PDA

View Full Version : AppleTV 3 -koriscenje?



milan64586
10-12-2013, 14:25
Stigao mi je appletv3. Posto sam ranije imao atv2 i koristio sve blagodeti jailbreak-a, interesuje me, posto sam malo ispao iz stosa, za sta se realno u Srbiji moze korisiti atv3? Uzeo sam ga pre svega zbog mirroring-a i youtube-a. Ima li jos nesto za sta ga mogu upotrebiti u Srbiji? Koliko znam filmove i serije ne mogu da iznajmljujem cak i kada bih hteo. Ok, mogu da slusam radio, to znam, mada mi nije nesto preterano interesantno. Oni svi ostali servisi se placaju i ne rade u Srbiji. Dakle ima li jos nesto za sta ga mogu iskorititi, a da ne znam za to?

matrix
10-12-2013, 20:33
gledas slike sa iCloud-a :D

milan64586
10-12-2013, 21:16
Da, moze i to. :D

smera
10-12-2013, 22:41
Ako uzmes smart DNS naprimer kod unblock-us moci ces da pristupis Netflixu i Hulu plus, imaju trial periode, ali ne moze bez fake DNS ili VPN. Kad uzmes smart DNS mozes da ga stavis na sve uredjaje IOS, smart TV i dr. I onda airplay. Takodje mozes airplay BBC i dr. UK kanale sa IOS uredjaja ako imas smart DNS.

milan64586
10-12-2013, 22:49
Zar ne mogu vec da pustam preko airplay-a sadrzaj (preko xmbc-a recimo) na atv?

matrix
10-12-2013, 23:07
ne moze sa xbmc na airplay...pisano vec o tome 100 puta :stick1: mozes samo mirroring koji radi jako lose, pogotovu kad pustas HD sadrzaj...neki kazu da Router tipa N resava problem ali meni ni on nije resio, zato 10m HDMI kabl sve resava;)

milan64586
10-12-2013, 23:11
Aha, nisam znao to. Kazem nisam pratio desavanja oko atv, dosta dugo. Ja imam N ruter. Bas cu probati da li to radi i kako. Sta treba da uradim da bih pustio preko mirroring-a? I sta bih radio sa HDMI kablom?

matrix
10-12-2013, 23:19
Mirroring je najprostiji...samo klikni ikonicu AirPlay-a iz status bara na Mac-u i zadaj komandu da se poveze na AppleTV i on ce sve prenositi sto vidis na ekranu kompa na ekran televizora.ideala za prezentacije ili slicno...probaj bas..pusti neki dobar HD film i javi da li secka ili koci....a HDMI je resenje da sve sa kompa direkt na TV na neki od slobodnih HDMI ulaza pustas sadrzaje.kome ne pomaze N router naravno.

milan64586
10-12-2013, 23:32
Ok hvala. Mislio sam iz tvog posta da si mislio na neki drugi mirroring, ali to je ipak airplay. Probacu pa cu javiti kako ide. Sobzirom da ja imam macbook air, morao bih verovatno neki lightning to hdmi adapter? I jos nesto da pitam. Da li postoji neki nacin da kada se aktivira atv da tv (lcd sony) sam prebaci na taj hdmi ulaz? Dakle da ne moram rucno sa daljinskog od tv-a da cackam i trazim odgovarajuci hdmi.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

matrix
10-12-2013, 23:37
:no: to si vec pitao u nekoj temi...mislim da nisi dobio potvrdni odgovor na zalost.a ovo nije AirPlay nego bas MIrroring, AirPlay je nesto drugo slicno i bolje radi.ne znam zasto.ako ti je MB Air od 2010 onda ce da ti sljaka(ili cak mozda od 2009 nisam siguran).aj probaj pa javi...:vb_type:

milan64586
10-12-2013, 23:41
Ne razumem i dalje u cemu je razlika izmedju airplay-a i mirroringa, ali nema veze. Ja sam razumeo da se Apple-ov standard za mirroring zove airplay. Probacu sutra kako radi ovo pa cu javiti. Macbook air je mid 2011 i imam lightning port (valjda je to to). Trebalo bi preko toga da mogu da izvezem video sadrzaj.


