PDA

View Full Version : ios7 zakljucan bez iClouda? Zna li neko kako?



dobraponuda
12-01-2014, 09:39
Zapravo o cemu se radi.Sinoc sam od druga uzeo njegov iPad 2 na kome je bilo instalirano dosta naloga i apliokacija ali NIJE bilo nicijeg iCloud-a na uredjaju (radi se od IOS7).Posto je uredjaj stigao kod mene zeleo sam da sve sa njega pobrisem, i kliknuo na ''Erase all Content and Settings".Izabrao sam drzavu, jezik... i kada je krenuo sa aktivacijom trazio mi je e-mail i sifru!Bio sam zgranut, a i sada sam.

Nije mi jasno na koji nacin uredjaj moze biti zakljucan ako na sebi nema iCloud nalog?

(sve ovo pisem pri zdravoj svesti i pameti, i ovo se desilo 100%!) :confused:

Hvala vam na buducem odogovoru, i izvinite ako ponavljam temu.....:)

mccf
12-01-2014, 09:51
Ostao ukljucen Find My iPhone... Sve je odvojeno za logovanje - AppStore, iCloud, Find My iPhone - mozes biti ulogovan na jedno a bez da si na drugo. Ili - mozes biti na jedan account ulogovan na iCloud, a na sasvim drugi za Find My iPhone. Pricam o logovanju u Settings-u.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

dobraponuda
12-01-2014, 10:01
Aha, sada kapiram o cemu se radi.Mislio sam da "Fin my iPhone" se nalazi samo u oviru iCloud-a? Ako mozes, samo mi reci gdese nalazi "Find my iPhone" vas iCloud-a.Hvala ti!

mccf
12-01-2014, 10:06
Settings>Privacy>Location Services, pa poslednje dole


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

bekilence
12-01-2014, 10:06
Cekaj, jesu tebi prazna polja za e-mail i sifru, ili vec stoji neciji e-mail pa ti sad trazi samo sifru?

dobraponuda
12-01-2014, 10:07
Prazna su polja bila za sifru i e-mail. "mccf" hvala najlepse!!!

to je ovo otprilike


http://www.youtube.com/watch?v=HCNVVJY7mqQ

iAlfa
12-01-2014, 10:12
@dobraponuda
Za tvoj problem si dobio i prijedlog nacina za rjesenje kao i jos nekoliko drugih informacija u temi koji si otvorio http://www.isrbija.net/showthread.php?t=44772
Ne znam čemu ovolike varijacije na istu temu...

@mccf
Nije moguce odvojeno/razlicito logovanje u iCloud i FMI, moze biti samo jedan logovan account i aktivira se preko iClouda, moze se deaktivirati i tako kako si napisao ali ponovo sa podacima iCloud accounta.


Sent from my iPadAir using Tapatalk HD

dobraponuda
12-01-2014, 10:16
Nije bilo odgovora na ovu temu u tom postu.Jednostavno mi se desilo nesto neuobicajeno i ne vidim u cemu je problem da mi neko ne odgovori.Tamo se govorilio o totalno drugoj stvari i o drugom slucaju.Istina je da sam pisao na ovu temu, ali nije doslo do odgovora.Pozdrav!

Sada sam pogledao.Ne postoji opcija "Find my iPhone" ako nije ukucan iCloud nalog.Onda za sebe zasebno ne postoji, bar na mom iPad-u.

