PDA

View Full Version : Ne mogu da aktiviram IPad2



azrel
24-12-2013, 08:24
Pozdrav,

Pre nekih pola godine, kupio sam u madjarskoj polovan iPad2.
Na njemu je bio IOS 6.1.2 (cini mi se)
Sistem nije bio jailbrejkovan

Juce sam prvi put otisao u DFU mod, s namerom da uradim najnoviji update.

Uspeo sam u tome, tj. nakon desetak minuta sistem se pokrenuo, i odabrao sam jezik...

S obzirom na to da je Ipad 2 Wifi verzija, sistem je trazio da izaberem wifi mrezu kako bi nastavio na sledeci korak.
Odabrao sam kucnu mrezu i kliknuo da nastavim dalje.

Tada je sistem ispisao da je aktiviranje vezano za adresu [email protected] , i da samo ta osoba moze da ga aktivira.

Pokusao sam da unesem moj mail i lozinku, ali bez uspeha

Citao sam na internetu o tome, i pise da mogu da ga bacim u *****, ako ga nikad nisam jailbrejkovao, ili ako ne mogu da kontaktiram prethodnog vlasnika.
Nikad ga nisam pre jailbrejkopvao.
Ne znam ko je prethodni vlasnik.

Da li ima nade?, ili ga mogu koristiti za ukras

igne
24-12-2013, 08:28
Koliko sam ja upucen vezivanje za nalog je doslo sa iOS 7 i ne bi trebalo da ti trazi nalog

azrel
24-12-2013, 08:59
Bas u tome je poenta.

Ja sam imao IOS 6 na njem, ali sam uspesno postavio IOS 7.0.4 na njega sinoc.

Sada mi IOS 7 trazi da ga aktiviram.

Pokusao sam da se vratim na IOS 6, pa cak i na 5, ali mi ne dozvoljava.

Snimio sam Stariji Itunes, i pokusao da se vratim na IOS 6 i IOS 5, ali ne mogu ni tako.

Ispred mene je ipad2, koji sam juce mogao koristiti, a sada ne mogu nista... samo ga gledam :(

cliosport24
24-12-2013, 09:20
Od kad su stari Fenichani izmislili sredstvo placanja sve se moze ... :-)

azrel
24-12-2013, 09:28
Gde mogu platiti da se resi?

mightyoutlaw
24-12-2013, 09:43
a sta kaze alat za jb ios7 kad ga nakacis na komp? Jesi li uradio clean restore iz itunesa?


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

mospre
24-12-2013, 09:43
Da si dosao na forum 10 min prije nego sto si dirao rekli bi ti da moras da ugasis find my iphone opciju prije dizanja na ios7 u slucaju da je telefon polovan kupljen...

Sada trazi nalog kojim ga je prvi kupac aktivirao tj unio prilikom koristenja app store-a.

Strpi se jos malo, mozda izadje neki alat kao haktivate sto je bio za obilazenje aktivacije pa uspijes rijesiti problem..


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

rikee
24-12-2013, 10:22
Ili kontaktiraj kupca od koga si kupio u madjarskoj

igor11
24-12-2013, 10:26
Meni nije jasno kako trazi aktivaciju a bio je na iOS6?? Kapiram da je bio logovan sa svojim iCloud acc i kako moze da mu sad trazi neki drugi acc za koji je vezan uredjaj??

savana.man
24-12-2013, 13:29
Od kako je izasao novi icloud to se desava kad prelazis iz ios6 na 7. Isti slucaj se i meni dogodio, za sada ti je jedino resenje da kontaktiras prodavca da ti posalje lozinku.

igor11
24-12-2013, 13:55
onda su ovi iz apple bas resili da zastite uredjaje.. ne mogu da kazem da to nije dobro, ali dosta uredjaja ce prakticno biti neupotrebljivo zbog ovakve vrste zastite..