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

matrix
10-12-2013, 23:46
da , svi Mac-ovi novije gen imaju to kao standard...MiniDisplay Port to HDMI ili adapter pa nastavis na poduzi HDMI kabl ili kupis sa kablom vec...ali to se ne prostire daleko onda.max pola metra do metar.imas na ebayu...samo pazi kupi dobar kvalitet!ova tema se pretvorila u Live-Chatt dvojice apple tv entuzijasta ::lol::

milan64586
10-12-2013, 23:51
Ok hvala. Da ne offtopicujemo vise. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

cikajwoa
11-12-2013, 01:11
Airplay-samo odredjen sadrzaj , video ili audio bacas na rv, hifi sistem.

Mirroring-sto vidis na ekranu racunara -to vidis i na tv-u. Ogledalo kako sam naziv kaze


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

.stefan
11-12-2013, 01:51
Samo da pitam, ako ti vec razvuces hdmi sa kompa na tv da bi pustio xbmc npr. koj ce ti djavo onda ATV? :) samo pitam

matrix
11-12-2013, 01:59
pustam sa moviebox-a dosta filmove a i muziku(aptv mi je povezan preko coaxialnog kabla na pojacalo i zvucnike),nekada skinem film(vrlo cesto)sa xbmc-a pa preko Beamer-a putem AirPlay-a na Apple tv,pustam slike i video sa iPhone i iPad i td i td i td...gledam vevo i druge kanale i td...


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
11-12-2013, 09:09
Evo probao sam. Ovako. Slika moze da se izveze sa xbmc preko atv na tv i film koji pustam preko icefilms recimo, ide na tv-u. Ako pustam u 720p mozda na momenat malo kao da se digitalizuje slika, ali za ovo kratko vreme koliko sam pustao sve ide kako treba. Kada nije HD (720p) onda naravno nema nikakvog problema. Ono sto me je razocaralo je sto se ne prenosi zvuk na tv. Dakle zvuk ide preko laptopa a ne preko tv-a, kao recimo kada pustam video sa youtuba-a, isto preko laptopa i mirroring-a. Opet preko youtube-a kada pustam, 720p isto tako pusta skoro normalno, mozda malo digitalizuje na trenutak sliku. 1080p secka poprilicno, a ispod 720p ne secka nista.

amsterdamxxx
11-12-2013, 09:45
Kako izvozis sliku sa xbmc na appletv?....
Beamer resava pustanje videa,o njemy smo pisali vise puta....
Mozes da pojacas Net servise za appletv uz pomoc programa 'iMediaShare'...postoje verzije I za iOs I za Android....

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

matrix
11-12-2013, 10:24
i mene interesuje kako moze iz xbmc na apple tv kroz airplay a ne kroz mirroring kao sto smo vec rekli da moze.a ima da ti secka 720p film sigurno,samo pocni da gledas nekih 15-20min.naravno zavisi mnogo faktora, da li si u zgradi punoj wifi mreza ili zivis u kuci,kvalitet mreze tj routera i td...


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
11-12-2013, 10:37
Ne znam, rekao sam vec da ne razlikujem mirroring od airplay-a. Znaci pritisnem ovo

http://cocoacake.net/blog/wp-content/uploads/2013/03/AirplayIcon.png

na macbook air-u. Izaberem apple tv. Pojavi mi se slika desktop-a na tv-u. Otvorim xbmc, pa icefilms. Pustim film i gledam. To je to sto sam radio. Da li je to sada mirroring, airplay ili sta, ne znam stvarno.

Ova beamer znaci resava problem tog seckanja, ali moze da pusti samo vec skinut film? Znaci ne mogu uz pomoc njega da pustam sa xbmc-a? Ako je tako, a ne znam kako bi drugacije bilo, jel onda postoji nacin kako mogu da skinem sa xbmc-a film na mac?

matrix
11-12-2013, 10:49
to ti je prijatelju Mirroring...kad si kod nekog filma u navi-x ili ice films...klikni desnim klikom i izaberi direct download i skini film na neku lokaciju koja ti odgovara, nemoj tu koju ti on ponudi automatski jer je neces bas tako lako nci...znaci desktop ili napravi folder Movies pa tu smestaj. i onda Beamer...ili jos bolje importuj u iTunes Librery pa preko Apple TV direkt udjes i gledas(komfornije je)...naravno ako film podrzava iTunes codeke...npr ako je mkv. ili flv. nece u iTunes...ali avi i mp4 ide i td...

