PDA

View Full Version : Original vs Fake iphone 4s kako znati?



re5pect123
19-12-2013, 23:19
Pozdrav,

ispala mi je ekstra kombinacija da dam moj telefon iphone 3g (stanje 4/10) i 50e za iphone 4s kome je pokvaren konektor punjenja baterije, za taj konektor sam pozvao servis u Smederevu i decko koji radi tamo mi je rekao da je cena 20e. Dakle dobijam za nekih 120e iphone 4s, malo mi je tesko poverovati u to?!

Ono sto mene zanima jeste sledece, koliko kosta ukoliko je otisla ploca, a ne konektor?
Kako mogu saznati koji je fake, a koji original iphone, ukoliko ga ne mogu ukljuciti?
Koliko je relevantan ovaj video snimak, tacnije ovaj deo kada na iphone stavi kap vode?
zVMyj8lJZPo

Unapred hvala na odgovorima, i vise puta sam trazio ovu temu na googlu i svuda, mislim da treba da se otvori ovde tema Real and Fake iPhone i da se objasni sve sta i kako, ja se ne razumem ali dosta sam trazio, ovde u searchu nisam uspeo da nadjem temu, izvinjavam se ukoliko ima vec.

strasilo85
20-12-2013, 01:08
Kao i uvek orginalni iphone mozes znati po imei, ukucas na internetu i vidis sve o datom iphoneu. Mada sta je stvarno sa telefonom to nikada ne mozes znati dok ga licno ti ne pogledas ili serviser. On na tom telefonu je mogao da uradi ko zna sta, cak i da ti da ispravni imei ko zna sta je covek radio unutra telefona.
Zapitaj se samo zasto taj covek ne popravi sam za 20 evra i ne proda taj iphone za 250 evra i kupi kao tvoj 3g za 50 evra i ostane mu u dzepu 200 evra????
Ja cu ti dati jedan savet kod elektronike. Kupuj novo i sa garancijom, ako ne mozes onda polovno ali da radi. Ovako ti sve ide naslepo i nesigurno.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

re5pect123
20-12-2013, 14:12
Hvala na savetu, svestan sam ja toga da ne mogu znati nista dok serviser ne pogleda. Iskreno i mene cudi to sto covek nece da ga popravi za 20e nego ga prodaje za 100e ili meni nudi u zamenu.
Ali sa druge strane opet gledam, meni je samo bitno da nije kinez, a opet i to je tesko saznati na prvi pogled dok se ne upali telefon... I druga stvar da li zna neko koliko kosta ploca za Iphone 4s ukoliko je ona otisla?

.stefan
20-12-2013, 14:32
kosta previse, a najgore je sto je ne mozes nigde naci jer ih slabo ima u ponudi...kosta minimum 150e...

nemoj da uzimas taj telefon jer da je to problem on bi ga vec resio veruj mi...znaci batali to...

kupovina neispravnih stvari je mac sa dve ostrice, mozes dobro proci ali mozes i najebati...dobro mozes proci samo u slucaju da je neko skroz neupucen u kvar koji ima i ne zanima ga sta se desava sa njim vec samo hoce da ga se otarasi...

ja ne znam za te kopije ali mislim da n jedna nema iOS, tako da mislim da se to na prvi pogled odmah vidi...oni hardver mogu da skinu u potpunosti, tj ne hardver celokupni vec samo spoljasnji izgled, unutra je to krs da se razumemo :)

vecini kopija se skida zadnji poklopac i kartica ubacuje unutra na "klasican" nacin

ko je uoopste taj sto ti to nudi? da li ga poznajes? da nije tel ukraden ili tako nesto slicno?

re5pect123
20-12-2013, 15:23
Evo gde sam naisao na njegov oglas. Da moze da se upali lako bih se snasao ja, posto imam iPhone 4s i 3g, tako da bih video cim bih upalio, ali ovako tesko da mogu razaznati koji je pravi koji ne, a pogotovo sta se pokvarilo.
http://www.kupujemprodajem.com/iPhone-4s-16GB-simfree-9442115-oglas.htm?filter_id=7070

jb007
20-12-2013, 15:24
Posto vec imas iPhone,na osnovu koriscenja toga telefona jedno 3 min ces provaliti je li original ili ne,sigurno..
Ako ti je neki prijatelj sigurno mu nece predstavljati problem da ti da telefon da ga odneses u servis da ga pogledaju ;)

re5pect123
20-12-2013, 15:27
"nemoj da uzimas taj telefon jer da je to problem on bi ga vec resio veruj mi...znaci batali to..."
Iskreno i meni je to u glavi, zasto on ne bi resio taj problem koji kosta 20e, on je u oglasu napisao 40-60e... Odustacu od te kupovine, bolje los 3g koji radi nego 4s koji ne radi :)

A sto se tice kopija, ne znam sta imaju, ali gledao sam dosta na youtubu klipova, veoma dobro su uradili kopije, ko nikad nije imao iphone uopste nije tesko uvaliti mu...

re5pect123
20-12-2013, 15:28
Posto vec imas iPhone,na osnovu koriscenja toga telefona jedno 3 min ces provaliti je li original ili ne,sigurno..
Ako ti je neki prijatelj sigurno mu nece predstavljati problem da ti da telefon da ga odneses u servis da ga pogledaju ;)

Nije prijatelj, nasao sam na kupujem prodajem njegov oglas...

.stefan
20-12-2013, 16:40
Prvo: Linkove u code, ne pisi post za postom koristi edit opciju i procitaj pravila postovanja na forumu!

Drugo: Mislim da ovo nije kopija, ali ko zna sta mu sve fali, plus sto nema ni oprema uz njega dok kupis punjac,kabl,slusalice izadje skupo,neizvesna je i popravka...

100e nije neka para za ovo, da se malo vise zezas oko ovoga mogao bi na delove da izvuces toliko...

Ja bih mozda ovo i uzeo ali ja volim da se zezam sa krsevima :)

re5pect123
20-12-2013, 17:16
Ok, nisam znao to za postove ;) tj. nisam procitao pravila :)

Pa dobro meni bi to ostalo od Iphone-a 3g kada bi menjali, ali definitivno cu odustati, tako da probaj ti ako te zanima da se zezas sa njim :)

Po meni je preveliki rizik, telefon koji ne znam da li je replika, kome ne radi nesto ne zna se sta, na moju poruku da li je original iphone odgovor je ne smem nista da ti garantujem.

100e po meni i nije tako lako da izvuces iz njega, ekran, touch, ne znas da li rade dok ne ukljucis telefon ;) tako da ti je i to mac sa dve ostrice, a i da rade, treba prodati to, tu mozda izvuces 50e, i da izvuces za bateriju i masku jos 30e ti vise nista iz njega ne mozes da izvuces ako je ploca crkla :) tako da mucenje je to, ne bih se ja zezao sa tim, ako neko od vas hoce neka proba :)

.stefan
21-12-2013, 11:03
Ma bataljuj to

Luk492
21-12-2013, 11:14
"Ne smem nista da ti garantujem" hahaha

technobuba
21-12-2013, 11:15
Ne uzimaj. Fake se vidi iz aviona. Da ne pricam o iOS-u koji nema u Kinezima...

NikolaSRB
21-12-2013, 13:34
ako ne zelis da imas neprijatno iskustvo. pa da otvaras temu prevara itd, zaobidji taj oglas