PDA

View Full Version : Azijsko trziste iPhone 5S????



Banzai!
05-12-2013, 16:01
Danas mi je dosao jedan decko da kupi telefon od mene i postavio par nezgodnih pitanja.

Tacnije pitao me je da li su telefoni sa azijskog trzista?Na sta sam mu odgovorio da su moji telefoni originalni evripski,a pridev za azijsko trziste znaci da su kopija bar po meni.

Sto je mene asociralo odmah na kopiju,na to mi on rece da po gradu vise prodavnica mobilnih telefona nude po znantnoj jeftinijoj ceni telefone za Azijsko trziste a prodaju se kao iphone 5S.
Ja ne budem lenj nego okrenem par prodavnica sa MS-a i uverim se u pricu.
Sta se ovde dogadja da li su to orginalni telefoni ili kopije sa nadenutim pridevom za azijsko trziste,jedna devojka koja radi u radnji mi je pocela pricati za update kako izlazi na kineskom jeziku,itd ali je stojala iza toga da su telefoni original ali za azijsko trziste i to po ceni od 600evra ?

Ima li ko vise iskustva,sta vi mislite o tome i o kakvom se ovde fenomenu radi,meni to mirise na uvaljivanje kopija po punim cenama od strane radnja.

Jailbreak
05-12-2013, 16:15
Ako ima antenu i tv to je onda 6s...


Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

igne
05-12-2013, 16:23
Orginalni su samo kao sto imas US modele iz amerike, EU iz evrope tako imas i ove ZT cini mi se da ih tako markiraju oni su iz azije, obicno iz Hong Konga i Singapura. Razlikujes ih po tome sto su kutije deblje i imaju punjac kao engleski modeli, onaj tropinski trouglasti punjac ali na kutijama ne pise Aproved in all EU countries.

Garancija za iPhone po mojim saznanjima kako za US tako ni za azijske ne vazi u evropi. E sad, mnogo je puta polemika vodjena oko tih garancija i ja se u to ne bih upustao ponovo, ja znam da je svaki telefon i iPad namenjen za svoje trziste ali u poslednje vreme je doslo ocigledno do nekih promena i zato ne bih da pisem o tome jer moja iskustva su drugacija od nekih drugih koji su pisali ovde o tome.

mi-los
05-12-2013, 18:57
Malopre sam pisao o ovome u drugoj temi, telefoni iz UAE su bez facetime-a i zato su jeftiniji, upravo sam u Dubai-u i zato znam, u IStyle ovde Iphone 5s kosta 2750 dirhama, nesto oko 560-570e( zavisi od kursa)