amsterdamxxx
11-12-2013, 14:13
to sto ti radis,to mozes sa bilo kojim programom,cak i da pustis film na Safariju,preko nekog sajta sa Online filmovima..ici ce preko Miroringa na AppleTv....al dobro,ne pravis razliku,pa je jasno sada..:)

zemomak
12-12-2013, 02:13
Ubacili su danas par novih canala, dobar je crackle, dosta slicno netflixu i huluplusu, samo besplatan :)


Sent from my iPhone 5s using TT

matrix
12-12-2013, 09:41
Primetio sam i ja to,ali nista posebno.nego jel imate vi opciju "film nedelje"??daje iTunes nedeljno neki kao dobar film za 0,99€ u HD-u.in concreto ove nedelje je Narnia-peinc neki tamo ne znam...nekada nije lose stvarno i za 1€ u full HD pogledati film.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Shke
20-12-2013, 17:00
Drugari, da li je moguce povezati iPad4 sa LED TV preko APPLE TV3, da igrice koje se igraju na iPad jednostavno prebacim na ekran tv-a?
Na YT vidim da je to valjda moguce ali da pitam ipak kako to funkcionise.
Cerka ne pusta iPad iz ruku pa da probam da joj sve to prikazem na vecem ekranu :)
Hvala unapred!!

zemomak
20-12-2013, 17:03
Moguce je, samo prije toga dole na ipadu u control centru ukljuci air play opciju


Sent from my iPhone 5s using TT

Shke
20-12-2013, 17:08
Znaci zaista je tako prosto kao sto izgleda na YT? :)
Jel imaju neka ogranicenja prilikog pustanja sadrzaja?
Mogu li tako i neke apikacije da prebacujem na ekran tv-a koje koristi na iPad?

zemomak
20-12-2013, 17:10
Ja sam dosad jedino igre tako igrao i gledao filmove :)


Sent from my iPhone 5s using TT

m1l0s
22-12-2013, 18:02
Sada kada je izasao JB za iOS 7 jedino sto nam preostaje je da iscekujemo JB i za Apple TV 3! Iskreno, vise bih se obradovao tom JB.

Shke
25-12-2013, 15:26
Jel probao neko AirParrot aplikaciju, da li zaista dobro radi na relaciji PC-ATV3?

milan64586
25-12-2013, 15:38
Neuporedivo losije od airplay-a, bar kada sam pre nekih godinu dana probavao.

amsterdamxxx
25-12-2013, 22:50
pa airplay je funkcija appleTv-a..a AirParrot je program koji podrzava tu funkciju.....
ja ga imam na Mac-u...ali nisam nesto zadovoljan...bar kad je Mirroring u pitanju.....

iLaki
12-01-2014, 01:55
Ako bi neko mogao da mi odgovori na ovo pitanje.
Imam Apple TV 3 i povezan je preko Lan kabla (Cat 5e), imam super brzi internet (optika 20Mbps) i ruter koji podrzava 802.11, mene interesuje je li ipak bolje da mi je Apple Tv konektovan preko Wifi-ja ili da ga ostavim na Lan (cat5e) jer nisam siguran provodi li (cat5e) istu brzinu interneta koju bi provodio Wifi?

igne
12-01-2014, 09:08
WiFi ti je sasvim dovoljan za ATV ;) Moj je na WiFi i cepa kao lud :)

rikee
12-01-2014, 09:09
WiFi je dovoljan. Kabl stabilniji :)

igne
12-01-2014, 09:12
Zasto mislis da je stabilniji? :) Meni na WiFi savrseno radi, nikad zastucao nije :)

rikee
12-01-2014, 09:34
Zavisi od rutera, kablovskog ili adsl modema. Ako neko slucajno nagazi na racunaru neki download, wifi uvek prvi pati. :)

Nenad Bugarcic
12-01-2014, 10:24
Ja bas imam problema i sa atv i sa ostalim uredjajima,ali meni je izgleda do rutera! Koristim PTT adsl i od njih dobio onaj tp-link modem/ruter..bez antene! Ima li neko predlog koji modem/ruter uzeti?


