PDA

View Full Version : ios 6 iCloud



dobraponuda
11-01-2014, 20:08
Postovanje, kupio sam skoro uredjaj ipad 2 sa necijim iCloud-om na sebi.Bivsi vlasnik nece da mi vrati novac jer mi ovako nesto nije napomenuo.Da li ce mi posle restore traziti da ukucam sifru i email kako bih ga aktivirao.Na ios7 trazi sigurno, ali nisam siguran kakva je situacija sa ios6.Hvala vam!

dado
11-01-2014, 20:22
A zašto jednostavno ne pobrišeš taj iCloud nalog?

dobraponuda
11-01-2014, 20:26
Ne mogu da ga obrisem jer mi trazi sifru.Pitao sam vlasnika koji je ne zna.Kaze mi da sam ja to postavio, sto naravno nema veze sa zivotom.Mogu li da ga restor-ujem?

iAlfa
11-01-2014, 20:27
Na ios 6 mozes da izbrises taj nalog bez potrebne lozinke, radi predostroznosti prije brisanja iskljuci Find my iphone funkciju.

Edit: malo kasnim sa postovanjem.


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

dobraponuda
11-01-2014, 20:29
Hvala najlepse sto mi izlazite u suret.Kada probam da ugasim find my ipad trazi mi sifru.Zanima me samo da li mogu da uradim full restore bez problema, i da li ce traziti sifru kao na ios 7 ili nece?

igor11
11-01-2014, 20:36
na iOS6 ne bi trebalo da ti trazi sifru.. ako uradis restore pre nego ugasis FMI, zakljucaces ga za sva vremena..

iAlfa
11-01-2014, 20:36
Oprosti, ali nije moguce da ti trazi na ios 6 sifru/lozinku za deaktiviranje naloga odnosno gasenje Find my iphone, osim ako taj prethodni vlasnik nije aktivirao ogranicenja, a u tom slucaju si u slicnom problemu kao da si na ios 7.

Sada nisam siguran, pa uzmi sa velikom rezervom, da li bi erease all content rjesilo problem.

Restore ni u kom slucaju ne radi, jer automatski ides na ios 7, a onda nema lijeka...

EDIT:
1.Pitaj toga sto ti je prodao da li zna koja je bila sifra za lock screen, naime, ako su aktivirana ogranicenja, onda je sifra 4 broja, moze biti da je ista i za deaktivaciju ogranicenja.
2. U icloudu imas koja je e-mail adresa icloud racuna, na tu adresu lijepo posalji mail : kupio Vas uredjaj, imam problem taj i taj, moze li pomoc oko lozinke za deaktiviranje icloud racuna.


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
11-01-2014, 20:52
kako se aktiviraju ta ogranicenja???

iAlfa
11-01-2014, 20:59
Ios 6 i raniji su imali opciju da aktiviras odredjena ogranicenja ( POSTAVKE/OGRANICENJA/ lista mogucih ogranicenja) takva aktivacija trazi definisanje sifre ( prosta 4 broja ili napredna-alfanumericka) , npr. aktiviras ogranicenje FMI, postavis sifru i bez te sifre nije moguce deaktivirati FMI, a pa posto mu na ios 6 trazi za konkretne stvari sifru, jedino moguce je da su ogranicenja aktivirana i to za mail racune i za FMI.
Razlika je sto si pored takvih ogranicenja mogao bez sifre da uradis restore dok je bio aktuelan ios6, sada je druga prica, sa restorom ide se na ios 7 koji uvezuje icloud racun sa aktivacijom i nastaje problem.


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
11-01-2014, 21:08
aha, sad tek vidim ta ogranicenja..

dobraponuda
11-01-2014, 23:26
Hvala vam sto polemisete na moju temu.Evo sta mi se desilo pre pola sata.Ja se inace bavim iPad-ovima i mnogo ih je proslo kroz moje ruke, a iznenadjenjima nikad kraja! Da pocnem...

Zamenio sam se sa drom, dao sam mu iPad 3, a on meni njegov iPad 2 i dodao mi je jos nesto para (nebitno).iPad je bio pun nekih aplikacija i nekih njegovih naloga, ali NIJE bilo iCloud-a (niciji iCloud nalog nije postojao).Kada sam dosao kuci i kliknuo na "Erase All Content and Settings" trazio mi je e-mail i sifru da ga aktiviram.Bio sam ZGRANUT, i zamislio se "kako mi moze traziti sifru i email kada nije bilo vec pomenutog iCloud-a".Sva sreca dao mi je pass i email pa sam ga otkljucao.

Molim sve ljude dobre volje da napisu nesto ako znaju na ovu temu, kako slucajno sutra neko ne bi kupio iPad, restorovao ga posle 10 dana i na kraju ga slucajno zakljucao.

Hvala puno!!!!

iAlfa
11-01-2014, 23:39
Iskreno, malo si me zbunio, prvi i posljednji post su ti u koliziji, ali ako tebi ovo ima smisla i svrhe, manje je bitna moja zbunjenost...

Inace, na ovu temu je vec polemisano u nekoliko otvorenih tema, te otvaranje jos jedne cijenim da je suvisno, narocito na nacin koji si ti to uradio, ali tu su moderatori da to procjenjuju...



Sent from my iPhone 5S using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

dobraponuda
12-01-2014, 00:02
Nisam imao nameru da bilo koga zbunim. 1 i 2 post nemaju veze jedan sa drugim i odnose se na totalno zasebne uredjaje.Za prvi sam ukapirao o cemu se radi, a ovaj post koji sam otkucao pre par minuta je vezan kao sto rekoh za totalno drugi uredjaj.