azrel
24-12-2013, 15:14
U mom slucaju je nemoguce kontaktirati prodavca. (ni ne znam ko je)
:(

isavrseno
24-12-2013, 15:38
Pre kupovine polovnog uredjaja obavezno traziti da se iskljuci findmyiphone to je trenutno jedino resenje... Postoje i servis koji proverava preko imei dali je to ukljuceno ili ne na uredjaju ;)


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
24-12-2013, 15:46
U mom slucaju je nemoguce kontaktirati prodavca. (ni ne znam ko je)
:(

Jel si imao svoj acc na iCloud-u?

azrel
24-12-2013, 16:28
Pretpostavljam da je acc=account.
Nisam imao account, koristio sam ipad tako kako sam ga imao.

Bilo je na njemu programcica, igica za malog...

Nikad mi tablet nije trazio nikakvu lozinku, ili da se ulogujem negde, tako da mi je sad ovo pravi BUM.

Gledam forume, kazu da je moguce izbaciti setup, tako da se zaobidju pocetna podesavanja.
Pokusavam, ali mi ne ide od ruke, tako da pretpostavljam da je u mom tabletu A5 procesor, pa iz tog razloga ne mogu da izbacim setup fajl.

Pokusavao sam svasta da se pomaknem, ali ne mogu cak ni da vratim sistem na IOS 6

Igrao sam se sa evaion7, fixrecovery, Gecko iphone toolkit, Ifaith, umbrela, tinyUmbrela, ragebreak, ssh_rd_rev04b.jar...
Ne znam tacno sta ovi programi treba da rade, ali sam se trudio da pratim uputstva, ali u svakom slucaju, trenutno bez pomaka.

azrel
24-12-2013, 16:36
Upravo sam pokusao da otvorim account na iclod...
kada pokusam da se ulogujem u iTunes, odvede me na stranicu na koju moram uneti broj kreditne kartice.

Ne mogu da verujem sta apple radi.

Nemam ni jedan njihov uredjaj osim ovog tableta.

Znaci, tablet ne mogu da koristim ako ne nadjem prvog vlasnika, a softver ne mogu da koristim ako im ne ostavim sve moguce licne podatke.

Do sada nisam ni video sta imam. Tu ne postoji "Upalis pa koristis".

Kako vidim IOS7.0.4 je relativno nov, pa se nadam da Apple nije napravi revolucionarnu zastitu koja ne moze biti probijena.

Pozdravljam zastite, ali ovo je stvarno preterano, ovo nisam mogao ni da zamislim.

azrel
24-12-2013, 17:11
Da li je moguce da se vratim na IOS 6, ili bilo koji prethodni bez SHSH bloba?
Na bilo koji nacin

rikee
24-12-2013, 17:13
Imas kao baka Miljka, ili kako se vec zove, tacnu/posluzavnik

iAlfa
24-12-2013, 18:56
Da li je moguce da se vratim na IOS 6, ili bilo koji prethodni bez SHSH bloba?
Na bilo koji nacin

Ne postoji nacin.


Pozdravljam zastite, ali ovo je stvarno preterano, ovo nisam mogao ni da n

Da si u sitaciji da ti nestane/bude ukraden iUredjaj, mislim da bi promjenio misljenje. Kao neko ko je veliki fun i korisnik Apple uredjaja, smatram da je zastita u iOS7 odlicna i potrebna.
Naravno, razumijem i tvoju poziciju i ljutnju, samo kad si novi, a htio si da odmah radis sa uredjajem napredne stvari, bilo je pametnije da prvo pitas, mislim kad vec znas za JB, forum itd...


Sent from my iPhone 5S using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
24-12-2013, 19:34
Upravo sam pokusao da otvorim account na iclod...
kada pokusam da se ulogujem u iTunes, odvede me na stranicu na koju moram uneti broj kreditne kartice.

dzabe ti je to.. tvoj uredjaj je vezan za acc od predhodnika i samo ga taj acc moze aktivirati.. tvoj ipad je prakticno postao neupotrebljiv do daljnjeg.. na zalost je tako..

mozda da razmislis da ga prodas u delove, cisto neki novac da izvuces od njega i pazaris neki nov uredjaj koji nece biti vezan za drugi acc

azrel
24-12-2013, 19:54
Da li postoji neka popularna stranica kod nas gde bih mogao staviti iPad za delove? (znam za kupindo i kupujem prodajem, al mislim na mesto gde se krecu ljubitelji apple proizvoda)

zule73
24-12-2013, 19:56
pa mozes i ovde...


Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

apple ios
24-12-2013, 19:57
Gdje ces naci vece ljubitelje Apple proizvoda nego ovdje ;)


Sent from my iPhone 5

igor11
24-12-2013, 19:57
da, mozes i ovde.. pogledaj podforum "iOglasi" i tamo ces videti sve..

Boletinho
24-12-2013, 22:06
Da si dosao na forum 10 min prije nego sto si dirao rekli bi ti da moras da ugasis find my iphone opciju prije dizanja na ios7 u slucaju da je telefon polovan kupljen...

Sada trazi nalog kojim ga je prvi kupac aktivirao tj unio prilikom koristenja app store-a.

Strpi se jos malo, mozda izadje neki alat kao haktivate sto je bio za obilazenje aktivacije pa uspijes rijesiti problem..


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Opet on ne moze to iskljuciti,jer ne zna lozinku,koja se mora unjeti da bi se iskljucilo:)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Ko ima iuredjaj sa upaljenim find my phone,a ne zna lozinku za njega,nikad a ni tad mu ne smije pasti na pamet da radi restore:)to odmah zaboravi:)

igor11
24-12-2013, 22:08
Ali ne bi radio restore i imao bi funkcionalan iPad..

Boletinho
24-12-2013, 22:13
To da,ali gasenja nema,na zalost:)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
24-12-2013, 22:38
kako to mislis nema gasenja?

igor11
24-12-2013, 23:34
Od kako je izasao novi icloud to se desava kad prelazis iz ios6 na 7. Isti slucaj se i meni dogodio, za sada ti je jedino resenje da kontaktiras prodavca da ti posalje lozinku.

mozes li ovo da mi objasnis ili das neki link da potvrdis ovo? ako si bio na iOS6, sve sto je trebalo je da iskljucis "find my iphone" ako si bio logovan na nekom drugom acc a ne svom.. koliko ja znam, na iOS6 ne trazi lozinku da iskljucis "find my iphone" i uopste mi nije jasno kako je mogao da se veze za drugi acc???

isavrseno
25-12-2013, 00:50
pa ako na ios6 nije trazio pass da se iskljuci find my iphone a on zaboravio ili nije znao da treba da ga iskljuci pre nego sto je uradio restore na ios 7 onda je njemu potpuno svejedno dali je mogao ili nije :D u oba slucaja nije to uradio i sad je na zalost kasno... mada postoje servisi koji navodno mogu da uklone tu zastitu uz ne bas malu novcanu nadoknadu ali je procenat uspesnosti jako mali tipa 20-30% i uglavnom se sve svodi na to plati pa cekaj mesec dana pa ako ne bude vrate ti novac a to sto su se mesec dana koristili tvojim novcem to nikom nista :P

stefaneli
25-12-2013, 01:09
Vidjao sam ovaj problem na kp, pa tamo nisam mogao da iznesem misljenje, ali ovde cu pokusati, mozda pomogne. Da se napravim malo pametan. :)
Apple id je e-mail adresa. U danasnje vreme ljudi svakodnevo koriste mailove, skoro kao sms. Jel ti nije palo na pamet da na tu adresu koju trazi da se aktivira pustis e-mail? "Zdravo ja sam taj i taj, treba mi to i to, situacija je takva" pa vidis mozda ti odgovori. Ne moze da skodi. Naravno sve to pod uslovom da je legalno kupljen od vlasnika.
Ja imam slicnu situaciju sa drugarovim iphonom koji hoce da digne na ios7, ali je kupljen recimo od sumnjivog lika pa mu se ne mili.
Ali ako ti znas da je sve legalno, pokusaj... ;)

isavrseno
25-12-2013, 01:13
nije ti losa ideja ali izvodljiva je samo ako se sazna pre restore-a da je find my iphone ukljucen... ukoliko je vec uradjen restore i tel zaglavio na aktivaciji ti ne mozes ni da vidis koja je to email adresa... tj vidis samo pocetno slovo na zalost...

stefaneli
25-12-2013, 01:19
E to nisam znao... :(

Boletinho
25-12-2013, 01:29
kako to mislis nema gasenja?

