PDA

View Full Version : Apple ID i restore?



stefaneli
24-12-2013, 23:09
Vidjao sam po oglasima da prodaju ljudi iUredjaje koji ne mogu da se aktiviraju nakon restora jel su tipa kupljeni na ebayu pa nemaju sifru od id prodavca, ili nesto tako slicno.
E sada moje pitanje je delimicno vezano za to. Drugar je kupio i5. Kada ga je kupio iphone je i dalje bio ulogovan na appstore i mislm icloud od prodavca. Drugar se izlogovao, napravio sebi novi nalog koj koristi i to sve sljaka ok. Sada hoce da ubaci ios7, pa me interesuje nakon restora da li ce moci da se aktivira telefon, i ciji ce nalog traziti? Da se ne desi gorenaveden probelm. Da napomenem da je telofon otkljucan sa x-simom, ako ima ikakve veze.


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Jailbreak
24-12-2013, 23:20
Moze normalno posto je ios6 na njemu i koristio je fon sa svojim nalogom. Nek dize slobodno


Sent from my iPhone

igor11
24-12-2013, 23:24
kazu da sada i kada si na iOS6 kada se upgrade-ujes na iOS7 moze da se zakljuca ako ne znas apple id za koji je telefon vezan..

pitaj prijatelja ako je ulogovan sa svojim apple id na iCloud, onda ne bi trebalo da bude problema, ako je logovan samo na app store, onda ce da se zakljuca ako je na iCloud-u drugi nalog, tj ako mu je na istom aktiviran "find my iphone"

stefaneli
24-12-2013, 23:27
icloud i appstore su mu na njegovom nalogu, a find my iphone nije ni ukljucen... samo ne znam da nije varijanta da je telefon registrovan na apple sajtu na taj prethodni id pa kada se restoruje da opet trazi njega... :/

igor11
24-12-2013, 23:30
nema to veze... ne bi trebalo da bude problema.. neka dize na 7.0.4

Jailbreak
25-12-2013, 00:02
Nema veze ako je ios6. Mozes da ga zakljucas sa find my iphone,passcodeom i sa svim i svacim,jednostavno ubacis tel u dfu,odnosno recovery mode i pljusnes ios7. Prolazi aktivacija normalno. Problem je nastao tek sa 7-icom


Sent from my iPhone