacije, prilagodjeni su zahtevima studija, koji se bave produkcijom. Naravno ima i takvih aktivnih zvucnika koji u kucnim uslovima pruzaju onaj prijatan ''kucni'' zvuk, ali kao sto rekoh, ja sam bolesni audiofil, tako da nisam bas dovoljno objektivan da ti od tih kutija nesto preporucim :)

DarkSide
20-07-2016, 21:19
ma najbolje idi i poslusaj kako koji par zvuci, nemoj ovako kupovati zvucnike.
jel ti trebaju zvucnici samo za slusanje muzike, preko cega slusas? neces ih povezivati sa kompom?

pogledaj neke audioengine A5+, aktivni su i dosta hvaljeni ako neces pojacalo i ostale peripetije...
ja planiram da uzmem A2+ model zbog prostora gde ce biti...

slavke1976
20-07-2016, 23:25
Sta mislite o onim JBL creature zvucnicima? Uvek su mi bili privlacnoi zbog dizajna. U Svajcarskoj u Appstoreu su cak i bili povezani sa mac uredjajima.

Nosorog
21-07-2016, 00:30
Gledam vec nekoliko dana, citam razne komentare pa ako je neko cuo ili ih ima mogao bi da pomogne u izboru.
Tannoy Reveal 502
JBL LSR305
KRK Rokit 5 G3
M-Audio BX6 Carbon
Yamaha HS5
ili nesto drugo do 400e max
Od svih gore pomenutih ja bih isao na LSR305.

Oni se nadju novi za oko 300

kocka90
15-03-2017, 18:38
Jel zna neko gde mogu da popravim u Beogradu Bose SoundLink Mini? Stajao je mesec-dva ugasen i sada nece da se upali:(

skiper
15-03-2017, 19:40
Jesi li ga drzao malo duze na punjacu? Meni se to desilo, jer se ispraznio skroz, pa se posle 10-ak minuta aktivirao i poceo punjenje.

kocka90
15-03-2017, 22:29
drzao sam ga ceo dan na punjacu, i probao sam neku foru da drzim dva dugmeta u isto vreme da se resetuje ali nece :(

skiper
15-03-2017, 23:05
Vidi sa clanom @mikenzi mozda zna jer ga iStyle prodaje

mikenzi
15-03-2017, 23:50
Jel zna neko gde mogu da popravim u Beogradu Bose SoundLink Mini? Stajao je mesec-dva ugasen i sada nece da se upali:(

Nikola Aleksovski
0641111933

Momak je ovlašćeni servis za B&O i Bose.
Aleksovski.rs

Paranormal
14-08-2020, 14:59
Uzeo bih zvucnike da prikacim za Mac Mini, uslovi solidno cist zvuk + fin bas, i da nisu gabaritni, da ne kosta previse... Gledao sam Bose Companion 5, ali bih da smanjim taj trosak, ne daje mi se toliko, iskreno... Pa sam otvoren za preporuke... :)

iMorris
15-08-2020, 21:45
Ja trazim neki zicni zvucnik koji ima bluetooth. Treba mi za vikendicu, tacnije za goste posto se izdaje kuca. Ne bih prenosivi da ga ne bi unistili i maltretirali komsiluk

dachakragujevac
15-08-2020, 22:08
Sto bi im stavljao uopste zvucnik!? [emoji41]


Sent from my iPhone using Tapatalk

iMorris
15-08-2020, 22:35
Mislim da bi dobro bilo da stavim zvucnik, neki polovan iPod i Spotify.
A time bih bar malo smanjio potrosnju neta(Telenor kucni net) posto ovako kontam da youtube samo pici

Paranormal
17-08-2020, 11:26
Uzeo bih zvucnike da prikacim za Mac Mini, uslovi solidno cist zvuk + fin bas, i da nisu gabaritni, da ne kosta previse... Gledao sam Bose Companion 5, ali bih da smanjim taj trosak, ne daje mi se toliko, iskreno... Pa sam otvoren za preporuke... :)

Nema predloga..? :??::D

p.pera
17-08-2020, 15:33
https://gigatron.rs/zvucnici_za_racunar/edifier_zvucnici_za_racunar_r1700bt-300458

Cuo sam ih, dosta su dobri za ovu cifru.

Paranormal
18-08-2020, 14:16
Videcu da skoknem da vidim imaju li ih negde izlozene u NS, gledam i Harman Kardon Soundsticks III, mada su mi oni pipavi dosta