Byakuya
12-01-2014, 10:24
1.nemoj pisati post za postom vec koristi dugme edit.
2.nemoj pisati na vise mesta o istoj temi
3.pitaj vlasnika iPada za user i pass...on bi trebao da se seca...

dobraponuda
12-01-2014, 10:38
Ovo prvo razumem, kao i drugo.Trece je problematicno jer se nekada uredjaj prenosi "sa kolena na koleno" i izgube se kontakti, pa se nikada ne sazna ciji je mail, pogotovo ako stoji samo jedno slovo od istog.Najcesci je slucaj kada kupuju ljudi koji se u ove stvari ne razumeju i koriste uredjaj samo za internet surfovanje.Kasnije kada se restoruje posle 5-6 meseci bude gotovo jer se prethodni vlasnik izgubio ili je npr promenio broj telefona.Hvala vam na svemu

Byakuya
12-01-2014, 10:44
U jednoj temi si napomenuo da ti je to posao i da je veliki broj ipadova "prosao" kroz tvoje ruke...ako je to istina onda bi bilo logicno da se razumes u posao kojime se bavis...


Hvala vam sto polemisete na moju temu.Evo sta mi se desilo pre pola sata.Ja se inace bavim iPad-ovima i mnogo ih je proslo kroz moje ruke, a iznenadjenjima nikad kraja! Da pocnem...



ovom prilikom izgleda da nisi bio i to te kostalo...sledeci put ces znati i to da proveris. Ili postavis pitanje na forumu pre nego sto kupis...

Jailbreak
12-01-2014, 13:10
Ma nije ti ukljucena opcija ta. Pita te da se ulogujes na server. Kucaj svoj nakog i pass... To se uvek pali kad iskljucis FMIphone i radis restore/brises... Kucaj kazem ti svoj nalog i pass i aktiviraj ga


Sent from my iPhone

dobraponuda
12-01-2014, 15:14
Nista me zapravo nije kostalo jer sam dobio sifru, samo me je zanimalo na koji nacin mi je trazilo njegove podatke da se ulogujem kada icloud nije postojao.

Zanima me samo da li se "Find my iphone" moze aktivirati bez iCloud-a?

Jailbreak
12-01-2014, 16:05
Cekaj,cekaj... Jel si probao da kucas svoju sifru kao sto sam ti rekao?
Ako ti je trazio i mail i pass onda ipad NIJE imao aktivirano FIndMyiPhone!
Ako ti je trazio samo pass gde kaze da je telefon linkovan sa nekim mailom(npr. [email protected]) onda ti je bila ukljucena opcija.
Mene zanima da li si probao da se logujes sa svojim nalogom?


Sent from my iPhone

bekilence
12-01-2014, 19:43
Zato sam ga ja i pitao da li su mu prazna polja za sifru i mail, ili vec stoji neciji mail pa mu sad trazi samo sifru da ukuca.
Rekao je da su prazna oba polja, tako da bi trebalo samo da se loguje na svoj nalog i da pici.

dadinho
12-01-2014, 20:52
... ili samo da ide na "skip" :)


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

dobraponuda
12-01-2014, 23:34
Tek sam sada u mogucnosti da odgovorim, nisam bio pri racunaru.

@Jailbrea (http://www.isrbija.net/member.php/67845-Jailbreak)k , nisam pokusavao da ukucam svoj nalog jer znam da je pisalo bas ovo sto si ti otkucao "(npr. [email protected])" .Video sam da e-mail pocinje na slovo "c" pa sam ga pitao da li je njegov, i na kraju mi je dao podatke pa sam ga otkljucao.Ispod je bilo prazno polje da se ukuca e-mail, a ispod toga takodje prazno polje da se ukuca sifra...Mislim da nisam mogao da ukucam svoj nalog cim je pominjao ovo "(npr. [email protected])".

Meni i dalje ostaje misterija kako je je pisalo da je povezan sa njegovom adresom a iCloud nije postojao.Danas sam video da je nemoguce aktivirati opciju "Find my iPhone" bez iCloud-a, ili sam opet pogresno protumacio stvari? Coleo bih da me neko demantuje.

isavrseno
12-02-2014, 10:00
opcija za ukljucivanje find my iphone na bilo kom uredjaju pa i na ipad-u se dobija tek kad se ulogujes sa istim na icloud... sto implicira da je nemoguce da ga ukljucis ako se nisi ulogovao na icloud*:)