PDA

View Full Version : Powerbook G4 koji OS moze da se instalira



bojaN 4 ASBJ
08-12-2013, 08:31
Pozdrav narode,dugo me nije bilo da caskamo,izasao sam iz tog sveta,zaposlio se,zena pa i to sve sto ide...nego da pitam nesto sto me zanima.....naime uzeo sam veoma povoljno powerbook g4,na njemu je 10.4.11 mac os,posto dakle nikad se nisam susreo sa tim,zanima me sta mogu uraditi na njemu,nekako mi zabada,a i flash player nikako da nadjem za njega....ima 2 gb rama,17'' aluminijumski,procesor neki 1.67. mozete li mi reci,da li mogu i koji OS na njega,posto sam povoljno uzeo dao bih zeni cisto da se igra,ali bar da radi kako treba,moze li windows na njega ili mora bas mac??? Ako moze,ima li neko voljan da popijemo kafu/sok u Bg i da mi odradi to naravno uz nadoknadu neku??? Kazem to,jer sam se prvi x susreo sa ovim. Hvala unapred i izvinjavam se ako sam temu pogresno sortirao.

amsterdamxxx
08-12-2013, 12:10
Maximalno mozes Leopard 10.5.8....
Windows ne moze....navodno moze neki Linux....
Flash Player za njega je ver 10..i to je max...zato i YT secka....ali ima par zgodnih resenja da mozes normalno da gledas i koristis Youtube...(skini program MacTubes)i uzivaj...
moze da zavrsava poslove oko mjuze,gledanja filmova...surf....mailovi...ali vec zahtevni sajtovi sa puno flash-a..tankoza....posebno ako voli zena Facebook i njegove igrice....radice,ali ne sve...i sa stekanjem...