Kazem nema gasenja find my phone,ako ne zna pasword:)odnosi se samo na ios 7,naravno:)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Ima te servise za provjeru imei,gdije vam izbaci da li je ukljucen FMP,pa prije kupovine svakako provjeri te,a ako vam prodavac ne zeli dati imei,sve vam je jasno,o cemu se radi.

igne
25-12-2013, 11:51
Ako niste sigurni u uredjaj koji kupujete, ovo je jedan od pouzdanih čekera.

http://iunlocker.net/check_imei.php


Ovako izlistava podatke i odmah vidite stanje

http://img.tapatalk.com/d/13/12/25/u8ymymyg.jpg


iPad se moze proveriti preko serijskog broja.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

Boletinho
25-12-2013, 12:35
E bas taj servis:)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
25-12-2013, 20:33
pa ako na ios6 nije trazio pass da se iskljuci find my iphone a on zaboravio ili nije znao da treba da ga iskljuci pre nego sto je uradio restore na ios 7 onda je njemu potpuno svejedno dali je mogao ili nije

da l' je moguce da je neko bio logovan sa tudjim acc iako je mogao da napravi svoj i loguje sa na isti na iCloud-u??

ajde da predpostavimo da pokretac teme nije znao kako se pravi acc i da moze da se odjavi sa tog acc na koji mu se zakljucao iPad, sto ne verujem da je i @savana.man bio logovan sa tudjim acc..

zato sam trazio da mi argumentuje da novi iCloud zakljucava telefon prelaskom na iOS7 jer ja tu informaciju nisam nasao na netu...

mightyoutlaw
25-12-2013, 21:05
Mini je sve ovo malo nelogicno jer svako ko prodaje neki iuredjaj,prodaje ga sa svezim restore-om ili izbrisanim Apple ID nalogom.kako je onda moguce aktivirati zastitu id nalogom?



Sent from my iPad using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igor11
25-12-2013, 21:11
jedina razmuljivo je da dobijes na poklon i koristis ga takvog sve vreme bez da se zainteresujes za isti, pa da ga onda navodno nakon update zakljucas.. ali savana.man mi ne deluje kao neku laik koji ne poznaje materiju i cisto sumnjam da je bio logovan sa tudjim acc..

isavrseno
25-12-2013, 21:56
Decku je ipad ostao zakljucan sa tudjim icloud nalogom... Sto moze da znaci samo da je pre restore ostao ukljucen find my iphone i sve vodi ka tome da je uredjaj koriscen sa tim tudjim nalogom pre restore... Ako je uopste koriscen...


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

azrel
26-12-2013, 08:07
find my iphone nisam nikad koristio, nisam ni obracao paznju na njega. Ne mogu da kaze da je bio ukljucen ili nije.
Ali po svemu sudeci, bio je ukljucen, pa se iz tih razloga dogodilo sto se dogodilo.

Citao sam dosta po forumima, i vidim da se mnogo ljudi naslo u istoj situaciji, iz manje vise istih razloga.