Sent from my iPhone using Tapatalk

milan64586
12-01-2014, 11:04
Koju jacinu signala, koliko crta vam atv pokazuje ako ste povezani preko wifi-a? Meni pokazuje uglavnom tri, ali desava se i da bude na dve, a retko, ali bilo je i toga ode na cetiri. Imao sam bas ozbiljne probleme sa protokom. Prvo mi se desavalo da mu treba po 10 minuta da pusti onaj preview filma u 1080p, a posle je poceo da zeza i to dosta i na obicnom youtube-u i to za video klipove neke skroz male rezolucije. Onda sam eksperimentisao. Menjao sam ruter, podesavao jacinu signala rutera i na kraju sam i restore atv-a uradio i nista nije pomoglo. I taman kada sam vec digao ruke, odjednom je sve proradilo i sada mi radi skroz dobro. Nemam pojma sta se desavalo. A opcija dovodjenja kabla, u koji i ja imam nekako mnogo vise poverenja i mislim da je sigurnija i stabilnija konekcija, kod mene nije opcija, jer zivim u kuci i da bi doveo kabl od rutera do atv-a trebalo bi da porusim pola kuce.

zemomak
12-01-2014, 12:26
Meni pokazuje 4crte, wifi ruter mi je udaljen dvije sobe(2 zida) od apple tv, rjetko kad zasteka...brzina je 16 mb, mislim da mi je bolji signal na apple tv nego na iphonu...a kabal sam usteko u drugi smart tv u istoj sobi gdje wifi ruter...


Sent from my iPhone 5s using Tapatalk

smera
12-01-2014, 13:11
Ja kad god mogu sve uredjaje povezem na eternet (mislim ako su blizu rutera) jer je to stabilnije i protok je bolji. Ali kad to nije moguce, naravno koristim wifi. Do nedavno sam u Beogradu imao problema sa signalom na ATV3 koji se nalazi u dnevnoj sobi, a wifi ruter u sasvim drugom delu stana, tako da zbog ugla i betonskih zidova signal bio minimalan. Medjutim, nabavio sam pojacivac signala (range extender) TL WA 850RE koji mi je omogucio da pojacam signal tako sto sam ga ukljucio u struju negde na pola puta izmedju rutera i ATV3 i setovao da replicira signal iz rutera, te sada nemam problema. Takodje u Beogradu koristim kao ruter Airport Express, a ovde u Istanbulu sam nedavno nabavio Airport Extreme koji sam zakacio na prvobitni ADSL. Nemam veliku briznu interneta (od 6 do 8 mbps) ali sve je OK uprkos cinjenici da ovde brizna interneta veoma varira u toku dana. Dakle, moj savet je uzmite prvo kvalitetan wifi ruter (kategorije 300mbps), ali kad god ste u prilici, zakacite preko eterneta.

kylle
22-01-2014, 08:27
Skrecem malo s teme.. Da li neko zna kada se kupi TV, da li garancija vazi od dana kada se aktivira ili od dana kada se kupi uredjaj!?

smera
22-01-2014, 09:56
Garanncija se izdaje u radnji prilikom kupovine uredjaja i obicno vazi uz racun, dakle od dana kupovine.

igne
22-01-2014, 12:02
Nije tacno :) I Apple TV prolazi aktivaciju i racuna se garancija od datuma aktivacije :)

kylle
22-01-2014, 16:31
Garanncija se izdaje u radnji prilikom kupovine uredjaja i obicno vazi uz racun, dakle od dana kupovine.

Hehe, smera pa znam za toliko da se izdaje racun pri kupovini, ocigledno nisi razumeo pitanje. :)
Zato je tu igne, hvala momak.. ;)

smera
23-01-2014, 00:34
pa ja sam mislio da je rec o obicnom tv a ne o atv jer si naveo samo tv.

Alexa1976
24-01-2014, 19:23
U nekom od prethodnih postova sam procitao da koristite Crackle pa me interesuje kako ste ga naterali da radi???Meni uvek prilikom pustanja nekog od filmova ispise OUT OF TERRITORY,inace ima US account?


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

smera
24-01-2014, 23:27
Verovatno ti treba smart DNS ili VPN kako bi se prikazao kao da si u US. Vidi naprimer kod UNBLOCK US oni daju trial period pa probaj.

