PDA

View Full Version : iTunes-Greškom umesto "Izradi sigurnosnu kopiju" kliknula na "Obnovi kopiju" !!!



Dinamit
07-01-2014, 12:20
SREĆAN BOŽIĆ, HRISTOS SE RODI!
Naslov kaže šta je učinjeno....Posledica-obrisane iz telefona slike,br.telefona, sms poruke,...i još toga...vratio ga na stanje iz prethodnog backupa (ili mi se bar tako čini...).
Sve sve ali slike sa Nove godine!!!!
Ima li rešenja?

Jailbreak
07-01-2014, 12:28
Jedino vidi iCloud,dropbox...ako nesto koristis pa da povratis.



Sent from my iPhone

Dinamit
07-01-2014, 12:37
Ne koristim...

apple ios
07-01-2014, 12:49
Onda nema spasa.


Sent from my iPhone 5

Dinamit
07-01-2014, 12:56
Možda Božić Bata nešto smisli :worship: ...Nada umire poslednja :'(

igor11
07-01-2014, 12:58
Slike nikada ne vadis preko iTunes-a.. Nego lepo spojis telefon sa kompom odes u camera roll i iskopiras sve slike u neki folder procedurom "copy-paste" a kontakte cuvas na iCloud-u.. To ti je najbitnije, sve ostalo je manje bitno i mozes rucno instalirati opet.. Ovo kad izgubis, nema nazad..

Dinamit
07-01-2014, 13:02
Ali da li mi veruješ da sam do sada upravo tako radila-copy/paste! I šta mi bi da se pravim pametna :brickwall:

igor11
07-01-2014, 13:04
Jel ti bilo ukljuceno photo stream?

Dinamit
07-01-2014, 13:11
Ne znam...samo sam kliknula obnovi i to je to...

24101

Ako ovo nešto znači...

igor11
07-01-2014, 13:14
Mislio sam na photo stream na telefonu.. Settings-iCloud-Photo stream treba da bude na ON.. Ako je bilo ukljuceno, onda bi trebalo da ti vrati neke slike

zabrljanje
07-01-2014, 13:15
Jedino sto mozes je da ides na restore from backup od 05.01.2014. (tad pise da si radila poslednji backup telefona)...

Dinamit
07-01-2014, 13:17
Proverila-Nisam prijavljena na iCloud....

igor11
07-01-2014, 13:18
Zar taj backup ne pregazi onaj predhodni?

Edit: ubuduce neka ti iCloud bude ukljucen da bi imala kontakte i slike sacuvane na oblaku..

Dinamit
07-01-2014, 13:20
@zabrljanje Mislila sam i ja to,da uradim, restore na taj datum...ok (nakon ručka ;) ) Javljam šta je bilo...

EDIT: nisam još ništa uradila...

@igor11 Ima logike to što si rekao. Da savaki naredno backup pregazi prethodni. Uostalom, uvek mi ostaje ta mogućnost. Najgore što može da se desi je da budem na istom. Za sada, čekam eventualno još neki savet.

Možda neki program za recovery?

A ovako nešto?


http://www.youtube.com/watch?v=tlFnl0KKx4I

Da li RECOVERY (oporavak) ili RESTORE (vratiti) ?

Ili ovako:


http://www.backuptrans.com/tutorial/recover-lost-iphone-contacts-itunes-backup.html

Ili ovo:


http://www.easeus.com/mobile-tool/iphone-data-recovery-pro.html


:O Mnogo pitanja. Čekam mišljenje ili savet. Hvala

igor11
07-01-2014, 22:19
Na onoj slici sto si okacila pise da si zadnji put radila backup 5.1.2014.. Jesi tada imala slike u telefonu?

zabrljanje
07-01-2014, 22:27
Kao sto je napomenuto, ako si imala sve 05.01.2014., kada si radila backup, onda ides na restore from backup i sve ce ti vratiti sto si tad imala...sa ovim programima (koliko god da su poznati) nisam radio i ne znam koliko mogu stvari da izvuku ali i malo je bolje nego nista i sigurno vredi pokusati (ako su ti vec bitni podaci) i ako nemas sve na pomenutom backup-u...

Dinamit
08-01-2014, 08:53
Evo, odradila sam restore from backup iz tog datuma. Sve je odradilo, u iTunes pokazuje da je završen proces, prijavljuje da je Iphone priključen na iTunes međutim, telefon i dalje nešto vrti (smenjuju se na par sekundi jabuka i početni ekran)...Takođe, kad otvorim My computer, tu ne pokazuje da je telefon uštekan tako da ne mogu da pogledam da li je vratio izgubljeno.
Šta da radim? Evo, telefon ne prestaje da vrti...Bojim se da isključim telefon sa laptopa da nešto opet ne zeznem...