Kako vidim jedino "moguce" resenje je izbacivanje setup fajla, a o tome slabo nalazim informacije za A5 procesor (pretpostavljam da je i moj A5, jer za A4 mi nista ne radi)

azrel
26-12-2013, 11:00
Da li neko zna kako pomocu TinyUmbrela mogu da pristupim Ipadupreko Putty-a?
Da li mogu tako pristupiti iPadu, s obzirom da je A5, ili to nema nikakve veze?
Da li postoji neki drugi program za pristupanje ipadu preko neke vrste terminala?

azrel
04-01-2014, 19:33
Ne mogu da postavim oglas da prodajem ipad 2. U cemu je problem?

basti
09-01-2014, 19:20
gde se nalazi opcija find my iphone na ipad2 4.3, da proverim da li je to ukljuceno ili ne ?

igor11
09-01-2014, 19:26
U iCloud-u.. Settings-iCloud-find my iphone

Satyr
23-01-2014, 13:53
danas mi je stigao jedan iPad 2 koji je izgleda ukraden u austriiji. Takođe je deaktiviran. Da li postoji mogućnost da se kontaktira vlasnik, ja bi da vratim ovaj iPad njemu...?

zabrljanje
23-01-2014, 13:59
Kako god da ti je stigao...trebalo bi da ti izbaci poruku kome da se javis (ako je tako nesto aktivirano) ili da vidis za koji je Apple ID vezan (e-mail) i da mu se tako javis...

Satyr
23-01-2014, 14:04
24453

ovako izgleda kad ga prikačim na itunes, šta dalje?

raDOS
23-01-2014, 14:11
Mora da znas apple id. i pass od tog gore sto ti pise sa **** u prvom redu. Ako je to tvoje onda taj email koristi, a ako si ga kupio od nekog i nije tvoj email u primjeru, moras da zoves vlasnika. Drugog rjesenja nema.


Hehe sad sam vidio da si post iznad napisao da je ukraden... Nista ili da ga vratis ili da prodas u dijelove. Display, ako nista i bateriju. Za kstale dijelove ne znam kako ide i sta moze da se proda

Sent from my iPad using Tapatalk

Satyr
23-01-2014, 14:12
pa ne znam koji je njegov ID, a hteo bi da ga kontaktiram

edit: hoću da vratim čoveku to, idem za Budimpeštu za 2 nedelje, mogu se dogovoriti sa njim da se tamo nađemo ako hoće

raDOS
23-01-2014, 14:17
Ne znam, ja sam iz austrije, jedino da pitam u policiji sa tim serial nr, da li je neko prijavio kradju i da li imaju kontakt kakav


Sent from my iPad using Tapatalk

Satyr
23-01-2014, 14:22
pa može i tako, mada, ne verujem da bi policija dala takvu informaciju, ali možemo da probamo, šaljem ti serial u inbox :)

maxbet
28-03-2014, 13:38
evo da ne otvaram bzvz novu temu imam slican problem...
drugar mi poslao iz ceske ipad 2 na kome je ios 6.1.3 i ulogovan na tudji icloud
interesuje me da li ce moci da se ugasi find my ipad bez kucanja sifre i odradi update na ios7 a da mi pritom ne trazi aktivaciju od proslog vlasnika

vlada11070
28-03-2014, 13:49
Ne može. Probaj da nadješ tu šifru od drugara jer u suprotnom se gleda da je iPad ukraden u ta šifra mu blokira rad.

maxbet
28-03-2014, 13:55
problem je sto je prvi vlasnik ipad-a pokojnik (na zalost) tako da ne postoji mogucnost dobijanja sifre.
vlado,znaci ios6 takodje trazi kucanje sifre kada se gasi find my ipad?

vlada11070
28-03-2014, 13:57
Tako je.
A kako je pokojnik uspeo da aktivira Find my iPad?

maxbet
28-03-2014, 13:59
verovatno prstima dok je bio ziv ne znam ni ja :)

nisam bas najbolje razumeo pitanje,koliko sam razumeo ortaka na njemu je ios 6.1.3,uljucen find my i kaze da je funkcionalan sve dok se ne odradi update na ios7

bbrks
28-03-2014, 14:00
Ja stvarno ne verujem sta citam. Maxbet, bez ljutnje, ali obzirom da je nemoguca misija u pitanju, ja cu ovu konverzaciju morati da obrisem. Zapravo cela ova tema odavno poziva na zakljucavanje.

Tako da LOCK