PDA

View Full Version : Problem prilikom autorizacije



kantagara
13-01-2014, 19:45
Sad sam digao nov sistem i kada sam hteo da autorizujem racuanr iTunes mi je rekao da ne mogu vise od 5 racunara da autorizujem. Problem je taj sto ja ne mogu da deatorizujem druge 'racunare' jer sam bukvalno sve 'racunare' autorizovao samo pod razlicitim instalacijama windowsa (kojih vise nema jel :D )

mikenzi
13-01-2014, 19:47
http://www.isrbija.net/showthread.php/4269-Tutorial-Deauthorize-Account

bbrks
13-01-2014, 19:49
Uz napomenu da je tako nesto moguce uraditi samo jednom godisnje

skiper
15-01-2014, 17:31
Momci, imam jedan problem i ne znam da li sam na pravom mestu. Nalog na iTunes-u mi je na Hrvatsku i imao sam ubacenu neku karticu od druga koja je radila....na kraju je ispalo da ta kartica nije njegova i ne mogu da se odjavim niti da promenim da stavim svoju karticu kao nacin placanja.
KAd idem u iTunes ne edit i ubacim moju karticu, broj kartice i sve sto treba izbaci mi Your payment method was declined. Please enter valid payment method informations.

Trazi mi od te druge kartice za koje ja nemam nikakve podatke. Nece da mi skida sada niasta sa iTunes-a niti mogu bilo sta da update-ujem.
da li neko ima neko resenje kako da promenim to ili izbrisem tu karticu sa mog naloga?

zabrljanje
15-01-2014, 17:39
Mozda je do kartice a mozda i do toga da je ukljucen Express Checkout Settings, 1-Click ili vec nesto sto pominju ovde

http://store.apple.com/us/help/your_account...

Da bi to iskljucio, trebalo bi da traze vec nesto...

skiper
15-01-2014, 17:45
Verovatno je nesto do te kartice, ali kada idem na edit payment information i promenim, stavim svoju karticu, do kada vazi i securiti code i sve sto treba on nece da prihvati. Znaci mogu da se slikam sa Apple ID-em, moram da menjam a sve mi je na njemu!!!

zabrljanje
15-01-2014, 18:56
Probaj sa nekom drugom karticom, ako si u mogucnosti...mozes da uzmes sad kartice samo za net vrlo brzo...ili da im pises pa da se vidi direktno sa njima...

Marke1996
03-02-2014, 20:24
Mozda nije najbolja tema za ovo, ali da li neko zna kako se mogu resetovati security questions ?? Ja sam ih zaboravio jer sam ovaj nalog napravio mnogo pre nego sto sam uzeo iPhone, I sada ne mogu nista da kupujem, tj trazi odgovore na dva pitanja koja ja, jelte nemam pojma, a hteo bih da u skorije vreme kupim neki gift card I da pokupujem neke aplikacije, ali posto ne znam security question plasim se da mi nece dati da kupim I onda cu dzabe baciti 18$ koliko kosta kartica. Naravno pokusao sam da napravim I novi nalog, ukucam sve I samo mi na kraju svega kaze "contact iTunes support on this site...", znaci nit mi kaze gde gresim nit nista, I sada se cudim zasto nece... Ako neko moze da pomogne bio bih mu zahvalan :)

zabrljanje
03-02-2014, 20:31
Ili da se setis ili da ih resetujes ako si ostavio rescue mail...
...novi account napravi preko telefona po uputstvu...
http://www.isrbija.net/showthread.php/33944-TUTORIAL-Kako-napraviti-US-nalog-na-AppStore-u-(preko-iPhone-a)

Marke1996
03-02-2014, 20:48
@zabrljanje uspeo je ovaj tutorial preko fona, uspeo sam, hvala tii sad mi je lakse :D

zabrljanje
03-02-2014, 21:27
Nema razloga da ne uspe...zapisi sve sad lepo...unesi rescue mail i njega zapisi...

Marke1996
03-02-2014, 22:28
Sve zapisao, I sad sam miran, jos samo da skupim 18$ za gift card I da pocne shopping :D

Marke1996
08-02-2014, 20:11
Imam ponovo problem sa iTunesom, ali sada malo ozbiljnije prirode, naime hteo sam da instaliram iMovie for free, ali bez jailbrake-a, pa sam poslusao savet druga I koristio sam sajt pp25.com sa kog sam skinuo njihov klijent slican iTunes-u, samo sto je na kineskom I ne mozes da se snadjes (osim ako ne znas kineski), I nakon toga kada sam hteo da syncujem nesto preko iTunes-a izbacuje mi gresku da kao moj kompjuter nije vise autorizovan za kupljene aplikacije I da ga ponovo autorizujem sto sam uradio mnogo puta ali nista, i guglao sam I stvarno ne znam resenje problema, a na telefonu sve mogu najnormalnije da radim, ali bez iTunes-a nije to to, prvenstveno zbog muzike, ringtonov I jos nekih dzidzabidza, I zahvaljujem se unapred onome ko moze da mi pomogne da resim problem. Usput da navedem da sam pokusao skoro sve sa Apple sajta (I brisanje SC info foldera) ali nista nije uspelo.

zabrljanje
08-02-2014, 20:14
Ne mozes da koristis iTunes posle instaliranja stvari sa tog sajta...

Marke1996
08-02-2014, 20:17
Ne mozes da koristis iTunes posle instaliranja stvari sa tog sajta...
Uopste nikad vise u zivotu necu moci da koristim dok ne promenim iPhone ili postoji neka solucija ??

rikee
08-02-2014, 20:21
Resetuj telefon na fabricka podesavanja i pazi sta radis

skiper
08-02-2014, 20:22
Koristi iTools za ringtonove, slike i sve ostalo.

Marke1996
08-02-2014, 20:29
Resetuj telefon na fabricka podesavanja i pazi sta radis
Kad ga vratim na fabricka, jel treba da nesto ceprkam I na iTunes-u ili da ga ostavim sa svim onim aplikacijama sto imam, tj kakav je sada I da ga ne diram, vec samo da resetujem telefon ??

skiper
08-02-2014, 20:46
Kada ga resetujes na fabricka on je prazan, pa onda vracas sta ti treba i ne moras preko iTunes-a.

Marke1996
08-02-2014, 20:50
Ja sam sad uradio samo reset all settings, I nista se nije desilo, znaci treba da uradim "Erase all content and settings" ??
Imam r-sim 7, jel se nece telefon zakljucati ili tako nesto, sta da radim kad sam neiskusan :/

skiper
08-02-2014, 20:55
Ne bi trebalo da se zakljuca, ali sacekaj nekog da odgovori ko ima iskustva sa tim karticama.

Marke1996
08-02-2014, 21:18
Uspeo sam, zahvaljujem skiperu I rikee-u na pomoci :)