Alexa1976
29-01-2014, 21:06
Registrovao sam se na UNBLOCK US i dobio promo 7 dana,medjutim kad pustim bilo koji video rezolucija je ocajna:(Da li to ima veze sa smart DNS ili je nesto do mene?


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

smera
30-01-2014, 09:19
To nema veze sa DNS, mozda ti je wifi signal slab, proveri sa nekog drugog uredjaja (speedtest), ako mozes, povezi ATV3 preko eterneta.

roki
21-02-2014, 13:26
Zainteresovan sam da kupim Apple TV, medjutim sad se razmisljam, posto drug vec ima Apple TV, i testrirali smo ga na TV-u i kvalitet slike je dosta slabiji nego kad pustim film preko HDMI-a. Radi se o Bluray filmovima od po 10GB koji se super vide preko HDMI-a, uz neki neznatno mali sum, koji verovatno moze da se izbegne kad se pusta dikretno sa ekstednog HDD-a, ili nekog kvalitetnijeg HDMI-a. Ali kad smo probali Apple TV, slika kao da se koci, gubi se na samom kvalitetnu, sum je mnogo veliki.... Pa me interesuje da li je to kod svakog? Da se ceka neka od narednih generacija Apple TV-a, ili je problem u necemu drugom?

Tek sam sad iscitao celu temu, i video da se svi zale na mirroring, znaci trenutno resenja tome nema? Jedino da se saceka neka od novijih generacija AppleTv-a, pa da vidimo da li ce to da rese. Ne znam zasto jednostavno ne bi Apple TV uspostavio vezu sa racunarom, a ne preko rutera, i onda da sve znatno uspori... Ali dobro...

amsterdamxxx
21-02-2014, 13:42
predpostavljam da ste probali na AppleTv 3(jer je on 1080p..a Atv2-720p)....dosta moze da zavisi od rutera i njegovog protoka....ako se oslanjas samo na ruter od Internet provajdera...ima dosta losih za obican wifi..a kamoli HD streamin filmova....

cikajwoa
21-02-2014, 14:45
Beamer app + N 300 ruter+ATV3 rade odlican posao. Ja strimujem fajlove do 25GB i rade odlicno bez seckanja. Miroring daje dosta losije rezultate

igne
21-02-2014, 18:35
Beamer je do sada najbolji program od svih koje sam ja probao. Funkcionise odlicno i bas je prost za upotrebu :)

Alexa1976
21-02-2014, 22:31
Beamer na Appstoru?


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

igne
21-02-2014, 22:34
Ne, u "apoteci" :P

Pogledaj na MacBB ;)

Alexa1976
21-02-2014, 22:56
Ne postoje glupa pitanja nego glupi odgovori;)Nema ga na CRO App storu zato pitam


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

amsterdamxxx
22-02-2014, 01:00
Imaju svoj zvanicni sajt....

Sent from my Dell Streak using Tapatalk 2

smera
22-02-2014, 23:49
Ja sa mac minija preko ATV3 na veliki TV pustam sve filmove u 1080p rezoluciji i nikad nije bilo problema. Koristim Beamer, a kao ruter imam Airport Extreme.

cikajwoa
25-02-2014, 20:40
Da li je nekako moguce bezicno, pustiti youtube ili drugi video sa macbook na smart tv ako su oba vezana na isti ruter ali bez ATV?

smera
25-02-2014, 23:10
Pa smart tv treba da ima aplikaciju za youtube koliko znam. Ja pustam filmove sa mac minija na smart dvd blu ray player koji ima instaliran plex a odatle na tv. Tako sam za male pare dobio smart tv.

matrix
26-02-2014, 11:57
evo malo da dodam kako se moze prosiriti koriscenje Apple TV3 dok ne izadje zeljno iscekivani JB.jeste Work Arround ali se na kraju isplati. Podrazumeva se da imate NAD (nakacen na mrezi) gde su vam smesteni filmovi i serije ili sta god, dalje iPhone/iPad i Apple tv3. skinete app po imenu FileBrowser( btw odlicna app ) unutar napisete ip adressu rutera/NAD-a i sifru za wifi i eto vam pristupa. ima opcija onda unutar da kopirale URL filma ili sta god da vam se nalazi na HDD-u i paste u npr drugu aplikaciju koja pusta filmove, ja koristim GoodPlayer. Kad pusti film samo na AirPlay ikonicu i eto sadrzaja na Tv-u. Jeste malo zezanje ali jedanput kad se uradi sledeci put je stvarno iz par koraka i ide jako brzo. Ovo radi i dok je kompjuter offline/ugasen.