Edit: Telefon mi je tražio da potvrdim tamo nešto i izgubila se ona jabuka. Međutim, nisu vraćeni podaci...na žalost. Opet je vraćenu na staro...

zabrljanje
08-01-2014, 09:07
Mislim da moras da ga otkacis i uradis hard reset (power i home dugme zajedno dok se ne ugasi i ponovo pojavi jabuka) pa da vidis sta ce da kaze...

zmajcek
08-01-2014, 09:07
telefon ti se restartuje? jel to mislis pod smenjivanjem jabuke na par sekundi?
a sta ti itunes prikazuje?
samo si resotre from back up radila?

Dinamit
08-01-2014, 09:17
Da Da To smanjivanje jabuke.
Samo restore from backup.
Rekao je on svoje :brickwall:
Ništa nisam uradila.Još mi je izbrisao i ono što sam imala poslednjih dana-sms poruke,viber poruke,brojevi telefona...

Više se ne nadam...

zmajcek
08-01-2014, 09:32
jel imas jos neki back up, od nekog drugog datuma?
znaci da je prestao da se restartuje ako vidis da nema poruka, brojeva i ostalog?

Dinamit
08-01-2014, 09:36
Da. Napravila sam EDIT u prethodnom postu :)
Prestao je da se restartuje nakon što je tražio da kliknem nešto tipa "da li se slažem bla bla"...
Nema više ni jedan backup.
Da li da probam sa nekim od onih programa što sam poslala u nekom prethodnom postu? Ili neki po preporuci.

zabrljanje
08-01-2014, 09:49
Kako nemas vise ni jedan backup...nisi njih brisala iz kompa...probaj ponovo restore from backup...

Dinamit
08-01-2014, 10:00
Backup sa istog datuma sa kog sam radila onaj malopre?
Imam još neki backup ali je sa starijim datumom. Ne vidim svrhu...
Između ostalog, i ovaj backup koji sam malopre radila je sa datumom: 05.01.2014.....25.11.2013.
A tog 25.11.2013. je rađen update ios-a (u servisu-Niš). A onda je 26. urađen backup od 25...Tako da ja, onako kao plavuša, zaključujem da on mene opet vraća na početno stanje...

zmajcek
08-01-2014, 10:03
uradi ponovo taj back up od 5. januara
(ne čitam svaki put temu od početka :P )

zabrljanje
08-01-2014, 10:05
Zasto si radila ponovo backup ako si rekla da nemas nista na telefonu...mislio sam da ti taj od 05.01.2014. sadrzi sve potrebne podatke i to bi bilo najnormalnije resenje...
...za ove programe ne znam kako rade ali mozes da pokusas sa Dr. Fone...

Dinamit
08-01-2014, 10:06
@zmajcek Da li si video ovaj moj prethodni post? Tu sam malo nešto ja razmišljala :vb_kez: Šta mogu da izmenim sa ponovnim backupom?

@zabrljanje ...ne znam zašto sam radila...

zmajcek
08-01-2014, 10:09
možeš malo da se zabaviš ako ništa drugo >:D
šalim se, mislio sam da nešto možda nije dobro zbog tog restartovanja koje si pominjala, jer to ne treba da se dešava.. pa možda ako uradiš ponovo bude uspešnije...
no ako je back up prazan onda nema čemu da se nadaš, jedino što ne možeš ništa ni da izgubiš ako već ionako u telefonu više nemaš željene podatke.

barem ovog puta podesi dobro telefon pa da ti ubuduće se ne gube podaci suludo

Dinamit
08-01-2014, 10:26
A ako se opet desi to restartovanje? Kako da sprečim to ili ako se ponovi kako da ga prekinem?

zmajcek
08-01-2014, 10:54
meni i dalje nije jasno šta je to bilo... jesi odradila posle aktivaciju do kraja? telefon te vodi kroz podešavanja...

Dinamit
08-01-2014, 10:57
Aktivaciju posle čega? Posle backupa?

zmajcek
08-01-2014, 11:08
pardon moja greška :D
sva podešavanja sam mislio

Dinamit
08-01-2014, 11:17
Ajoooj Podešavanja telefona nakon backupa? Mislim da jesam :confused: Ovaj iPhone4 imam od 2011. i sada prvi put shvatam koliko ništa ne znam da radim sa itunes-om :brickwall:

zmajcek
08-01-2014, 11:39
dobro dobro, ne očajavaj, polako i naučićeš.. najvažnije je da podesiš back up kako treba i da koristiš icloud, tako te greške neće koštati podataka...
koji ios imaš? kakva je sad situacija?
(stanje, šta si uradila i šta dalje zeliš da postigneš?)
nije itunes takav bauk...