amsterdamxxx
26-02-2014, 22:55
a sta je NAD?...ili mislis na NAS....?

babaroga73
11-04-2014, 10:09
Preporucujem Vam svima koji nisu probali Netflix i Hulu, da urade Smart DNS preko sajta unblock.us ili VPN (na netu ima liste sa VPN serverima) , i da iskoriste besplatno HULU plus na 7 dana , a posebno mesec dana besplatno Netflix . Ljudi , pa ono je divota ... dodje mi da se pretplatim (9$ mesecno?) , da se vise ne bih je**vao sa skidanjem filmova ... PS. Naravno, titlovi su engleski, nema srpski. I nema najnajnovijih filmova, nego po principu video kluba - kad prodje bioskopski zivot za film, onda ide na ove servise.

smera
11-04-2014, 14:12
Ja imam pretplatu na DNS na unblock.us i na Hulu plus tako da najvise gledam americke TV serije preko ATV3. Ko moze sebi da priusti, to je najbolje.Posto sam u Istanbulu a ne znam turski (i nemam lokalnu TV), to mi nekako dodje najbolje.

deki4321
30-05-2014, 18:30
ja sam na http://www.unblock-us.com/ stavio email i dobio 7 dana free,e sad odem na netflix preko pc-a i sve ok prepozna me kao amera,i kad izabre da hocu da platim preko paypala za 2 tv-u u HD kosta mesecno 8.99$ on mi kaze za paypal sledece

http://img4.imagetitan.com/img.php?image=9_paypal.jpg

ne znam kako da platim netflix?dali da porbam sa viza karticom?ali sta i ako to provere da je izdata u srbiji?kako vi placate netflix?

zemomak
30-05-2014, 20:10
Ne mozes sa nasim karticama platiti, imas sajtove da kupis posebne gift kartice za netflix i hulu...jedino tako koliko je meni poznato


Sent from my iPad Air using Tapatalk

vradovic
30-05-2014, 20:19
Ako nekom treba gift kartica mogu da mu kupim u lokalnoj prodavnici u USA a vi pare ili mom bratu u Srbiji ili na intesu po srednjem kursu ;-)

deki4321
30-05-2014, 20:47
ali ja ne mogu da otovrim nalog,on mi trazi da paltim pre otvaranja naloga

a te gift karte gde kucam?sad sam uspeo preko apple tv-a da se registrujem i da vezem za itunes usa account nalog,koliko sam ja razumeo skidace samo sa itnusa naloga pare??

jel su ovo te gift kartice?

http://cardscodes.com/Apple_iTunesApp_Store_30_Gift_Card_USA-77.html

vradovic
30-05-2014, 21:15
e pa eto ti resenja to ti je to. Kupis to oni ti skeniraju i posalju. To ti je to.

deki4321
30-05-2014, 21:55
e hvala ti ,da nisam nasao preko neta,sigurno bi od tebe kupio.evo sve je zavrseno i film je pustne preko apple tv -a i netfilksa iz srbije :) ,uplatio sam i na itunes 30 dolara nek skidaju mesecno oni :), jedino mi nije dao nikakav kod da registrujem uredjan na netflixu,verovatno zato sto je free period 1 mesec na netflixu??

iLaki
11-07-2014, 23:06
Beamer je program za slanje video sadrzaja sa imaca na apple tv.

matrix
16-09-2014, 21:35
Malo da osvezim temu sa po meni bitnom novinom.Krenuo je Netflix u Nemackoj konacno.za 9€ mescno ( prvi mesec gratis ) u HD rez. na dva TV-a istovremeno mogu se gledati beskonacno filmovi i serije. Ovo je dobro jer ko je vlasnik Account-a moze staviti jos 3 osobe koje ce da gledaju Netflix na istom account-u. Ja delim sa drugarom i placamo po 4,5€ sto mislim da nije mnogo. Usluga je extra, ima mogucnost ne samo subtitle da se bira ( nemacki, engleski i francuski) nego i simultano prevodjenje na iste jezike, tako mozemo gledati sadrzaj na tri jezika( sve to ide u 2 sekunde). Ne znam da li moze u Srbiji da se koristi npr nemacki account, probacu kad dodjem. to je onda dobro za sve tu jer mogu da uzivaju u prednostima Apple TV-a. Servis je zaista pouzdan i bogat sadrzajem, a vecina je u HD rezoluciji.

smera
17-09-2014, 10:37
Obicno su Netflix i slicni programi vezani za region (zemlje), tako da ce verovatno biti potrebno da promenis DNS (fake DNS), tako da se ne vidi da nisi u Nemackoj. Ja sam tako bio pretplacen na US Netflix i Hulu plus, ali morao sam da uzmem i "smart DNS" servis jer bez toga nema pristupa.

R10
17-09-2014, 19:13
vec cetiri meseca koristim netflix + unblock u srbiji , account itunes mi je usa,i tamo ubacujem gift card dolare i netflix sam skida mesecno,inace ako hocu nemacki sadrzaj netflixa,samo odem na unblock prebacim na germany i gledas nemacki netflix sa drugacijim sadrzajem,znaci netreba da imas i nemacki itunes account.

iLaki
18-09-2014, 22:18
Sa novim 7.0 mi se gasi i airplay kada je apple tv u sleep mode, prije je airplay konstantno radio.. Zna li nekako kako da napravim da i sad radi kad je i na sleep?

iLaki
29-09-2014, 01:32
Oce li mi neko rec ima li isti problem na 7.0 ?


Sent from my iPad using Tapatalk HD

babaroga73
29-09-2014, 03:06
U pravu si. Ne pojavljuje se airplay kad upalim wifi na fonu, preko notif.centra... To mi je nekako bio simbol da se konektovao na wifi


Sent from my iPhone using Tupavtok

nenadjow
30-09-2014, 22:41
Od iOS 8 airplay ide preko bluetooth-a, tako da morate da uključite i bluetooth kada želite da aktivirate airplay a appletv je u sleep modu.

iLaki
30-09-2014, 22:49
Od iOS 8 airplay ide preko bluetooth-a, tako da morate da uključite i bluetooth kada želite da aktivirate airplay a appletv je u sleep modu.

Ne kapiram kakve veze ima bluetooth sa airplay-om
Je li to znaci da airplay moze da se koristi i kad apple tv nije konektovan na internet?


Sent from my iPad using Tapatalk HD

nenadjow
30-09-2014, 22:55
Ne može, nego za "lakše" konektovanje ova dva uredjaja, i meni je onako bilo lakše, sada moram da se cimam i sa uključivanjem bluetootha...

mmilos82
30-09-2014, 22:57
meni AirPlay radi i bez bluetootha

iLaki
30-09-2014, 22:59
Ne može, nego za "lakše" konektovanje ova dva uredjaja, i meni je onako bilo lakše, sada moram da se cimam i sa uključivanjem bluetootha...

Uh vidim makli su podrsku za os 6+
Sa bluetooth-om mi bas i nije jasno kako funkcionise apple tv ne nalazi moj ipad kad mu ga ukljucim a ni moj ipad apple tv.
Pih.

nenadjow
30-09-2014, 23:03
meni čim aktiviram bluetooth na telefonu odmah se pojavi airplay ikona iako je appletv u sleap modu. @mmilos82 verovatno nisi update-ovao ili appletv ili fon.

iLaki
30-09-2014, 23:13
meni čim aktiviram bluetooth na telefonu odmah se pojavi airplay ikona iako je appletv u sleap modu. @mmilos82 verovatno nisi update-ovao ili appletv ili fon.

Meni je apple tv na najnovi 7.0 a ipad na 7+ i kad je bio na 8 imao sam taj problem, iPad a ni jedan dr. Uredjaj ne vidi airplay dok je Apple tv u sleep mode, to se naravno desava od novog update-a za apple tv, meni se airplay ne pokazuje ni kad ukljucim bluetooth jedino kad ukljucim daljinskim apple tv iz sleep mode, jedino resenje je ocigledno da se stavi na apple tv da se nikad ne iskljucuje na sleep mode samo ne znam utice li to lose na sam apple tv.
Vratio bi se na stari 6+ os na apple tv ali ga apple vise ne potpisuje.