Dinamit
08-01-2014, 11:52
Backup mi je podeše da ne syncuje automatski.
ios 5.1.1
Situacija trenutna je kao i pre bekapa.
Dalje ništa nisam radila.
Iskreno, volela bi da isčačkam neki link odakle da skinem recimo ovaj DrPhone (pod uslovom da i njega znam da upotrebim) pa da pokušam da iskopam podatke :worship:.... A onda da dam oglas da prodajem dobro očuvan Iphon4, malo čačkan ::lol::

zmajcek
08-01-2014, 12:16
nisam koristio drphone, tako da ne mogu dati neki upotrebljiv savet tim povodom...
jel ti tel simfree? zašto si još na ios 5? naopako diži to odma, preporodićeš se
znači sad imaš podatke u telefonu? kako si ih vratila?

Dinamit
08-01-2014, 12:34
Simfree je.
Na ios5 sam tek od 25.12.2013. zato što mi je sve ove godine bio na onom koji sam imala od kad sam ga kupila.Neki ios4 je bio. Ovde, u Nišu, pošteno,niko nije znao to da radi...I ovo je odrađeno u servisu tako što su mi rekli da će biti gotovo za sat-dva a gotov je bio tek nakon 24h i to kad sam im odnela moj laptop da da iskoriste moj itunes sa mojim starim bekapovima. Ono što su oni skidali nije htelo da odradi backup do kraja...
Elem, nisam ostala bez svih podataka već samo od tog datuma kad sam radila update ios-a pa do sada...

I tako, da ne idemo više u off...
Ako naleti još neki konkretniji savet ili sugestija da pokušam da vratim podatke bilo bi lepo. Neću da brzam...Neću da podižem ios dok ne pokušam sve opcije.

igor11
08-01-2014, 12:43
Pa jel su bar bile dobre slike? Ahahha

Dinamit
08-01-2014, 14:04
:eyebrows:
Ajd' da ih spašavamo pa da gledamo?

igor11
08-01-2014, 14:18
Pazi, sad za koji dan imas reprizu tzv pravoslavne nove godine, tako da imas priliku da obnovis svoj album :D

Ontopic: mislim da ne mozes nikako da ih vratis jer si pregazila i backup u iTunes-u i podatke na telefonu.. Eventualno da probas sa nekim od tih programa za vracanje podataka, mada ne verujem da ces ista uspeti, ali te nista ne kosta da probas..

Dinamit
08-01-2014, 14:23
Repriza za reprizu..Original je original ;)

Shvatila da sam pregazila podatke...Zato i čekam neki savet vezano za neki provereni program. Možda mi se posreći.

igor11
08-01-2014, 14:29
Ja stvarno nikada nisam imao neki kontakt sa tim programima za vracanje podataka, tako da o istima znam veoma malo..

Znam da cak i da uspes nesto da vratis, ne mozes sve da vratis, vec samo neki deo, tako da ne znam koliko je to prakticno..

Marko
09-01-2014, 13:11
Ja kad sam sestri apdejtovao ios i vratio backup imenik se nije vratio, iako je postojao u backup-u... backup otvorio sa iphone backup extractor programom izvadio kontakte pa je rucno vracala...

Mozes i ti da pokusas sa tim programom mozda kojim slucajem ima slika u backup-u.

zabrljanje
09-01-2014, 13:12
Mogu i slike da se izdvoje iz backup-a...

Dinamit
09-01-2014, 13:54
@Marko da li je to program da se izvuku podaci zaglavljeni negde u telefonu?
Meni bi tako neki program trebao...Ako jeste, daj link, please. Da ne skidam svašta...

zabrljanje
09-01-2014, 14:04
Nije, to je program za izvlacenje stvari iz backup-a koji je napravljen preko iTunes-a..

Marko
09-01-2014, 14:26
http://www.iphonebackupextractor.com
Imas tu free verziju pa ako nadjes slike nacicemo i placenu da raspakujes sve :)

Dinamit
09-01-2014, 17:27
@Marko, isto pitanje.Da li je to program za izvlačenje slika zagubljenih u mobilnom? Tako nešto mi treba...Koliko vidim, ovo je za iTunes...
Da li postoji program ili app za izvlačenje podataka iz samog telefona?
EDIT:
Što se mene tiče,može da se zakljuća ova tema.
Skinula sam program EaseUS Mobi i krenula...Telefon je zaglavio u recovery mode...Odnela sam ga konačno u servis. Oprostila sam se od izgubljenih podataka :brickwall:

Izgleda da ću ipak dati oglas da prodajem iPhone 4, malo upotrebljavan ;)

Hvala svima na pokušaju.

Marko
10-01-2014, 02:27
Pa ako kažem da sam backup otvorio sa tim programom onda logično, otvorio backup koji je naračunaru...

U njenom slucaju u tefon se nisu vratili kontakti kada je vracen backup, iako su kontakti bili u backup-u sa tim programom su izvadjeni i rucno vraceni jedan po jedan... Ne mora da znaci da ces naci i svoje slike u backup-u ali te ne kosta nista da probas...